Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 10:47:29 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 EURO 2003!!  (Αναγνώστηκε 51749 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 06:49:35 μμ »

και εγω που απορουσα γιατι τωρα τελευταια το ειχα δει στα 450 ευρω! Έκπληξη
Να η ευκαιρια ειπα ακι ημουν στο τσακ να το αγορασω!
Αλλα ως γνωστον το φθηνο το αγορασε ο προηγουμενος Κλείσιμο ματιού
Μου ρχονται εικονες στο μυαλο τωρα μου το προσφεραν με 800 ευρω,που το αγορασε καλος φιλος με 650,που ειχε βγει πριν απο δυο χρονια σε δημοπρασια σε ελληνικο site και εφτασε τ ο χιλιαρικο Απορία .Λογικα τωρα αυτοι κλαινε τα λεφτα τους!
Τελικα μου βγαινει σε καλο το οτι ειμαι αναβλητικος στις αγορες μου και δεν αποφασιζω ευκολα!
Καταγράφηκε
alexiosp
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 219



Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 06:58:56 μμ »

Βεβαίως είναι δύσκολο κέρμα, αλλά και από τα ασχημότερα Ελληνικά που έχουν ποτέ κοπεί!
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 11:22:42 μμ »

Αν διαβάσετε λιγο ολοκληρο το ποστ θα δείτε ότι τα συγκεκριμένα νομίσματα είναι ειδική περιπτωση και δεν διανεμηθήκαν από την ΤΤΕ με την συνηθή διαδικασία. Δεν θέλω να δικαιολογήσω τους εμπόρους για τις τιμές που έχουν, αλλά εκτός των υστέρων δεν ειναι σωστό να κρίνουμε. Αν τελικά διανεμηθούν απο ΤΤΕ το 2012, που είναι πιθανό οι τιμές και των δύο νομίσματων θα πέσουν κατακόρυφα.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 03:04:07 πμ »

Συγνωμη.... αλλα προσωπικα βρισκω την τιμη τουλαχιστον του ασημενιου πολυ υψηλη στα 150 ευρω!

14.000 τιραζ... και 31 γραμμαρια ειναι.... αν θυμαμαι καλα..... και θα παει στα 150;

εδω των special olympics ηταν 34 γραμμαρια και μολις 2000 τεμαχια... και το εδιναν 40 ευρω!!!

επειδη αυτο ειναι 20 ευρω; αντε να το πανε στα 60.... οχι και 150!!!

το αν αλλοι το πηραν πολυ παραπανω... γιατι ηταν δυσκολο.... ειναι κριμα αλλα τι να κανουμε; δεν συμβαινουν αυτα; ειναι στην αγορα! δηλαδη τα ολυμπιακα που τωρα ειναι φτηνοτερα απο την τιμη που τα εδινε η τραπεζα;;
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 12, 2012, 05:25:48 μμ »

Θελω να σας μιλησω για την Οδδυσεια ενος τετοιου 20ευρου που επρεπε αρων αρων να πουληθει σημερα στην Αθηνα!!
Εχωντας ακουσει και διαβασει ολες τις σκεψεις , ΟΛΩΝ εσας που εχετε γραψει εδω κατα καιρους και ειπα σημερα να προβω και εγω στην αγορα του.
Επειδη ο πωλητης εφευγε εκτος Ελλαδος μεθαυριο και η τραπεζες εκλειναν σε μια ωρα σκεφτητα να χρησημοποιησω τον γνωστο μου ΦΙΛΟ και συναγωνηστη που κατα καιρους με εχει εξυπηρετηση.
Τον ψαχνω στο σπιτι να μην σηκωνει το τηλεφωνο , τον παιρνω στο κινητο και μου ηταν στον κτηνιατρο και κουρευε τον σκυλο του!!
Ελλεος φιλε μου , εδω δεν εχουμε λεφτα να αγορασουμε αρνακι το πασχα και εσυ κουρευεις σε γιατρρο τον σκυλο??  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα
Μπαινω μεσα στο σαιτ και κοιταω ποιοι Αθηναιοι ειναι μεσα και βλεπω ενα παλικαρι που το λενε LTZORTZAK να σερφαρει ανεμελος , , , του ριχνω ενα τηλεφωνο και καθοταν στο σπιτακι του αραχτοοοοοος!!
Του εξηγω πως εχουν τα πραγματα και μου δινει το παιδι ΔΥΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ τον λογαριασμο του και ΔΥΟ ακριβως τα χρηματα ηταν στον λογαριασμο του!!
Μετα απο μια ωρα μου εστειλε την φωτο που βλεπεται και τον ευχαριστω ΔΗΜΟΣΙΑ για αυτη του την βοηθεια!!
Το εχω πει πολλες φορες και θα το ξαναπω οτι : η επαρχια για να αποκτηση καλα νομισματα αν δεν εχει βοηθεια απο το κεντρο των Αθηνων ειναι καταδικασμενη!!
Για αλλη μια φορα νομισμα αρκετα δυσκολο ή αρκετα ευκολο (θα το δειξει ο χρονος) θα πηγαινε σε εμπορους να πωληθει και θα ηταν απλησιαστη η τιμη του για μετριο συλλεκτη μετα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 12, 2012, 07:31:08 μμ »

Χτύπησες κομμάτι καλό Γιώργο.
Ότι και να δείξει στο μέλλον, προς το παρόν είναι πολύ δύσκολο νόμισμα.
Μπράβο στο Λεωνίδα για την βοήθειά του.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 19, 2012, 08:16:40 μμ »

Λεοοο!! Εεεφτασεεεεε!!
Εεεεευχαριστωωωωω!!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 19, 2012, 08:52:00 μμ »

ωραια
καλοριζικο γιωργο
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 29, 2012, 09:23:17 πμ »

Μα θα μας τρελανει??
Βρε παιδια κοιτουσα σημερα να δω ποσα 20ευρα υπαρχουν για πουλημα και σε τι τιμες!!
Κοιτατε παρακατω και δειτε καλα τον αυξανων αριθμο του πιστοποιητικου!!

http://www.ebay.com/itm/GREECE-Griechenland-20-EURO-2003-SILVER-PROOF-75th-ANNIV-BANK-OF-GREECE-/390411187900?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5ae651f6bc
και
http://www.ebay.com/itm/GREECE-20-EURO-2003-SILVER-PROOF-75th-ANNIV-BANK-OF-GREECE-RARE-COIN-/390386710027?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5ae4dc760b
και χωρις κουτι αμα το θελετε Μεγάλο χαμόγελο
http://www.ebay.com/itm/GREECE-20-EURO-2003-SILVER-PROOF-75th-ANNIV-BANK-OF-GREECE-RARE-COIN-/320860307142?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ab4c3bec6

τελος παντων κατα μεσον ορο το νομισμα πουλιετε 933 δολλαρια!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 29, 2012, 03:40:54 μμ »

Λοιπόν σήμερα μάθαμε τα νέα στη λέσχη, τα αναμνηστικά θα βγούν οριστικά 21 Μαϊου.
Τα χρυσό με προεγγραφή και το ασημένιο με απ' ευθείας αγορά από το ταμείο.
Το μόνο που δεν έχει πει η τράπεζα είναι η τιμή διάθεσης.
Προβλέπεται κατρακύλα τιμών στα συγκεκριμένα κύριοι.

Καταγράφηκε
SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 29, 2012, 03:53:06 μμ »

Tο χρυσο μαλλον 2500 και το ασημενιο μαλλον 120
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 29, 2012, 04:27:27 μμ »

2500???Καλά πλάκα μας κάνουν??
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 29, 2012, 05:24:39 μμ »

πλακα κανεις για την τιμη του ασημενιου και χρυσου ετσι;;  και το ασημενιο πανακριβο ειναι! τωρα ειδικα που βγαινουν κανονικα σαν αναμνηστικα... και το τιραζ ειναι μεγαλο... δεν το λες μικρο 14000.... η τιμη θα πεσει χαμηλα... μην περιμενετε τιμες που βλεπετε τωρα! τωρα το δινουν σαν σπανιο... μετα δεν θα ειναι!
120 ειναι πολλα! δεν μπορει να παει παραπανω απο το μινι χρυσο... ημαρτον! εδω δεν ειναι καν σαν τα μεγαλα 10 ευρω..ειναι ποιο μικρο και ελαφρυ!!!
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 29, 2012, 05:40:10 μμ »

Για το ασημένιο πιστεύω πως αν τους έμειναν καμιά 10.000 αδιάθετα και το βγάλουν με 120 ευρώ μπορεί σε κάποια χρόνια να το βλέπουμε να πωλείται κάτω και απο την τιμή που το έβγαλε η ΤΤΕ όπως έγινε με τα ολυμπιακά!
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 29, 2012, 05:46:06 μμ »

Tο χρυσο μαλλον 2500 και το ασημενιο μαλλον 120
Προτιμώ να πάρω ένα "όχι" και να μου μείνουν και χρήματα για τρελές μάσες μετά θεαμάτων.
Πολλά τα λεφτά Νίκο. Μάλλον δεν θέλουν να τους φύγουν.
Η λογική τιμή για το χρυσό είναι άντε βαριά-βαριά μέχρι 1500.
2500 είναι "ληστεία"
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences