Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:05:38 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ασφάλεια περιεχομένου σε θυρίδες  (Αναγνώστηκε 4773 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 17, 2013, 01:55:50 μμ »

Όπως είπε και ο Τόνυ όταν θα γίνει δεν θα πάρουμε χαμπάρι.
Τώρα για το αν οι θυρίδες είναι ασφαλείς αυτό που γνωρίζω με βεβαιότητα είναι ότι τα 3 τελευταία χρόνια δεν υπάρχει ούτε Σύνταγμα ούτε νόμιμη κυβέρνηση στην Ελλάδα.
Κουμάντο κάνουν οι Γερμανοί και ότι αυτοί προστάξουν γίνεται.
Αν έχει κάποιος θυρίδα είναι σα να βάζει το λύκο να φυλάει τα πρόβατα.

Eλα βρε Ηλια μην τα μεγαλοποιεις τα πραγματα αλλωστε αυτα δεν τα εχουν πει στα αμεροληπτα δελτια ειδησεων της τηλεορασης μας οποτε και δεν ισχυουν Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Έχεις απόλυτο δίκιο, τα δελτία δεν έχουν πει τίποτα ακόμη.
Οπότε μπορούμε να κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου.
Χωρίς πλάκα τώρα τον ύπνο του δικαίου κοιμάται αυτός που νομίζει ότι τα πράγματα στο μέλλον θα πηγαίνουν όπως πάνε.
Το έχω ξαναπεί, σε αναμονή είμαστε μέχρι τις Γερμανικές εκλογές.
Μετά τα γεγονότα θα αρχίσουν πάλι να τρέχουν.
Εδω εν μέσω κρίσης και τη στιγμή που τα παντα καταρρέουν στην Ευρώπη προσπαθούν να μας πείσουν πως έρχεται ανάπτυξη και βλέπουμε φως στο τούνελ.
Προσπαθούν επίσης να μας πείσουν πως ασήμι και χρυσός έιναι πλέον ξεπερασμένη μορφή χρήματος και δώστε το σε εμάς για να το ξεφορτωθείτε.
Προσπαθούν επίσης να μας πείσουν πως λειτουργεί η Δημοκρατία τη στιγμή που πληρώνουμε ενοίκιο στα σπίτια μας.
Και εσείς μου λέτε ότι δεν θα τολμήσουν να πειράξουν θυρίδες.
Συμφωνώ ότι θα πειραχτούν τελευταίες αλλά θα έλθει και η σειρά τους όταν δεν θα υπάρχει τίποτε άλλο να μας κλέψουν οι απατεώνες τραπεζίτες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2013, 03:55:37 μμ από pepos » Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 17, 2013, 04:43:24 μμ »

Δηλαδή να ανοίξει ο τραπεζίτης την θυρίδα και να σου κατασχει το ms ταληρο του 51 να το κάνει τι; Να το βάλει δημοπρασία;  Απορία
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 17, 2013, 05:21:46 μμ »

Όπως είπε και ο Τόνυ όταν θα γίνει δεν θα πάρουμε χαμπάρι.
Τώρα για το αν οι θυρίδες είναι ασφαλείς αυτό που γνωρίζω με βεβαιότητα είναι ότι τα 3 τελευταία χρόνια δεν υπάρχει ούτε Σύνταγμα ούτε νόμιμη κυβέρνηση στην Ελλάδα.
Κουμάντο κάνουν οι Γερμανοί και ότι αυτοί προστάξουν γίνεται.
Αν έχει κάποιος θυρίδα είναι σα να βάζει το λύκο να φυλάει τα πρόβατα.

Eλα βρε Ηλια μην τα μεγαλοποιεις τα πραγματα αλλωστε αυτα δεν τα εχουν πει στα αμεροληπτα δελτια ειδησεων της τηλεορασης μας οποτε και δεν ισχυουν Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Έχεις απόλυτο δίκιο, τα δελτία δεν έχουν πει τίποτα ακόμη.
Οπότε μπορούμε να κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου.
Χωρίς πλάκα τώρα τον ύπνο του δικαίου κοιμάται αυτός που νομίζει ότι τα πράγματα στο μέλλον θα πηγαίνουν όπως πάνε.
Το έχω ξαναπεί, σε αναμονή είμαστε μέχρι τις Γερμανικές εκλογές.
Μετά τα γεγονότα θα αρχίσουν πάλι να τρέχουν.
Εδω εν μέσω κρίσης και τη στιγμή που τα παντα καταρρέουν στην Ευρώπη προσπαθούν να μας πείσουν πως έρχεται ανάπτυξη και βλέπουμε φως στο τούνελ.
Προσπαθούν επίσης να μας πείσουν πως ασήμι και χρυσός έιναι πλέον ξεπερασμένη μορφή χρήματος και δώστε το σε εμάς για να το ξεφορτωθείτε.
Προσπαθούν επίσης να μας πείσουν πως λειτουργεί η Δημοκρατία τη στιγμή που πληρώνουμε ενοίκιο στα σπίτια μας.
Και εσείς μου λέτε ότι δεν θα τολμήσουν να πειράξουν θυρίδες.
Συμφωνώ ότι θα πειραχτούν τελευταίες αλλά θα έλθει και η σειρά τους όταν δεν θα υπάρχει τίποτε άλλο να μας κλέψουν οι απατεώνες τραπεζίτες.

συμφωνώ απόλυτα!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 18, 2013, 04:39:34 πμ »

Εγώ παιδιά, και μετά απο αυτά που διάβασα, τελικά αποφάσισα να νοικιάσω μια θυρίδα όταν επιστρέψω. Ούτως ή άλλως, μόνο συλλεκτικά κομμάτια κατέχω,  δεν ασχολούμαι με επενδυτικά προιόντα, τουλάχιστον στη παρούσα φάση, οπότε το πολύ-πολύ να τα φορολογήσουν. Νομίζω πιο εύκολα μπορούν να βάλουν χέρι σε μετρητά και επενδυτικά προϊόντα παρά σε συλλεκτικά. Γνώμη μου φυσικά.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences