Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Σεπτέμβριος 29, 2024, 01:17:25 πμ
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 53808 φορές)
0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #150 στις: Ιούλιος 02, 2014, 04:08:39 μμ »

  Εγώ σαν πιο μικρός του Στεκιού ένα έχω να πω. Χαμόγελο Καθόσαστε εδώ και αραδιάζετε όλα τα Κου#####στοαθεϊστικά μανιφέστα Αναποφασιστικότητα, προσπαθώντας να διασύρεται την θρησκεία μας η οποία έχει επιζήσει πάνω από 2.000 χρόνια, μας βοήθησε στην επανάσταση, δίνοντας μας την αρχική παιδεία(μέσα από τις εκκλησίες, κύριοι συνέχισαν να υπάρχουν ελληνικά κείμενα παλαιών χρόνων), αλλά εσείς εννοείται: "Τίποτα δεν έκανα αυτοί..." κλπ. αρλούμπες. Λέτε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια, προσπαθείτε να βγείτε μπροστά με ψευτο-κουλτουρια-ρητορικές "απαντήσεις"(που μόνο απαντήσεις δεν είναι, καθώς περιπλέκουν το θέμα περισσότερο Ντροπή) και κοκορεύονται για την ανώτερίλα τους, το ότι είναι φιλελεύθεροι και δεν είναι τίποτα ασυνείδητοι αούγκανοι, ενώ παράλληλα προσπαθούν να κάνουν αυτοί πλύση εγκεφάλου με τη δήθεν κουλτουρο-γνώσεις τους. Αφήστε μας εμάς στις "οπισθοδρομικές" και δήθεν "απολίτιστες" απόψεις μας για την ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΜΑΣ!!!, ασχοληθείτε με τον ντεϊσμό ή καμία άλλη θρησκεία της αρεσκείας σας.
 
 ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΌΤΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΙΣΤΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΩΣ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΟΝ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ. ΌΠΟΙΟΣ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ. Πηγαίντε στην Σουηδία, που σε λίγο καιρό η θρησκεία τους θα είναι μουσουλμανισμός, αλλά αυτά δεν τα λέτε, όταν σφάζουν κόσμο εκεί πάνω, μια χαρά και δυο τρομάρες...

  Επίσης, κοιτάξτε που έχετε πάει... το θέμα λέει: "Η ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ" και εσείς έχετε προλάβει να αναλύσετε τον δωδεκαθεϊσμό, τους καθολικούς, τους μουσουλμάνους( έχετε κάνει λάθος γιατί πουθενά δεν αναφέρεστε εδώ στο μείζων θέμα Σηϊτες-Σουνίτες, που έπρεπε εσάς του "κουλτουρέ" να σας ανυσηχεί και να το συζητάτε), τον τράγο και συνεχιστή της καταστροφής του ελληνικού ποδοσφαίρου Θυμός Μαρινά..,τις ανθρωποθυσίες, τον Προμηθέα, το Δία και την Ήρα, όλη τη Μυθολογία για να καταλήξετε να λέτε: "ό,τι του φανεί του λολοστεφανή".

Κάλλιστα θα μπορούσατε να δημιουργήσετε ένα φορούμ που να κάθεστε και να τα αναλύετε όλα αυτά. Είμαι σίγουρος πως άκρη δεν θα βγάλετε! Χαμόγελο Τέλος θα παρακαλούσα να μείνουμε στο θέμα, γιατί οι φρικαλεότητες που γίνονται είναι πολλές και να μάθετε λίγα πράγματα για τους  Σηίτες-Σουνίτες( αν και γνωρίζω πως έχει καλά μυαλά το στέκι)

Αυτό που λέω είναι να σταματήσει αυτή η συζήτηση. Ο καθένας ασπάζεται ότι τον ευχαριστεί.

Φιλικά,
Γιάννης και αν ξέφυγα λίγο είναι που τα είχα λίγο μαζεμένα.

Τέλος και οριστικό (μη σας κουράζω), όποιος θεωρεί τους Καθολικούς και τους Προτεστάντες ίδιους με εμάς τους Ορθόδοξους είναι πολύ γελασμένος. Εμείς κυνήγι μαγισσών δεν κάναμε στο Βυζάντιο, και όποιος πει για σφαγές και άλλα να ξέρει πως το Βυζάντιο ποτέ δεν ήταν επιθετικό. Αντιθέτως αμυνόταν πράγμα που φαίνεται. Δεν είμασταν τίποτα λατίνοιπανοπορτογάλοι που σφάξαμε μισή ήπειρο και εξάλειψαν τόσους πολιτισμούς... Λύπη

Χαλάρωσε και λιγο  Χαμόγελο.Και κατι ακόμα όποιος θέλει ας έρθει να με διώξει από την χωρα μου επειδή δεν πιστεύω στην Θρησκεία ΣΑΣ  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 688


Προφίλ
« Απάντηση #151 στις: Ιούλιος 02, 2014, 04:12:25 μμ »

Δε θέλω να δημιουργήσω προστριβές. Πολύ σωστά αναφέρει ο heretic για το ότι είμαστε μεγάλα παιδιά και θα σταματήσουμε μόνοι μας(προσωπικά τελευταίο ποστ εδώ, όποιος θέλει π.μ.) Το στέκι είναι καθαρά συλλεκτικό μέρος και τέτοια θέματα δεν είναι άσκοπα απλά δεν είναι Συλλεκτικά, μιας και είναι το θέμα της σελίδας.
Και ενα τελευταιο. Η επισημη θρησκεια αυτου του κρατους εχει επιβληθει με τη ΒΙΑ μιας και θελετε και εντονα γραμματα.

Με τη ΒΙΑ, απίστευτα πράγματα ακούω... το 1821 οι Έλληνες δεν είχαν το σταυρό πάνω από τη ζωή τους;!;! Και κάπως έτσι το "χάνουμε το κορμί πατριώτη". Ένα ξέρω, πως τα κόκκαλα των προγόνων μας θα τρίζουν. Τα έκαναν όλα αυτά γιατί;;; Για εμάς το έκαναν...

Και όποιος πάει να πει, μα τότε δεν ήταν μορφωμένοι, δεν ήξεραν άλλες θρησκείες. Ήταν "κολλημένοι" σε απαρχαιωμένες ιδέες.

Αυτοί λοιπόν οι "απαρχεωμένοι" νίκησαν μια Οθωμανική Αυτοκρατορία,νίκησαν του Κούρδους(που τους έβαζαν να πολεμήσουν οι Τούρκοι εναντίον μας), ηττήθηκαν, μόνο όταν Αγγλία,Γαλλία,Γερμανία και Ιταλία μας πρόδωσαν το '22 στεγνά, έλιωσαν τους φασίστες ιταλούς που θεωρούνταν "υπερδύναμη", νίκησαν μόνοι τους το Β' Παγκόσμιο Πόλεμο( το έχουν ομολογήσει όλοι πως άμα δεν ήταν οι Έλληνες με την ηρωική τους αντίσταση τώρα δεν ξέρω τι θα 'χαμε, αντιμετώπισαν τους τότε Ρωσσοκίνητους Σλαβοκου####στες, που είδατε όλοι σας τι κατάληξη είχαν όλες οι χώρες το '90( εγώ τα είδα μετά μιας και τότε δεν είχα γεννηθεί).

Ναι δεν έκαναν και τίποτα αυτοί........(ηρωνία) Αντιθέτως άμα είχαμε τα τζιμάνια τους προκομένους, ούούού μέχρι το Ξυλόκαστρο θα πηγαίναμε βόλτα και μετά πίσω στα βουνά.
Καταγράφηκε

malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 688


Προφίλ
« Απάντηση #152 στις: Ιούλιος 02, 2014, 04:15:32 μμ »


Χαλάρωσε και λιγο  Χαμόγελο.Και κατι ακόμα όποιος θέλει ας έρθει να με διώξει από την χωρα μου επειδή δεν πιστεύω στην Θρησκεία ΣΑΣ  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Δεν είπα κάτι τέτοιο... άλλωστε αναφέρω ότι όποιος θέλει πιστεύει ότι θέλει( το λέει και το σύνταγμα, το γράφω παραπάνω) απλά όχι α φτάσουμε και στο άλλο άκρο, να γιουχάρουν τη θρησκεία που έδωσε αυτή την ελευθερία.

Τέλος από εμέ.
Όποιος θέλει εποικοδομητικό διάλογο σε π.μ.
Καταγράφηκε

heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #153 στις: Ιούλιος 02, 2014, 04:20:57 μμ »

Με το ετσι θελω παντως εγω βαφτιστηκα. Και η εκκλησια δεν ειδα να πληρωνει ολους τους παπαδες, αλλα τους πληρωνει με το ετσι θελω ο ελληνικος λαος ως δημοσιους υπαλληλους. Δεν υπαρχει καμμια ανεξιθρησκεια επι της ουσιας στο ελληνικο κρατος.
Ας βαφτιζεται καποιος στα 18 του οταν πια ειναι ενηλικος. Οχι στο 1.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #154 στις: Ιούλιος 02, 2014, 04:25:14 μμ »

Αν δεν κανν λάθος η ελευθερία ήρθε από τους αγωνιστές που έδωσαν την ζωή τους.Για υπολόγισε πόσες φορές έχει ελευθερωθεί αυτή η χώρα και ποια ήταν η θρησκεία τους.Αυτα από εμένα φιλία σε όλους τους θρήσκους και μη  Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #155 στις: Ιούλιος 02, 2014, 04:41:02 μμ »

Είδατε πως μεγαλώνει και η σημερινή νεολαία...

Παρόμοια όπως εμείς. Κάποιοι από εμάς μεγαλώσαμε και με το Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών (τι εποχές...).

Συμπέρασμα:

Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι στον υποκειμενικό ορθολογισμό του καθενός (όλοι αντιπαρατίθενται) υπάρχει και ο αντικειμενικός ορθολογισμός, τον οποίο πάλι θεωρεί ο καθένας ότι εκφράζει με την υποκειμενική του σκέψη και άποψη.

Πρόταση

Να στείλουμε τις απόψεις μας στην NGC ή στη  PCGS  να τις "κυτιοποιήσει" επί το ελληνικόν "σλαμπάρει", για να δούμε ποιος είναι πιο αυθεντικός στις απόψεις του καθόσον εμείς δεν ξέρουμε και τα αμερικανάκια ξέρουν.

Υπόψη ότι στα "Κρυφά Σχολειά" μελετούσαν τα κινέζικα νομίσματα πριν δημιουργηθούν οι εταιρείας ICG PCGS κλπ, τους δε Σύρους Κρητικούς τους μάθαμε από ντοκυμαντέρ. (Αναρωτιέμαι εάν η PCGS κλπ εταιρείες πιστοποίησης, τους πιστοποιήσει σαν Έλληνες).


(Σημ: Εάν δεν καταλάβατε τα παραπάνω, διαβάστε πάλι αυτά που γράφτηκαν).

Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #156 στις: Ιούλιος 02, 2014, 05:02:01 μμ »

Ξέχασες τον Μαρινάκη...
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #157 στις: Ιούλιος 02, 2014, 05:17:18 μμ »

Όποιος θέλει να σταματήσει η συζήτηση, το κάνει πολύ εύκολα, σταματάει να γράφει και να διαβάζει το παρόν θέμα.
Φίλε Χάρε, εγκλήματα έκαναν οι πρόγονοι και τα χειρότερα για μένα είναι αυτα των δημοκρατικών με των φιλοτυραννικών, πραγματικά φρικτά. Δεν τους παρακίνησε καμμιά θρησκεία όμως (αυτο, νομίζω, είναι το θέμα τούτο). Τις ίδιες απόψεις είχα για την Σπάρτη, πλέον την θεωρώ σαν την καλύτερη κοινωνία που κατάφερε το ανθρώπινο είδος, με βάση την πραγματικότητα. Το ότι πάσχω απο προγονολατρεία, το γνωρίζω και δεν ξέρω πως να γιατρευτώ αλλα δεν με απασχολεί και πολύ. Η ασέβεια θα με ενοχλούσε αφάνταστα.
malef λυπάμαι για πολλά πράγματα για σένα, χαίρομαι μόνο στο ότι είσαι νέος και υπάρχει μια ελπίδα.
Κύριε Νίκο, φαίνεστε γνώστης των μονοπατιών της ιστορίας και συνετός άνθρωπος. Το μόνο σχόλιό μου είναι: ουδέν σχόλιον!
edit (που θα λεγε κι ο φίλος Sac): Ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι ξένοι, να τιμήσουν και αναδείξουν το έργο των προγόνων μας κι ας τους πολεμάνε οι απόγονοι (ειρωνικό).
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #158 στις: Ιούλιος 02, 2014, 05:44:27 μμ »

eξουσία πασησ φύσως(πολιτικη - θρησκeυτική) + ανομία = ψυχοπαθητικeς τάσeις = βασανισμοί και πολλά άλλα.

Τα υπόλοιπα eιναι για να συζητάμe. είναι λυμενο το θεμα πολλά χρόνια τώρα. Τόσο απλό ειναι.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #159 στις: Ιούλιος 02, 2014, 05:51:50 μμ »

Δε θέλω να δημιουργήσω προστριβές. Πολύ σωστά αναφέρει ο heretic για το ότι είμαστε μεγάλα παιδιά και θα σταματήσουμε μόνοι μας(προσωπικά τελευταίο ποστ εδώ, όποιος θέλει π.μ.) Το στέκι είναι καθαρά συλλεκτικό μέρος και τέτοια θέματα δεν είναι άσκοπα απλά δεν είναι Συλλεκτικά, μιας και είναι το θέμα της σελίδας.
Και ενα τελευταιο. Η επισημη θρησκεια αυτου του κρατους εχει επιβληθει με τη ΒΙΑ μιας και θελετε και εντονα γραμματα.

Με τη ΒΙΑ, απίστευτα πράγματα ακούω... το 1821 οι Έλληνες δεν είχαν το σταυρό πάνω από τη ζωή τους;!;! Και κάπως έτσι το "χάνουμε το κορμί πατριώτη". Ένα ξέρω, πως τα κόκκαλα των προγόνων μας θα τρίζουν. Τα έκαναν όλα αυτά γιατί;;; Για εμάς το έκαναν...

Και όποιος πάει να πει, μα τότε δεν ήταν μορφωμένοι, δεν ήξεραν άλλες θρησκείες. Ήταν "κολλημένοι" σε απαρχαιωμένες ιδέες.

Αυτοί λοιπόν οι "απαρχεωμένοι" νίκησαν μια Οθωμανική Αυτοκρατορία,νίκησαν του Κούρδους(που τους έβαζαν να πολεμήσουν οι Τούρκοι εναντίον μας), ηττήθηκαν, μόνο όταν Αγγλία,Γαλλία,Γερμανία και Ιταλία μας πρόδωσαν το '22 στεγνά, έλιωσαν τους φασίστες ιταλούς που θεωρούνταν "υπερδύναμη", νίκησαν μόνοι τους το Β' Παγκόσμιο Πόλεμο( το έχουν ομολογήσει όλοι πως άμα δεν ήταν οι Έλληνες με την ηρωική τους αντίσταση τώρα δεν ξέρω τι θα 'χαμε, αντιμετώπισαν τους τότε Ρωσσοκίνητους Σλαβοκου####στες, που είδατε όλοι σας τι κατάληξη είχαν όλες οι χώρες το '90( εγώ τα είδα μετά μιας και τότε δεν είχα γεννηθεί).

Ναι δεν έκαναν και τίποτα αυτοί........(ηρωνία) Αντιθέτως άμα είχαμε τα τζιμάνια τους προκομένους, ούούού μέχρι το Ξυλόκαστρο θα πηγαίναμε βόλτα και μετά πίσω στα βουνά.
Ρε φίλε μόνος σου ρωτάς και μόνος σου απαντάς? εμείς δεν είπαμε τίποτα ακόμα..
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #160 στις: Ιούλιος 02, 2014, 05:53:03 μμ »

edit (που θα λεγε κι ο φίλος Sac): Ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι ξένοι, να τιμήσουν και αναδείξουν το έργο των προγόνων μας κι ας τους πολεμάνε οι απόγονοι (ειρωνικό).

Μια που αναφέρεσαι σε εμένα, να σου πω τα εξής:

Πολλά από αυτά που αναφέρεις θεωρώ ότι ανήκουν σε άλλες εποχές και δεν έχουν σχέση με το σήμερα (να το πω έτσι ευγενικά, χεχε).

Επίσης διαφωνώ με την προγονολατρεία. Είναι βέβαια δικαίωμά σου να κάνεις ό,τι θέλεις, αλλά αφού διαφωνούμε στο ξεκίνημα, προφανώς θα καταλήξουμε σε διαφορετικά συμπεράσματα.

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο στην τελευταία πρόταση. "Διαρρηγνύουμε τα ιμάτιά μας" για το μεγαλείο των προγόνων μας, αλλά δεν έχουμε ιδέα γιατί ήταν σπουδαίοι αυτοί οι άνθρωποι.

Προσπαθείς να εξηγήσεις πώς μας διδάσκει ο Αριστοτέλης να ελέγχουμε τους συλλογισμούς μας και σε λένε κουλτουριάρη, κομ#####στή, τρολ και... ανθέλληνα...

(Τα δύο πρώτα τα παραδέχομαι.) :-)
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #161 στις: Ιούλιος 02, 2014, 06:01:34 μμ »

Πολλά από αυτά που αναφέρεις θεωρώ ότι ανήκουν σε άλλες εποχές και δεν έχουν σχέση με το σήμερα (να το πω έτσι ευγενικά, χεχε).

Το σήμερα είναι απόρροια του χτες...

κι εγώ δεν πιστεύω στον Μαρινάκη, αλλα συνεχίζεις να μου είσαι συμπαθής.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #162 στις: Ιούλιος 02, 2014, 06:06:34 μμ »

edit (που θα λεγε κι ο φίλος Sac): Ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι ξένοι, να τιμήσουν και αναδείξουν το έργο των προγόνων μας κι ας τους πολεμάνε οι απόγονοι (ειρωνικό).

Μια που αναφέρεσαι σε εμένα, να σου πω τα εξής:

Πολλά από αυτά που αναφέρεις θεωρώ ότι ανήκουν σε άλλες εποχές και δεν έχουν σχέση με το σήμερα (να το πω έτσι ευγενικά, χεχε).

Επίσης διαφωνώ με την προγονολατρεία. Είναι βέβαια δικαίωμά σου να κάνεις ό,τι θέλεις, αλλά αφού διαφωνούμε στο ξεκίνημα, προφανώς θα καταλήξουμε σε διαφορετικά συμπεράσματα.

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο στην τελευταία πρόταση. "Διαρρηγνύουμε τα ιμάτιά μας" για το μεγαλείο των προγόνων μας, αλλά δεν έχουμε ιδέα γιατί ήταν σπουδαίοι αυτοί οι άνθρωποι.

Προσπαθείς να εξηγήσεις πώς μας διδάσκει ο Αριστοτέλης να ελέγχουμε τους συλλογισμούς μας και σε λένε κουλτουριάρη, κομ#####στή, τρολ και... ανθέλληνα...

(Τα δύο πρώτα τα παραδέχομαι.) :-)
Αν και αποφεύγω να σχολιάζω τα γραπτά σου γιατι αυτή τη "τρικυμία εν κρανίω" αδυνατώ να τη συλλάβω αλλα αυτή την φορά δε μπορώ να κρατηθώ να μη σε ρωτήσω.. Αναφέρεσαι στον Αριστοτέλη και σε λένε κομ#####στη και ανθέλληνα? μα καλά σε πιο κόσμο ζείς πρέπει να είναι πολυ ωραία εκει... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #163 στις: Ιούλιος 02, 2014, 06:26:48 μμ »

Για εδώ μέσα μιλάω.

Για την "τρικυμία εν κρανίω" κλπ.

Εννοείς ότι δεν κατάλαβες ούτε αυτό;
Η μόνη θρησκεία που σέβομαι και εκτιμώ είναι το δωδεκάθεο γιατί δεν υπάρχει καλό και κακό, οι θεοί κάνουν αγαθές και μη αγαθές πράξεις επειδή συμπεριφέρονται σαν άνθρωποι. Οι Έλληνες δεν υποτίμησαν τον άνθρωπο ώστε να του δώσουν ένα ανώτερο θεικό (μη ανθρωπινό) ον αλλα αντιθέτως έδωσαν στους θεούς τους ανθρώπινη συμπεριφορά.

Με αυτή τη λογική δικαιολογούμε ακόμα και τους Ταλιμπάν. Και αυτοί έφτιαξαν μια θρησκεία σαν τα μούτρα τους και... όλα καλά. Ούτε ηθικές αρχές, ούτε τίποτα.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #164 στις: Ιούλιος 02, 2014, 06:39:01 μμ »

Με το ετσι θελω παντως εγω βαφτιστηκα. Και η εκκλησια δεν ειδα να πληρωνει ολους τους παπαδες, αλλα τους πληρωνει με το ετσι θελω ο ελληνικος λαος ως δημοσιους υπαλληλους. Δεν υπαρχει καμμια ανεξιθρησκεια επι της ουσιας στο ελληνικο κρατος.
Ας βαφτιζεται καποιος στα 18 του οταν πια ειναι ενηλικος. Οχι στο 1.

γι αυτο μολις με το καλο γινεις μπαμπας εαν δεν εχεις γινει ηδη , κανεις μιλα ονοματοδωσια στο ληξιαρχειο και τελειωνεις.
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences