Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 05:36:21 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιημένος Πάυλος.  (Αναγνώστηκε 50339 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 11:22:47 πμ »

Αναργυρε ο παυλος θα αποδειχτει η μεγαλυτερη φουσκα στα νομισματα...η τραπεζα ελλαδος εχει αρκετα μασουρια... αν σκασουν στην αγορα ...θα πεσουν οι τιμες κατακορυφα....αυτοι που εχουν τους παυλους τους βγαζουν σιγα σιγα και κρατανε τις τιμες...αυτην τη στιγμη ξερω 3 εμπορους που εχουν ολοκαινουργια μασουρακια με δυσκολες ημερομηνιες...δε λεω αλλα γιατι θα αρχισετε να φωναζετε Μεγάλο χαμόγελο

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Η Τράπεζα Ελλάδος έχει τα εύκολα απόθεμα(1962, τριαντάρια κλπ).  Του 1954, 57, 59 δεν έχει.  Μην δημιουργείς εντυπώσεις επειδή δεν έχεις πια τη σειρά.  Θεωρώ ότι ο Γιώργος τα πήρε σε καλή τιμή αν σκεφτείς πόσο κοστίζει να τα πιστοποιήσεις.  Όσο για φούσκα δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό.  Τόσα χρόνια κρατάνε τιμές με ζήτηση συνεχώς αυξανόμενη.

Δημήτρης
Καταγράφηκε

NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 02:46:46 μμ »

Εσυ βρε εμπορακο που το γνωριζεις και ποτε ειπες αυτα τα πραγματα στο παρελθον?
Νομιζα οτι γραφεις στο αλλο φορουμ που ασχολουνται οι επιστημονες των νομισματων...
ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΟΡΤΕΣ... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Καταγράφηκε
NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 02:49:58 μμ »

Αναργυρε ο παυλος θα αποδειχτει η μεγαλυτερη φουσκα στα νομισματα...η τραπεζα ελλαδος εχει αρκετα μασουρια... αν σκασουν στην αγορα ...θα πεσουν οι τιμες κατακορυφα....αυτοι που εχουν τους παυλους τους βγαζουν σιγα σιγα και κρατανε τις τιμες...αυτην τη στιγμη ξερω 3 εμπορους που εχουν ολοκαινουργια μασουρακια με δυσκολες ημερομηνιες...δε λεω αλλα γιατι θα αρχισετε να φωναζετε Μεγάλο χαμόγελο

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Η Τράπεζα Ελλάδος έχει τα εύκολα απόθεμα(1962, τριαντάρια κλπ).  Του 1954, 57, 59 δεν έχει.  Μην δημιουργείς εντυπώσεις επειδή δεν έχεις πια τη σειρά.  Θεωρώ ότι ο Γιώργος τα πήρε σε καλή τιμή αν σκεφτείς πόσο κοστίζει να τα πιστοποιήσεις.  Όσο για φούσκα δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό.  Τόσα χρόνια κρατάνε τιμές με ζήτηση συνεχώς αυξανόμενη.

Δημήτρης

O Γιωργος την πηρε σε πολυ καλη τιμη ...και πιστοποιημενη...δεν δημιουργω εντυπωσεις, ουτε εσυ γνωριζεις τι εχει η τραπεζα της ελλαδος...η μηπως κοιμασαι με τον διευθυντη και στα λεει το βραδακι αγκαλιτσα? Μεγάλο χαμόγελο

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 03:42:38 μμ »

Εσυ βρε εμπορακο που το γνωριζεις και ποτε ειπες αυτα τα πραγματα στο παρελθον?
Νομιζα οτι γραφεις στο αλλο φορουμ που ασχολουνται οι επιστημονες των νομισματων...
ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΟΡΤΕΣ... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Πίστεψέ με ξέρω.
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 03:43:40 μμ »

Αναργυρε ο παυλος θα αποδειχτει η μεγαλυτερη φουσκα στα νομισματα...η τραπεζα ελλαδος εχει αρκετα μασουρια... αν σκασουν στην αγορα ...θα πεσουν οι τιμες κατακορυφα....αυτοι που εχουν τους παυλους τους βγαζουν σιγα σιγα και κρατανε τις τιμες...αυτην τη στιγμη ξερω 3 εμπορους που εχουν ολοκαινουργια μασουρακια με δυσκολες ημερομηνιες...δε λεω αλλα γιατι θα αρχισετε να φωναζετε Μεγάλο χαμόγελο

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Η Τράπεζα Ελλάδος έχει τα εύκολα απόθεμα(1962, τριαντάρια κλπ).  Του 1954, 57, 59 δεν έχει.  Μην δημιουργείς εντυπώσεις επειδή δεν έχεις πια τη σειρά.  Θεωρώ ότι ο Γιώργος τα πήρε σε καλή τιμή αν σκεφτείς πόσο κοστίζει να τα πιστοποιήσεις.  Όσο για φούσκα δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό.  Τόσα χρόνια κρατάνε τιμές με ζήτηση συνεχώς αυξανόμενη.

Δημήτρης

O Γιωργος την πηρε σε πολυ καλη τιμη ...και πιστοποιημενη...δεν δημιουργω εντυπωσεις, ουτε εσυ γνωριζεις τι εχει η τραπεζα της ελλαδος...η μηπως κοιμασαι με τον διευθυντη και στα λεει το βραδακι αγκαλιτσα? Μεγάλο χαμόγελο

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Κοιμάμαι με το διευθυντή.  Ζηλεύεις?
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:19:04 μμ »

Αγαπητοι φιλοι χαρακτηρισμοι τυπου <εμπορακος> να λειπουν απο τα κειμενα σας!!
Την οποιαδηποτε προσωπικη σας κοντρα (γνωστή σε ολους) δεν θελω να την μεταφερετε στο φορουμ!!
Αρη ο καθενας μας εχει τις πηγες του , αρα και ο Δημητρης μπορει να ξερει κατι που εσυ να μην το ξερεις!
Το ιδιο μπορει να συμβαινει και αντιστροφα Κλείσιμο ματιού
Αυτο δεν σημαινει τιποτα. Ακουσες κατι?? Κρατησε το και αυτο στο πισω μερος του εγκεφαλου και αμα ακους ή βλεπεις κινησεις σε αυτο το θεμα συνδιαζε τα!!
Δημητρη αν σε ενοχλη κατι απο τα γραμμενα μπορεις να ζητησεις να διαγραφει!!
Εγω με το που τα διαβασα ηδη σκεφτηκα να τα διαγραψω μονος μου διοτι δεν μου αρεσουν να τα βλεπω!!
Και οι δυο ειστε δυνατοι παιχτες πανω στο νομισμα και οι δυο μπορειτε να δωσετε πολλα!!
Οπως λοιπον παιζετε δυνατα στα νομισματα, ετσι δυνατα να γραφετε εδω μεσα επικοδομητικα θεματα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:28:13 μμ »

Όχι Γιώργο δεν με ενοχλεί κάτι και δεν χρειάζεται να τα διαγράψεις.  Η φράση εμποράκος δεν την βρίσκω προσβλητική.  Άλλωστε και ο Ναύαρχος κατά κανόνα πωλητής είναι.  Με συγχωρείς για την αναστάτωση.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:43:07 μμ »

Kαμια αναστατωση Δημητρη!! Ο καθενας μπορει να λεει ελευθερα την γνωμη του και ειναι σεβαστη!!
Και εσυ ειπες την αποψη σου για τον Παυλο!!
Τωρα αν η αποψη σου διαφερει απο καποιον αλλων, οπως εχω πει πολλες φορες τα γραπτα μενουν και ο χρονος μας δειχνει ποιος επεσε μεσα και ποιος εξω!!
Αναμονη λοιπον να δουμε τον Παυλακη πως θα κινηθει, προς τα κατω με πολλα μασουρακια στην πιατσα ή με λιγοτερα και ακριβοτερα!!
Να δω και εγω,,, εχασα πεντε λιρες ή κερδισα δεκα απο αυτη την συναλλαγη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 07:15:56 μμ »

Εσυ Γιωργο αν θελεις τη γνωμη μου κερδισμενος εισαι στην τιμη που τα πηρες βεβαια εμενα που τα μαζειω ενα ενα μου εχουν στοιχισει πολυ λιγοτερο αλλα μου λειπουν και 3-4 δυσκολα κοματια σε BU

γενικα ειμαι αντιθετος στο να πληρωσω μεγαλα ποσα για καποια νομισματα και οχι μονο παυλους μιλαω και για πιο πισω. αλλα τα εχω ξαναπει αυτα και τα ξερετε ολοι οποτε μην ανοιγω παλι τρτοια θεματα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 07:51:11 μμ »

Θωμα εγω τον Παυλο τον εχω ξανα πιστοποιημενο!! Σε νομισματα au 55-58 και να σου πω κατι , μια χαρα ειναι!
Καποια δυσκολα που λες Π.Χ πενηνταρακι του 57 το εχω au 55, MS 61 , MS 64 !!
Και διαφορα αλλα τα εχω απο τρεις-τεσσερεις φορες πιστοποιημενα!!
Τα δε δυσκολα που λες ολα τα κυνηγαω ειτε πιστοποιημενα ειτε απιστοποιητα!!
Που θελω να καταληξω??
Οταν ειδα την προσφορα του Αρη εκανα την παρακατω σκεψη : Πολυ δυσκολο ειναι το διφραγκο του 59 το κοστολογησα 600 ευρω , αλλο δυσκολο ειναι το πενηνταρακι του 57 το κοστολογησα 350 ευρω , το ταληρο του 54 το κανονικο το κοστολογησα 150 ευρω και το σλαμπαρισμα ολων των νομισματων το κοστολογησα 400 ευρω περιπου.
Βαλε τα τωρα ολα μαζι Κλείσιμο ματιού
Πληρωσα αυτα και μου χαρισε τα υπολοιπα!!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 11:12:32 μμ »

ψηλα τα κοστολογεις αλλα τελος παντων ιδιεταιρα το ταληρο 1954
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 11:22:34 μμ »

ψηλα τα κοστολογεις αλλα τελος παντων ιδιαιτερα το ταληρο 1954

Aς παρακολουθουμε τις τιμες που θα κλεινουν τα νομισματα αυτα τα τρια και να δουμε ποσο εξω ή ποσο μεσα θα ειμαι Κλείσιμο ματιού
Και προσεξε!! Κανουμε παρατηρητηριο τιμων εν μεσω κρισης Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 26, 2010, 12:08:18 πμ »

Απορια : Η pcgs στο ταληρο του 54 δεν γραφει πανω το Hollow Cheek οταν ειναι ρουφηγμενο μαγουλο??
Δευτερο : Οταν οι φωτογραφιες δεν ειναι τοσο καθαρες πως μπορουμε να ξεχωριζουμε την ποικιλια απο το κανονικο??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 26, 2010, 05:46:21 μμ »

Στα τάληρα του 1954, το hollow cheek είναι πιο κοινό από το άλλο.  Γενικώς είναι αδιάφορη η ποικιλία αυτή στα τάληρα.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 26, 2010, 06:27:12 μμ »

Στα τάληρα του 1954, το hollow cheek είναι πιο κοινό από το άλλο.  Γενικώς είναι αδιάφορη η ποικιλία αυτή στα τάληρα.

Να την θεσω αλλιως την ερωτηση Δημητρη... Η NGC αμα στειλεις ενα ταληρο και ειναι <ρουφηγμενο μαγουλο> θα στο βγαλει hollow cheek . Η PCGS το γραφει ή δεν το γραφει??
Ερωτηση προς ολους τους γνωστες αυτο εδω στην φωτο τί ειναι ?? Κανονικο ή hollow cheek ??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences