Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:26:18 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Που βαδιζουμε??  (Αναγνώστηκε 5531 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 09:14:22 μμ »

Πριν ενα χρονο και βαλε λεγαμε οτι θα δουμε κοσμο να πειναει , επιθεσεις απο πεινασμενους , ανεργους κτλ κτλ,,,
Διαβαστε τί εγινε χτες στο Ηρακλειο και το εχει η εφημεριδα <ΠΑΤΡΙΣ> θεμα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 28, 2010, 12:22:25 μμ »

τυρόπιτες δεν υπάρχουν, αλλα ''λεφτά υπάρχουν'' είπε κάποιος. το τελευταίο το αφήνω στην κρίση σας ...
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
aystralos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 28, 2010, 05:48:25 μμ »

Ερχονται απιστευτες μερες.Οσω για τους καδους εδω και 2 χρονια σταματισαν να ψαχνουν.ΓΙΑΤΙ?  Απλα δεν εχουν τιποτα.Μονο αλβανοι ψαχνουν και βρισκουν καποια ρουχα,τιποτα αλλο.Αυτα απο τον ΕΥΟΣΜΟ  θεσ/νικη.
Καταγράφηκε
aystralos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 29, 2010, 10:34:21 πμ »

Εγω ειμαι ο ΣΤΑΥΡΟΣ
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 10:46:21 πμ »

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/02/blog-post_1226.html
Δειτε τι ωραιο γιουχαισμα του καναν του Παγκαλου στην Γαλλια Ελληνες φοιτητες και σηκωθηκε και εφυγε με κατω το κεφαλι.Εδω τα καναλια βεβαια μουγκα.Σε τετοια παντα κανουν μουγκα.Αν ειναι καμμια μοντελα μας ενημεωνουν και που εκανε τσισα της!
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 11:08:01 πμ »

Για σταθειτε λιγο ρε παιδια..Ο Παγκαλος και ολοι οι πολιτικοι, πώς ερχονται στην εξουσια? Με πραξικοπημα? Οι πολιτες δε τους βγαζουν? Δηλαδη αν καταλαβα καλα τι προτεινετε? Να φυγουν αυτοι να ερθουν ποιοι? Οι φοιτητες αυτοι να κυβερνησουν? Ο Συριζα? Το Λαος? Ποιος να ερθει? Ειμαστε ο πιο ξεφτυλισμενος λαος της Ευρωπης, που μια 30ετια ηταν ολα μια χαρα, 14 μισθοι στο δημοσιο, ο μισος λαος διορισμενος στις ΔΕΚΟ, 1.000.000 δημοσιοι υπαλληλοι, αλλα 2.000.000 συνταξιουχοι και περιμενετε να σωσει την Ελλαδα ποιος? Οι 5-10 βιομηχανιες που εχει? Ο τουρισμος που ολοι κοιτανε να σφαξουν τον τουριστα με τις τραγικες υπηρεσιες τους? Εχει γεμισει η Ελλαδα λαμογια και πιρανχακια. Και ολως τυχαιως ο λαος αυτος ψηφιζει 2 κομματα με ποσοστο αποχης ελαχιστο (η φυσιολογικη αποχη σε καθε εκλογικη αναμετρηση ειναι ενα 20% λογω μη εκαθαρισεως των καταλογων, αρα ουσιαστικα μονο στην τελευταια αναμετρηση υπηρχε μια σχετικη αποχη). Θελουμε μια χουντα ? Βασιλια ? Δικτατορα ? Αφου λοιπον δε μας κανει το συστημα των εκλογων γιατι στην τελικη παλι τον Παγκαλο και τον οποιο Παγκαλο θα ψηφισουμε. Εδω στην Καρδιτσα που μενω η ΝΔ βγαζει οσα χρονια θυμαμαι τον εαυτο μου τον Σιουφα και τον Ταλιαδουρο, το ΠΑΣΟΚ τον Σαλαγιαννη...Ο λαος αυτος εχει τραγικες ευθυνες γιατι μπροστα στο δελεαρ να διοριστει το παιδι του εχει γραμμενο το κρατος και ολα, και ας μη μιλησω για συλλογικη ευθυνη, οι δρομοι γεματοι σκουπιδια, τα αυθαιρετα στην Αθηνα στο δασος της Πεντελης ειναι πιο πολλα απο τα δεντρα, στο car.gr πουλανε 300 μεταχειρισμενες BMW X5 (σκεφτειτε ποσες συνολικα υπαρχουν), στο δημοσιο για να εξυπηρετηθεις πρεπει να περασεις απο 10 υπαλληλους, το ιδιο στα ΕΛΤΑ, στις τραπεζες. Τι πολιτικους να βγαλει δηλαδη? Τον καθρεφτη του θα βγαλει.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 12:20:03 μμ »

Aγαπητε οχι οτι εμεις ειμαστε καλυτεροι τα ιδια σκατα ειμαστε.Απλως ηρθε η ωρα για να αλλαξει κατι.Αυτοι οι αλητηριοι πρεπει να παρουν δρομο.Και η αλλαγη παντα ξεκινα  απο την ηγεσια.Η ηγεσια διαφθειρει τον λαο και οχι ο λαος την εξουσια.Αν ειχαμε εναν Βενιζελο νομιζεις οτι δεν θα τον στηριζαμε.Πρεπει να φυγουν αυτοι λιγδιαρηδες για να δωσουν χωρο να αναδειχθει κανενας ανθρωπος της προκοπης.Σιγουρα υπαρχει και καποιος τιμιος απλα τα λαμογια τους καπελωνουν.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 01:02:48 μμ »

καλημερα σε ολην την παρεα,τι να πρωτοπει κανεις?ελατε στην θεση του φιλου,που στην απελπισια του,αναγκασθηκε να τρεξει για να φαει μια μπουκια.εμεις τα σχολιαζουμε(οχι οτι δεν φταιμε) εκ του ασφαλους,αλλα το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι, εμεις για μια θεσουλα στο δημοσιο η κανενα αλλο ρουσφετακι τρεχουμε με τις πλαστικες σημαιουλες και τους χειροκροταμε.αυτοι οι τριακοσιοι(φυσικα οχι ολοι)δεχ εχουν λιγη περηφανεια, λιγο φιλοτιμο,να μην γινονται τσιρακια των καθε λογης επιτηδιων,ελληνων και ξενων κορακιων?αλλα βλεπεις το ονειρο τους, ειναι η εξουσια,η κολοκαρεκλα , και ας καουν τα παντα.ισως πρεπει καποτε να μην μενουμε μονο στα παχεια λογια, αλλα τι να πω?με βολευει  και εμενα που τα γραφω, η ηρεμια του καναπε μου και του τηλεκοντρολ ,ισως καποτε?να ξυπνησουμε μαζικα εστω μια φορα, σας χαιρετω ολους και μη χειροτερα γιαννηςτ
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 02:37:30 μμ »

 ακουω αυτο κομματι και κανω διαφορες σκεψεις και μονος μου γελαω
Κίτρινα Ποδήλατα - Θα πάρω φόρα



Αν πιασω στις κλοτσιες τον Παγκαλο  στην ανηφορα δεν θα εχει πολυ πλακα!

Περα απο αυτα παντως το κομματι τα λεει ετσι ακριβως οπως ειναι τα πραγματα.''Γιναμε σκλαβοι 10 τυπακων που τον πλανητη τον κρεμανε σε μπρελοκ'' ή '''αξιοπρεπεια και αρχες λειπουν ταξιδι,και την καρδια μας που διψα ποτιζουν ξυδι''
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 12:07:47 μμ »

το προβλημα στη χωρα ειναι οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι ας μπει καποιος που εχει τα α...... να το κανει και να σου πω εγω

λες και δεν ξερουν ποια ποστα τα περνουν πχ ποιος τα περνει στισ εφορειες το ανθρωπακι που κοβει τα δυπλοτυπα η η κυριουλα που ειναι στο προτοκολο μην τρελαθουμε

ποσους δημ. υπαλληλους που εκβιαζουν τον κοσμακι εχουν πιασει τι τους κανουν μαθατε ποτε τιποτα ειλικρινα εγω στενοχοριεμαι για τους τιμιους υπαλληλους που ζουν με ενα μισθο και προσπαθουν να τους κανουν σαν τα μουτρα τους

εδω κατα την αποψη μου δεν χριαζεται ανθρωπος με ενα καραβι πτυχεια αλλα λαμογιο που να ξερει πως να κλεψει τους κλεφτες .
Καταγράφηκε

Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 11:27:02 μμ »

Που βαδίζουμε Απορία Γιατί εγώ νομίζω οτι μας έχουν ρίξει κάτω και μας πατάνε αλύπητα... Θυμός
Θα δούμε πρωτόγνωρες καταστάσεις σε λίγο...
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 01, 2011, 12:00:52 πμ »

Που βαδίζουμε Απορία Γιατί εγώ νομίζω οτι μας έχουν ρίξει κάτω και μας πατάνε αλύπητα... Θυμός
Θα δούμε πρωτόγνωρες καταστάσεις σε λίγο...

Σημερα Γιωργο μου ειπαν ενα ανεκδοτο στην δουλεια που ταιριαζει με την περισταση Σαρκασμός

Το νεαρο αγορι ρωταει τον πατερα του τι ειναι Κρατος!!
Ο πατερας του λεει να φανταστη την οικογενεια τους σαν Κρατος, η μαμα ειναι η κυβερνηση, ειναι αυτη που δινει τις διαταγες βγαζει το προγραμμα για το αυριο κτλ κτλ . ΕΓΩ λεει ειμαι το κεφαλαιο αυτος που φερνει τα χρηματα στην μαμα κτλ κτλ. Η υπηρετρια ειναι η εργατικη ταξη. Εσυ που εχεις μεγαλωση εισαι η κοινη γνωμη. Το μικρο σου αδερφακι που ειναι στην κουνια ειναι το μελλον του τοπου ή του εθνους!!
Σκεψου τα καλα και αυριο το πρωι μου λες τι καταλαβες!!

Το βραδυ ο μικρος ξυπναει απο φοβερα κλαματα, παει στην κουνια και βλεπει το μωρο τιγκα στο σκατο!!
Παει στο δωματιο των γονιων του και βλεπει μονο την μητερα του να κοιματε βαθια, βγαινει εξω στο διαδρομο και βλεπει την πορτα της υπηρετριας μισοανοιχτη, πλησιαζει και βλεπει τον πατερα του να <περιποιητε> την υπηρετρια.
Τι να κανει και αυτος παει στο κρεβατι του και πεφτει για υπνο,,
Το πρωι τον ρωταει ο πατερας του : Γιε μου καταλαβες τι ειναι  Κρατος???
Αμε καταλαβα πληρως μπαμπα!!
Την ωρα λεει που η κυβερνηση κοιματε, το κεφαλαιο π η δ α ε ι την εργατικη ταξη!!
Το μελλον της χωρας πνιγετε στα σκατα και η κοινη γνωμη ειναι σε απογνωση!!








Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 01, 2011, 01:04:23 μμ »

αυτο το ανεκδοτο ειναι δυστηχως η αληθεια, που ολοι μας ,ενω την ξερουμε,κοιταμε το φεγγαρι.γιαννηςτ
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences