Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:26:18 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Φυτευτες Αντεστραμμενες Αγκυρες!!  (Αναγνώστηκε 4676 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Απρίλιος 14, 2011, 06:45:59 μμ »

Πριν δυο μηνες περιπου θελησα να γνωρισω τηλεφωνικα το μελος  giannist οπως και εγινε.
Μιλωντας με τον φιλο μας περι νομισματικης στην κουβεντα πανω μου πεταξε για ταληρα του Γεωργιου που τα τρυπουσαν στην αγκυρα και μετα φυτευαν πανω μια αλλη αναποδα!! Ετσι το νομισμα θα αποκτουσε πενταπλασια ή οχταπλασια αξια!!
Μου φανηκε σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας!! Λεω δεν γινετε αυτο το πραγμα!!
Ρωταω αλλον φιλο συλλεκτης , δεν το εχει ακουσει ποτε!! Ρωτα τριτο , τεταρτο , τιποτα!!
Τελικα με τα πολλα ο Αναργυρος μου λεει οτι ειχε ακουση για καποιον που του εμεινε η Αγκυρα στο χερι!!
Ξεκολησε απο το νομισμα!!
Ο φιλος Γιαννης τοτε επειδη δεν τον πιστευα μου ειπε οτι θα βρει το βιβλιο και θα μου το στειλει!!
Πραγματι αυτο το αρθρο αλλα και πολλα αλλα ειναι απο σημερα στα χερια μου να τα διαβασω , να τα σκαναρω και να τα επιστρεψω στο φιλο μας!!
Δειτε λοιπον τι εγραψε ο συντακτης Γιαννης  Λιβιερατος στο περιοδικο <ΣΥΛΛΟΓΕΣ> τοτε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 14, 2011, 06:53:27 μμ »

Εχουμε πει πολλες φορες οτι το χομπυ μας προσεκλυει τους απατεωνες-παραχαρακτες-κιβληλοποιους οι οποιοι δεν εχουν αλλο σκοπο απο το να μας εξαπατησουν.
Προσφατα διαβασα στο φορουμ του Δημητρη και για κολλητες κουκουβαγιες σε ταληρα του Οθωνα!!
Ας ειμαστε προσεκτικοι λοιπον σε καθε μας αγορα σημαντικη και παντα να ζηταμε και μια γνωμη απο φιλο συλλεκτη!!
Επειδη η επιθυμια της αποκτησης ενος νομισματος μπορει να μας τυφλωσει μια δευτερη γνωμη απο ενα φιλο μπορει να μας δειξει οτι δεν ειναι ευκαιρια αλλα ισως και απατη!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 20, 2011, 06:39:43 μμ »

Πριν δυο μηνες περιπου θελησα να γνωρισω τηλεφωνικα το μελος  giannist οπως και εγινε.
Μιλωντας με τον φιλο μας περι νομισματικης στην κουβεντα πανω μου πεταξε για ταληρα του Γεωργιου που τα τρυπουσαν στην αγκυρα και μετα φυτευαν πανω μια αλλη αναποδα!! Ετσι το νομισμα θα αποκτουσε πενταπλασια ή οχταπλασια αξια!!
Μου φανηκε σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας!! Λεω δεν γινετε αυτο το πραγμα!!
Ρωταω αλλον φιλο συλλεκτης , δεν το εχει ακουσει ποτε!! Ρωτα τριτο , τεταρτο , τιποτα!!
Τελικα με τα πολλα ο Αναργυρος μου λεει οτι ειχε ακουση για καποιον που του εμεινε η Αγκυρα στο χερι!!
Ξεκολησε απο το νομισμα!!
Ο φιλος Γιαννης τοτε επειδη δεν τον πιστευα μου ειπε οτι θα βρει το βιβλιο και θα μου το στειλει!!
Πραγματι αυτο το αρθρο αλλα και πολλα αλλα ειναι απο σημερα στα χερια μου να τα διαβασω , να τα σκαναρω και να τα επιστρεψω στο φιλο μας!!
Δειτε λοιπον τι εγραψε ο συντακτης Γιαννης  Λιβιερατος στο περιοδικο <ΣΥΛΛΟΓΕΣ> τοτε!!

στη Π.Ν.Ε είχαν εμφανιστεί τάλληρα με κολλημένες κουκουβάγιες. Τα είχε ξεσκεπάσει τότε ο Φρούδης.

Ο κατασκευαστής συλλέκτης βρίσκεται ακόμη στη μιζέρια του!
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 20, 2011, 07:36:12 μμ »

Ο τίτλος του άρθρου βέβαια είναι παραπλανητικος.  Φτιαχτες ανεστραμενες δεν έχουμε δει ποτέ ουτε αναφέρει κάτι τέτοιο το άρθρο.  Κουκουβαγιες φτιαχτες έχουμε δει.  Βλέπεις το κέρδος είναι μεγάλο στις κουκου.
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 20, 2011, 08:32:25 μμ »

για να το αναφερει ο εν λογω κυριος κατι θα ηξερε,οπως και ο γιωργος ανεφερε το παραδειγμα του φιλου που εμεινε, με την αγκυρα στο χερι.σιγουρα αυτα δεν βγαινουν σε παραγωγη. το πολυ να υπαρχουν 5-10 κομματια ισως λεω πολλα, αλλα για τον κατασκευαστη,αν ειναι και του επαγελματος,χρυσοχοος,χαρακτης,τεχνιτης κλπ,ειναι ευκολη και επικερδης δουλεια.οκυριος με τις κοπιες του οθωνα, εχει φτασει σε πολυ καλο σημειο,εχω δει νομισματα του,να τα προτιμουν απο τα γνησια.ειναι δαιμονιος ελληνας κιβληλοποιος,με πολλα χρονια δοκιμων, και βελτιωσεων.δραχμες του οθωνα, ορκιζονται εμπειροι συλλεκτες για την γνησιοτητα τους.εγω οταν πριν χρονια ειχα αγορασει απο φιλο, τεσερεις δραχμες του οθωνα συγκριτικα με σημερινες τιμες,σε τιμες εμποριου,ευκολων ημερομηνιων,στο τελος ο φιλος μου εμπορος ενω το ηξερε οτι ηταν κοπιες, μου εκανε τον ασχετο,και εγω του ειχα πουλησει σπανιοτητες σχεδον παμφθηνα.το χρημα ειναι γλυκο,και ειδικα στις μερες μας δυσευρετο,ωστε να διαλυει και φιλιες χρονων,ας ειναι,εχει ο καιρος γυρισματα που λεμε,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 20, 2011, 08:37:57 μμ »

Ο τίτλος του άρθρου βέβαια είναι παραπλανητικος.  Φτιαχτες ανεστραμενες δεν έχουμε δει ποτέ ουτε αναφέρει κάτι τέτοιο το άρθρο.  Κουκουβαγιες φτιαχτες έχουμε δει.  Βλέπεις το κέρδος είναι μεγάλο στις κουκου.
δημητρη διαβασες καλα το αρθρο,δεν ειναι και τοσο παραπλανητικος ο τιτλος του.γραφει σε μια παραγραφο. (οπως μετα την ραγδαια ανοδο ενφανιστηκαν ταλληρα,κλπδιαβασε το καλα ειναι παρραπλανητικο?δεν αναφερει οτι παρουσιαστηκν ανεστραμενες αγκυρες κλπ.?
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 20, 2011, 08:41:30 μμ »

Αυτο λεω και εγω, να αφησουμε τις εταιρειες πιστοποιησης...ας εμπιστευτουμε τον καλο κοσμο που υπαρχει εκει εξω....αυτοι δε θελουν να κονομησουν οπως οι ηλιθιοι οι Αμερικανοι  Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο
Γιαννη, τετοια ατομα απορω πως στο διαολο κοιμουνται το βραδυ ησυχα...
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 20, 2011, 08:56:35 μμ »

γιαυτο σου λεω μην σπαταλιεσαι σε ανουσιες, χωρις αποτελεσμα, αλλα θυμο,συζητησεις ασε να κανουν οτι γουσταρουν,οποιος δεν εχει μυαλο εχει φραγκα,κοιτα συ την συλλογη σου και ας τους αλλους,να ειναι μοδατοι και με εμπειρεια μασημενη,με νουμερα,απο αμερικανακια πυο θησαυριζουν πιστοποιοντας  του 1926,και μετα τα πουλουν, δες τελευταια δημοπρασια της πνε,πιο φθηνα απο οτι τους στοιχισαν να τα πιστοποιησουν,οπως κοινοι παυλοι,γεωργιοι ευκολοι κλπ.χαιρετω.και παλι δεν κατηγορω τις πιστοποιησεις,κατηγορω τις γνωμες ασπρο- μαυρο,σε χαιρετω οπως ολους γιαννηςτ,
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 20, 2011, 09:07:57 μμ »

Καλα τα λες heretic77 , ας επιστευτουμε τις εταιριες να μας πουν τι εχουμε οπως τις επιστευτικε ο Μιμμης και εγινε διασημος  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Γλώσσα Γλώσσα

Εμ να κανω και εγω μια φορα τον συνηγορο του διαβολου Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Παιδια κοιταμε το νομισμα και οχι το σλαμπ!!
Αν το νομισμα ειναι αστερι το βλεπουμε!!
Το μονο που χρειαζετε αν η αγορα ειναι μεσω ιντερνετ να βλεπουμε το νομισμα απο ολες τις πλευρες!!
Και αν ο πωλητης ειναι δικος μας τον ρωταμε στα ισα < φιλε το νομισμα ειναι ενταξει?? Εχει κατι κακο??
Ξερεις οτι το θελω αστερι>> αν ο πωλητης ειναι ενταξει μας τα λεει ολα με το Ν και με το Σ διοτι πανω απο ολα θα εχει το ονομα του και οχι το κερδος!!
Δημητρη εγω ξερεις ποσες φορες εχω ρωτηση πωλητες για νομισματα που εχουν βαλει σε δημοπρασιες και μου λενε ντομπρα <Γιωργο το νομισμα αυτο ειναι ετσι και ετσι , εχει αυτο και αυτο> και εγω κρινω πλεον αν μου κανει ή δεν μου κανει με την τιμη που βλεπω!!
Αλλα οπως ειπες και σε αλλο ποστ η κουβεντα αυτη παντα θα ειναι αδιεξοδη!!
Και φαντασου οτι αυτο το λεω εγω που εχω σλαμπ στην συλλογη μου!!
Απλα οπως ειπα πριν κοιταω το νομισμα και οχι το σλαμπ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 21, 2011, 01:07:43 πμ »

Γιωργο μη πιανεσαι απο 2-3 περιπτωσεις σε συνολο χιλιαδων νομισματων. Ανθρωποι ομως οπως αυτος που περιγραφηκε πριν, δεν ειναι δυστυχως 2-3 περιπτωσεις σε συνολο χιλιαδων ανθρωπων..
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences