Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 12, 2024, 09:05:27 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μισολυρο 1884  (Αναγνώστηκε 46740 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Μάρτιος 18, 2013, 03:21:03 μμ »

Αναργυρε η γνωμη μου ειναι οτι το νομισμα δεν θα παρει βαθμο και τσαμπα θα χρεωθει τα εξοδα της πιστοποιησης!Ξαναδες το νομισμα ειναι κατεβασμενο σε πολλα βασικα σημεια!!!Σαν νομισμα λογω του χαμηλου αριθμου κοπης αξιζει να πιστοποιηθει αλλα το συγκεκριμενο χμμμ... δεν ξερω Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Μάρτιος 18, 2013, 03:26:13 μμ »

το νομισμα ειναι σε χαμηλη κατασταση σιγουρα.
Αλλα η Παυλινα επειδη ψαχνεται και εχει δει διαφορες
τιμες για το νομισμα καλο θα ηταν να δωσει ενα 35αρι
να το πιστοποιησει για ν α συγκεκριμενοποιησει περισσοτερο
την αξια του.
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Μάρτιος 18, 2013, 06:32:35 μμ »

Ευχαριστώ Ανάργυρε και έτσι λοιπόν θα πράξω!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Μάρτιος 18, 2013, 08:05:39 μμ »

Αναργυρε η γνωμη μου ειναι οτι το νομισμα δεν θα παρει βαθμο και τσαμπα θα χρεωθει τα εξοδα της πιστοποιησης!Ξαναδες το νομισμα ειναι κατεβασμενο σε πολλα βασικα σημεια!!!Σαν νομισμα λογω του χαμηλου αριθμου κοπης αξιζει να πιστοποιηθει αλλα το συγκεκριμενο χμμμ... δεν ξερω Αναποφασιστικότητα

τώρα είδα και αυτη την απάντηση, τι εννοείς κατεβασμένο σε πολλά βασικά σημεία???δε με ενδιαφέρει τα χρήματα που θα δώσω για πιστοποίηση κατόπιν θα έχω νόμισμα πιστοποιημένο και θα γνωρίζω επακριβώς την αξία του χωρίς να αναρωτιέμαι, πραγματικά τα χρήματα πιστοποίησης είναι το τελευταίο που σκέφτομαι.
Γιατί το συγκεκριμένο δε συγκαταλέγεται στον αριθμό χαμηλής κοπής?τι σε κάνει και αναρωτιέσαι εγω που δε έχω γνώσεις σήμερα το πρωί στο φως του ηλίου και με μεγεθυντικό το κοιτούσα και σε σύγκριση με αυτό που έκανα ανάρτηση δε είχε καμία σχέση η φθορά στο δικό μου είναι κατά το ήμισυ μη πω και πολύ λιγότερο αυτό που κοιτούσα στην φωτογραφία το στεφάνι του ηταν κατεστραμμένο γιατι φαινόταν οτι κάπου ήταν σε δαχτυλίδι μενταγιόν δε ξέρω εαν δε σου κάνει κοπο δες το να μου πεις.
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Μάρτιος 18, 2013, 09:12:48 μμ »

Καλη μου γιατι παιδευεσαι;Κοιτα το δικο σου μισολιρο στα κεφαλια απο τα λιονταρακια!Κοιτα επισης το μαλλακι της βικτωριας!Ειδες διαφορα;Αυτο εννοω κατεβασμενο!Δεν θελω να σου απαξιωσω το νομισμα καθως εχω δειξει και ενδιαφερον για την αγορα του και νιωθω ασχημα!Αν κανω λαθος ας βγει καποιος να με διαψευσει!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 18, 2013, 09:19:03 μμ »

Καλη μου γιατι παιδευεσαι;Κοιτα το δικο σου μισολιρο στα κεφαλια απο τα λιονταρακια!Κοιτα επισης το μαλλακι της βικτωριας!Ειδες διαφορα;Αυτο εννοω κατεβασμενο!Δεν θελω να σου απαξιωσω το νομισμα καθως εχω δειξει και ενδιαφερον για την αγορα του και νιωθω ασχημα!Αν κανω λαθος ας βγει καποιος να με διαψευσει!!

Οχι οχι δε παιδεύομαι...αντιθέτως μαθαίνω!να μην νιώθεις καθόλου άσχημα!!!! από κάθε συζήτηση πάντα κάτι θετικό βγαίνει!κανόνας αυτός! Χαμόγελο
Όταν με το καλό βγει και η πιστοποίηση του τότε θα ξέρω και τι πραγματικά έχω ως τότε κάθε συζήτηση γνώμη άποψη άρνηση είναι πάντα ευπρόσδεκτη.  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 18, 2013, 09:24:34 μμ »

Συγγνωμη αλλα δεν καταλαβα καλα  Απορία
Ειδες το δικο σου συγκριτικα με το MS62 και  θεωρησες καλυτερο το δικο σου ... Απορία
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Μάρτιος 18, 2013, 09:54:04 μμ »

Συγγνωμη αλλα δεν καταλαβα καλα  Απορία
Ειδες το δικο σου συγκριτικα με το MS62 και  θεωρησες καλυτερο το δικο σου ... Απορία

Καλέ μου Αντώνη, δε θεώρησα καλύτερο το δικο μου γιατι δε έχω την γνώση και την πείρα. Σαν απλός παρατηρητής είδα στο MS μια στεφάνη χάλια...αυτό είδα και δεν νομίζω να διαφέρει απ'την δική σας ματιά.
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 18, 2013, 09:58:22 μμ »

Και για να γινω λιγο πιο σαφης το δικο σου φιλη μου ανηκει στην κατηγορια VF very fine...σαν κατασταση.

Στην καλυτερη περιπτωση εαν μπει τελικα σε κουτι πιστοποιησης θα γραψει VF details  .Η τιμη του χονδρικα ειναι στα 200 με 250 ευρω .

Παρακατω δες ενα VF35 κομματι που επιασε τα 400$ και θα καταλαβεις  ....

http://www.numisbid.com.au/Browse/PCGS/18537747/

και ενα παρομοιο σε κατασταση με το δικο σου, αλλα απο παλια δημοπρασια του 2008, που εκλεισε στα 184 $$

http://coins.ha.com/c/item.zx?saleNo=3001&lotIdNo=51056


Υ.γ Αυτο που παρατηρησες στη στεφανη του ms62 και ονομαζεις χαλια ειναι τα πλαστικα σημεια τα οποια συγκρατουν το νoμισμα στο slab   Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Μάρτιος 18, 2013, 10:16:37 μμ »

 Σαρκασμός από κει και ύστερα καταλαβαίνεις ότι δε έχω ιδέα και προσπαθώ να μάθω και να διακρίνω! Βρε τι σου είναι και αυτά τα πλαστικά!!!χαχαχαχαχ εγώ έβλεπα μια στεφάνη φαγωμένη! Από το πρωί καταθέτω τις απορίες μου και οχι τις επιβεβαιώσεις μου δεν έχω την δυνατότητα άλλωστε.
Έστω και εάν βγει το χαμηλότερο στην πιστοποίηση δε θα πάψει ποτέ να είναι ένα σπάνιο νόμισμα και εαν αληθεύει αυτό που διάβασα στο φόρουμ, θα είμαι μια από τους 900 τυχερούς στο κόσμο που το έχει στην κατοχή της και αυτό είναι κάτι...δε νομίζεις? Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Μάρτιος 18, 2013, 10:23:33 μμ »

Γεία σου Πωλίνα  και καλή σαρακοστή σε όλους. Ο Αντώνης  είναι η καρυφή στα χρυσά στο "Στέκι"  και ότι λέει είναι μισόλιρο 1884 Μελβούρνης  . Εγώ σου το είπα από πρίν οτι εισαι τυχερή που έχεις ένα τετοιο νόμισμα στα χέρια σου μα ατύχη που δεν έιναι έστω και σε ένα βαθμό πιο πάνω  . Πάντως γνώμη μου είναι να το στείλεις για πιστοποίηση δεν θα χάσεις .
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Μάρτιος 18, 2013, 11:04:04 μμ »

Γεία σου Πωλίνα  και καλή σαρακοστή σε όλους. Ο Αντώνης  είναι η καρυφή στα χρυσά στο "Στέκι"  και ότι λέει είναι μισόλιρο 1884 Μελβούρνης  . Εγώ σου το είπα από πρίν οτι εισαι τυχερή που έχεις ένα τετοιο νόμισμα στα χέρια σου μα ατύχη που δεν έιναι έστω και σε ένα βαθμό πιο πάνω  . Πάντως γνώμη μου είναι να το στείλεις για πιστοποίηση δεν θα χάσεις .

Και σε σένα καλή σαρακοστή!!!!Δεν έχω αμφισβητήσει ούτε στο ελάχιστο κανένα για την γνώμη του και την άποψη του ! ίσα ίσα που από κάθε τους κουβέντα παρατήρηση σκέψη εγώ λαμβάνω συνεχώς  πράγματα τα οποία δε γνωρίζω μαθαίνω μου δημιουργούνται απορίες είτε χαζές είτε εύλογες και πάει λέγοντας!
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο οτι το νόμισμα πάει για πιστοποίηση και ας είναι και το χαμηλότερο δε με πειράζει.
Ευχαριστώ Srousso. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Μάρτιος 21, 2013, 02:17:28 μμ »

Σήμερα δόθηκε το μισολιράκι (my precious Μεγάλο χαμόγελο ) για πιστοποιήσει... Μεγάλο χαμόγελο

Ευχαριστώ epop για την βοήθεια!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Μάρτιος 21, 2013, 02:21:30 μμ »

Σήμερα δόθηκε το μισολιράκι (my precious Μεγάλο χαμόγελο ) για πιστοποιήσει... Μεγάλο χαμόγελο

Ευχαριστώ epop για την βοήθεια!
Καλά κάνατε και το δώσατε για πιστοποίηση έτσι θα ξέρετε τι έχετε στα χέρια σας. Αναμένουμε αποτελέσματα.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Μάρτιος 21, 2013, 03:00:53 μμ »

Μπραβο Παυλινα!Ευχομαι να παρει το υψηλοτερο βαθμο!!!Ενημερωσε μας για το αποτελεσμα!Καλη επιτυχια!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences