Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 12:50:18 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΕΝΤΟΛΙΡΟ ΜΑΚΑΡΙΟΥ  (Αναγνώστηκε 44366 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Απρίλιος 26, 2010, 03:51:04 μμ »

Καλησπερα σε ολους. Λογω μιας αγορας που θα κανω αυτη την εβδομαδα, θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και να συζητησουμε για το πεντολιρο του Μακαριου. Εγω το συγκεκριμενο νομισμα θα το αγορασω στα 2000 ευρω (και ισως με ενα μικρο παζαρι της ταξεως των 50-100 ευρω) και φυσικα ειναι αυστηρα ακυκλοφορητο, απιαστο και θα μπορουσαμε να το πουμε και λαμπερο ακυκλοφορητο μιας και δεν εχει θολωσει καθολου το μετταλο. (Για την γνησιοτητα δεν τιθεται θεμα, ο πωλητης ειναι ακρως αξιοπιστος). Με συλλεκτες που μιλησα μου ειπανε πως η τιμη ειναι καλη. Εσεις πως κρινετε την τιμη αλλα και το νομισμα (σαν εμφανιση, σπανιοτητα);
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 26, 2010, 05:56:59 μμ »

Βουρ Σωκρατη Ορμα με ταχυτητα Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 26, 2010, 06:03:35 μμ »

Ειναι καλη ευκαιρια, ε; (Στην αρχη δεν μου αρεσε σαν εμφανιση αλλα μετα αλλαξα γνωμη).
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 26, 2010, 08:13:20 μμ »

Το τιραζ του ειναι 1500 τμχ Σωκρατη!! Αμα το παρεις το κανω ανταλλαγη με μια πεντολιρα αμα θελεις Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 26, 2010, 08:29:13 μμ »

Σιγα ρε Γιωργο μην γινεσαι τοσο κουβαρντας Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 26, 2010, 08:47:00 μμ »

Απ'οτι καταλαβα ειναι καλη περιπτωση Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 30, 2010, 07:24:56 μμ »

Σημερα πηγα και ειδα το νομισμα ξανα και με φακο, ειναι εκπληκτικο, σιγουρα BU. Επειδη θα κανω ανταλλαγη με ενα Οθωμανικο πεντολιρο που πηρα απο εκει, ψαχνει τωρα ο πωλητης να βρει αγοραστη στην τιμη που το πηρα (μου ειπε θα βρει αγοραστη, αλλιως θα το παρει ο ιδιος) η 50-100 ευρω πιο κατω απο τα 1500 που το πηρα για να του δωσω και την διαφορα σε μετρητα να το παρω. Οποτε απο βδομαδα θα περιμενω τα καλα μαντατα για να κατεβω να το παρω!!
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 27, 2010, 08:37:05 πμ »

Το πηρα!!! Ειναι πολυ ομορφο!! Τελικα ο πωλητης μου πηρε το Οθωμμανικο με 1500 ευρω! Μου στοιχησε 2500, για την ακριβεια 2000, γιατι το Οθωμανικο εαν το εδινα αλλου θα μου εδιναν 1000 και οχι 1500!!! Ειναι ενα πραγματικα επιβλητικο νομισμα!
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 27, 2010, 05:22:16 μμ »

Φωτογραφιες δεν μπορω να ανεβασω τωρα, διοτι το πηγα αμεσως σε στην θυριδα, καποια στιγμη θα ανεβασω. Προς το παρον, εχω στο αρχειο μου τις παρακατω φωτογραφιες ενος AU/UNC πεντολιρου Μακαριου (οχι BU).
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 27, 2010, 05:24:18 μμ »

Και αλλες φωτογραφιες.
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 27, 2010, 05:25:07 μμ »

Και τελος.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 02, 2010, 05:19:39 μμ »

Σωκρατη αυτο το πεντολιρο παιζει σε καποια δημοπρασια?? Αν μπορεις μου στελνεις σε μηνυμα τον συνδεσμο??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 02, 2010, 06:19:26 μμ »

Δυστυχώς οχι πια, ηταν πριν απο αρκετο καιρο.
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 21, 2010, 08:04:07 μμ »

Επιτελους παρακατω σας εχω φωτογραφιες του δικου μου πεντολιρου. Ειναι πραγματικα απιστευτα ομορφο και σε τελεια κατασταση, prooflike. Θα ηθελα να μου πειτε απο τις φωτογραφιες τι βαθμο θα του βαζατε εαν εισασταν σε εταιρια σλαμπαρισματος. Ο πωλητης μου ειπε οτι αυτος που το ειχε ηταν ενας πρωην διευθυντης τραπεζας στην Κυπρο ο οποιος πηρε 20-30 απ'τα καλυτερα κομματια μολις βγηκαν. Επισης, μου ειπε ο πωλητης οτι ο συγκεκριμενος κυριος εχει στην κατοη του ενα χρυσο μεταλλιο μακαριου, ολοιδιο με το μεντολιρο, αλλα οι αναγλυφες παραστασεις (η προτομη του μακαριου, ο δικεφαλος αετος) ειναι πιο διογκωμενες, οπως ολα τα μεταλλια. Μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ σπανιο, τιραζ περιπου 200 τεμαχια και το ειχε προς πωληση (δεν τολμησα να ρωτησω τιμη, ισως και επειδη δεν με ενδιαφερουν τα μεταλλια)
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 21, 2010, 08:05:32 μμ »

...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences