Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:24:38 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εχω βαρεθει τις πολιτικες συζητησεις στο Στεκι!  (Αναγνώστηκε 14313 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 08:53:10 μμ »

θελω να γραψω καιρο γι αυτο, αλλα σημερα νομιζω οτι ειναι η καταλληλη μερα. Εχω βαρεθει τα πολιτικα εδω μεσα. Η αληθεια ειναι οτι εχω βαρεθει και τα αθλητικα και ολα τα ασχετα θεματα. Αλλα οσο γινονται εν ηδη καλαμπουριου και πειραγματος ειναι τουλαχιστον αποδεκτα. Αλλα το να καβγαδιζουμε για πολιτικες τοποθετησεις ειναι ανεπιτρεπτο. Κρατηστε τις αποψεις σας για το εαυτο σας. Εδω δεν ειναι φατσοβιβλιο οπου ο καθε πικραμενος αγορευει.
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 08:55:56 μμ »

Σημεία των καιρών. Μας έχουνε στην πρέσα και εκτονωνόμαστε έτσι.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 08:59:23 μμ »

Ανάργυρε αν και ποτέ δεν συμμετέχω σε πολιτικές συζητήσεις, τουλάχιστον εδώ στο στέκι για να αποφεύγω ανούσιες αντιπαραθέσεις, δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου, δυστυχώς αυτά συμβαίνουν στο σπίτι μας και εμείς δεν μπορούμε απλά να τα αγνοούμε και να συζητάμε περί ανέμων και υδάτων. Συλλεκτικό φόρουμ είμαστε δε άλλα δεν παύει να είμαστε φόρουμ και η επικαιρότητα δεν μπορεί να εξαφανιστεί δια μαγείας. Τώρα απλά καλό θα ήταν να είναι πιο κόσμιος ο λόγος του καθενός μας και να μην ξεφεύγουμε. Φιλικά Γιάννης
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:16:14 μμ »

ανάργυρε συμπάθα αλλα δεν είναι η πρώτη φορα που γραφεις κάτι ανάλογο το έχεις επαναλάβει.
δε ξερω τι oneira ειχες για το στεκι ktl  δηλαδή οτι ολα θα einai περι συλλεκτισμου και νομισματικης κυριως και  οσο αφορα τις πληροφοριες einai ο πληρεστερος ιστιοτοπος.
και εγώ βαριέμαι με κάτι άσχετα αλλα ok αυτό που με μάθατε όταν μπήκα στο στέκι και για αυτό έμεινα ότι άσχετα του ποσα mnmta έχεις άσχετα το τι mlkia θα πεις έχεις δικαίωμα να τη πεις.συγγνώμη αλλα ειδικά σήμερα που λες ότι βρήκες αφορμή δεν είναι μια απλή μέρα....εκτος και είμαστε  όλοι σα το Vittorio Emanuele.
ο κόσμος καίγεται και εμείς κοιτάμε με τη λούπα .
η δύναμη του στεκιού δεν είναι μονο οι συλλεκτικές πληροφορίες εκτιμήσεις ktl.an ήταν έτσι θα ήταν πολλοί περισσότεροι μέσα όπως διάφοροι κομήτες που λένε ποσο κάνει και γεια σας.είναι τα άτομα που μένουν είτε συμφωνούν είτε διαφωνούν πολιτικά γηπεδικά και δε ξέρω και εγώ σε τι άλλο .
και πίστεψε με η εικόνα που είδα τη κυριακή δεν είναι κάτι από "φατσοβιβλιο" που δεν έχω καν
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:22:33 μμ »

Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες και θα προσθεσω οτι προσωπικα οι <παραπλευρες> συζητησεις με βοηθουν πολυ, καθως εχει σημασια τελικα για μενα να συναλασσομαι συλλεκτικα με ανθρωπους που κανω κεφι.

Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:31:36 μμ »

Προσωπικα, αν και εχω συμμετασχει σε μια-δυο κοινωνικου-πολιτικου περιεχομενου συζητησεις εδω (χωρις βεβαια να τσακωθω με κανεναν),μαλλον συντασσομαι με την αποψη του epop και δεν θα με χαλαγε αν ελειπαν απο το στεκι.
Η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν πολλα,παρα πολλα φορα για τετοιου ειδους κουβεντες και ,εδω που τα λεμε, εδω μπαινουμε για να ξεφυγει και λιγο το μυαλο μας απο την καταπιεστικη κοινωνικη και πολιτικη πραγματικοτητα (γραφοντας για ενα κοινο χομπυ).
Φυσικα ειναι θεμα της διαχειρισης και της ιδιοκτησιας του σαιτ αν επιθυμει να ανοιγονται θεματα πολιτικα κοινωνικα κλπ.
Βεβαια υπαρχει και η εκδοχη απλως να μην μπαινει κανεις να τα διαβαζει, οποτε ολοι ειναι ευχαριστημενοι.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:37:55 μμ »

Το θεμα πιστευω ειναι οι συζητησεις εκτος νομισματικης να μην περνουν στην τελικη την μεριδα του λεοντος.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:40:39 μμ »

Το θεμα πιστευω ειναι οι συζητησεις εκτος νομισματικης να μην περνουν στην τελικη την μεριδα του λεοντος.
+1000000 τα υπόλοιπα είτε από κοντά είτε με pm
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:42:49 μμ »

Είπαμε να γίνονται και κάποιες συζητήσεις σε θέματα εκτός νομισματικού ενδιαφέροντος ώστε να ξεφεύγουμε λίγο από την μονοτονία του συνεχούς, αλλά εδώ γεμίζουν σελίδες επί σελίδων με διάφορα και με διάφορες...απόψεις και με θέματα που είναι και τελείως μακριά από τους σκοπούς του φόρουμ....είπαμε αλλά το κακό παράγινε.Για αυτό το λόγο θα συμφωνήσω με τον Ανάργυρο και με τους δύο τελευταίους φίλους.
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:54:43 μμ »

Να πω και εγω την γνωμη μου....σημερα σχολιασα και εγω  αρνητικα για τα πολιτικα για 2 λογους ομως
πρωτον επειδη το οπτιδηποτε γυριζει σε πολιτικο θεμα και δευτερον επειδη πιστευω οτι ειναι πολυ ευκολο να ξεφυγουν ασχημα αυτου του τυπου οι συζητησεις.....δεν σχολιασα γιατι με ενοχλει η με αποσπαει απο καπου και δεν τρωει καμια μεριδα λεοντος...οπως ουτε και τα αθλητικα οπου περνω μερος...πιστευω οτι ο καθενας εχει την επιλογη να διαβαζει και να απανταει σε οτι θελει...και το βρισκω ανουσιο σε ενα φορουμ εστω και συλλεκτικο..που ομως δεν παύει να ειναι φορουμ...να ενοχλούν τόσο πολυ κάποιες άσχετες συζητήσεις ...για αυτο αλλωστε πιστευω υπαρχουν και οι υποκατηγοριες ..π.χ κουβεντα να γινετε κ.λ.π
Υ.Γ : οσο μου κολανε τα βαζελακια..θα απανταω  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 10:21:26 μμ »

Οταν ειμαστε κοσμιοι και σεβομαστε την αποψη του αλλου καμια κουβεντα δεν ειναι ανωφελη.
Ολα καλα ειναι αρκει να γινοντε με μετρο και σεβομενοι παντα την αποψη του αλλου.
Οταν τα πραγματα φτανουν στα ακρα τοτε..............
Ειναι απλα τα πραγματα,εμενα οτι δεν με ενδιαφερει δεν το διαβαζω!!!
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 11:33:02 μμ »

Τα πολιτικες και αθλητικες αντιπαραθέσεις χωρις προφανες και αμεσο οφελος για τους διαξιφιζομενους, μονο δυσμενεια και προκαταληψεις φερνουν.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 01:00:02 πμ »

Οταν ειμαστε κοσμιοι και σεβομαστε την αποψη του αλλου καμια κουβεντα δεν ειναι ανωφελη.
Ολα καλα ειναι αρκει να γινοντε με μετρο και σεβομενοι παντα την αποψη του αλλου.
Οταν τα πραγματα φτανουν στα ακρα τοτε..............
Ειναι απλα τα πραγματα,εμενα οτι δεν με ενδιαφερει δεν το διαβαζω!!!

Πολύ σωστό αυτός θα μπορούσε να είναι και ο ορισμός των άκρων! εγώ βέβαια είμαι υπέρ των πολιτικών συζητήσεων κι όποιος βρίζει ή προσβάλει θαμπορούσαν να γίνονται οι ανάλογες συστάσεις.. πάραυτα προτείνω μια δημοσκόπιση
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:05:10 πμ »

Πιστευω πως χρειαζοντε και αυτα τα θεματα, ομως να υπαρχει ενα οριο για να μην ξεφευγουμε και τσακονομαστε μεταξυ μας... Ας πουμε να εχει ο καθε ενας δικαιωμα 1 μονο απαντησης. Απο εκει και περα και να γραφει καποιος κατι, να σβηνετε... Αν καποιος γραφει μεγαλα κειμενα, δεν θα τον διαβαζει κανεις. Ετσι και αλλιως οσες αναρτησεις και να κανετε ρε παιδια, υπαρχει περιπτωση να αλλαξετε τη γνωμη καποιου? Μονο να τσακωθειτε θα καταφερετε.,. ειρηνη τεκνα μου Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:47:31 πμ »

α) νομιζω οτι δεν ειναι κακο να μιλας για πολιτικα θεματα (Στην γενικη συζητηση βεβαια και οχι οπου νανε)....αλλωστε γενικη συζητηση λεει το subject και ο σχολιασμος της επικαιροτητας , ειτε ειναι πολιτικη ειτε οχι, ειναι μια γενικη συζητηση...
β) οποιου δεν του αρεσει αυτο μπορει πολυ απλα να μην μπαινει να την διαβαζει την πολιτικη συζητηση....τοσο απλα!!!!!

Ειμαι λιγο καιρο στο στεκι αλλα νομιζω οτι ειναι κατι παραπανω απο ενα απλο φορουμ για συλλεκτες...μπορει να κανω και λαθος???!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences