Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 23, 2024, 04:13:53 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΤΗ  (Αναγνώστηκε 28391 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:46:44 μμ »

Αντώνη είδα ότι μπήκες στο στέκι, θυμάσαι για εκείνον τον ανορθόγραφο που λέγαμε; αυτό το ρεμάλι είναι ο πονηρός ή μάλλον η πονηρή Βιολετούλα ή καλύτερα  Σπυριδούλα...

Μπαμπη μου εχω δεχτει μηνυματα και τηλεφωνα απο ανθρωπους που εχει εξαπατησει!Δεν μπορεις να φανταστεις ποσους εχει κλεψει ο απατεωνας!Πολλοι μαλιστα ειναι μελη του σαιτ απλα δεν θελουν να εκδηλωθουν!Αν θελουν ας μιλησουν μονοι τους!
Πολλοι απο αυτους αν ειχαν μιλησει τωρα εγω θα ειχα γλιτωσει την παγιδα!Ο τυπος ειναι τυχοδιωκτης!Περιφερεται και ψαχνει θυματα!Ειδατε την περιπτωση της ΒΙΟΛΕΤΑΣ και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον Αντωνη(ANTONIO1967)που τον ξεμπροστιασε αμεσως!!
Παντως δεν με πειραζει για τα χρηματα που εχασα!

ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΩ ΟΜΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΝ ΑΛΛΟΣ ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΤΟΥ!!!

Επισης οταν εμφανιστει στον Ναο του συλλεκτισμου την λεσχη να του φερθουν ολοι οπως αξιζει σε ολα τα λαμογια!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:58:41 μμ »

Έρχεται και στη λέσχη αυτός?
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:34:18 μμ »

και αν είχε σκοπο να παει δε νομιζω μετα απο ολα αυτα γιατι απο οτι διάβασα έδωσε στον Βασιλη ενα νομισμα και καποια στιγμη θα πρεπει να παει να το πάρει δε ξέρω ομως πως θα παει... Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:34:41 μμ »

Στα διάφορα δεν πολύ σκαλώνω και τώρα πήρα μυρουδιά με το τι έγινε . Την έχω πατήσει σε δύο ανταλλαγές στην Numista και σε φάκελο που άνοιξαν από Αμερική και αφαίρεσαν μερικά από τα νομίσματα . Από τότε ανταλλαγές με νέους μόνο αν στείλουν και παραλάβω μετά στέλνω τα δικά μου . Τα ίδια και στις αγορές
Με νέους δεν κάνουμε συναλλαγές και αν κάνουμε στην αρχή δοκιμή με μικρής αξίας νομίσματα και μόνο  χέρι -χέρι ή με αντικαταβολή.
Τώρα για τον χαρακτήρα του "Στεκιού" έχει γίνει ebay και αν παρατηρήσουμε τις πωλήσεις και τις δημοπρασίες υπάρχουν μέλη που βγάζουν καλό μεροκάματο και αφορολόγητο μάλιστα.
Τώρα για αυτούς που κάνουν εγγραφεί γιατί βρίσκονται σε ανάγκη και βάζουν κάτι που θέλουν να πωλήσουν και μετά χάνονται ,  γιαυτό δεν τους  θέλουμε μπας και αρπάξουμε καμία ευκαιρία εκεί που θα τα σκοτώσουν στους μαυραγορίτες έρχονται εδώ γιατί δίνουμε κάτι παραπάνω .


Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:39:53 μμ »

και αν είχε σκοπο να παει δε νομιζω μετα απο ολα αυτα γιατι απο οτι διάβασα έδωσε στον Βασιλη ενα νομισμα και καποια στιγμη θα πρεπει να παει να το πάρει δε ξέρω ομως πως θα παει... Αναποφασιστικότητα
Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 22, 2013, 10:48:55 μμ »

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ
Καταγράφηκε
goldrushgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:12:19 μμ »

το πιο σωστο που εχω διαβασει μεχρι τωρα ειναι απο την παυλινα (εαν θυμαμαι καλα)....
Τα μελη πριν φτασουν στο να αγοραζουν/πωλουν κατι θα πρεπει να εχουν φτασει σε καποιο συγκεκριμενο αριθμο ποστ....Ας πρεπει να ειναι τουλαχιστον στο επιπεδο "ΤΑΚΤΙΚΟΣ" (που χρειαζετε 150ποστ εαν θυμαμαι καλα) ετσι θα παρουμε χαμπαρη καποιους επιδοξους.....


συμφωνω μαζι σου εν μερη στο οτι κατι πρεπει να γινει για να περιοριστουν αυτα τα φαινομενα .Ομως το να αποκλησουμε καποιον επειδη ειναι νεος η να εμπιστευτουμε καποιον που ειναι τακτικος δεν ειναι λυση , μπορει καποιος να βαλει σκοπο να κανει τα 150 ποστ για να γινει τακτικος και μετα να κανει το colpo grosso
Τι μπορει να ειναι λυση η τουλαχιστον να βοηθησει κατα τη γνωμη μου. Α)  να ζητησουμε απο τον αποστολεα να στειλει βιντεο η φωτο με τα χαρακτηριστικα του πακετου που στελνει, αν θελουμε να ειμαστε ακομα πιο σιγουροι ζηταμε με αντικαταβολη , ετσι αν δεν μασ στειλει φωτο/βιντεο δεν το παραλαμβανουμε! και οταν ειναι να το ανοιξουμε τραβαμε και εμεις λεπτομερες βιντεο.

Παντως προς θεου μην στερησετε σε εμας τους νεους να μπορουμε να αγοραζουμε νομισματα (ποναει χερι - κοβει χερι)!!!
Συμφωνω απόλυτα
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:15:13 μμ »

υπάρχει πιο απλή λύση . Να μην μπορείς να γραφτείς στο στέκι αν έχεις κινητή IP. με σταθερή IP να πουλάει και να αγοράζει όποιος θέλει
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:18:31 μμ »

υπάρχει πιο απλή λύση . Να μην μπορείς να γραφτείς στο στέκι αν έχεις κινητή IP. με σταθερή IP να πουλάει και να αγοράζει όποιος θέλει

Και αν θελει καποιος να γραψει μετα απο κινητο?θα μπορει?
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:21:12 μμ »

όχι στις πωλήσεις,αγορές και προσωπικά μηνύματα
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:24:58 μμ »

Αμα θελει δεν μπορει να παει σε ενα ιντερνετ καφε να γραφτει?και μετα να χρησιμοποιει κινητο?
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:28:52 μμ »

το ΙΡ είναι ταυτότητα. Ας πηγαίνει και στο ιντερνετ καφέ να γράφει και να πληρώνει 3 ευρώ την ώρα, αλλά και πάλι θα μπορεί να βρεθεί
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:29:56 μμ »

Δεν έχω εκφράσει άποψη τόσο καιρό και ας έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή, όμως παρατηρώ να μας έχει καταλάβει κάποιου είδους φρενίτιδα και να  έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε, γιατί απλά δεν ξαναγυρνάμε  στην αρχική κατάσταση του στεκιού; τότε που δεν υπήρχαν αγοροπωλησίες και το στέκι υπήρχε μόνο για να συζητάμε μεταξύ μας; Σίγουρα με τον τρόπο αυτό θα ελλατωθούν σημαντικά τα μέλη του στεκιού και η κίνηση άλλα νομίζω άλλη λύση δεν υπάρχει, όλα τα υπόλοιπα είναι για να χουμε να λέμε. Βλέπουμε καινούριο μέλος και το πρώτο που σκεφτόμαστε είναι "ποιος είναι πάλι αυτός;" αν είναι ποτε δυνατόν Λύπη Συγνώμη αν μακρυγορώ άλλα τον τελευταίο καιρό μπαίνω στο φόρουμ και πραγματικά χαλιέμαι από την όλη κατάσταση. Σταματήστε τις συναλλαγές να βρούμε την υγειά μας, φιλικά Γιάννης
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:43:43 μμ »

Γιαννη τα πραγματα ειναι απλα,αγοραζεις μονο απο ατομα που εμπιστευεσε απολυτα και τελειωνει η υποθεση,γιατι να σταματησουν οι οαγορες για ενα μακακα?Πλαφον στις πωλησεις υπαρχει!!!!
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 23, 2013, 06:13:08 μμ »

Γιαννη τα πραγματα ειναι απλα,αγοραζεις μονο απο ατομα που εμπιστευεσε απολυτα και τελειωνει η υποθεση,γιατι να σταματησουν οι οαγορες για ενα μακακα?Πλαφον στις πωλησεις υπαρχει!!!!

Σωστά παιδιά... Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε (εκτός από τον Κωστάκη  Σαρκασμός). "Ψωνίστε" μόνο από εκεί που εμπιστεύεστε. Διαβάστε προηγούμενα ποστ. Κρίνετε και λίγο.

Όπως πιθανά ήδη ξέρετε, αν κάτι είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό, μάλλον δεν είναι... Ισχύει και στον συλλεκτισμό...

Πολύ καλά έκανε ο Γιάννης και τον ξεμπρόστιασε (ά ρε Γιάννη, σε έφαγε η κασετίνα, γιατί φαντάζομαι για την λίρα δεν θα χτύπαγες...), για να είμαστε σε επαγρύπνηση...
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences