Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 01:33:46 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΚΤΙΜΙΣΗ ΓΙΑ ΑΣΗΜΕΝΙΑ 20δραχμα  (Αναγνώστηκε 41874 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 03, 2011, 08:33:39 μμ »

http://www.jewelpedia.com/charts1.php?id=4
εχει δικιο ο φιλος το sentouki
εχουν 2-2.5 ευρω

παντος την προιγουμενη εβδομαδα ειδα μια αγορα απο εμπορο στο 1 ευρω στο κεντρο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 03, 2011, 08:51:37 μμ από LTZORTZAK » Καταγράφηκε

smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 03, 2011, 08:41:10 μμ »

Ξεπερνατε καθε φαντασια καπιοι ... 20αρικα ασημενια με 80 λεπτα και 1ευρω , εχει καποιος να μου προσφερει Απορία αγοραζω εως  3000 τεμ ... μηπως εχετε και τριανταρια με 4 ευρω ?

Nαι ζουμε σε αλλο πλανητη απο οτι φαινεται και ξεπερναμε καθε φαντασια εγω δεν χαρακτηρισα κανεναν ειπα για τις τιμες των μεγαλων εμπορων που αγοραζουν ασημι.Καλο ειναι να προσεχεις πως χαρακτηριζεις τον κοσμο φιλε μου.
Επισης δεν τα εγραψα αυτα για να κοροιδεψω κανεναν δεν ζητησα να μου πουλησετε ουτε να μου αγορασετε 20αρικα.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 03, 2011, 08:48:18 μμ »

ολοι μας εχουμε απο 50 και πανω κομματια απο αυτο γιατι να δωσουμε 3-4 ευρω ενω αξιζει 2  Χαμόγελο  σαν μεταλλο
Καταγράφηκε

smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 03, 2011, 09:05:56 μμ »

Ο καθε ενας λεει την αποψη του ρε φιλε οτι θελει λεει δεν ειναι σωστο ομως να αρχισει καποιος να χαρακτηριζει τους υπολοιπους επειδη εχουν αντιθετη αποψη απο την δικη του...
Κι επειδη ειμαι κι εξωγηινος απο το μακρυνο Δια κοιταξτε ποσο τα πουλαω εγω...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290537610008&ssPageName=STRK:MESOX:IT#ht_500wt_1156
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 03, 2011, 09:06:46 μμ »

Θωδορα ψυχραμια!! Φιλικη κουβεντα κανουμε, μην αρπαζεσε σε παρακαλω!!
Δεν ειπε τιποτα κακο ουτε ο Νικος ουτε εσυ!!
Απλα ο Νικος ηταν ενημερωμενος καλα για την τρεχουσα αξια του μεταλλου!!
Τωρα αν οι εμποροι αγοραζουν τοσο δεν θα κατσουμε εμεις να χαλασουμε τις καρδιες μας!!
Λεωνιδα το ασημενιο εικοσαρικο εχει καθαρο μεταλλο 6 γρμ!!
Πολλαπλασιασε το με το 0,80 και θα δεις την αξια του!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 03, 2011, 09:08:57 μμ »

Εγω ζηταω συγνωμη για την εκτιμηση , ο φιλος Νικος εχει δικιο. 4.8 ευρω βγαινει αν δε κανω λαθος
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 03, 2011, 09:20:43 μμ »

γιωργο εχεις δικιο ειναι ευρω το νομιζα για ντολαρς βαλε και το λιωσιμο βεβαια σε αυτη την τιμη περιπου 4.5 με 5 θα βρει να τα πουλησει ??
Καταγράφηκε

smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 03, 2011, 09:25:40 μμ »

Θωδορα ψυχραμια!! Φιλικη κουβεντα κανουμε, μην αρπαζεσε σε παρακαλω!!
Δεν ειπε τιποτα κακο ουτε ο Νικος ουτε εσυ!!
Απλα ο Νικος ηταν ενημερωμενος καλα για την τρεχουσα αξια του μεταλλου!!
Τωρα αν οι εμποροι αγοραζουν τοσο δεν θα κατσουμε εμεις να χαλασουμε τις καρδιες μας!!
Λεωνιδα το ασημενιο εικοσαρικο εχει καθαρο μεταλλο 6 γρμ!!
Πολλαπλασιασε το με το 0,80 και θα δεις την αξια του!!

Γιωργη πριν λιγο καιρο που ο Θωμας χαρακτηρισε καποιον μεσα στη σελιδα πεσατε πανω του να τον φατε και πρωτος εσυ.Τωρα δεν σε ειδα να μπαινεις και να γραφεις για το οτι δεν πρεπει να χαρακτηριζουμε αλλα μελη.
Υποτιθεται εκανες μια σελιδα οπου ολοι ειναι ισοι και οχι μαγαζακι για τα κοληταρια οπως αλλες...
Νομιζω ομως οτι καποια πραγματα τα βλεπεις και σε αλλα κανεις τσα στραβα ματια...
αν κοιταξεις τα ποστ μου εγω δεν χαρακτησιρα κανεναν.
Καταγράφηκε
SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 03, 2011, 09:28:27 μμ »

Δεν χαρακτηρισα κανεναν και ζητω συγνωμη αν καποιος το αντιληφθηκε ετσι , χαρακτηρισα ετσι την τιμη στην ουσια στην οποια αναφερθηκες γιατι πως να το κανουμε ειναι εντελως παραλογο να ακουω οτι κοστιζουν 80 λεπτα με 1 ευρω , 30 χρονια εμπορευομε με αυτα και δεν επιασα κανεναν κοτσο στις τιμες παντα αγοραζα και πωλουσα fair , γιαυτο δεν θελω να βοηθαμε στο παιχνιδι μερικων που βασιζοντε στην αγνοια καποιων και περνουν πραματα σε τιμες τσαμπα.το αναφερουμε παραδειγματα των ακρων δεν βοηθαει κανεναν , και εγω ετυχα πριν καπιες μερες σε μια περιπτωση που καποιος αγορασε λιρες απο ενα ζευγαρι ηλικιωμενων προς 100 ευρω την μια , τι σημαινει αυτο ? οτι αυτη ειναι η τιμη της αγορας ? Και για να τελιωνουμε με αυτο θα σας πω οτι για μενα μαγκας εμπορος ειναι αυτος που δινει 2 τιμες στον συναλλασωμενο , την τιμη που αγοραζει και αυτη που πουλαει ,γιατι ετσι μπορει καμια απο τισ 2 πλευρες μιας συναλλαγης δεν ριχνετε ,  και για το συγκεκριμενο εγω αγοραζω σημερα 2,70 και πουλαω 3,30 .
Μεχρι τωρα παντως κανενας δεν μου προσφερε τα 200 τεμεχια που ζηταω με 2,50 ευρω το τεμ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 03, 2011, 09:52:13 μμ »

Θωδορα καταρχην για μενα ολα τα μελη ειναι ΙΣΑ !! Διακρισεις δεν θα κανω ποτε για κανεναν!!
Αν καποιος αισθανετε αδικημενος απο μια συζητηση μπορει να μου το στειλει και σε pm και τηλεφωνο αμα θελει και αναφορα μεσω του συστηματος!!
Κατα δευτερον ειμαι ανθρωπος αρα σφαλματα κανω , κατι μπορει να φυγει τις προσοχης μου , γιατι λοιπον εσεις να μην μου το επισυμανετε??
Λειπω εγω?? Υπαρχουν και αλλοι υπευθηνοι να απευθηνθητε!!Η γραμμη που εχω χαραξει ειναι γνωστη σε ολους!!
Αδικημενος φιλε μου δεν θελω να αισθανετε κανεις. Αλλα ολοι μας αντι να αρπαζομαστε με το παραμικρο καλο θα ειναι την οποια διαφωνια προκειψει να την λυνουμε με ηρεμια και αγαπη!!
Καθομαστε και μιλαμε ωρες ατελιωτες μεταξυ μας για να μαθουμε κατι παραπανω , να ανταλαξουμε αποψεις , να δειξουμε τις συλλογες μας και να γνωρισουμε οσο γινετε περισσοτερους συλλεκτες!!
Αγαπη λοιπον και οχι πολεμος!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 03, 2011, 10:17:49 μμ »

Γιωργη δεν με πειθεις...
αλλα δεν πειραζει ετσι ειναι η ζωη.Αν θυμασαι ημουν απο τους πρωτους που στηριξα την προσπαθεια σου δυστυχως βλεπω τα ιδια που γινονται και στην αλλη σελιδα κι εδω.Ελευθεροι ανθρωποι ειμαστε ομως.

Συγνωμη που ενοχλησα την "Παρεα".Δεν θα το ξανακανω ειναι το τελευταιο μου ποστ εδω Θα ειμαι ενας απλος παρατηρητης οπως πολλοι αλλοι...
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 03, 2011, 10:36:21 μμ »

Και θυμαμαι και το αναγνωριζω και το γραφω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=696.msg4733#msg4733 !!
Και <Παρεα> εδω ειναι ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ και η ΚΥΠΡΟΣ !!
Το εχω πει και θα το ξαναπω απο τον Βορρα μεχρι τον νοτο και απο την ανατολη μεχρι την δυση ολα τα μελη θα ειναι μια ομαδα για μενα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 03, 2011, 10:36:58 μμ »

Φιλε μου δε μπορω να καταλαβω τη σταση σου γιατι εισαι 100% λαθος.
Απο την πρωτη στιγμη εχεις αδικο και ποσταρες μια εντελως λανθασμενη εκτιμηση (0.8 ευρω για ασημενιο εικοσαρικο), πρωτον αυτο
Δευτερον ολοι ζητησαμε συγνωμη, οπως και εγω για τις λαθος εκτιμησεις μας.
Μετα ζητησε συγνωμη ο ιδιος ο χρηστης Νικος απο σενα(που σιγουρα το post του ηταν λιγο τραβηγμενο αλλα εν πασει περιπτωσει δε σε χαρακτηρισε).
Ζητησε συγνωμη ο ιδιος ο ιδιοκτητης του φορουμ.
Και εσυ οχι μονο το συνεχιζεις ποσταροντας μαλιστα μια παλια σου δημοπρασια για να αποδειξεις τι αραγε, αλλα προσβαλλεις και ολο το φορουμ και τους χρηστες του.
Τι αλλο να γινει πια ... ελεος...
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 03, 2011, 10:47:36 μμ »

ακριβοτερα ποια ειναι τα 20αρικα η ta half dolars ?? γιωργο κ καραμητσος γραφει αλλο βαρος 6 ηξερα και εγω μπορεις να ζυγησεις ενα
Καταγράφηκε

SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 03, 2011, 10:51:10 μμ »

7.5 gramm 0.800 silver
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences