Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 09:34:28 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πιανο AUGUST FORSTER 1922 (χωρις ουρα)  (Αναγνώστηκε 2190 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 21, 2013, 03:56:10 μμ »

Γνωριζει κανεις καποιον εκτιμητη μουσικων οργανων και εν προκειμενο, πιανων, εδω στην Κρητη?
Εχω ενα πιανο AUGUST FORSTER, για το οποιο απο τους σειριακους του αριθμους προκειπτει(διασταυρομενο απο τα αρχεια του εν λογο Γερμανικου οικου) οτι παραδοθηκε στη Αθηνα το 1922 σε Αρμενιο πωλητη μουσικων οργανων.
Εχω φωτογραφιες του πιανου που θα μπορουσα να ανεθασω αν καποιος γνωριζει κατι πανω στο θεμα αυτο.
Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
Sp1
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 04:05:15 μμ »

Φίλε επειδή τυγχάνει να είμαι και πιανίστας μουσικός θα σου προτείνω το εξής site:
http://www.pianoguide.gr/etos_kat.html
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 04:05:19 μμ »

εδω φυσικα!
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 04:09:21 μμ »

Καλό θα ήταν επίσης  αυτό που έκανα κι εγώ για το δικό μου.Κοίτα εδώ στο site  που σου στελνω και συμπλήρωσε τη φόρμα που σου δίνουν .Αν τους δώσεις και e-mail σύντομα θα σου στείλουν απάντηση για το πού κατασκευάστηκε το πιάνο σου και πόσο χρονών είναι.Πιστεύω να βοήθησα αρκετά. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 05:35:19 μμ »

Αγαπητο μελος SP1,
σε ευχαριστω για τα φωτα σου και την βοηθεια σου!  Χαμόγελο
Ηδη επικοινωνησα μαζι τους και τους εστειλα τα στοιχεια και φωτο που εχω απο το πιανο και περιμενω
νεα τους.
Απο Κρητη εισαι?
Το πιανο το ειδε ο Κλισαρχακης...Κωστας αν δεν κανω λαθος το μικρο του (απο Ηρακλειο), που το ρυθμισε και το κουρδισε.
Ελπιζω τωρα να μαθω κατι περισσοτερο για το πιανο που ειναι στην οικογενεια μου περιπου 100 χρονια!!

Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
Sp1
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 07:57:15 μμ »

Φίλε Dirigo  χάρηκα πολύ που σε βοήθησα.Απο Πάτρα είμαι και είμαι διπλωματούχος πιάνου,μαθητής της Χαιρογιώργου Μαρίας στην Αθήνα αν έχεις ακουστά.Ηταν δασκάλα του Σγούρου.Για το πιάνο όπως καταλαβαίνεις έχω μεγάλο μεράκι και αγάπη.Θα σου στείλουν σίγουρα απάντηση στο site που σου έδωσα.Και πάλι χάρηκα πολύ-Σπύρος.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences