Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 09:02:34 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΑΤΟΙ  (Αναγνώστηκε 6704 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« στις: Μάιος 09, 2013, 09:28:33 μμ »

Εβλεπα στην τηλεοραση στις ειδησεις που εδειχνε την μεταφορα της Αλεξανδρας της Γιουκοσλαβιας.
Υποψιν οτι δεν ειμαι βασιλικος.
Σκεφτομουν ομως ολα αυτα που εγιναν για να παρει το ελληνικο κρατος (νομιζω επι Σημιτη)την βασιλικη περιουσια.
Γιατι ?για να τα φανε αυτοι,?τα εγκατελειψαν και εμπαινε μεσα ο οποιοσδηποτε και τα λεηλατουσε και καταντησαν ρημαδιο.Ξερω οτι στο Μον ρεπο στην Κερκυρα πωλητες μπηκαν μεσα και πηραν μεχρι και τα πιατα.
Ολες οι αλλες χωρες ψαχνουν κατι για να αναδειξουν και εμεις τα καταστρεφουμε.
Δεν θα ηταν πιο ωραιο να ηταν περιποιημενα και οι κηποι ομορφοι να ειχαν δουλεια και καμμια δεκαρια εικοσι ατομα και να ηταν αξιοθεατο.?
Μεχρι και εκδηλωσεις θα μπορουσαν να γινονται με αδρα πληρωμη (γαμοι πλουσιων,κ,λ,π,)
Μπορουσαν να εχουν και μια εκθεση αντικειμενων των βασιλιαδων που υπαρχουν και που θα μπορουσαν να βρουν,
Γιατι στο εξωτερικο χρησιμοποιουν τα παντα?
Τι καταλαβαν τωρα που τα διελυσαν?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
rigas7
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 30


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 09, 2013, 10:18:33 μμ »

έχεις και εσύ κάτι απορίες!!!! μην ψάχνεις απαντήσεις στην χώρα της μαλακίας. Όταν πέσουν κάτω όλα αυτά τα κτίρια, τότε μόνο θα μπούν οι ''φίλοι'' τους οι εργολάβοι για να τα φτιάξουν και να φάνε και αυτοί όσα δεν έφαγαν οι ''προηγούμενοι''.!!!!!!
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 09, 2013, 10:21:18 μμ »

αυτά που είναι και παλιά λες.....
δες τι γίνεται με τα ολυμπιακά ακίνητα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 09, 2013, 10:31:10 μμ »

Ναι συμφωνω και για αυτα τα ακινητα,
Η διαφορα ομως ειναι οτι τα αλλα ειχαν μια αιγλη ενα μυστηριο κατι που ηταν γνωστο σε ολον τον κοσμο.
Βασιλεις λεγανε της Ελλαδος,παλατια,να παμε να τα δουμε.
Θα υπαρχουν και αντικειμενα αξιας,θα πληρωναν εισητηριο.
Εδω στο Αχιλλειο και ειναι πανεμορφο,βλεπεις και καποια πραγματα,και εχουν και εναν οροφο κλειδωμενο.
Τωρα τελευταια εκαναν και ενα καφε μικρο μεσα μετα απο πολεμο απο τους γυρω γυρω,ανοιξε και ενα μαγαζακι με αναμνηστικα και πεσαν να τον φανε τον καινουργιο διευθυντη οι απεξω,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 09, 2013, 10:36:44 μμ »

Γιατί είσαι στην Ελλάδα . Πες με τι δεν καταλαβαίνεις  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
soilworker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 44



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 09, 2013, 10:42:33 μμ »

Σωστός ο φίλος tom (εγώ είμαι αντιβασιλικός). Ακόμα πιο γραφικό είναι η μετονομασία οδών – πλατειών κατά τη μεταπολίτευση. Χαρακτηριστικό δείγμα πολιτικού κομπλεξισμού και κίνηση τέρψης αφελών ψηφοφόρων.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 09, 2013, 10:46:14 μμ »

δυστυχώς επειδή είμαστε mourlolaos μετά τη χούντα το γυρίσαμε στη χούντα της δημοκρατίας με σκοπό να ξεπλύνουμε το miasma της χούντας.ότι είχε να κάνει με βασιλιά στρατό και καλώς έστω εννοούμενο εθνικισμό θεωρούταν κατάλοιπο της χούντας των συντάγματαrxwn.κρέμαγες πχ σημαία στο μπαλκόνι ήσουν γραφικός.(άσχετο που εγώ δε κρέμαγα αλλα λέω ένα παράδειγμα).οι παρελάσεις ήταν banal το κωνσταντίνο το λέγαμε κoκο τα εισαγόμενα ήταν καλύτερα ktl.τώρα βεβαια έχουμε αρχίσει και πάμε πάλι προς το άλλο άκρο που όλη η ευρώπη πρέπει να μας σέβεται επειδή είμαστε έλληνες και δώσαμε τα φώτα.
σε όλο το κόσμο όλα τα πρώην βασιλικά ανάκτορα και κάποια εν λειτουργία έχουν γίνει μουσεία.είχα τη τύχη να επισκεφτώ αρκετά σε διαφορες χώρες....σε αυτό που λες έχεις απόλυτο δίκιο αλλα εδώ δυστυχώς οποιος έχει δίκιο η στοιχειώδη λογική είναι γραφικός.έπρεπε να δείξουμε τη περίοδο των παχιών αγελάδων ότι είμαστε δημοκράτες και ότι η βασιλεια στην ελλάδα ήταν μια κακή παρένθεση στη '"μακραίωνη"(sic)  ιστορία μας.οποτε για να σβήσει το κομμάτι αυτό μια λύση και η πιο εύκολη ήταν η εγκατάλειψη . άσε που ο kokos αποζημιώθηκε.αλλα λεφτά υπήρχαν και σε κάποιες περιπτώσεις ακόμα υπάρχουν.

ps. δεν είμαι βασιλικός ούτε χουντικός ούτε δημοκράτης όπως το εννοούν κάτι συνδικαλιστές. ο απλός μακάκος "noικοκύρης" είμαι που πληρώνει τους διαφορους 'επαναστάτες"

Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 09, 2013, 10:50:15 μμ »

Σωστός ο φίλος tom (εγώ είμαι αντιβασιλικός). Ακόμα πιο γραφικό είναι η μετονομασία οδών – πλατειών κατά τη μεταπολίτευση. Χαρακτηριστικό δείγμα πολιτικού κομπλεξισμού και κίνηση τέρψης αφελών ψηφοφόρων.

Σωστο,,,η γωνια σπιτι μου εγινε Ανδρεα Παπανδρεου προς τιμη του Ανδρεα που μας αφησε το καμαρι του να μας κυβερνησει.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 09, 2013, 10:56:22 μμ »

Σωστός ο φίλος tom (εγώ είμαι αντιβασιλικός). Ακόμα πιο γραφικό είναι η μετονομασία οδών – πλατειών κατά τη μεταπολίτευση. Χαρακτηριστικό δείγμα πολιτικού κομπλεξισμού και κίνηση τέρψης αφελών ψηφοφόρων.

Σωστο,,,η γωνια σπιτι μου εγινε Ανδρεα Παπανδρεου προς τιμη του Ανδρεα που μας αφησε το καμαρι του να μας κυβερνησει.
Θα συμφωνησω μαζι σου αλλα θα σου θυμισω οτι εμεις οι Ελληνες τον εκλεξαμε να μας κυβερνησει οπως εμεις εκλεξαμε και την τωρινη κυβερνηση Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 09, 2013, 11:02:07 μμ »

Μπορεί και γω εκ πεποιθήσεως να μην είμαι υπέρ της Βασιλ%4#, αλλά... 'η ιστορία μπορεί να γράφεται διαφορετικά, αλλά δεν αλλάζει'. Και ένα κομμάτι της ιστορίας της Ελλάδας είναι κι αυτά.
Αλίμονο στους υπεύθυνο-ανεύθυνους που αναλαμβάνουν και καταστρέφουν κομμάτια της ιστορίας μας, ελπίζοντας να την αλλάξουν. Κοντόφθαλμοι, κοντόμυαλοι και άσχετοι, που τους δόθηκε το ραβδί της εξουσίας επάνω σ' αυτά τα κειμήλια και σε πολλά άλλα. Ξεχνάμε εύκολα... κρίμα.
Αυτό δεν συμβαίνει μόνο μ' αυτά, συμβαίνει και με πολλά που έχουν να κάνουν και με την παιδεία και με τον πολιτισμό. Προσπαθούν να διαγράψουν μέρη της ιστορίας μας. Με πρόφαση ότι μας διχάζουν. Προσπαθούν να αλλάξουν τη 'ράτσα'... Εμείς οι Έλληνες, ανήκωμεν εις την δύση.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 09, 2013, 11:15:10 μμ »

Από αυτά τα ανάκτορα που έχουν εγκαταλείψει οι δημοκρατες μας σήμερα ξεκίνησε κάποτε ο βασιλιας και  μπήκε θριαμβευτής στην Θεσσαλονίκη πετώντας τους Βουλγάρους στην θάλασσα.

Υ.Γ.Για να μην παρεξηγηθω εγώ.... είμαι με τον Βασιλια. Καλύτερα ένας παρά 300 Θυμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 09, 2013, 11:21:50 μμ »

milou και τότε 300 είχαμε + την αυλή οποτε ήταν χειρότερα  Γλώσσα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 10, 2013, 06:03:37 πμ »

Αν και γεννήθηκσ το 1965, δεν την έζησα εκείνη την εποχή. ´Ομως είμαι λίγο ρομαντικός, πιστεύω ότι κάθε πέρυσι και καλύτερα ή κάθε φέτος και χειρότερα .....
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 10, 2013, 07:21:41 πμ »

Αυτα ολα με εναν υπευθυνο και λιγα ατομα θα ηταν καποια εκατομμυρια ευρω για το ελληνικο κρατος,,,
διαβαστε τι κλεψανε,και βαλτε και αυτα που δεν γνωριζουμε,ποιος ξερει τι υπηρχε εκει μεσα,,,

http://manivesto1956.blogspot.gr/2011/05/blog-post_05.html

και δεστε την κατασταση σημερα,,,χαος,,,,πινακες,επιπλα αξιας,χαμος,,,

http://royaltygr.wordpress.com/2011/11/20/%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BF%CF%8D-%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%8A%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%AE%CE%BC/
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 10, 2013, 07:59:12 πμ »

Αλίμονο στους υπεύθυνο-ανεύθυνους που αναλαμβάνουν και καταστρέφουν κομμάτια της ιστορίας μας, ελπίζοντας να την αλλάξουν. Κοντόφθαλμοι, κοντόμυαλοι και άσχετοι, που τους δόθηκε το ραβδί της εξουσίας επάνω σ' αυτά τα κειμήλια και σε πολλά άλλα.

Και να σκεφτείς ότι πριν μερικά χρόνια το ελληνικό κράτος και πολλοί κουλτουριάρηδες της εξουσίας κατηγορούσαν τους Ταλιμπάν στο Αφγανιστάν που κατέστρεφαν αρχαιότητες και μνημεία προσπαθώντας να σβήσουν την ιστορία. Τέτοιοι μας κυβερνάνε τόσα χρόνια. Οι Ταλιμπάν της Ελλάδας.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences