Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:55:59 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελληνικο Σταρτερ κιτ  (Αναγνώστηκε 11328 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 14, 2010, 06:53:23 μμ »

Η αληθεια ειναι αυτο που λεει ο Μιχαλης!!Παρα πολλα 2ευρα που βρισκοντε μεσα σε σακουλακια εχουν πανω καποια κομματακια εξτρα μεταλου (εξωγκοματα) τα οποια καποιοι τα λενε ποικιλιες, καποιοι σφαλματα και ζητανε απο 6 ευρω εως τα μαλλια της κεφαλης τους!! Εχουν παρατηρηθει στο κεφαλη του ταυρου διπλα στο αυτι, στο πισω ποδι , στο στηθος της γυναικας και αλλα σημεια που τωρα δεν μου ερχοντε στο μυαλο!!Προσωπικα τωρα αν με ρωτησετε εγω δεν τους δινω και μεγαλη σημασια!!Ισως αργοτερα ομως ολοι αυτοι που τα κοιτανε δικαιωθουν!!Ισως Αναποφασιστικότητα

Όλα τα 2ευρα που κόπηκαν στη Φινλανδία (S) έχουν διάφορα. Άλλοι τα θεωρούν "ποικιλίες", άλλοι "σφάλματα" και άλλοι ανικανότητα των Φινλανδών.

Ακόμα και οι δικές τους εκδόσεις (κυρίως 1999-2001), άλλες φορές είναι θαυμάσιες, άλλες φορές είναι για τα μπάζα.

(προσωπικές απόψεις)
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 07, 2010, 09:29:52 πμ »

Θωδορα η απαντηση που γυρευες για το σταρτερ κιτ !! http://cgi.ebay.com/GREECE-PACK-OF-20-EURO-STARTER-KITS_W0QQitemZ190370696667QQihZ009QQcategoryZ45152QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m444QQ_trkparmsZalgo%3DCRX%26its%3DC%252BS%26itu%3DSI%252BUA%252BLM%252BLA%26otn%3D5%26ps%3D63%26clkid%3D7670789413419487774
Σε αυτη την δημοπρασια το συλλεκτικο κομματι ειλικρινα ειναι η χαρτοκουτα!!! Σταρτερ κιτ θα βρεις πολλα, χαρτοκουτες ομως με την ενδειξη 20 τμχ σταρτερ κιτ συνολικης αξιας 290 ευρω κτλ κτλ πιστευω οτι υπαρχουν λιγες!!
Ασχετο..... Μου αρεσει που οταν κυκλοφορησαν πηρε ο ενας τρια ο αλλος πεντε κτλ κτλ (και εγω μεσα) διοτι ακουστηκε οτι θα γινουν συλλεκτικα και θα παρουν αξια!! Τελικα επιβαιβεωνετε οτι καποιοι πηραν κουτες!!Η υπερβολη του Ελληνα ...... ::)Ο θησαυρος ηταν ανθρακες τελικα....Η αξια θα ερθει στα τρισεγγονα των τρισεγγονων μας!! Αν εχουμε υπομονη ας περιμενουμε τοτε να πουλησουμε  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 07, 2010, 02:46:05 μμ »

Γιωργη την ειχα προσεξει κι εγω αυτη την δημοπρασια και περιμενα να δω αν υπαρξει ενδιαφερον...Ειναι η δ ευτερη ή η τριτη φορα που την αζει αλλα κανεις δεν κτυπαει σε αυτην την τιμη..
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 07, 2010, 05:13:55 μμ »

Στο ebay το starter kit το αγοράζεις 19 ευρώ μέσω όρο
Στα εικοσι τεμάχια που έχει το πακέτο βγαίνει 17,5 ευρώ το τεμάχιο.
Ε! δεν είναι καμιά μεγάλη ευκαιρία.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 05, 2010, 06:30:18 μμ »

Ενα ενδιαφερον συνδεσμος για τα σταρτερ κιτ και γενικα για τα ευρω!!Μεταφραζετε αυτοματα και στα Ελληνικα!!
http://mikoyan.blog.mongenie.com/index.php?idblogp=936133
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2010, 06:43:59 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
sub-mariner
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 14, 2010, 02:17:19 μμ »

γεια σας παιδια! πρωτο μου ποστ!!
λοιπον ειμαι νεος συλλεκτης και χρειαζομαι λιγη βοηθεια....πριν λιγες μερες επεσαν στα χερια μου (απο ρεστα) δυο διευρα ελληνικα του 2002 του φιλανδικου νομισματοκοποιου. το ενα ειναι αρκετα γνωστο...ειναι το μπικινι...αυτο δηλαδη με το περιστοτερο μεταλλο στο στηθος της ευρωπης....επισης στο ιδιο νομισμα στο μπουτι της ευρωπης υπαρχει μια κουκιδα απο μεταλλο. το αλλο 2ευρω εχει ακριβως στο ιδιο σημειο (μπουτι ευρωπης) μια κουκιδα και παλι, αλλα οχι και στο στηθος της.....ποια ειναι η γνωμη σας για αυτα τα δυο??? το δευτερο ειναι σιγουρα σφαλμα...αλλα το πρωτο?Απορία επειδη εχω την εντυπωση πως το μπικινι ειναι ποικιλια με εχει μπερδεψει το οτι υπαρχει και κουκιδα....περιμενω τη βοηθεια σας  Σαρκασμός  .
Καταγράφηκε
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 14, 2010, 02:50:48 μμ »

καλησπερα φιλε μου ... επειδη τις ποικιλιες στα 2 ευρω 2002 κοπης φινλανδιας της εχω μελετησει αρκετα να σου πω την γνωμη μου ... στα περισσοτερα νομισματα της ποικιλιας μπικινι το χτυπημα ειναι τριπλο ... το 1) μεταλλο ειναι αναμεσα στα στηθη ( απο εκει πηρε και την ονομασια της η ποικιλια ) 2)  εχει ακομη εξτρα μεταλλο στην μεση της ευρωπης  και 3) χαμηλα στο ποδι πανω απο το Ε ... αν δεν εχει μεταλλο στα στηθη δεν μιλαμε για την ιδια ποικιλια ( μπικινι ) αλλα για κατι αλλο ... η αλλη ποικιλια αν  εχεις περισσοτερα ιδια νομισματα ... η σφαλμα ( περισσοτερο μεταλλο ) ονομασε το οπως εσυ θελεις ...
Καταγράφηκε
sub-mariner
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 15, 2010, 01:07:16 μμ »

σε ευχαριστω παρα πολυ mimiss  Χαμόγελο  Χαμόγελο  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences