Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 12, 2024, 10:38:43 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Συλλογη Κρητικης Πολιτειας  (Αναγνώστηκε 6068 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 03:34:13 μμ »

Φιλοι, καλησπερα

Oι φωτογραφιες ειναι απαραδεκτες αλλα εστω και ετσι, σας δειχνω προχειρα τις σειρες της Κρητης, οσοι φιλοι ξερουν απο Κρητικη Πολιτεια θα καταλαβουν τι βλεπουν. Μου λειπει η σειρα των εισπρακτεων με το μικρο "ΕΛΛΑΣ" για να κλεισω το κρητικο ταχυδρομειο. Οταν τα βρισκω δεν εχω χρηματα για να τα αγορασω και οταν εχω χρηματα τα παραμελω και αγοραζω αλλα πραγματα που με ενδιαφερουν περισσοτερο.. Απο τα ξενα ταχ. Κρητης εχω τα γραμ/μα του αγγλικου ταχ. ολα πανω σε φακελο και την πρωτη απο τις δυο γαλλικες σειρες. Ισως στο μελλον ασχοληθω περισσοτερο και με τα ξενα ταχ. Κρητης, ισως οχι...

Με εκτιμηση,

Νικος
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2014, 06:47:40 μμ από Helios » Καταγράφηκε

Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 04:01:12 μμ »

.
Καταγράφηκε

Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 04:02:34 μμ »

.
Καταγράφηκε

Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 04:03:41 μμ »

.
Καταγράφηκε

Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 04:23:46 μμ »

Το φακελο με τα γραμ/μα του αγγλικου ταχυδρομειου ειναι ενα απο τα γνωστα σταλμενα "προς τον διευθυντη Τελωνειου Χερσονησου" φτιαγμενα προφανως για φιλοτελικους λογους και ακολουθει η πρωτη απο τις δυο γαλλικες σειρες του 1902-03.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2014, 07:02:10 μμ από Helios » Καταγράφηκε

johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 04:29:12 μμ »

Συγχαρητήρια, αξιοζήλευτη συλλογή. Έχω κάτι παρεμφερές από την ιδιαίτερη πατρίδα μου την Κάλυμνο αν και αποτελείτε μόνο από τέσσερις σειρές. Και πάλι συγχαρητήρια
Καταγράφηκε
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 04:43:21 μμ »

Συγχαρητήρια, αξιοζήλευτη συλλογή. Έχω κάτι παρεμφερές από την ιδιαίτερη πατρίδα μου την Κάλυμνο αν και αποτελείτε μόνο από τέσσερις σειρές. Και πάλι συγχαρητήρια

Χαιρομαι πολυ που σας αρεσει! Εσεις οι Δωδεκανησιοι εχετε και εκεινα τα υπεροχα τρια γραμ/μα του Κοινου των Νησιωτων, εμπνευσμενα απο τα πανεμορφα αρχαια νομισματα της Ροδου!

Χαιρετισμους,

Νικος
Καταγράφηκε

MiLToS_666
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 209



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 04:44:30 μμ »

Συγχαρητήρια, είναι πανέμορφα και οι σελίδες που τα φιλοξενούν επίσης! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Stef1977
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 174


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 04:59:21 μμ »

Mπραβο....χίλια μπράβο....ειναι τέλεια η σειρά σου.Χαρηκα δίπλα ,για σένα πρώτα και μετα για μένα που με βοηθάς να βάλω σε μια τάξη και τα δικά μου.Μου λείπουν βέβαια αρκετά αλλα τουλάχιστον θα ξέρω τι να κάνω.
Πάλι ευχαριστω για την βοήθεια.
Στεφανος
Καταγράφηκε
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 06:10:43 μμ »

μπράβο νίκο .συγχαρητήρια και από μένα.
και με το καλό και  το ρώσικο ταχυδρομείο
σύντομα στην συλλογή σου .
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 06:11:56 μμ »

συγχαρητήρια! πολύ καλή τόσο σε ποιότητα όσο και πληρότητα!
αν δεν σας είναι κόπος κι αφού φαίνεται πως στο στ΄κι υπάρχουν πολλοί γνώστες θα ήθελα τη γνώμη σας για την αυθεντικότητα κι αξία αυτών των φύλλων -> http://s1348.photobucket.com/user/Yiannis_Asimakopoulos/library/  ευχαριστώ
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 06:44:52 μμ »

Χαιρομαι παρα πολυ που σας αρεσε τοσο η συλλογη, ειναι μεγαλη χαρα να μπορεις να μοιραστεις αυτα τα πραγματα με ανθρωπους που τα εκτιμανε!

Φιλε Μιλτο,
Για τα φυλλα αυτα εχω γραψει εδω:  http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=12399.0

Φιλε Στεφανε,
Αν θες να κανεις καλη δουλεια, διεθεσε ενα μικροποσο να αγορασεις ενα καταλογο, πχ τους 2 τομους του Hellas, για την Ελλαδα και τις Νεες Χωρες. Θα σε συντροφευουν μια ζωη και θα ειναι ενα φοβερα πολυτιμο βοηθημα!

Φιλε Ανδρεα,
Το ρωσικο ταχυδρομειο ειναι πολυ δυσκολο. Δεν ειναι προτεραιοτητα μου. Θα προτιμουσα να τελειωσω τα γαλλικα, το ιταλικο και αυστριακο που ειναι πιο βατα, και ενδεχομενως το ρωσικο πολυ πολυ αργοτερα και μονο αν οι καιροι το επιτρεψουν...

Φιλε asimako,
Σας εστειλα pm.

Με εκτιμηση,

Νικος
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2014, 07:30:52 μμ από Helios » Καταγράφηκε

donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 10:32:09 μμ »

Απλά Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Α!! Να είσαι καλά να τα χαίρεσαι! ευχαριστώ που τα μοιράστηκες μαζί μας!Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι να έχουμε πράγματα να θαυμάζουμε!
Καταγράφηκε
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 08, 2014, 08:46:46 μμ »

Φιλε Κωστα, σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες και τα καλα σου λογια! Συμφωνω πως θα ηταν ομορφο να βλεπαμε συλλογες φιλων, εξαλλου το να τα μοιραζομαστε αυτα τα πραγματα με τους αλλους ειναι και το νοημα μεσα σε μια παρεα συλλεκτων.

Φιλικα,

Νικος
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2014, 09:58:12 μμ από Helios » Καταγράφηκε

kimon
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 432



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:25:02 μμ »

Σήμερα, μέσω άλλου μηνύματος, είχα την ευκαιρία να απολαύσω τη συλλογή σου. Ωραία προσπάθεια! Συγχαρητήρια!
Καταγράφηκε

το συλλέγειν εστί φιλοσοφείν
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences