Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 05:10:34 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20ΔΡΧ του 1884 εναντίον 20ΔΡΧ του 1876!!  (Αναγνώστηκε 10769 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 01:04:30 πμ »

καλησπερα παιδια, ωραιο το 20ρικο,το αλλο ειναι μονο για οφλαλμολουτρα,εκτος και αν μας,πεσει κανενα λοττο.δεν βαριεσε,οσυλλεκτισμος ,ειναι ενα μεγαλο ταξιδι,ποτε δεν ξερεις,αρκει να μην βιαζεσε,οπως μου ελεγε πριν χρονια ενα γεροντακι,και ολα γινοντε.το εχω παθει οταν ψαχνω συγκεκριμενα ενα νομισμα,συχνα την παταω,οι ευκαιριες ερχονται μονες τους.χαιρετω γιαννηςτ
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 10:45:56 πμ »

πω πω θοδωρή τρελλάθηκα μ'αυτά που μου έδειξες χτες βράδι Άνεση καλά 20.000ευρώ μες στην κρίση;  Απορία Έκπληξη
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 08:22:42 μμ »

χαιρετω την παρεα ,και ευχες σε ολους,σιγουρα το 20ρικο του 76 ειναι πιο ακριβο,λογω μικροτερης κοπης νομισματων,οσο για τα 50,100 δραχμων,μονο τα εχω δει,αλλα ουτως η αλλως, αυτα στην ουσια ειναι σαν δοκιμια ποσοι να προλαβουμε (λεμε τωρα)να τα αποκτησουμε οταν ειναι 80 και 160.συγνωμη φιλοι μου η εγω ειμαι τρελλος η το πραγμα εχει παραγινει.μπηκα για πλακα στο abay,και τρελλαθηκα,για πεστε μου αυτο το μισοδραχμο του1833το κινεζικο τουοθωνα,κινεζικο ονομα και πραγμα, αυτη η εταιρεια το εχει πραγματι πιστοποιησε ,η ειναι και η πιστοποιση μαιμου.μου αρεσει που καποτε ενας φιλος μου ελεγε οτι αγοραζει σλαμπαρισμενα για να ειναι σιγουρος.το νομισμα εχει αρχισει να γινεται επικινδυνο για την πνευματικη μας υγεια,με φιλικους χαιρετισμους γιαννηστ.

πως εισαι τοσο σιγουρος οτι ειναι πλαστο ; Εχεις διαπιστωσει καποιο σημειο στο νομισμα απο το οποιο συμπεραινεις οτι ειναι πλαστο;
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 12, 2011, 12:58:39 μμ »

καημερα φιλε εποπ,δενχρειαζεται μεγαλη πειρα,για κοιτα αν η του μυτη του οθων  ενωνεται φυσιολογικα,αν η περιφερεια αλλου ειναι αψογη και αλλου ειναι λιωμα,το ο στο οθων ενταξει σε πολλα δεν ενωνονται αλλα αυτη η τεραστια αποσταταση τι σου λεει?στα κλαρακιατου θυρεου,πως σου φαινοντε οι ενωσεις?και κατι πιο απλο το μαλλι,δεν παραειναι πυκνο,σε σχεση με το ολο νομισμα,συγνωμη δεν ειμαι νομισματολογος αλλα το συγκρινα με τα δικα μουκαι για μενα ειναι σιγουρα κοπια ,προς θεου δεν το λεω επειδη το πουλαει κινεζος,αλλα εγω για αυτο το ακυκλοφφορητο δεν θα εδινα προσφορα.δεν ξερω καθε γνωμη ειναι σεβαστη ,με φιλικουσ χαιρετισμους γιαννηστ.υγγια κοιτα και συ καλυτερα γιατι μου φαινετε ξεχασα και αλλα σημεια,το σκαναρα προχτες,και το κοιταγα πανω απο μια ωρα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences