Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:52:47 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΤΗΛΕΚΑΡΤΩΝ!!!  (Αναγνώστηκε 22793 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Playjack
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 59



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 20, 2013, 07:09:28 μμ »

Ευχαριστω σημερα το φιλο playjack που κουβαλησε ολη τη συλλογη στην καφετερια, μοιραστηκε μαζι μου τις γνωσεις του και μου εδωσε απειρες συμβουλες, για να συνεχισω απο κει που σταματησα. Ζαλιστηκα ρε με τοσες καρτες!!! Χαμόγελο

Φιλαράκι πρώτον χάρηκα που σε γνώρισα και γενικά του ότι επιτέλους μίλησα με έναν άνθρωπο που έχει συλλογή τηλεκαρτών μετά από πολλά χρόνια!!! Και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! Και μην ξεχνάς, όπως σου είπα, θα ξαναβρεθούμε!!!
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 20, 2013, 07:15:00 μμ »

Ευχαριστω σημερα το φιλο playjack που κουβαλησε ολη τη συλλογη στην καφετερια, μοιραστηκε μαζι μου τις γνωσεις του και μου εδωσε απειρες συμβουλες, για να συνεχισω απο κει που σταματησα. Ζαλιστηκα ρε με τοσες καρτες!!! Χαμόγελο

Φιλαράκι πρώτον χάρηκα που σε γνώρισα και γενικά του ότι επιτέλους μίλησα με έναν άνθρωπο που έχει συλλογή τηλεκαρτών μετά από πολλά χρόνια!!! Και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! Και μην ξεχνάς, όπως σου είπα, θα ξαναβρεθούμε!!!

Αυτα ειναι τα ωραια του συλλεκτισμου και του στεκιου!! Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Playjack
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 59



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 20, 2013, 08:02:51 μμ »

Ευχαριστω σημερα το φιλο playjack που κουβαλησε ολη τη συλλογη στην καφετερια, μοιραστηκε μαζι μου τις γνωσεις του και μου εδωσε απειρες συμβουλες, για να συνεχισω απο κει που σταματησα. Ζαλιστηκα ρε με τοσες καρτες!!! Χαμόγελο

Φιλαράκι πρώτον χάρηκα που σε γνώρισα και γενικά του ότι επιτέλους μίλησα με έναν άνθρωπο που έχει συλλογή τηλεκαρτών μετά από πολλά χρόνια!!! Και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! Και μην ξεχνάς, όπως σου είπα, θα ξαναβρεθούμε!!!

Έτσι...!!!  Σαρκασμός
Αυτα ειναι τα ωραια του συλλεκτισμου και του στεκιου!! Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:22:56 μμ »

Μπορώ να πώ πως ζήλεψα διαβάζοντας τα παραπάνω posts...  Ντροπή
Είναι πολύ όμορφο να γνωρίζεις ανθρώπους με το ίδιο μεράκι, ίσως και με την ίδια τρέλα, με τους οποίους μπορείς να βρίσκεσαι κατα πρόσωπο και όχι μόνο μέσω του internet και να ανταλλάζεις απόψεις και γνώμες.


Καταγράφηκε
Playjack
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 59



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:30:32 μμ »

Πραγματικά φίλε war ήταν πολύ ωραία με ωραίο καφεδάκι και πολύ ήλιο...!!!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:47:22 μμ »

Να, βλέπεις πως είσαι προκλητικός;
Εμείς δουλεύαμε και εσυ έπινες το καφεδάκι σου στην λιακάδα και μίλαγες για τηλεκάρτες.
Είσαι ή δεν είσαι προκλητικός;


 Σαρκασμός    Σαρκασμός    Σαρκασμός    Σαρκασμός    Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Playjack
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 59



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:50:04 μμ »

χαχαχα και εγω δουλειά ήμουν, τελειωσα και πήγα!!!   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:54:28 μμ »

Οτι και να πείς, δεν το σώζεις!
Τεντυμπόι!  Γλώσσα
Καταγράφηκε
Playjack
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 59



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 20, 2013, 11:18:04 μμ »

 Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 01:54:23 μμ »

Ωραία αυτά ρε παιδιά για τα διάφορα meetings μεταξύ μας πίνοντας το κάφέ μας.

Αλλά όταν έρχονται στη Κρήτη συλλέκτες από όλο το κόσμο (Ολλανδία, Αυστρία, Πολώνία, Ισραήλ, Νησιά Φώκλαντ κλπ) να σε βρουν και συ πηγαίνεις σε άλλες χώρες και συναντάς συλλέκτες, τότε αυτά τα τελευταία meetings πως τα χαρακτηρίζομε; Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
riongreece
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 55


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 09:40:22 μμ »

Καλησπέρα
Παιδιά εσείς που είστε από τη Ρόδο μου θυμίσατε τον Ιανουάριο του 1994 που ήρθα φαντάρος στο 211 στις πεταλούδες.Στον Οτε στη Ρόδο τότε πηγαίναμε να πάρουμε τηλέφωνο καθώς κινητά δεν υπήρχαν.Εκεί ήταν κάθε απόγευμα ένας ψηλός μεσήλικας ο οποίος μας αγόραζε τις σχεδόν τελειωμένες τηλεκάρτες μας(οι περισσότεροι χρησιμοποιούσαμε χιλιάρες για οικονομία) δίνοντάς μας κάτι παραπάνω σε χρήματα από τις μονάδες που μας είχαν απομείνει.Πρέπει από τα χέρια του τύπου να έιχαν περάσει φοβερά στρογγυλά(κολλημένος με τα στρογγυλά εγώ).
4-5 χρόνια αργότερα όντας συλλέκτης και έμπορος μαζί γνώρισα έναν κύριο ονόματι Φραγκίσκο(επώνυμο δεν χρειάζεται να αναφέρουμε) ο οποίος έιχε κατά καιρούς φοβερά κομμάτια.Να αναφέρω μία συναλλαγή για τους λάτρεις του είδους.Με πήρε κάποια στιγμή τηλέφωνο και μου είπε ότι είχε 7-8 Lufthansa με γραμμή ανοιχτές lux.Αγόρασα τότε τις 4 αν θυμάμαι καλά προς 320.000 δραχμές!!! και φυσικά μέσα στη βδομάδα οι 3 είχαν πουληθεί και η μία μου έμεινε δώρο.Κάπως έτσι έφτιαξα τη συλλογή που έχω τώρα.
Γνωρίζει κανείς αν είναι καλά αυτός ο τύπος?Πάνε 13-14 χρόνια από την τελευταία φορά που μιλήσαμε!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences