Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 08:04:19 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χαρτονομισματα Αφρικης απο την συλλογη μου  (Αναγνώστηκε 7830 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 01:46:42 πμ »

Αιθιοπια 1 birr
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 01:48:01 πμ »

Somaliland μαι αποσχισθεισα και επαναστατημενη περιοχη της Σομαλιας
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 01:49:28 πμ »

Μαλαουι ενα πολυ φτωχο κρατος της υποσαχαριας Αφρικης
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 12, 2013, 01:41:27 μμ »

Φιλε καλημερα ετυχε να δω τα χαρτονομισματα σου χαζευοντας στο φορουμ , εχω μεινη μαδαγασκαρη και εχω μια πληρη σειρα σχεδον ακυκλοφορητα αν σε ενδιαφερει να σου στειλω  ξερω οτι ειναι ανευ αξιας αλλα ειναι πανεμορφα δε ζητω τιποτα σε ανταλαγμα  αν σε ενδιαφερει ενημερωσε με   . ευχαριστω
Καταγράφηκε
Jimmy Jump
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 141



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 12, 2013, 01:59:23 μμ »

Με διαφορά το ομορφότερα χαρτονομίσματα της Αφρικής σε σχέση με τις υπόλοιπες ηπείρους...
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 13, 2013, 12:37:23 πμ »

Φιλε καλημερα ετυχε να δω τα χαρτονομισματα σου χαζευοντας στο φορουμ , εχω μεινη μαδαγασκαρη και εχω μια πληρη σειρα σχεδον ακυκλοφορητα αν σε ενδιαφερει να σου στειλω  ξερω οτι ειναι ανευ αξιας αλλα ειναι πανεμορφα δε ζητω τιποτα σε ανταλαγμα  αν σε ενδιαφερει ενημερωσε με   . ευχαριστω

εχεις μεινει Μαδαγασκαρη;; WOW!!! πρεπει να ειναι πολυ ομορφο μερος ε;; Χαμόγελο

οντως εχει πανεμορφα χαρτονομισματα! εχεις κανενα διπλο; Χαμόγελο

θυμαμαι ενα χαρτονομισμα απο εκει το ειχα ερωτευτει... τα 500 αριαρυ (2500 φραγκα) του 1993... η πισω μερια ηταν κατακορυφη με ενα πανεμορφο πουλι, μια χελωνα γιγαντια, ενα λεμουριο (Ι Like to move it move it... χαχαχαχαχα).... ηταν κουκλακι... δεν καταφερα ποτε να το δω απο κοντα... Λύπη

τι χρωματα.. τι ομορφια πανω...  οντως απο τα ομορφοτερα (αν οχι τα πιο ομορφα) της Αφρικης!!!


Μιας και ησουν κατω.... βρισκω την ευκαιρια να ρωτησω κατι που... εχω δει σε ντοκυμαντερ και ηταν..... πολυ περιεργο...

εχεις δει απο κοντα και το εθιμο που εχουν με τους νεκρους;; ηταν περιεργο... ανατριχιαστικο και συναμα ενδιαφερον για τα πιστευω τους και το ποσο κοντα νιωθουν τους δικους τους ακομα και μετα θανατον...!

αυτο που δεν καταλαβαινα ειναι... μα.. δεν μυριζουν; δεν υπαρχει προβλημα που καποιοι ειναι... εμμ.. δεν εχουν προλαβει να .... γινους σκελετοι;; και απο μικροβια;


** αναργυρε ελπιζω να μη με παρεξηγησεις... δεν αναφερομαι στη σειρα που σου προσφερεται απο τον φιλο Γιωργο... οκ; Χαμόγελο απλα αν εχει κανενα αλλο.. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences