Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Σεπτέμβριος 29, 2024, 01:18:13 πμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 53809 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 02, 2014, 01:29:47 μμ »

Εσείς που λέτε για ανθρωποθυσίες, στην αρχαία Ελλάδα και που μπορεί να αναφέρετε για καιάδες, Ιφιγένειες κλπ θα σας χαρακτηρίσω ως ημιμαθείς κι ανόητους (δεν μπορεί να προσβάλλεις τους προγόνους σου χωρίς στοιχεία και να εκθειάζεις ξένους, πάλι, χωρίς στοιχεία).
Οι κοινωνίες στην περίοδο του δωδεκάθεου έφτασαν σε Ολύμπιο επίπεδο και τις χαρακτήριζε αρμονία, ήθος, υπερηφάνεια κ.α.π.
Προφανώς,  δεν γνωρίζετε απο συμβολισμούς αλλα δεν δικαιολογείστε.
Κρίμα κι όνειδος.
Εχεις χρησιμοποιησει σκληρους χαρακτηρισμους αγαπητε Νεστωρ για οποιους εξεφρασαν μια διαφορετικη απο την δικη σου αποψη που δειχνει απωλεια ψυχραιμιας κατι που δεν ειναι συνηθες στα γραφομενα σου.Το μελος stin31 εγραψε "Αν πιστεύει κάποιος πως ο υποτακτικός και αγαθός άνθρωπος της χριστιανοσύνης είναι κάτι το νορμάλ τότε ας καταδικάσει τον άνθρωπο ως ένα ελαττωματικό και προβληματικό όν που έχει ανάγκη απο την καθοδήγηση κάποιας αόρατης αρχής"που σε απλα ελληνικα σημαινει οτι οι χριστιανοι ειναι ελαττωματικα και προβληματικα οντα αλλα κανεις δεν καταφερθηκε εναντιον του με χαρακτηρισμους ,ξερεις το να υπερκαλυπτεις τις αντιθετες αποψεις με χαρακτηρισμους και ταμπελες ειναι το μονο ευκολο....απο οσα εχω διαβασει εδω πολλα ειναι αυτα που δεν συμφωνω αλλα αν αρχισω να χαρακτηριζω προσωπα να εισαι σιγουρος οτι οι λαντζερηδες κατω στα Λεμοναδικα θα κοκκινησουν απο ντροπη.

γνωρίζω, αποδέχομαι κι αναλαμβάνω την ευθύνη των γραπτών μου.
Δίστασα, ομολογώ, να προβώ στους ανωτέρω χαρακτηρισμούς, αλλα το έκανα, προσπαθώντας να το αιτιολογήσω, όσο μου επιτρέπει ο γραπτός λόγος και η ικανότητά μου.
Δεν είναι κάτι προσωπικό, ούτε γενικότερο. οι χαρακτηρισμοί αφορούν τις συγκεκριμένες κατηγορίεςπου αναφέρθηκαν.
Κατα τα άλλα, πάντα επαινούσα το μεστό λόγο του haros και θα συνεχίσω να το κάνω. Τον Μιχάλη 80 δεν τον γνωρίζω ούτε απο άλλες συζητήσεις.
(δεν εξέφρασαν διαφορετική, απ την δική μου, άποψη. Προέβησαν σε κατηγορίες-καταγγελίες των προγόνων μου).
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 02, 2014, 01:39:45 μμ »

Εσείς που λέτε για ανθρωποθυσίες, στην αρχαία Ελλάδα και που μπορεί να αναφέρετε για καιάδες, Ιφιγένειες κλπ θα σας χαρακτηρίσω ως ημιμαθείς κι ανόητους (δεν μπορεί να προσβάλλεις τους προγόνους σου χωρίς στοιχεία και να εκθειάζεις ξένους, πάλι, χωρίς στοιχεία).
Οι κοινωνίες στην περίοδο του δωδεκάθεου έφτασαν σε Ολύμπιο επίπεδο και τις χαρακτήριζε αρμονία, ήθος, υπερηφάνεια κ.α.π.
Προφανώς,  δεν γνωρίζετε απο συμβολισμούς αλλα δεν δικαιολογείστε.
Κρίμα κι όνειδος.
Εχεις χρησιμοποιησει σκληρους χαρακτηρισμους αγαπητε Νεστωρ για οποιους εξεφρασαν μια διαφορετικη απο την δικη σου αποψη που δειχνει απωλεια ψυχραιμιας κατι που δεν ειναι συνηθες στα γραφομενα σου.Το μελος stin31 εγραψε "Αν πιστεύει κάποιος πως ο υποτακτικός και αγαθός άνθρωπος της χριστιανοσύνης είναι κάτι το νορμάλ τότε ας καταδικάσει τον άνθρωπο ως ένα ελαττωματικό και προβληματικό όν που έχει ανάγκη απο την καθοδήγηση κάποιας αόρατης αρχής"που σε απλα ελληνικα σημαινει οτι οι χριστιανοι ειναι ελαττωματικα και προβληματικα οντα αλλα κανεις δεν καταφερθηκε εναντιον του με χαρακτηρισμους ,ξερεις το να υπερκαλυπτεις τις αντιθετες αποψεις με χαρακτηρισμους και ταμπελες ειναι το μονο ευκολο....απο οσα εχω διαβασει εδω πολλα ειναι αυτα που δεν συμφωνω αλλα αν αρχισω να χαρακτηριζω προσωπα να εισαι σιγουρος οτι οι λαντζερηδες κατω στα Λεμοναδικα θα κοκκινησουν απο ντροπη.
Η αναφορά μου γίνετε για το πως αντιμετωπίζεται ο ανθρωπος (κατα τη γνώμη μου πάντα) απο τη χριστιανική πίστη, εν ολίγοις αυτό ονομάζεται κριτική! τα άλλα είναι δικά σου προσωπικά συμπεράσματα.. Ποτέ δεν έχω προσβάλει και δεν έχω κοροιδέψει κανέναν ούτε αγίους, ούτε γέροντες σε αντίθεση με άλλους εδω μέσα γιατι δε με ενδιαφέρει η ανούσια αντιπαράθεση...
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 02, 2014, 01:43:46 μμ »

φίλε Ellinas αν θέλεις να επιτεθείς στους δωδεκαθεΙστές κάντο μετωπικά κι όχι χρησιμοποιώντας άλλους.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 02, 2014, 01:46:15 μμ »

φίλε Ellinas αν θέλεις να επιτεθείς στους δωδεκαθεΙστές κάντο μετωπικά κι όχι χρησιμοποιώντας άλλους.
αυτο το τελευταιο δεν το επιασα φιλε Νεστωρ αν θες να το κανεις λιανα για να καταλαβω?
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 02, 2014, 01:48:43 μμ »

Μιας και έχουμε πολούς φίλους του δωδεκαθεϊσμού και λέτε τί ωραία θρησκεία που ήταν ο δωδεκαθεϊσμός , τί αγαθή , τί ανθρωποκεντρική και άλλα εγκωμιαστικά για το δωδεκάθεο , θα σας πώ ότι στο δωδεκαθεϊσμό ήταν αποδεκτές και γινόταν ανθρωποθυσίες.
Τώρα τι να πω.. ότι δε γινόντουσαν ανθρωποθυσίες? Έχω ακούσει πως ανθρωποθυσίες γινόντουσαν στο θησείο εξ ού και το όνομα θησείο που παραπέμπει σε θυσίες (κι όχι στο ναό του θησέα)  Σαρκασμός μέχρι και για επικλήσεις στο σατανά έχω ακούσει.. δε γίνετε να απαντάω στη κάθε μπαρούφα που ακούω. αυτό που έχω καταλάβει είναι πως ο καθένας πιστεύει αυτο που θέλει κι όχι αυτο που ισχύει πραγματικά.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Ιούλιος 02, 2014, 01:50:30 μμ »

εγω το μονο που εχω να πω είναι πως ΜΟΝΟ οταν απεξαρτηθεί καποιος απο οποιαδηποτε θρησκεια , μονο τοτε μπορει να σκεφτει καθαρα ,να κρινει και εαν θελησει να επιλεξει .
+1
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Ιούλιος 02, 2014, 02:01:12 μμ »

φίλε Ellinas αν θέλεις να επιτεθείς στους δωδεκαθεΙστές κάντο μετωπικά κι όχι χρησιμοποιώντας άλλους.
αυτο το τελευταιο δεν το επιασα φιλε Νεστωρ αν θες να το κανεις λιανα για να καταλαβω?

νομίζω οτι αντιπαθείς τους δωδεκαθεΙστές και προσπαθείς να καταφέρεις ραπίσματα κατ' αυτών όποτε μπορείς. Μπορεί και να κάνω λάθος κι απλός να θίχτηκες εκ μέρους των συνομιλητών, λόγω φιλίας ή απλής συμπάθειας και θέλησες να τους υπερασπιστείς.
Αποσαφήνισε, αν θες, τη θέση σου.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #142 στις: Ιούλιος 02, 2014, 02:25:43 μμ »

Οι συγκρίσεις μεταξύ θρησκειών μου φαίνονται το ίδιο "άκυρες", όπως και οι συγκρίσεις μεταξύ συλλογών. Είναι προσωπικά θέματα και ο καθένας κάνει ό,τι του αρέσει, χωρίς να "κατηχεί" τους άλλους.

(Θα αναρωτηθούν κάποιοι: "Τότε εγώ γιατί φωνάζω;" Μα... για να μπορεί ο καθένας να εκφράζεται ελεύθερα. Και... χωρίς να "παραποιεί" την πραγματικότητα...)
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Ιούλιος 02, 2014, 02:27:17 μμ »

φίλε Ellinas αν θέλεις να επιτεθείς στους δωδεκαθεΙστές κάντο μετωπικά κι όχι χρησιμοποιώντας άλλους.
αυτο το τελευταιο δεν το επιασα φιλε Νεστωρ αν θες να το κανεις λιανα για να καταλαβω?

νομίζω οτι αντιπαθείς τους δωδεκαθεΙστές και προσπαθείς να καταφέρεις ραπίσματα κατ' αυτών όποτε μπορείς. Μπορεί και να κάνω λάθος κι απλός να θίχτηκες εκ μέρους των συνομιλητών, λόγω φιλίας ή απλής συμπάθειας και θέλησες να τους υπερασπιστείς.
Αποσαφήνισε, αν θες, τη θέση σου.
Απο που προκυπτει συμπαθεια η αντιπαθεια απο τα γραφομενα μου?Εγραψα καθαρα και ξαστερα οτι με ξενισε ο τροπος εκφρασης σου γιατι σε ειχα συνηθισει σε αλλο υφος.Τα ραπισματα κατ αυτων που τα ειδες?Μου ζητας αν θελω να επιτεθω κατα των δωδεκαθειστων να το κανω μετωπικα και οχι να χρησιμοποιω αλλους...ποιους αλλους δηλαδη χρησιμοποιησα...ονοματα οχι αερολογιες...να θιχτηκα εκ μερους των αλλων συνομιλητων και να θελησα να τους υπερασπιστω?απο τι ?διαπιστωση εκανα γιατι οντως εχεις χρησιμοποιησει σκληρες εκφρασεις...με λιγα λογια δεν εχω τιποτα εναντιον κανενος και σεβομαι το καθε ατομο που ζει διπλα μου περισσοτερο και απο τον εαυτο μου αν(ικανη και αναγκαια συνθηκη)δεν επιχειρησει να μου κανει κακο η μαλλον ΚΑΚΟ(τονιζω το μεγεθος)γιατι τοτε ο Θεος η οι θεοι ας τον λυπηθουν
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Ιούλιος 02, 2014, 02:41:05 μμ »

χρησιμοποίησα σκληρές εκφράσεις; Όλοι μας δεν είμαστε ημιμαθείς σε πολλά πράγματα; Όλοι μας δεν συμπεριφερόμαστε ανόητα, άλλος λιγότερο, άλλος περισσότερο; Νομίζω οτι προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις εναντίον μου. Δεν το θεωρώ προσωπικό -(θεωρώ τον εαυτό μου μάρτυρα  Σαρκασμός )-
Αν δεν ισχύει το τελευταίο τότε μάλλον παρεξήγησες τον λόγο μου κι έπειτα εγω τον δικό σου.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Ιούλιος 02, 2014, 02:51:37 μμ »

Ως φαινεται κακως εγραψα απο μενα φιλε Νεστωρ καλη συνεχεια .....
Δεν περιγράφω άλλο....
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #146 στις: Ιούλιος 02, 2014, 03:31:18 μμ »

Ειναι αισχρες συκοφαντιες και διαδοσεις οτι οι Σπαρτιατες καθαριζαν τα "ελλατωματικα" παιδια τους για να μην μολυνουν την ισχυρη και απανθρωπη κοινωνια τους.
Ειναι διαδοσεις των εχθρων μας οτι οι Αθηναιοι υπηρξαν ιδιαιτερα σκληροι την εποχη της ηγεμονιας τους καθως και στην εν γενει συμπεριφορα τους απεναντι στους υπολοιπους Ελληνες, καθως και στους 'συμμαχους τους" ,ιδιαιτερα της Α Αθηναικης συμμαχιας.
Οι αρχαιοι μας προγονοι χαρισαν στην ανθρωποτητα και στον ανθρωπινο πολιτισμο τεραστια δωρα και για αυτα πρεπει να τους τιμουμε και να ειμαστε υπερηφανοι.
Απο το σημειο αυτο μεχρι την ακριτη προγονολατρεια, που φτανει μεχρι του σημειου της...αναβιωσης του Δωδεκαθεισμου, η αποσταση ειναι Γαυδος - Διακοπτο.
Δεν ειναι θεμα ημιμαθειας, ειναι θεμα γραφικοτητας και τελειας αμαθειας,ακομα και της ιστοριας επιπεδου Γ Λυκειου, κακως, πολυ κακως εμπλεξα σε κουβεντα, νομιζοντας οτι μιλω με σοβαρους ανθρωπους και οχι γραφικους προγονοπληκτους.
Συμπαθατε με ,δεν θα το ξανακανω..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 688


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Ιούλιος 02, 2014, 03:47:29 μμ »

  Εγώ σαν πιο μικρός του Στεκιού ένα έχω να πω. Χαμόγελο Καθόσαστε εδώ και αραδιάζετε όλα τα Κου#####στοαθεϊστικά μανιφέστα Αναποφασιστικότητα, προσπαθώντας να διασύρεται την θρησκεία μας η οποία έχει επιζήσει πάνω από 2.000 χρόνια, μας βοήθησε στην επανάσταση, δίνοντας μας την αρχική παιδεία(μέσα από τις εκκλησίες, κύριοι συνέχισαν να υπάρχουν ελληνικά κείμενα παλαιών χρόνων), αλλά εσείς εννοείται: "Τίποτα δεν έκανα αυτοί..." κλπ. αρλούμπες. Λέτε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια, προσπαθείτε να βγείτε μπροστά με ψευτο-κουλτουρια-ρητορικές "απαντήσεις"(που μόνο απαντήσεις δεν είναι, καθώς περιπλέκουν το θέμα περισσότερο Ντροπή) και κοκορεύονται για την ανώτερίλα τους, το ότι είναι φιλελεύθεροι και δεν είναι τίποτα ασυνείδητοι αούγκανοι, ενώ παράλληλα προσπαθούν να κάνουν αυτοί πλύση εγκεφάλου με τη δήθεν κουλτουρο-γνώσεις τους. Αφήστε μας εμάς στις "οπισθοδρομικές" και δήθεν "απολίτιστες" απόψεις μας για την ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΜΑΣ!!!, ασχοληθείτε με τον ντεϊσμό ή καμία άλλη θρησκεία της αρεσκείας σας.
 
 ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΌΤΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΙΣΤΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΩΣ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΟΝ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ. ΌΠΟΙΟΣ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ. Πηγαίντε στην Σουηδία, που σε λίγο καιρό η θρησκεία τους θα είναι μουσουλμανισμός, αλλά αυτά δεν τα λέτε, όταν σφάζουν κόσμο εκεί πάνω, μια χαρά και δυο τρομάρες...

  Επίσης, κοιτάξτε που έχετε πάει... το θέμα λέει: "Η ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ" και εσείς έχετε προλάβει να αναλύσετε τον δωδεκαθεϊσμό, τους καθολικούς, τους μουσουλμάνους( έχετε κάνει λάθος γιατί πουθενά δεν αναφέρεστε εδώ στο μείζων θέμα Σηϊτες-Σουνίτες, που έπρεπε εσάς του "κουλτουρέ" να σας ανυσηχεί και να το συζητάτε), τον τράγο και συνεχιστή της καταστροφής του ελληνικού ποδοσφαίρου Θυμός Μαρινά..,τις ανθρωποθυσίες, τον Προμηθέα, το Δία και την Ήρα, όλη τη Μυθολογία για να καταλήξετε να λέτε: "ό,τι του φανεί του λολοστεφανή".

Κάλλιστα θα μπορούσατε να δημιουργήσετε ένα φορούμ που να κάθεστε και να τα αναλύετε όλα αυτά. Είμαι σίγουρος πως άκρη δεν θα βγάλετε! Χαμόγελο Τέλος θα παρακαλούσα να μείνουμε στο θέμα, γιατί οι φρικαλεότητες που γίνονται είναι πολλές και να μάθετε λίγα πράγματα για τους  Σηίτες-Σουνίτες( αν και γνωρίζω πως έχει καλά μυαλά το στέκι)

Αυτό που λέω είναι να σταματήσει αυτή η συζήτηση. Ο καθένας ασπάζεται ότι τον ευχαριστεί.

Φιλικά,
Γιάννης και αν ξέφυγα λίγο είναι που τα είχα λίγο μαζεμένα.

Τέλος και οριστικό (μη σας κουράζω), όποιος θεωρεί τους Καθολικούς και τους Προτεστάντες ίδιους με εμάς τους Ορθόδοξους είναι πολύ γελασμένος. Εμείς κυνήγι μαγισσών δεν κάναμε στο Βυζάντιο, και όποιος πει για σφαγές και άλλα να ξέρει πως το Βυζάντιο ποτέ δεν ήταν επιθετικό. Αντιθέτως αμυνόταν πράγμα που φαίνεται. Δεν είμασταν τίποτα λατίνοιπανοπορτογάλοι που σφάξαμε μισή ήπειρο και εξάλειψαν τόσους πολιτισμούς... Λύπη
Καταγράφηκε

heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Ιούλιος 02, 2014, 03:57:13 μμ »

Δε μπορω να καταλαβω ολους που λενε να σταματησει η συζητηση....οπως ειπα και σε προηγουμενο μηνυμα....ο Ελληνας κατα βαθος εχει φασιστικη νοοτροπια γιατι δε μπορει να δεχτει αντιθετη αποψη με τη δικη του, και οταν την ακουει θιγεται ο εγωισμος του. Η συζητηση θα σταματησει χωρις παραινεσεις, μεγαλα παιδια ειμαστε.
Και ενα τελευταιο. Η επισημη θρησκεια αυτου του κρατους εχει επιβληθει με τη ΒΙΑ μιας και θελετε και εντονα γραμματα. Εμενα δε με ρωτησε κανεις οταν με βαφτισε. Αν θελετε πραγματικη δημοκρατια, ας μαθαινουν τα παιδια στο σχολειο ολες τις θρησκειες και μετα δημοκρατικα να διαλεγουν οποια τους γουσταρει αλλα ΜΟΝΟΙ τους, οταν εχουν πια κριση. Οχι οταν ειναι μωρα.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #149 στις: Ιούλιος 02, 2014, 03:57:36 μμ »

Φανταστικο νομισμα. Μπραβο και καλοριζικο  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences