Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 08:59:32 πμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 100 δρ.1876  (Αναγνώστηκε 34448 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 11:05:38 μμ »

Γιατι με αυτο δεν εξασφαλιζεις καποια χρηματα?
Μεγαλη συζητηση αυτη.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #106 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 11:10:29 μμ »

Αν μπορούσα να διαθέσω τέτοιο ποσό, δεν θα αγόραζα με τίποτα αυτό το νόμισμα.
Είναι πολύ εξεζητημένο και δεν είναι κυκλοφορίας.
Θα έπαιρνα κάποιες δραχμές, μισά και τέταρτα  45, 46, 47 συν κάποια Τάλιρα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 11:38:21 μμ »

σε αυτή τη τιμή είναι για κάνα σύγχρονο farouk κάνα ρώσο πετρέλαια ktl.ase που μαγειρέματα γίνονται πάντα και pantou.an το πάρεις με σκοπό ότι πήρα ένα asset που μακροχρόνια δε χάνω τα λεφτά μου όταν έρθει η ώρα της πραγματικότητας  δηλαδή της πώλησης θα πέσει κλάμα.+ τις άλλοις όσο πιο μικρή η αξια τόσο πιο πολλοί οι ενδιαφερόμενοι
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 11:59:14 μμ »

Είναι μια τεράστια συζήτηση αυτή που και 10 ώρες να κάτσουμε σε ένα καφέ άκρη δεν θα βρούμε!Δεν έχω δώσει προσωπικά πάνω από ένα 1000 για νόμισμα καθώς η δικιά μου οικονομική κατάσταση δεν μου το επιτρέπει αυτό αν θέλω να έχω μια ήρεμη ζωή. Επίσης αν είχα πολλά λεφτά , ένα τέτοιο νόμισμα θα το θεωρούσα  επίδειξη δύναμης πιο πολύ παρά συλλεκτικό ενδιαφέρων! Δεν το λέω με κακία αλλά οι πλούσιοι συλλέκτες θα ανταγωνίζονται σαν τα κοκόρια.
Ωρες ωρες που με πιάνουν τα ψυχολογικά μου με την συλλογή νομισμάτων αναρωτιέμαι αν βγάζει κάπου όλο αυτό....είναι κάτι σαν εθισμός , σαν ναρκωτικό!Σοβαροί τσακωμοί και ίντριγκες μπορεί να δημιουργηθούν απλά για ένα νόμισμα. Είναι μόνο τελικά η συλλογή νομισμάτων ένα χομπι για να περνάμε την ώρα μας?Η κάτι πιο δυνατό , πιο ψυχοφθόρο?Φιλίες υπαρχουν?Η με το που κλείνεις το τηλ και έχεις μιλήσει με κάποιον αμέσως αρχίζει το κουτσομπολιό και μέσα σε λίγα λεπτά έχουν μαθευτεί όλα?Τελικά τι είναι η συλλογή νομισμάτων?
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 12:12:41 πμ »

Είναι μια τεράστια συζήτηση αυτή που και 10 ώρες να κάτσουμε σε ένα καφέ άκρη δεν θα βρούμε!Δεν έχω δώσει προσωπικά πάνω από ένα 1000 για νόμισμα καθώς η δικιά μου οικονομική κατάσταση δεν μου το επιτρέπει αυτό αν θέλω να έχω μια ήρεμη ζωή. Επίσης αν είχα πολλά λεφτά , ένα τέτοιο νόμισμα θα το θεωρούσα  επίδειξη δύναμης πιο πολύ παρά συλλεκτικό ενδιαφέρων! Δεν το λέω με κακία αλλά οι πλούσιοι συλλέκτες θα ανταγωνίζονται σαν τα κοκόρια.
Ωρες ωρες που με πιάνουν τα ψυχολογικά μου με την συλλογή νομισμάτων αναρωτιέμαι αν βγάζει κάπου όλο αυτό....είναι κάτι σαν εθισμός , σαν ναρκωτικό!Σοβαροί τσακωμοί και ίντριγκες μπορεί να δημιουργηθούν απλά για ένα νόμισμα. Είναι μόνο τελικά η συλλογή νομισμάτων ένα χομπι για να περνάμε την ώρα μας?Η κάτι πιο δυνατό , πιο ψυχοφθόρο?Φιλίες υπαρχουν?Η με το που κλείνεις το τηλ και έχεις μιλήσει με κάποιον αμέσως αρχίζει το κουτσομπολιό και μέσα σε λίγα λεπτά έχουν μαθευτεί όλα?Τελικά τι είναι η συλλογή νομισμάτων?
Ωπααααααα τωρα αρχισαν τα δυσκολα αντε για να δουμε απαντησεις......πιτσιρικο σε εχουν πιασει τα ψυχολογικα σου βραδιατικα?
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 12:24:17 πμ »

Μια χαρά είμαι φίλε Μιχάλη!  Γλώσσα Γλώσσα Φεύγω πάω για ποτό!
Απλά έθεσα κάποιους προβληματισμούς που λίγο η πολύ όλοι τους έχουμε κάνει!
Φιλιά πολλά καλό ξημέρωμα!
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 12:33:11 πμ »

Καλα να περασεις Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:50:29 πμ »

εγω παντως αν το ειχα θα ερχομουν στην λεσχη καθε κυριακη και θα σας αφηνα να το πιανετε (το νομισμα Σαρκασμός) εναντι αμοιβης, για να παρω τα μισα τα τεταρτακια και τα ταλιρα που ειπε ο κωστας Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:53:10 πμ »

εγω παντως αν το ειχα θα ερχομουν στην λεσχη καθε κυριακη και θα σας αφηνα να το πιανετε (το νομισμα Σαρκασμός) εναντι αμοιβης, για να παρω τα μισα τα τεταρτακια και τα ταλιρα που ειπε ο κωστας Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

θα ερχόσουν με κανά δύο φουσκωτούς στην πλάτη παρέα, δεν βγαίνουν έτσι βόλτα αυτά... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:56:42 πμ »

εγω παντως αν το ειχα θα ερχομουν στην λεσχη καθε κυριακη και θα σας αφηνα να το πιανετε (το νομισμα Σαρκασμός) εναντι αμοιβης, για να παρω τα μισα τα τεταρτακια και τα ταλιρα που ειπε ο κωστας Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

θα ερχόσουν με κανά δύο φουσκωτούς στην πλάτη παρέα, δεν βγαίνουν έτσι βόλτα αυτά... Κλείσιμο ματιού

ποιους φουσκωτους!!με τον χανιωτη διπλα!!εγγυηση Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:59:19 πμ »

εγω παντως αν το ειχα θα ερχομουν στην λεσχη καθε κυριακη και θα σας αφηνα να το πιανετε (το νομισμα Σαρκασμός) εναντι αμοιβης, για να παρω τα μισα τα τεταρτακια και τα ταλιρα που ειπε ο κωστας Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

θα ερχόσουν με κανά δύο φουσκωτούς στην πλάτη παρέα, δεν βγαίνουν έτσι βόλτα αυτά... Κλείσιμο ματιού

ποιους φουσκωτους!!με τον χανιωτη διπλα!!εγγυηση Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

τον ξέχασα....όλο του κολλάς, και όλο δίπλα σου τον θες... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 06:55:12 πμ »

Χρηστο οι μεγαλοι συλλεκτες που το εχουν θα το παρουν και θα το θαψουν ,,,δεν θα δει το φως του ηλιου
παλι.Αντε να το δειξουν σε κανενα κολητο τους.
Περα απο την πλακα που κανουμε εδω μεσα,βλεπεις οτι νομισματα σοβαρα ανεβαινουν στην κοινη θεα
απο ελαχιστους.Τι νομιζεις?οτι δεν υπαρχουν?Παρα πολλα.Απλως ειναι της αποψης οτι το νομισμα τους δεν πρεπει να επιδεικνυεται.
Τωρα που το σκεφτομαι ισως να εχουν και δικιο.Το σωστο παντως κανεις δεν το ξερει.
Εγω παντως ειχα την τυχη μεσα σε εναμιση χρονο που κολησα το μικροβιο να δω απιστευτα νομισματα.
Μερικα που μου επετρεψαν τα ανεβασα να τα δουν και τα φιλαρακια μου.
Θελω να πιστευω οτι υπαρχουν φιλοι αναμεσα στους συλλεκτες.Τωρα οτι υπαρχουν ιντριγκες ,δολοπλοκιες
κ,λ,π, αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Φιλιες ετων εχουν χαλασει για τα νομισματα.
Οταν πεσουν σοβαρα νομισματα (δεν μιλαμε για ονλινε δημοπρασιες) και μιλαμε για αρκετα λεφτα εκει φαινετε
ο χαρακτηρας του καθενος,Η απληστια του να φαει τον φιλο του για να κερδισει αυτος περισσοτερα.
Θα μπορουσα να σου γραψω πολλες ιστοριες που ξερω.
Φιλιες υπαρχουν αναμεσα σε μικρους συλλεκτες οπως εμεις,που στην ουσια παιζουμε.Εγω, ο κατοχικος ,ο Λευτερης ,ο Γιαννης ο Θοδωρης,ο Γιωργος ,εσυ και πολλοι αλλοι τι να τσακωθουμε?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 08:49:56 πμ »

Εγω Χρήστο οταν με πιάνει το ψυχολογικό αγοράζω ενα μεγάλο Παπαφιλιπου (τα καλύτερο  παγωτό  για εμένα) και έρχομαι στα ίσα μου.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 10:35:26 πμ »

Πάντως θα ήταν μια ωραία εμπειρία να ήμασταν στην αίθουσα auction Baldwin ,2 Μαΐου ( ο solferino ψήνεται Σαρκασμός)
Εγώ βρίσκω κ το 100ρικο 1935 (χρυσό) πολύ ενδιαφέρον , και σαφώς μικρότερο το ποσό από το 100ρικο 1876.
Τώρα για τα ψυχολογικά που λέτε.........ψυχραιμία κ θεραπεία με οφθαλμόλουτρο ή σοκολάτες όπως λέει ο Φάνης, δεν μπορούμε να χτυπάμε όλα τα νομίσματα υπάρχουν όμως για ΟΛΟΥΣ και όλα τα βαλάντια που ικανοποιούν την ψυχική νομισματική μας δίψα κ επιφέρουν τη γαλήνη. Φιλίες στο χώρο αυτό κ δει  μέσω Στεκιού έχουν υπάρξει σαφώς κ είναι πολύ δυνατές που ένα νόμισμα δεν μπορεί να τις πλήξει.
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 10:39:02 πμ »

Πάντως θα ήταν μια ωραία εμπειρία να ήμασταν στην αίθουσα auction Baldwin ,2 Μαΐου ( ο solferino ψήνεται Σαρκασμός)
Εγώ βρίσκω κ το 100ρικο 1935 (χρυσό) πολύ ενδιαφέρον , και σαφώς μικρότερο ποσό από το 100ρικο 1876.
Τώρα για τα ψυχολογικά που λέτε.........ψυχραιμία κ θεραπεία με οφθαλμόλουτρο ή σοκολάτες όπως λέει ο Φάνης, δεν μπορούμε να χτυπάμε όλα τα νομίσματα υπάρχουν όμως για ΟΛΟΥΣ και όλα τα βαλάτια που ικανοποιούν την ψυχική νομισματική μας δίψα κ επιφέρουν τη γαλήνη. Φιλίες στο χώρο αυτό κ δει  μέσω Στεκιού έχουν υπάρξει σαφώς κ είναι πολύ δυνατές που ένα νόμισμα δεν μπορεί να τις πλήξει.

Ασε τις μαλακίες με τα βαλάντια αρρωστακι. Ετοιμασε βαλιτσάκι. Στο viewing θα σε βάλω να κράτάς το 20ρικο 35 με το αριστερό χέρι και το 100ρικο 35 με το δεξί. Και θα σου λέω 'κουπεπε κουπεπε κουπεπε'. Μετά θα πάρουμε καρτελακι , θα κατσουμε διπλα διπλα και θα αυτοσυγκρατιώμαστε για μείνει και κατι στην φόδρα μας , μη γυρίζουμε κολυμπώντας απο Αγγλία - Γαλλία.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences