Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 06:08:29 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κριμα τα παιδια...  (Αναγνώστηκε 16128 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 08:08:11 μμ »

και ποιος θα πολεμηση Δημητρη μου.??...και γιατι.?
πιστευεις οτι οι ''ψεκασμενοι'' Σαρκασμός νεοι μας θα αφησουν το νιτεντο,το φε'ι'ς-γδουπ,τα χαπια και τον φρεντο και θα πολεμησουν για ανυπαρκτα ιδανικα.?
οι ψαγμενοι στην Ελλαδα δεν ειναι πανω απο το 5%...κριμα Λύπη
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 08:11:25 μμ »

και ποιος θα πολεμηση Δημητρη μου.??...και γιατι.?
πιστευεις οτι οι ''ψεκασμενοι'' Σαρκασμός νεοι μας θα αφησουν το νιτεντο,το φε'ι'ς-γδουπ,τα χαπια και τον φρεντο και θα πολεμησουν για ανυπαρκτα ιδανικα.?
οι ψαγμενοι στην Ελλαδα δεν ειναι πανω απο το 5%...κριμα Λύπη
Και εγω ειμαι ψαχμενος αλλα αυτη τι στιγμη πινω φρεντο Σαρκασμός
Βρε δε τα αφηνετε αυτα και να μιλησουμε για νομισματα για να μαθαινουμε απο τους παλιους,λεω εγω τωρα.
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 04:32:03 μμ »

Η Χ.Α. ήταν ένα πιόνι στην πολιτική σκακιέρα αυτού του τόπου.

Αν και ήταν γνωστό στους Κρατούντες το τι πρέσβευε και το ποιοι ήταν οι σκοποί της, παρόλα αυτά δεν εμποδίστηκε να συμμετάσχει στο πολιτικό στερέωμα, προκειμένου να εξυπηρετήσει μία συγκεκριμένη πολιτική ανάγκη.
Εξυπηρέτησε την διατήρηση της πολιτικής κοινοβουλευτικής σταθερότητας στην δύσκολη περίοδο των έστω υποτυπωδών Λαϊκών αντιδράσεων που εμφανίστηκαν.
Ειδικότερα ο στόχος ήταν να χειραγωγήσει ένα σημαντικό μέρος από εκείνο το οργισμένο δυναμικό πλήθος των Ελλήνων που φαντασιώνονταν επανάσταση και ανατροπή.

[Σημείωση: Τον ρόλο της νομιμοποίησης της Χ.Α. τον ανέλαβαν και όλοι αυτοί οι προσκυνημένοι μεγαλοδημοσιογράφοι και πολιτικάντηδες, μέσω της αποτρόπαιας "θεωρίας των 2 άκρων" που τους υπαγόρευσαν και χωρίς ντροπή την διατυμπάνιζαν διά των Μ.Μ.Ε.=Μέσων Μαζικής Εξαθλίωσης (Πνευματικής και Ηθικής).]

Ενδόμυχα, λοιπόν, αυτή η μερίδα του Ελληνικού πληθυσμού, εναπόθεσε τις ελπίδες της για την παραδειγματική τιμωρία των Ενόχων και την ανατροπή του πολιτικού σκηνικού αυτής της Χώρας, στην Χ.Α.!
Έτσι με αυτόν τον τρόπο χειραγωγήθηκε αυτό το πλήθος, και εκτόνωσε την οργή του και την αγανάκτησή του μέσω της ψήφισης της Χ.Α. Δηλαδή, βάλανε, προσωρινά, τους οργισμένους και αναστατωμένους Πατριώτες μέσα σε ένα "πρόχειρο μαντρί" προκειμένου να κερδηθεί χρόνος, να αμβλυνθούν οι όποιες αντιδράσεις και, εν τέλει, όταν γκρεμιστεί, να καμφθεί το ηθικό τους φρόνημα, αφού θα έχουν μείνει ξεκρέμαστοι.

Όμως όπως είπα και παραπάνω, οι Κρατούντες, γνώριζαν πολύ καλά το ποιόν των Ηγετών της Χ.Α...
Ήταν καθόλα προβλέψιμοι και χειραγωγήσιμοι και ουσιαστικά ανέτοιμοι να διαχειριστούν το ιλιγγιώδες για τα μέτρα τους ποσοστό Λαϊκής αποδοχής που απέσπασαν στις τελευταίες Εκλογές.
Η έπαρση και η ύβρις, τιμωρούνται, και η ηγεσία της Χ.Α. υπέπεσε σε σωρεία σφαλμάτων, ουσιαστικά "τυφλώθηκε" από την απρόσμενη δύναμη που απέκτησε.
Πολύ περισσότερο, η όλο και αυξανόμενη κλίση του Λαού προς τη Χ.Α., ακόμη και μετά τη δολοφονία Φύσσα, ως προϊόν της απελπισίας και του αδιεξόδου που βιώνει η Κοινωνία, τρομοκράτησε την Εξουσία, αφού υπήρχε κίνδυνος αυτό το "πιόνι" να μεταβληθεί σε "μπούμερανγκ" για την βιωσιμότητα της υφιστάμενης Κυβέρνησης, λόγω των ανεξέλεγκτων διαστάσεων που θα μπορούσε να λάβει η αποδοχή της Χ.Α. από ευρεία μάζα του πληθυσμού.
Έτσι, έξωθεν, δόθηκε η εντολή, στην Κυβέρνηση, να "τελειώνει" με την Χ.Α. με συνοπτικές διαδικασίες. Τα άφθονα αποδεικτικά στοιχεία ήταν διαθέσιμα από το Σύστημα Παγκόσμιου Ελέγχου, που φυσικά είναι σε πλήρη εφαρμογή στη Χώρα μας.

Τέλος παρτίδας; Ο χρόνος θα το δείξει. Αν η κίνηση δεν ήταν σπασμωδική και βιαστική, αν οι κατηγορίες είναι αριστοτεχνικά τεκμηριωμένες, τότε ναι.

Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 05:59:12 μμ »

+1...Σωστός ο DimitriG, καλά τα λέει τα πράγματα...τα πρόβατα ξανά στο μαντρί...
Καταγράφηκε
kat
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 02, 2013, 12:45:58 πμ »

πολυ αγανακτηση βλεπω ,καμια προταση δεν βλεπω....,εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα ,για πολλα χρονια θα πρεπει να τρωμε οσα βγαζουμε...και δεν βγαζουμε τιποτα!
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 02, 2013, 01:08:22 πμ »

τελικα οι πολιτικες συζητησης στο στεκι επιτρεπονται....?
Η μηπως επιλεκτικα???

Κατι σαν την χωρα μας που ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ καταδικαζει γεγονοτα...αλλα τα ιδια (και πολυ χειροτερα) απο αλλες πλευρες μονο που δεν τα επικροτει κιολας !

Αυτοί είναι οι ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ του ΣΥΡΙΖΑ
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 10:55:13 μμ »

αστα να πάνε...
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 11:26:48 μμ »

Αν τηρείται ίδια η νομιμότητα προς όλους τότε ο Ελληνικός λαός δεν έχει να φοβάται τίποτα φίλοι ούτε και η δημοκρατία, το θέμα όμως είναι ότι σε αυτή τη δημοκρατία τα λαμόγια και οι κλέφτες πάντα βρίσκουν "νόμιμους" τρόπους για να δράσουν.Εκεί η χώρα τότε χρειάζεται έντιμους και τίμιους ανθρώπους στις κατάλληλες θέσεις για όλα και προς όλους.
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 11:38:38 μμ »

τελικα οι πολιτικες συζητησης στο στεκι επιτρεπονται....?
Η μηπως επιλεκτικα???

Κατι σαν την χωρα μας που ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ καταδικαζει γεγονοτα...αλλα τα ιδια (και πολυ χειροτερα) απο αλλες πλευρες μονο που δεν τα επικροτει κιολας !

Αυτοί είναι οι ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ του ΣΥΡΙΖΑ
Τρεις ερωτήσεις εχω.

1)Διάβασες πουθενά να απαγορεύονται?

2)Σου εχει απαγορέψει κάποιος να πεις την γνώμη σου?

3)Πρέπει να απαγορευτούν αυτα που δεν σου αρέσουν η μου αρέσουν?
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 01:06:03 πμ »

Την Χ.Α μπορείς να την κατηγορίσεις για πολλά πράγματα και θα έχεις δίκιο για τα περισσότερα, αλλα εδώ δεν πρόκειτε για αυτό και θα περίμενα λίγο περισσότερο κριτική σκέψη όταν ο νόμος παρεβαίνει σε τόσο σημαντικά πράγματα όπως να συλλάβει την ηγεσία ενός κόμματος. Κριτική σκέψη επι της ουσίας όχι τι κρύβετε απο πίσω, να αντιμετωπίσετε μια φορά την αλήθεια κατάμουτρα!
Ο Κασιδιάρης έβγαινε δήμαρχος στην αθήνα και πάω στοίχιμα πως πολλοί απο σας που εκφράζετε την χαρά σας επειδή τώρα τους πιάσανε και βρίσκονται απο κάτω, είσται οι ίδιοι που θα τον ψηφίζατε επειδή πριν ήταν ο μάγκας, ο γαμ.. και δέρνω.. κτλ.. Τι άλλαξε σας τρομοκρατήσαν τα κανάλια ή χάσανε το ίματζ τους και δεν είναι πια τοσο γαμιάδ.. όπως πριν;
Όπως και να χει είτε επειδή κάποτε τους θαυμάζατε όντας δυνατοί και ισχυροί, είται τώρα χαίρεσται επειδή τους κόψανε τον βήχα, ό ίδιος ο μαλ.. Έλληνας είσαστε και στις δύο περιπτώσεις, κομφορμιστές μέχρι αηδίας..
Όπως και στην χούντα δηλώνατε όλοι χουντικοί και μετά την χούντα αντιστασιακοί... 
Θέλω να δώ αν αποδειχθεί όλο αυτό φιάσκο και αθωωθούν πανυγηρικά, τι θα βγείτε και θα πείτε εσείς οι ίδιοι, αν θα τα γυρίσετε για ακόμη μια φορά όπως το συνηθίζετε...
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 01:16:52 μμ »

Την Χ.Α μπορείς να την κατηγορίσεις για πολλά πράγματα και θα έχεις δίκιο για τα περισσότερα, αλλα εδώ δεν πρόκειτε για αυτό και θα περίμενα λίγο περισσότερο κριτική σκέψη όταν ο νόμος παρεβαίνει σε τόσο σημαντικά πράγματα όπως να συλλάβει την ηγεσία ενός κόμματος. Κριτική σκέψη επι της ουσίας όχι τι κρύβετε απο πίσω, να αντιμετωπίσετε μια φορά την αλήθεια κατάμουτρα!
Ο Κασιδιάρης έβγαινε δήμαρχος στην αθήνα και πάω στοίχιμα πως πολλοί απο σας που εκφράζετε την χαρά σας επειδή τώρα τους πιάσανε και βρίσκονται απο κάτω, είσται οι ίδιοι που θα τον ψηφίζατε επειδή πριν ήταν ο μάγκας, ο γαμ.. και δέρνω.. κτλ.. Τι άλλαξε σας τρομοκρατήσαν τα κανάλια ή χάσανε το ίματζ τους και δεν είναι πια τοσο γαμιάδ.. όπως πριν;
Όπως και να χει είτε επειδή κάποτε τους θαυμάζατε όντας δυνατοί και ισχυροί, είται τώρα χαίρεσται επειδή τους κόψανε τον βήχα, ό ίδιος ο μαλ.. Έλληνας είσαστε και στις δύο περιπτώσεις, κομφορμιστές μέχρι αηδίας..
Όπως και στην χούντα δηλώνατε όλοι χουντικοί και μετά την χούντα αντιστασιακοί... 
Θέλω να δώ αν αποδειχθεί όλο αυτό φιάσκο και αθωωθούν πανυγηρικά, τι θα βγείτε και θα πείτε εσείς οι ίδιοι, αν θα τα γυρίσετε για ακόμη μια φορά όπως το συνηθίζετε...


πολύ καλά τα λές φίλε ο έλληνας θα πηγαίνει μόνο όπου υπάρχει συμφέρον γι'αυτό
φτάσαμε μέχρι εδώ και θα πάμε και ακόμη χειρότερα
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 04:06:46 μμ »

Δεν είναι μόνο το συμφέρον είναι και η υποκρισία που φτανει επίπεδα αηδίας.. Η ελευθεροτυπία κάποτε είχε βγάλει ένα δημοσιεύμα με το ποιοι καλλιτέχνες είχαν στηρίξη την χούντα, πολλοί απο αυτούς σήμερα παρουσιάζονται ως αντιστασιακοί κάποιοι μάλιστα έχουν και τα αναλογα προσωνύμια "ο τραγουδιστής της ελευθερίας".. Ο Κατίδης ήξερε πολύ καλά τι έκανε όταν χαιρέτισε με αυτό το τρόπο αφού πήγε στην ανάλογη κερκίδα αριστεριστών και είπε όλοι όρθιοι. Οι Έλληνες ήξεραν πολύ καλά τι ψήφισαν όταν ψήφισαν χρυσή αυγή, το έλεγαν άλωστε πως τους ψηφίσαμε σαν ένα μπαμπούλα για να τους δείρουν μέσα στη βουλή και άλλα τέτοια..Εγώ ποτέ δεν συμπάθησα την χρυσή αυγή, ποτέ δεν την ψήφισα και ποτέ δε θα την ψήφιζα γιατί δεν ανήκω εκεί. Εγώ όμως και καθένας σαν εμένα που δεν μας αρέσουν οι αρχιδάτοι και οι γαμ.. και δεν λειτουργούμε με το συναίσθημα και την χαιρεκακία καλούμε να υποστιρίξω τους Κασιδιάριδες όταν αυτοί βρίσκοντε απο κάτω, αυτούς που εσείς φέρατε εκεί πέρα και αποποιήστε των ευθηνών σας. Γιατί δεν πίστευα ποτέ πως θα μπορούσε έτσι εύκολα να χτυπηθεί ένα κόμμα στην Ελλάδα που υποτίθεται είμαστε ευαίσθητοι με αυτά τα θέματα... Αυτοί είναι πιο επικύνδινοι απο τον Κασιδιάρη, γιατι ο Κασιδιάρης ξέρω ποιος είναι και τι πρεσβέυει υπο αυτή την ένοια είναι ειλικρινής και τους βγάζω το καπέλο γιαυτό, αυτούς όμως δεν τους ξέρει κανείς και δεν ξέρω τι είναι ικανοί να κάνουν μέσα απο την ανωνυμία τους!
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 04:29:05 μμ »

Θέατρο στην Ελλάδα παίζεται απο το 1974 και μετά...
και πρίν βέβαια με βασιλείς και ηγεμόνες  ήταν άσχημα
αλλά τουλάχιστον δέν περνούσαν τον λαό για κορόιδο
με χίλια δυο ψέματα...
για όλα σήμερα φταίει ο ίδιος ο λαός που κάποτε(ακόμη
και σήμερα γίνονται αυτά)έγλυφε για να έχει μια δουλειά
και αυτό γιατί οι περισσότεροι είναι τεμπέληδες και θέλουν
να περάσουν μια ζωή χωρίς κούραση
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 04:44:02 μμ »

Δεν δεχόμαστε την έννοια της δημοκρατίας επειδή δεν μας ενδιαφέρει σε προσωπικό επίπεδο, είμαστε ατομικιστές και συλογικά πηγαίνουμε μόνο όταν συμπίπτουν τα συμφεροντά μας! γιαυτό αλλού διαδηλώνει το ένα κόμμα αλλού το άλλο... Αυτό το λέω εγώ που δεν πιστεύω σε καμία μάζα και είμαι ατομικιστής με την ένοια όμως του αναλαμβάνω της ευθήνες μου.  Όσο για το τεμπέληδες πιστεύω πως έχει ξεφύγει απο το σώμα και έχει περάσει στη σκέψη. Ναι εγώ αυτό υποστιρίζω πως φταίει ο λαός, εμείς είμαστε το κράτος που γυρνάμε την πλάτη και δεχόμαστε τα πάντα ελαφρά τη καρδία και ψηφίζουμε αυτούς που μας μοιάζουν.
Αν κάποιος πολιτικός έβγαινε αυριο να μιλίσει με ειλικρίνια θα τον στήναμε στον τοίχο γιατί αναγκαστηκά θα έθιγε όλους μας, γιαυτό μας αρέσουν οι πολιτικοί που μας λένε ψέματα γιατι μας αρέσει να μας χαιδεύουν τα αυτιά!
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 04:54:07 μμ »

μας αρέσουν οι πολιτικοί που μας βρίσκουν έτοιμες δουλειές Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
κάποτε λέγανε οι παλιοί δέν θέλουν τον βασιλιά
πρίν κάποιο μικρό χρονικό διάστημα λέγαμε δέν θέλουμε
τον δικομματισμό...το αμέσως χειρότερο σενάριο δέν ξέρω
ποιό θα είναι...μάλλον να φύγουμε απο τη χώρα μας έτσι
όπως τα κάναμε!!!
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences