Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 03:21:41 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ ΕΚΤΙΜΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 3930 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gustom2008
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 31, 2013, 06:22:13 μμ »

Εχω 15 τηλεκαρτες και θελω να τις πουλησω.Μπορειτε να μου κανετε μια εκτιμηση?η πιο παλια που εχω ειναι μια που ειναι κοκκινη απο την μια πλευρα και απο την αλλη εχει τα τσιγαρα marlboro και εχει 23.000 αντιτυπα.εχει καποια αξια αυτη?ευχαριστω πολυ!
Καταγράφηκε
gustom2008
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 31, 2013, 06:36:03 μμ »

εδω βαζω φωτο να δειτε:


http://postimg.org/gallery/1w167vhc/
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 16, 2013, 11:03:01 μμ »

Καλό θα είναι να βγάλεις και τις πίσω πλευρές. Σε κάποιες απο αυτές που έχεις ο κωδικός βρίσκεται στην πίσω πλευρά και ενδεχομένως η θέση του κωδικού να επηρεάζει την αξία της τηκάρτας.
Μάλλον σε μπέρδεψα, ε;  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
aiolos68
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 237



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 18, 2013, 10:35:55 μμ »

θα ήθελα να ρωτήσω για τους κωδικούς που αναφέρετε στις τηλεκάρτες και αλλάζουν την σπανιότητα των καρτών. οι κωδικοι διαφοροποιούνται μόνο στα αρχικά νούμερα? και η δευτερη ερώτηση είναι  τα διαφορετικά τσιπάκια σε τι διαφέρουν. Εχω περίπου 300 τηλεκάρτες αλλά δεν γνωρίζω πολλά πράγματα γιατί ασχολούμαι κυρίως με γραμματόσημα αλλά θα ήθελα να μάθω περισσότερα για το θέμα. Οι φίλοι που γνωρίζουν καλά ας μου πουν τα <μυστικά> για τις τηλεκάρτες. Ευχαριστώ Π.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 18, 2013, 11:00:56 μμ »

θα ήθελα να ρωτήσω για τους κωδικούς που αναφέρετε στις τηλεκάρτες και αλλάζουν την σπανιότητα των καρτών. οι κωδικοι διαφοροποιούνται μόνο στα αρχικά νούμερα? και η δευτερη ερώτηση είναι  τα διαφορετικά τσιπάκια σε τι διαφέρουν. Εχω περίπου 300 τηλεκάρτες αλλά δεν γνωρίζω πολλά πράγματα γιατί ασχολούμαι κυρίως με γραμματόσημα αλλά θα ήθελα να μάθω περισσότερα για το θέμα. Οι φίλοι που γνωρίζουν καλά ας μου πουν τα <μυστικά> για τις τηλεκάρτες. Ευχαριστώ Π.

Καλησπέρα.
Οι κωδικοί που διαβάζεις αφορούν τα πρώτα 4 ψηφία στην αρίθμηση της κάθε τηλεκάρτας.
Υπάρχουν και κάποιες τηλεκάρτες που ο κωδικός (τα πρώτα 4 ψηφία δηλαδή) είναι ίδιος, αλλα αλλάζει το τσιπάκι.
Ευτυχώς ή δυστυχώς οι περιπτώσεις είναι πάρα πολλές για να τις αριθμήσουμε.
Οι τηλεκάρτες που έχεις, ποιάς χρονολογίας είναι;
Καταγράφηκε
aiolos68
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 237



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 18, 2013, 11:24:30 μμ »

Αυτές που έχω είναι απο 1994 κάποιες, πολλές 97 =98 και μετά αλλά κάποιες είναι διπλές τριπλές κλπ. Ολες ανοιχτές
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 18, 2013, 11:43:51 μμ »

Αυτές που έχω είναι απο 1994 κάποιες, πολλές 97 =98 και μετά αλλά κάποιες είναι διπλές τριπλές κλπ. Ολες ανοιχτές
Το '94, μόνο η Αρπαγή της Ευρώπης τον 02/94 είχε βγεί με 2 τσιπακια, απ 'όσο θυμάμαι.
Το '97 & το '98, είχαν απο 4-5 τηλεκάρτες με διαφορετικά τσιπάκια η κάθε χρονιά, αλλα υπάρχουν πάρα πολλές κάρτες με διαφορετικούς κωδικούς.
Κάπως αλλιώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences