Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 29, 2024, 06:23:07 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Victoria Young Head 1880  (Αναγνώστηκε 11225 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 23, 2013, 07:20:05 μμ »

OK φίλε μου .Σε κατάλαβα.(Σπύρος).
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 23, 2013, 09:20:41 μμ »

Φιλε SP προσωπικα δεν δινω επενδυτικες συμβουλες η παραινεσεις τετοιου ειδους σε οποιονδηποτε, γιατι πιστευω οτι ολοι ειναι μεγαλα παιδια και εχουν ευθυνη των πραξεων τους.
Το αν ειναι προς το συμφερον του η οχι να πουλησει τωρα ενα οποιοδηποτε χρυσο νομισμα ας το κρινει ο ιδιος, δεν νομιζω οτι ειναι η θεση μου να κανω προβλεψεις.
Δεν αναφερθηκα στο αν ο χρυσος θα πεσει η θα ανεβει,ειπα απλως οτι εφοσον θελει να πουλησει το χρυσο του νομισμα, δεν ειναι το συγκεκριμενο κομματι κατι το ιδιαιτερο για να το λυπηθει.

Δε διαφωνώ απλά δε αξίζει αν την δώσει για 200 και 210€ εκει ειναι το θέμα μας και επίσης επιμένω οτι και οι φωτογραφίες του ειναι χάλι! τέλος πάντων κουβέντα κανουμε εκεινος αποφασίζει και πράττει το καλύτερο δυνατόν
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 06:49:06 μμ »

Φιλε SP προσωπικα δεν δινω επενδυτικες συμβουλες η παραινεσεις τετοιου ειδους σε οποιονδηποτε, γιατι πιστευω οτι ολοι ειναι μεγαλα παιδια και εχουν ευθυνη των πραξεων τους.
Το αν ειναι προς το συμφερον του η οχι να πουλησει τωρα ενα οποιοδηποτε χρυσο νομισμα ας το κρινει ο ιδιος, δεν νομιζω οτι ειναι η θεση μου να κανω προβλεψεις.
Δεν αναφερθηκα στο αν ο χρυσος θα πεσει η θα ανεβει,ειπα απλως οτι εφοσον θελει να πουλησει το χρυσο του νομισμα, δεν ειναι το συγκεκριμενο κομματι κατι το ιδιαιτερο για να το λυπηθει.

Δε διαφωνώ απλά δε αξίζει αν την δώσει για 200 και 210€ εκει ειναι το θέμα μας και επίσης επιμένω οτι και οι φωτογραφίες του ειναι χάλι! τέλος πάντων κουβέντα κανουμε εκεινος αποφασίζει και πράττει το καλύτερο δυνατόν

Και βέβαια "δεν αξίζει"... Είναι μία λίρα 130 ετών, με ότι σημαίνει αυτό.

Απλά αν πάει έξω να την πουλήσει σήμερα θα πάρει ότι δίνει η αγορά μειον "κατι" για την φθορά (το κάτι παίζει... Κλείσιμο ματιού). Γιά πήγαινε στην ΤτΕ και έλα να μου πείς... Μία δημοπρασία εδώ θα έρθει "πιό κοντά" στην πραγματική αξία του νομίσματος... Σε κάθε περίπτωση δεν είναι μακριά από την ονομαστική αξία του μετάλλου της!

Το μόνο που πρέπει να σκεφτεί κανείς είναι το κόστος ευκαιρίας. Δηλαδή αν είχε 210-220€ ΤΩΡΑ στο χέρι τί θα τα έκανε, σε αντίθεση με το να κρατήσει το νόμισμα και να το δώσει σε μελλοντικό χρόνο (ψηλότερα ή χαμηλότερα)...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences