Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:45:04 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Καψουλες-Χαρτινα για νομισματα!  (Αναγνώστηκε 2584 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« στις: Μάιος 16, 2013, 09:43:28 μμ »

Χαίρετε

Θα ηθελα να μαθω ,απο την εμπειρια σας!, πρώτον εαν ειναι ασφαλείς και οι 2 αυτοι τροποι για να φυλαει καποιος τα νομισματα του (για τον 1ο νομιζω λογικα ναι....για τα χαρτονακια δεν ξερω λογο αυτης της ζελατινης που εχει πανω....) αλλα και εαν μπορειτε να μου πειτε ,κατα την γνωμη σας, την πιο φτηνή Ξενη αλλα και Ελληνικη εταιρια..

Σκεφτομαι να παραγγειλω για να βαλω μεσα καποια νομισματα...αλλα δεν το εχω κανει ποτε μου γιαυτο ρωταω!!!

(δεν ξερω εαν επιτρεπονται να μπαινουν links στο φορουμ.....οποτε εαν δεν επιτρεπετε παρακαλω να μου στειλετε σε λινκς τις σελιδες!)   
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 17, 2013, 09:44:39 πμ »

τα πιο ασφαλη και ομορφα ειναι οι καψουλες(εχεις τουλαχιστον την αισθηση του μεγεθους του νομισματος)που πουλανε οι εταιρειες στο μεγεθος του καθε νομισματος!βεβαια και εδω υπαρχουν ποιοτητες!υστερα ασφαλη ειναι τα ειδικα χαρτονακια(αυτοκολητα η με συραπτικο),και τελος τα ειδικα συρταρια με τις αναλογες υποδοχες.αν και  η ολη διαδικασια ειναι αρκετα πιο ακριβη,και μερικα κιβωτια δεν ειναι τοσο ασφαλη.εδω ισχυει η παροιμια οτι πληρωνεις παιρνεις!μια ματια αν ριξει καποιος στα αναλωσιμα διαφορων γνωστων ξενων εταιριων(δυο τουλαχιστον ειναι αρκετα σοβαρες και ασφαλεις)μπορει να δει τα διαφορα ειδη,καθως και τιμες αγορας τους.χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 17, 2013, 11:18:35 πμ »

ευχαριστω (και) γιαυτη την απαντηση κ.γιαννη!
Απλα θα ηθελα εαν μπορουσε καποιος να μου προτεινει κατι το οποιο παιρνει αυτος , και καποιο site απο το οποιο τα παραγγελνει....να ξερω δηλαδη οτι και το προιον και το site ειναι αξιοπιστα επειδη και καποιος αλλος θα τα εχει δοκιμασει!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2013, 11:32:49 πμ από greenday » Καταγράφηκε
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 17, 2013, 11:36:18 πμ »

Υπάρχει βέβαια και τέταρτος τρόπος, οι θήκες τύπου NGC, όποιος ενδιαφέρετε έχω αρκετές προς πώληση με 2 εύρο το κομμάτι, επίσης βάσεις για τις θήκες ακριλικές με 1 εύρο το κομμάτι.

Τηλ. 6972303603
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 17, 2013, 10:08:27 μμ »

Από που μπορούμε να προμηθευτούμε όλες τις διαστάσεις αυτών των θηκών αγαπητέ κ. chrysos καθώς και τις βάσεις τους; και στη συνέχεια έχει κάποιο ειδικό άλμπουμ ή κασετίνα ή κουτί που μπαίνουν μέσα;
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 18, 2013, 12:42:46 μμ »

νικολαε που τα ξετρυπωνεις ηθελα να ηξερα!δεν ειναι ασχημα για τους θιασωτες των σλαμπς,και ας μην γραφουν στοιχεια!παντως οι διαστασεις τους αν ειναι ομοιες με των κανονικων σλαμπς απο εταιριες,θα μπαινουν στα ειδικα κιβωτια-βαλιτσακια που πουλουν στο εμποριο.σε χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences