Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 06:19:30 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσο 5 δραχμες 1876 ...ebay  (Αναγνώστηκε 28039 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:50:22 μμ »

Αντωνη εσυ πηρες ενα κομματι και πληρωσες παραπανω απο οτι λες!!!Αυτο δεν μειωνει την χαρα σου που το απεκτησες!Η ευχαριστηση που σου εδωσε η επιτυχια σου να το αποκτησεις καθως και η προσμονη να παραλαβεις δεν ακυρωνεται απο την αξια του!Ειμαι σιγουρος οτι αν μπορουσες να γυρισεις το χρονο πισω και να αλλαξεις κατι θα εκανες τα παντα για να το αποκτησεις πάλι!Γιαυτο εισαι ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ!!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:55:57 μμ »

Αντωνη εσυ πηρες ενα κομματι και πληρωσες παραπανω απο οτι λες!!!Αυτο δεν μειωνει την χαρα σου που το απεκτησες!Η ευχαριστηση που σου εδωσε η επιτυχια σου να το αποκτησεις καθως και η προσμονη να παραλαβεις δεν ακυρωνεται απο την αξια του!Ειμαι σιγουρος οτι αν μπορουσες να γυρισεις το χρονο πισω και να αλλαξεις κατι θα εκανες τα παντα για να το αποκτησεις πάλι!Γιαυτο εισαι ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ!!!!


Δεν καταλαβες καλα τι ειπα Γιαννη μου  Στριφογύρισμα ματιών....ειπα οτι το απεκτησα πληρωνοντας λιγο παραπανω απο οσο εκλεισε το συγκεκριμενο κολλημενο 5δραχμο..  Κλείσιμο ματιού

Δεν πηγα π.χ να παρω αυτην στις 1400 λιρες.....http://www.ebay.co.uk/itm/Victoria-1887-Proof-Sovereign-/251266358618?pt=UK_Coins_BritishMilled_RL&hash=item3a80a45d5a

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:58:04 μμ »

Αντωνη εσυ πηρες ενα κομματι και πληρωσες παραπανω απο οτι λες!!!Αυτο δεν μειωνει την χαρα σου που το απεκτησες!Η ευχαριστηση που σου εδωσε η επιτυχια σου να το αποκτησεις καθως και η προσμονη να παραλαβεις δεν ακυρωνεται απο την αξια του!Ειμαι σιγουρος οτι αν μπορουσες να γυρισεις το χρονο πισω και να αλλαξεις κατι θα εκανες τα παντα για να το αποκτησεις πάλι!Γιαυτο εισαι ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ!!!!

Δεν καταλαβες καλα τι ειπα Γιαννη μου  Στριφογύρισμα ματιών....ειπα οτι το απεκτησα πληρωνοντας λιγο παραπανω απο οσο εκλεισε το συγκεκριμενο κολλημενο 5δραχμο..  Κλείσιμο ματιού

Α!Εχω αρχισει και νυσταζω γιαυτο... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:18:19 μμ »

Γιαννη καποτε ενας οικος σηκωσε μια μιση του 42 (πολυ δυσκολοτερη απο το σημερινο νομισμα) και την εδινε 5000 ευρωπουλα!!
Επειδη ειχαν κανει καλη δουλεια στο κλεισιμο της καθωμαστε και λεγαμε οτι τα αξιζει τα λεφτα του μερικοι μερικοι αναμεσα τους και εγω.
Τοτε ο Δημητρης μπαινει και μας λεει : Βρε παιδια τρελοι ειστε να δωσετε 5000 για ενα τρυπημενο μπαλωμενο νομισμα?
Εχει ενα ο Μαρκοπουλος με 300 ευρω και το θεωρω ακριβο , πηγαινετε απο εκει και παρτε το τρυπημενο!!


Πρεπει να καταλαβουν ολη οτι το νομισμα το χαλασμενο η αξια του πεφτει στο 20% της αξιας ενος ιδιου νομισματος ιδιας καταστασεως!!!
Τωρα εαν καποιοι απο καψα χωνουν χρημα για ενα αου νομισμα 650 ευρω και μεθαυριο βρεθει ενα πιστοποιημενο με 1000 θα χτυπανε το κεφαλις τους στον τοιχο για το συγκεκριμενο που αγορασαν!!
Συλλεκτης μπορεις να εισαι , ανυπομονος να αποκτησης κατι με ανταγωνισμο δεν πρεπει να εισαι!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:26:16 μμ »



Συλλεκτης μπορεις να εισαι , ανυπομονος να αποκτησης κατι με ανταγωνισμο δεν πρεπει να εισαι!!

Τι ειπε ο ανθρωπος τωρα ρε ΄συ   Έκπληξη  Έκπληξη  Έκπληξη
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:32:38 μμ »

Γιωργο εχεις μεγαλυτερη εμπειρια απο εμενα και περισσοτερες γνωσεις οσον αφορα τον συλλεκτισμο!Γιαυτο και δεν αντιλεγω σε οτι λες!Απλα προσπαθω να πω την αποψη μου οτι την αξια του καθε νομισματος την δινει ο συλλεκτης που το κατεχει και μονο!Κανεις αλλος!!Αυτο αφορα τον συλλεκτισμο και μονο!!Οσο αφορα το εμποριο εκει μπαινουμε σε αλλα νερα!!!Ενας που δεν ειναι συλλεκτης ενα ακυκλοφορητο πενταδραχμο του 76 τιμη μεταλλου θα το εδινε!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:36:22 μμ »



Συλλεκτης μπορεις να εισαι , ανυπομονος να αποκτησης κατι με ανταγωνισμο δεν πρεπει να εισαι!!

Τι ειπε ο ανθρωπος τωρα ρε ΄συ   Έκπληξη  Έκπληξη  Έκπληξη

Οντως τωρα το προσεξα!!!Σοφη κουβεντα!Αν και δυσκολευτηκα λιγο να την μεταφρασω Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:38:17 μμ »

Ετσι ειναι Αντωνη , εχω φτασει σε ενα τερμα στην πορεια μου πια και δεν θελω να συμετεχω σε συναγωνισμους πια, προτιμω τις προσφορες στο μηλιτο πλεον ,ποσα θελεις? Τοσα. Συμφωνουμε στειλε το, δεν μου αρεσει η τιμη αντε γεια.
Οπως ειδες και εδω το χτυπημα μου ηταν μικρο.

Υ,Γ Εκανα μια προσπαθεια να σας βαλω λιγο μυαλο μπας και ακυρωσετε μαζικα τα χτυπηματα σας αλλα δεν εκαστε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:41:35 μμ »

Εγω να ευχηθω καλοριζικο σε οποιον το κερδισε .Ειχα γραψει ποσα θα εδεινα για το συγκεκριμενο νομισμα καποιοι το εκτιμησαν παραπανω.Αυτο που λενε ο Γιωργος και ο Αντωνης ειναι σωστο και εχουν δικιο αλλα και αυτ δεν εχουν κανει το ιδιο λαθος στα πρωτα βηματα τους ?Και δεν νομιζω να μην υπαρχει συλλεκτης που να μην εχει κανει λαθος και να πληρωσε νομισμα σε μεγαλυτερη τιμη απο οτι του αξιζε (διδακτρα).Εγω τωρα αρχίζω και κουτσομαθαινο και προσπαθω να κανω πιο σωστες κινησεις .Εχω πια βρει απο που  να αγοραζω καποια νομισματα που αξιζουν και δεν θα με κοροιδεψουν.Μιλαω για ελληνικα γιατι για απο τα αλλα εχω τον Αντωνη που ειναι λιρα 100 .Φιλικα Δημητρης (μετα απο αρκετα τσιπουρα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο)
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 29, 2013, 09:49:33 πμ »

Εγω να ευχηθω καλοριζικο σε οποιον το κερδισε .Ειχα γραψει ποσα θα εδεινα για το συγκεκριμενο νομισμα καποιοι το εκτιμησαν παραπανω.Αυτο που λενε ο Γιωργος και ο Αντωνης ειναι σωστο και εχουν δικιο αλλα και αυτ δεν εχουν κανει το ιδιο λαθος στα πρωτα βηματα τους ?Και δεν νομιζω να μην υπαρχει συλλεκτης που να μην εχει κανει λαθος και να πληρωσε νομισμα σε μεγαλυτερη τιμη απο οτι του αξιζε (διδακτρα).Εγω τωρα αρχίζω και κουτσομαθαινο και προσπαθω να κανω πιο σωστες κινησεις .Εχω πια βρει απο που  να αγοραζω καποια νομισματα που αξιζουν και δεν θα με κοροιδεψουν.Μιλαω για ελληνικα γιατι για απο τα αλλα εχω τον Αντωνη που ειναι λιρα 100 .Φιλικα Δημητρης (μετα απο αρκετα τσιπουρα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο)
σωστος!
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 29, 2013, 09:56:17 πμ »

Πάντως προ δεκαετίας, "πιασμένο" έπιανε 1.300 ευρώ περίπου δεδομένου ότι ήταν πολλοί εκείνοι που έκαναν συλλογή με χαμηλές καταστάσεις και ήθελαν να "κλείσουν την τρύπα".   
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 29, 2013, 10:06:07 πμ »

2 χιλιαρικα ειχα δωσει στις αρχες του ευρω,για σχεδον ακυκλοφορητο!δημητριε,προσεξε καλα το δευτερο ταλληρο του 51!της πνε στον καταλογο των νομισματων!σε επαληθευει στο επακρο!γιαννης.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 29, 2013, 03:04:32 μμ »

Καλησπέρα σε ολους.
Σας διαβαζω προσεκτικα απο χθες και ειλικρινα δεν μετανιωνω λεπτο για το νομισμα που πηρα.
Ποιος απο μας βλεπει ρε παιδια τα ελληνικα νομισματα σαν επενδυση ?
Ολοι πρεπει να εχουμε μια λοξα για να ψωνιζουμε.
Για δειτε  . .στα πωλουνται τοσα νομισματα που προσπαθω να δωσω μετα απο αναβαθμιση που εχω κανει και δεν φευγει τιποτα.
Για να φυγουν πρεπει να χαριστουν .
Ενα νομισμα σαν αυτο  . .ξερω οτι δεν θα το αναβαθμισω ποτε και συνειδητα το χτυπησα στα χρηματα αυτα.
Δεν εχω την δυνατοτητα να διαθεσω παραπανω χρηματα αλλα και να ειχα το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα το αποκτησω ποτε ουτε καν σε au διοτι το θεωρω υπερβολη .
ο καθενας κοστολογει με τον τροπο του .
Προσωπικα χαιρομαι αφανταστα που βρηκα το συγκεκριμενο κομματι .

Για δειξτε μου κατι αντιστοιχο σε τι τιμη εφυγε στο παρελθον .Υπαρχει κατι να το συγκρινουμε?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 29, 2013, 03:38:32 μμ »

Eιπαμε , εφυγε ξανα περυσι ενα παρομοιο αλλα σε καλυτερη κατασταση!!

Οπως και να εχει καλοριζικο αφου το αποφασισες να το παρεις!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 29, 2013, 03:40:19 μμ »

Να σαι καλα Γιωργο  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences