Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 16, 2024, 03:27:28 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΒΑΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 29254 φορές)
0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 01, 2013, 07:49:20 μμ »

γιωργο ζηλεψα...βαζω και εγω ενα που εχω...ομως εχω απορια για το εχτρα μεταλο που εχει αριστερα απο τον λαιμο του....ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 01, 2013, 07:49:52 μμ »

Oχι Γιαννη ...αφου λεμε..ελευθερα ..δεν αγχωνομαι...Χαρα μου να συμετεχεις στην ερωτηση μου ..
Απλα εχω ακουσει ολη την Γκαμα...εγω θα την στειλω οχι λογω αμφιβολιων..
Θελω να δω τι εχω μαθει για τα ασημενια του Γεωργιου ..που προσπαθω να ..ειδικευτω
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 01, 2013, 07:51:19 μμ »

γιωργο ζηλεψα...βαζω και εγω ενα που εχω...ομως εχω απορια για το εχτρα μεταλο που εχει αριστερα απο τον λαιμο του....ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?
Ετσι μπραβο...
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 01, 2013, 07:54:43 μμ »

Αντωνη να κανω μαντεψια στο βαρος? επιτρεπεις?
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 01, 2013, 07:57:19 μμ »

Καλορίζικα και στους δύο, και εις ανώτερα.
Γιώργο προτείνω να μην το στείλεις για πιστοποίηση. Τι να κάνουμε μερικές φορές ίσως αυτά που λέω να μην ακούγονται ευχάριστα, αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται.

Είναι πολύ ωραία νομίσματα και τα 2, γνωστό επίσης και σαν VF, τα βλέπω καθαρά VF δηλαδή κάπου κοντά στο 35. Αντώνη μία από τα ίδια, αλλά μάλλον σε λίγο χειρότερη κατάσταση.

Και τα δύο έχουν αρκετά ολοκληρωμένη τη λεπτομέρεια, αλλά με σχεδόν όλα τα υψηλά σημεία επίπεδα, ρουθούνι και πόδια αλόγου, μπράτσο, ώμος, δάκτυλα στο πόδι, κεφάλι Θέτιδος, μέδουσα και κυκλικό ασπίδας. Στην μπροστά όψη... μαλλιά, μουστάκι, φρύδι, αυτί Γεωργίου. Και όλα τα γράμματα έχουν αρχίσει να στρογγυλεύουν. Επειδή τα γενικά σημεία και των 2 νομισμάτων είναι επίπεδα, δεν μπορούν να ανέβουν στο 40.

Όσο για το μέταλλο... καλύτερη φωτογραφία του σημείου (και πίσω στο σβέρκο κάτω από το αυτί), μήπως είναι χαρακιές, σπάσιμο ή μπούκωμα της μήτρας.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 01, 2013, 08:03:29 μμ »

Oχι Γιαννη ...αφου λεμε..ελευθερα ..δεν αγχωνομαι...Χαρα μου να συμετεχεις στην ερωτηση μου ..
Απλα εχω ακουσει ολη την Γκαμα...εγω θα την στειλω οχι λογω αμφιβολιων..
Θελω να δω τι εχω μαθει για τα ασημενια του Γεωργιου ..που προσπαθω να ..ειδικευτω

Πολύ καλά θα κάνεις, εγώ προσωπικά δεν είμαι πολύ υπέρ των σλαμπ αν και τελευταία μπήκα στον πειρασμό και πήρα κάποια. Σου εύχομαι ότι καλύτερο, αν ήταν ημέρα θα έβγαζα μία φώτο και την δική μου που είναι vf+ για σύγκριση, άλλα δυστυχώς...
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 01, 2013, 08:07:57 μμ »

Καλορίζικα και στους δύο, και εις ανώτερα.
Γιώργο προτείνω να μην το στείλεις για πιστοποίηση. Τι να κάνουμε μερικές φορές ίσως αυτά που λέω να μην ακούγονται ευχάριστα, αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται.

Είναι πολύ ωραία νομίσματα και τα 2, γνωστό επίσης και σαν VF, τα βλέπω καθαρά VF δηλαδή κάπου κοντά στο 35. Αντώνη μία από τα ίδια, αλλά μάλλον σε λίγο χειρότερη κατάσταση.

Και τα δύο έχουν αρκετά ολοκληρωμένη τη λεπτομέρεια, αλλά με σχεδόν όλα τα υψηλά σημεία επίπεδα, ρουθούνι και πόδια αλόγου, μπράτσο, ώμος, δάκτυλα στο πόδι, κεφάλι Θέτιδος, μέδουσα και κυκλικό ασπίδας. Στην μπροστά όψη... μαλλιά, μουστάκι, φρύδι, αυτί Γεωργίου. Και όλα τα γράμματα έχουν αρχίσει να στρογγυλεύουν. Επειδή τα γενικά σημεία και των 2 νομισμάτων είναι επίπεδα, δεν μπορούν να ανέβουν στο 40.

Όσο για το μέταλλο... καλύτερη φωτογραφία του σημείου (και πίσω στο σβέρκο κάτω από το αυτί), μήπως είναι χαρακιές, σπάσιμο ή μπούκωμα της μήτρας.
Ευχαριστουμε Κωστα ..
Καλα κανεις και λες τα πραγματα οπως εχουν...
Δεν ειναι θεμα οτι εχω διαφορετικη αποψη..απλα εχω βαλει ενα βαθμο στο μυαλο μου και θελω να δω ...που
ειμαι..(θα μου κοστισει 25 ευρω η "εκπαιδευση" )..θελω να πεσω το πολυ +1 ..-1 εξω απο την εκτιμηση μου..
Δεν ειμαστε μακρια ...δεν τα χω χασει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 01, 2013, 08:11:10 μμ »

Ωπα ..πρεπει να φυγω
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Γιωργος
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 01, 2013, 08:11:34 μμ »

ακυρο Κωστα μολις το εβγαλα απο το χαρτονακι για να το ξαναγβαλω φωτο....δεν υπηρχε το <μεταλο> ηταν απο την ζελατινα....απιστευτο ομως εδειχνε σαν μεταλο Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 01, 2013, 08:15:07 μμ »

ακυρο Κωστα μολις το εβγαλα απο το χαρτονακι για να το ξαναγβαλω φωτο....δεν υπηρχε το <μεταλο> ηταν απο την ζελατινα....απιστευτο ομως εδειχνε σαν μεταλο Θυμός Θυμός

Ξεκάθαρο σφάλμα λοιπόν... αυτή τη φορά "ανθρώπινο", που κόστισε ένα καρτελάκι.  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 01, 2013, 08:16:29 μμ »

ακυρο Κωστα μολις το εβγαλα απο το χαρτονακι για να το ξαναγβαλω φωτο....δεν υπηρχε το <μεταλο> ηταν απο την ζελατινα....απιστευτο ομως εδειχνε σαν μεταλο Θυμός Θυμός

Ξεκάθαρο σφάλμα λοιπόν... αυτή τη φορά "ανθρώπινο", που κόστισε ένα καρτελάκι.  Μεγάλο χαμόγελο
μπα ηταν συρραπτικού Σαρκασμός
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 01, 2013, 09:54:53 μμ »

Να και ένα ακόμη διφραγκάκι... είναι μέσα στο καρτελλάκι του, οπότε φαίνονται κάποια σημάδια, καλύτερη φωτό δεν μπορώ να βγάλω.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 01, 2013, 10:05:01 μμ »

Ωωωωωπ ,να ενα καλό διφραγκάκι του Κώστα
Καταγράφηκε
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 01, 2013, 10:16:58 μμ »

ομορφο και δυσκολο σε αυτη τη κατασταση αλλα καποιος @@@@@@@ το καθαρισε..
για unc details ειναι μου φαινεται..
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 01, 2013, 10:21:12 μμ »

Μπράβο σου Δήμητρα, πολύ σωστά, είναι καθαρισμένο. Είναι ένα από τα πολλά καθαρισμένα που έχω. Σε 5-6 χρονάκια θα γίνει πάλι όπως πρέπει, αφού θα βγει από το καρτελλάκι του και θα πάρει τη θέση του στο βελούδο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences