Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 10:19:41 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Συλλαμβανουν οσους εχουν εθνοσημο !  (Αναγνώστηκε 17962 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:46:36 μμ »

http://www.prisonplanet.gr/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B4%CE%B1/25921-%CF%80%CE%BF%CF%8D-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CE%B5-%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%8C%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CF%8C%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%AD%CF%84%CE%BF-%CE%AE-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%84%CF%8C-%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B5%CE%BC%CE%B1
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:52:49 μμ »

Παντως εμενα πριν 2 χρονια με ενα μπλουζακι της Πολεμικης Αεροποριας και ενα παντελονι μπλε..πρωινη ωρα...δουλευα..τα ρουχα ηταν μεσα στις σιλικονες και τις βρωμες...με πηγαν αυτόφωρο.... εμεινα ενα βραδυ μεσα ....με πηγαν με χειροπεδες στα δικαστηρια στον πειραια ...για αντιποίηση στολής  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:54:27 μμ »

Άσχετο με το θέμα, όμως νομίζω ότι είναι παράνομο να φέρεις σήμα κάποιου ένοπλου σώματος χωρίς να ανήκεις σε αυτό και χωρίς να φόρας ολόκληρη τη στολή. Είναι σαν να είσαι ντυμένος αστυνομικός και να κυκλοφορείς στον δρόμο... Οι αστυνομικοί-στρατιωτικοί του φόρουμ ας μας πουν που τα ξέρουν καλύτερα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:56:10 μμ »

Άσχετο με το θέμα, όμως νομίζω ότι είναι παράνομο να φέρεις σήμα κάποιου ένοπλου σώματος χωρίς να ανήκεις σε αυτό και χωρίς να φόρας ολόκληρη τη στολή. Είναι σαν να είσαι ντυμένος αστυνομικός και να κυκλοφορείς στον δρόμο... Οι αστυνομικοί-στρατιωτικοί του φόρουμ ας μας πουν που τα ξέρουν καλύτερα  Σαρκασμός
διονυση για να υπαρχει αντιποίηση στολής πρέπει να φοράς εθνόσημο
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:56:29 μμ »

Για να αρχίσουμε να κατανοούμε γιατί τόσος ντόρος με την ΧΑ... Μ' εναν σμπάρο δυο τριγώνια.

Είμαι περίεργος να δώ αν θα κυρηχθεί παράνομη οργάνωση, να δώ τί σημαίνει μετά πολιτικά???  Απορία  Απορία Δηλαδή οι έδρες στην βουλή τί γίνονται?ΑπορίαΑπορίαΑπορία
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:57:01 μμ »

Να δειτε που στην εθνικη επετειο οποιος βγαλει σημαια στο μπαλκονι του θα θεωρηται εθνικιστης!!! Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:57:55 μμ »

Άσχετο με το θέμα, όμως νομίζω ότι είναι παράνομο να φέρεις σήμα κάποιου ένοπλου σώματος χωρίς να ανήκεις σε αυτό και χωρίς να φόρας ολόκληρη τη στολή. Είναι σαν να είσαι ντυμένος αστυνομικός και να κυκλοφορείς στον δρόμο... Οι αστυνομικοί-στρατιωτικοί του φόρουμ ας μας πουν που τα ξέρουν καλύτερα  Σαρκασμός

Δηλαδή αν φοράω μία μπλούζα χακί με το σήμα της 30ης ταξιαρχίας (που υπηρέτησα στο Διδυμότειχο) να πάω μέσα για χρυσαυγίτης έτσι???
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:58:35 μμ »

Άσχετο με το θέμα, όμως νομίζω ότι είναι παράνομο να φέρεις σήμα κάποιου ένοπλου σώματος χωρίς να ανήκεις σε αυτό και χωρίς να φόρας ολόκληρη τη στολή. Είναι σαν να είσαι ντυμένος αστυνομικός και να κυκλοφορείς στον δρόμο... Οι αστυνομικοί-στρατιωτικοί του φόρουμ ας μας πουν που τα ξέρουν καλύτερα  Σαρκασμός
διονυση για να υπαρχει αντιποίηση στολής πρέπει να φοράς εθνόσημο


Το εθνόσημο υπάρχει μόνο στον μπερέ στην στρατιωτική στολή (όχι την επίσημη). Οπότε λογικά απαγορεύεται να φοράς στρατιωτικά ρούχα χωρίς να ανήκεις εκεί.
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:58:58 μμ »

Να δειτε που στην εθνικη επετειο οποιος βγαλει σημαια στο μπαλκονι του θα θεωρηται εθνικιστης!!! Θυμός Θυμός Θυμός

ΌΧΙ! Εθνικιστής θεωρείται ΗΔΗ. Χρυσαυγίτης θα θεωρείται από αυτόν τον Οκτώβριο (28/10) ...  Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:59:53 μμ »

Άσχετο με το θέμα, όμως νομίζω ότι είναι παράνομο να φέρεις σήμα κάποιου ένοπλου σώματος χωρίς να ανήκεις σε αυτό και χωρίς να φόρας ολόκληρη τη στολή. Είναι σαν να είσαι ντυμένος αστυνομικός και να κυκλοφορείς στον δρόμο... Οι αστυνομικοί-στρατιωτικοί του φόρουμ ας μας πουν που τα ξέρουν καλύτερα  Σαρκασμός

Δηλαδή αν φοράω μία μπλούζα χακί με το σήμα της 30ης ταξιαρχίας (που υπηρέτησα στο Διδυμότειχο) να πάω μέσα για χρυσαυγίτης έτσι???


Δεν θα πας μέσα για χρυσαυγίτης... Για αντιποίηση στολής θα πας...
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 07:00:48 μμ »

Άσχετο με το θέμα, όμως νομίζω ότι είναι παράνομο να φέρεις σήμα κάποιου ένοπλου σώματος χωρίς να ανήκεις σε αυτό και χωρίς να φόρας ολόκληρη τη στολή. Είναι σαν να είσαι ντυμένος αστυνομικός και να κυκλοφορείς στον δρόμο... Οι αστυνομικοί-στρατιωτικοί του φόρουμ ας μας πουν που τα ξέρουν καλύτερα  Σαρκασμός

Δηλαδή αν φοράω μία μπλούζα χακί με το σήμα της 30ης ταξιαρχίας (που υπηρέτησα στο Διδυμότειχο) να πάω μέσα για χρυσαυγίτης έτσι???


Δεν θα πας μέσα για χρυσαυγίτης... Για αντιποίηση στολής θα πας...

Γιατί, είναι επίσημη στολή η μπλούζα μου??? Πού να βάλω και το τζακετ με τα λοχιόσημα χαχαχαχα (αυτό ΟΝΤΩΣ είναι, το ξέρω...)
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 07:01:45 μμ »

Να δειτε που στην εθνικη επετειο οποιος βγαλει σημαια στο μπαλκονι του θα θεωρηται εθνικιστης!!! Θυμός Θυμός Θυμός


Σημαία μπορείς να βάλεις, όμως μόνο την ημέρα της Εθνικής εορτής. Τις υπόλοιπες απαγορεύεται!
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 07:02:09 μμ »

το εθνοσημο υπαρχει παντου..μπερε τζοκει δικοχο.....το να βγω με μια μπλουζα της Π.Α και με το τζοκει...ναι να πω οτι ειμαι ###### και κατι παριστανω....το να φοραω ομως ενα μπλουζακι...ηταν πολυ ###### ο τυπος...
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 07:02:54 μμ »

το εθνοσημο υπαρχει παντου..μπερε τζοκει δικοχο.....το να βγω με μια μπλουζα της Π.Α και με το τζοκει...ναι να πω οτι ειμαι ###### και κατι παριστανω....το να φοραω ομως ενα μπλουζακι...ηταν πολυ ###### ο τυπος...

Εσενα δεν του άρεσε η φάτσα σου και απλά βρήκε δικαιολογία την μπλούζα σου!  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 07:03:08 μμ »

Παιδιά εγώ μαζί σας είμαι...απλά λέω αυτά (νομίζω τουλάχιστον) που ξέρω...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences