Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:21:33 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΟ ΧΡΥΣΟ !  (Αναγνώστηκε 4179 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Alchemist
Επισκέπτης
« στις: Μάρτιος 13, 2011, 04:14:03 μμ »

γεια σας παιδια, θελω να ρωτησω αν αξιζει να αγορασω απ' τη τραπεζα χρυσες λιρες για επενδυση

η ειναι  πολυ ''φουσκωμενος'' ο χρυσος?  υπαρχει περιπτωση να πεσει πολυ ? τι πιστευετε εσεις οι ειδικοι στο

χρυσο?

θα ηθελα τις αποψεις σας, ευχαριστω
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 13, 2011, 04:34:15 μμ »

Καλησπερα σας. Η γνωμη μου ειναι οτι ο χρυσος ειναι απροβλεπτος. Ομως τα τελευταια χρονια, εχει σημειωσει μοναδικη ανοδο. Εγω ειχα παρει την πρωτη μου λιρα το 2004, Αυγουστο μηνα στα 87 ευρω. Τωρα εχει τριπλασιαστει. Βεβαια ο χρυσος προσφερει απολυτη σιγουρια και δινει και μια ανεπαναληπτη "αιγλη", αυτη της αποταμιευσης σε κατι σιγουρο και χειροπιαστο. Βλεποντας οτι ο χρυσος εμεινε ακλονητη αξια στο περασμα των χιλιετιων (απο την αρχαια Ελλαδα, Αιγυπτο που συμβολιζε τον απολυτο πλουτο, μεχρι τους Παγκοσμιους Πολεμους που ηταν το απολυτο χρημα στις συναλλαγες ζωτικης κυριολεκτικα σημασιας). Με αυτα τα οποια γραφω δεν θελω να σας παρασυρω, απλα καταθετω την αποψη μου  Χαμόγελο Προσωπικα ο χρυσος μου αρεσει παρα πολυ.

Να πω και κατι τελευταιο, πιο πολυ για πλακα. Οταν επιασα μια πλακα χρυσου του κιλου ειπα απο μεσα μου Πω, πω.... τωρα καταλαβαινω τον Ισπανο κατακτητη Κορτες!!!  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Τελος, Η διαγνωση ενος "υγειους" μελους της Πανελληνιας Νομισματικης Ενωσης προς εμενα ηταν: Πασχεις απο ΧΡΥΣΟΦΙΛΙΑ!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 13, 2011, 05:07:33 μμ »

καλησπερα
αγαπητε αλκεμιστ
να υποθεσω οτι γνωριζετε θα πληρωσετε 20 % επιπλον αν τις αγορασετε απο την τε η την πειραιως
κατα την αποψη μου καλο ειναι να εχεις μερικες χρυσες στην σημερινη εποχη
αλλα ποτε ολα τα αυγα στο ιδιο καλαθι λιγο απο ολα θα χασεις απο καπου θα κερδισεις απο καπου αλλου
Καταγράφηκε

thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 22, 2012, 01:05:02 μμ »

Καλησπερα σας. Η γνωμη μου ειναι οτι ο χρυσος ειναι απροβλεπτος. Ομως τα τελευταια χρονια, εχει σημειωσει μοναδικη ανοδο. Εγω ειχα παρει την πρωτη μου λιρα το 2004, Αυγουστο μηνα στα 87 ευρω. Τωρα εχει τριπλασιαστει. Βεβαια ο χρυσος προσφερει απολυτη σιγουρια και δινει και μια ανεπαναληπτη "αιγλη", αυτη της αποταμιευσης σε κατι σιγουρο και χειροπιαστο. Βλεποντας οτι ο χρυσος εμεινε ακλονητη αξια στο περασμα των χιλιετιων (απο την αρχαια Ελλαδα, Αιγυπτο που συμβολιζε τον απολυτο πλουτο, μεχρι τους Παγκοσμιους Πολεμους που ηταν το απολυτο χρημα στις συναλλαγες ζωτικης κυριολεκτικα σημασιας). Με αυτα τα οποια γραφω δεν θελω να σας παρασυρω, απλα καταθετω την αποψη μου  Χαμόγελο Προσωπικα ο χρυσος μου αρεσει παρα πολυ.

Να πω και κατι τελευταιο, πιο πολυ για πλακα. Οταν επιασα μια πλακα χρυσου του κιλου ειπα απο μεσα μου Πω, πω.... τωρα καταλαβαινω τον Ισπανο κατακτητη Κορτες!!!  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Τελος, Η διαγνωση ενος "υγειους" μελους της Πανελληνιας Νομισματικης Ενωσης προς εμενα ηταν: Πασχεις απο ΧΡΥΣΟΦΙΛΙΑ!  Μεγάλο χαμόγελο

θελεις να γινουμε φιλοι?ΑπορίαΑπορία? χαχαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences