Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 19, 2024, 08:49:47 πμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Διαδικτυακός Κατάλογος Ελληνικών Νομισμάτων  (Αναγνώστηκε 129922 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 04, 2015, 09:17:39 μμ »

μπραβο πολλα μπραβο σε ολους τους συντελεστες ,μεγαλη παρακαταθηκη ο συγκεκριμενος καταλογος
χιλια ευχαριστω σε ολους ειναι το νομισματικο ευαγγελιο μου Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:26:21 πμ »

Φοβερός ο κατάλογος.Συνεχώς εμπλουτίζεται.Μπράβο Κώστα.
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 05, 2015, 12:21:48 μμ »

Μπραβο ρε Κωστη...Μπραβο
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #123 στις: Μάρτιος 31, 2016, 09:24:37 μμ »

http://www.mycoins.gr

Υπάρχουν νέες προσθήκες στον κατάλογο, στην ενότητα 'Νησιά Ιονίου'.
Εκτός από τα νομίσματα του Ιονικού Κράτους, ξεκινήσαμε να 'περνάμε' τα στοιχεία για τις Γαζέτες της Επτανήσου Πολιτείας (1800-1807), και τις/τους Παράδες της περιόδου της Αγγλικής κατοχής (1810-1814).

Και βέβαια ισχύει το... Οποιαδήποτε βοήθεια ή άποψη, πάντα ευπρόσδεκτη.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Μάρτιος 31, 2016, 11:08:37 μμ »

Κωστα πολυ ωραια προσθηκη,να ρωτησω καπου ειχα διαβασει οτι οι γαζζετες του 1801 κυκλοφορησαν μονο 2 χρονια ξερουμε κατι επαυτου;;αν θυμαμαι καλα εχουν γαλλικορωσσικο ενδιαφερον και οι τιμες τους φτανουν σε χιλιαδες ευρω,να και μια φωτο που εχω κρατησει στο αρχειο μου,ειναι πανεμορφα
Καταγράφηκε
basilis323
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 96



Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Οκτώβριος 28, 2016, 08:27:45 μμ »

Καλησπέρα και συγχαρητήρια ακόμη μια φορά για το καταπληκτικό mycoins.gr. Ήθελα να κάνω μια πρόταση. Έχοντας δει τον κατάλογο του Καραμήτσου και του Στρατουδάκη όπως όλοι γνωρίζουμε διαφέρουν σε πολλά αλλά κυρίως ως προς την παρουσίαση. Εννοώ ότι στου Καραμήτσου είναι σύμφωνα με το ποσό ενώ με του Στρατουδάκη είναι κατα έτος. Έτσι λοιπόν θα πρότεινα να μπορούμε να τα δούμε και κατα έτος τα νομίσματα.
Καταγράφηκε

Κρείττον οψιμαθή είναι ή αμαθή.
Σωκράτης, 469-399 π.Χ.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #126 στις: Οκτώβριος 28, 2016, 08:37:36 μμ »

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Υπάρχει μια 'εναλλακτική μέθοδος' για να εμφανιστούν όπως περίπου τα θέλετε, αλλά δεν είναι και τόσο αλάνθαστη... Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την 'Αναζήτηση' και να βάλετε στο 'κλειδί' αναζήτησης τη χρονολογία που θέλετε π.χ. Αν βάλετε σαν κλειδί το '1833', θα σας εμφανίσει όλα τα νομίσματα του 1833 και επιπλέον όσα αναφέρουν στην περιγραφή τους ή κάπου αλλού το '1833'.

Το παλεύω όσο μπορώ για να αναβαθμίζω τον κατάλογο και ίσως κάποιες προγραμματιστικές τροποποιήσεις να είναι εφικτές. Το δύσκολο της υπόθεσης είναι ότι όλη η κατασκευή του είναι σε html και javascript και για να γίνει αναβάθμιση πρέπει να ξαναγραφτεί όλος ο κώδικας σε php... και να ενσωματωθούν και επιπλέον αρχεία. Δυστυχώς, λόγω του ότι δεν γνωρίζω καλά τις πρόσφατες γλώσσες, θα πρέπει να κάνω υπερπροσπάθεια για τις μετατροπές, καθότι όλες τις σελίδες, τον προγραμματισμό κλπ κλπ τα κάνω μόνος μου.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
basilis323
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 96



Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Οκτώβριος 28, 2016, 08:49:55 μμ »

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Υπάρχει μια 'εναλλακτική μέθοδος' για να εμφανιστούν όπως περίπου τα θέλετε, αλλά δεν είναι και τόσο αλάνθαστη... Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την 'Αναζήτηση' και να βάλετε στο 'κλειδί' αναζήτησης τη χρονολογία που θέλετε π.χ. Αν βάλετε σαν κλειδί το '1833', θα σας εμφανίσει όλα τα νομίσματα του 1833 και επιπλέον όσα αναφέρουν στην περιγραφή τους ή κάπου αλλού το '1833'.

Το παλεύω όσο μπορώ για να αναβαθμίζω τον κατάλογο και ίσως κάποιες προγραμματιστικές τροποποιήσεις να είναι εφικτές. Το δύσκολο της υπόθεσης είναι ότι όλη η κατασκευή του είναι σε html και javascript και για να γίνει αναβάθμιση πρέπει να ξαναγραφτεί όλος ο κώδικας σε php... και να ενσωματωθούν και επιπλέον αρχεία. Δυστυχώς, λόγω του ότι δεν γνωρίζω καλά τις πρόσφατες γλώσσες, θα πρέπει να κάνω υπερπροσπάθεια για τις μετατροπές, καθότι όλες τις σελίδες, τον προγραμματισμό κλπ κλπ τα κάνω μόνος μου.


Καλή δύναμη στην προσπάθεια σας. Εμείς προτείνουμε εσείς ότι πιστεύετε ότι είναι καλό και μπορείτε να το κάνετε προσπαθείστε το. Ούτε εγώ έχω τέτοιες γνώσεις για να σας βοηθήσω. Έχω σκεφτεί και ένα άλλο αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι εφικτό και καλό για το mycoins.gr. Να μπορούμε να δημιουργούμε λογαριασμούς και να δημιουργούμε την συλλογή μας (στην ουσία να κλικάρουμε ποια έχουμε και όχι να ανεβάζουμε τις φωτογραφίες μας).

Πάντος και καμία αλλαγή να μην γίνει πιστεύω ότι όντως είναι πολύ χρήσιμο και καλοφτιαγμένο
Καταγράφηκε

Κρείττον οψιμαθή είναι ή αμαθή.
Σωκράτης, 469-399 π.Χ.
doctor-Z
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 144


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 07:47:58 μμ »

Πολύ καλή δουλειά! Κάποια αντίστοιχη σελίδα με χαρτονομίσματα υπάρχει;
Καταγράφηκε
panosss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 01:54:18 πμ »

Ξεκινήσαμε μία προσπάθεια, παρέα με φίλους και συναδέλφους συλλέκτες, να φτιάξουμε ένα διαδικτυακό κατάλογο με όλα τα νομίσματα της νεώτερης Ελλάδας. Ο κατάλογος ακόμη βρίσκεται υπό κατασκευή. Το 95% των στοιχείων των νομισμάτων έχουν εισαχθεί και απομένουν να εισαχθούν οι κατηγορίες τους (ΚΜ#) και κάποια στοιχεία για ποικιλίες, δοκίμια, αναμνηστικά κλπ. Πολλά από τα δεδομένα αυτά υπάρχουν και θα είναι διαθέσιμα εντός ολίγων ημερών.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας...
Όποιος γνωρίζει οτιδήποτε για ποικιλίες, δοκίμια, αναμνηστικά κλπ και γενικώς για νομίσματα που δεν αναφέρονται στον κατάλογο και θέλει να βοηθήσει, ας επικοινωνήσει. Επίσης οποιοσδήποτε εντοπίσει κάποιο λάθος ή παράληψη στον κατάλογο να με ενημερώσει για να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες.

Για τις φωτογραφίες των νομισμάτων, θα σας ενημερώσω σε λίγες ημέρες.

Επισκεφθείτε τον κατάλογο στη διεύθυνση...
http://www.mycoins.gr

Φιλικά, Κώστας.
Καταγράφηκε
Xappas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 291



Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Μάιος 17, 2017, 02:54:45 πμ »

Από χθες το site είναι κάτω, γνωρίζει κανείς τίποτα;
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #131 στις: Μάιος 17, 2017, 06:33:19 πμ »

Από χθες το site είναι κάτω, γνωρίζει κανείς τίποτα;

Εγώ γνωρίζω τι συμβαίνει. Μεγάλο χαμόγελο
Το site είναι 'κάτω' γιατί τα 'σπάσαμε' με τους συγκάτοικους και αλλάζουμε server.
Πιστεύω ότι εντός 2-3 ημερών θα επανέλθει σε λειτουργία, κανονικά.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Xappas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 291



Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Μάιος 17, 2017, 08:19:49 πμ »

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση και χαίρομαι που θα λυθεί το πρόβλημα. Έχω ξεκινήσει πρόσφατα να συλλέγω κάποια ελληνικά και το site έχει αποδειχθεί πολύτιμο.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 21, 2017, 12:12:52 μμ »

Ο κατάλογος είναι και πάλι σε λειτουργία.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 21, 2017, 01:27:36 μμ »

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση φίλε Κώστα.
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo