Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 06, 2024, 12:18:33 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: KΡΗΤΗΚΙΣΤΑΝ ....  (Αναγνώστηκε 30050 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 09, 2013, 07:39:10 μμ »

Μπορεί κάποιοι να τους θέλουν να σκέπτονται έτσι.............
Το επόμενο βήμα μετά την πτωχοποιήση του λαού και του κράτους είναι ο διαμελισμός της χώρας αν δεν τους σταματήσουμε.
Αυτόνομη Θράκη, ανεξάρτητη Κρήτη κτλ.


Και οσοι το βλεπετε αυτο τι κανετε για να το σταματησετε?

Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:12:45 μμ »



Ερμεο στις ορεξεις του καθε Αμερικανου ή του καθε Τουρκου σιγουρα δεν θα γινουμε!!
Οι εποχες εχουν αλλαξει.
Αλλα για να γυρισουμε στο θεμα τις αποσχισεις.
Ενας ευχαριστιμενος λαος δεν προβαλει τετοιες σκεψεις, ενας δυσαρεστημενος λαος φυσικα το σκεφτετε!!
Μην κατηγορητε λοιπον οσους σκεφτωνται ετσι , κατηγορηστε τους πολιτευωνταις που ενω παιρνουν παιρνουν απο μια περιοχη δεν δινουν τιποτα!!
Τι λες ρε Γιωργο?θα βγαλετε τα κουμπουρια απο τα οπλοστασια που λες οτι εχετε σπιτι σπιτια σας και θα ριχνετε κουμπουριες στον αερα και οι καθε Τουρκοι ,αμερικανοι και οποιος σκατα ναναι θα τα κανει επανω του και θα παει στην μαμα του κλαιγοντας?εισαι σοβαρος?μια χαψια θα σας κανουν και θα ζητατε βοηθεια απο την μαμα ΕΛΛΑΔΑ να σας σωσει,,,,,,εσυ νομιζεις οτι επειδη εχετε παραγωγη και καλα πραγματα στο νησι θα περασετε καλα και οι αλλοι στα α@@@@@α μας.....εμεις στο χωριο μου το λεμε την εκανε με ελαφρια,,,,,θα φυγετε δηλαδη να γλυτωσετε?εσεις που 3 δεκαετιες τους ψηφιζατε?
Με συγχωρεις αλλα τοτε δεν ειστε ΕΛΛΗΝΕΣ,,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
chrysos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:14:19 μμ »

Μην απορείτε φίλοι μου με τους κρητικούς και τα περί αυτονομίας, το 1974 εργαζόμουν στη Ρόδο, τότε το νησί είχε το μεγαλύτερο κατά κεφαλήν εισόδημα από όλη την Ελλάδα, αυτό λόγω του τουρισμού και των υποδομών που υπήρχαν.

Τότε σε συζητήσεις που κάναμε με ρόδιους φίλους, μου λέγανε αφού έχουμε τόσο μεγάλο εισόδημα, γιατί να μας το παίρνει η κεντρική κυβέρνηση και να μην μένη στο νησί καλύτερα να γίνουμε αυτόνομη περιοχή.

Εκείνη την περίοδο η Κρήτη ήταν μια από τις φτωχές παροχές της Ελλάδας, αλλά με πολύ ανεπτυγμένο το εθνικό φρόνημα (μην ξεχνάμε ότι μέχρι και το 1974, πρώτοι τρέχανε σε όλους τους εθνικό απελευθερωτικούς αγώνες), και φυσικά δεν υπήρχε τότε, ούτε καν σκέψη περί αυτονομίας.

Όλα όμως ανατράπηκαν από το 1981 και μετά όταν η Κρήτη μετατράπηκε σε πράσινο νησί, αυτό έχει την εξήγηση του διότι τότε άρχισαν να εισρέουν τα κεφάλαια από την Ε.Ο.Κ., που μαζί με τον τουρισμό άρχισε να παίρνει τα πάνω της η οικονομία του νησιού, και φυσικά μην ξεχνάμε προκείμενου το νησί να παραμείνει πράσινο, άρχισαν οι συντάξεις μαϊμού και οι κάθε λογής παροχές και παρανομίες με την ανοχή του κράτους, αυτό βέβαια είχε και τις συνέπειες του, από υπερήφανος λαός μετατράπηκε σε άπληστο λαό (αυτό ισχύει και για την υπόλοιπη Ελλάδα).

Τώρα όμως που έχουν ένα από τα μεγαλύτερα κατά κεφαλή ΑΕΠ της Ελλάδος, καθώς και τα κοιτάσματα πετρελαίου νότια της Κρήτης, άρχισαν δειλά δειλά και οι αξιώσεις περί αυτονομίας, ποίος ξέρει ίσος και να νοσταλγούν την αναβίωση του μινωικό πολιτισμό.     
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3544


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:23:50 μμ »

Μην απορείτε φίλοι μου με τους κρητικούς και τα περί αυτονομίας, το 1974 εργαζόμουν στη Ρόδο, τότε το νησί είχε το μεγαλύτερο κατά κεφαλήν εισόδημα από όλη την Ελλάδα, αυτό λόγω του τουρισμού και των υποδομών που υπήρχαν.

Τότε σε συζητήσεις που κάναμε με ρόδιους φίλους, μου λέγανε αφού έχουμε τόσο μεγάλο εισόδημα, γιατί να μας το παίρνει η κεντρική κυβέρνηση και να μην μένη στο νησί καλύτερα να γίνουμε αυτόνομη περιοχή.

Εκείνη την περίοδο η Κρήτη ήταν μια από τις φτωχές παροχές της Ελλάδας, αλλά με πολύ ανεπτυγμένο το εθνικό φρόνημα (μην ξεχνάμε ότι μέχρι και το 1974, πρώτοι τρέχανε σε όλους τους εθνικό απελευθερωτικούς αγώνες), και φυσικά δεν υπήρχε τότε, ούτε καν σκέψη περί αυτονομίας.

Όλα όμως ανατράπηκαν από το 1981 και μετά όταν η Κρήτη μετατράπηκε σε πράσινο νησί, αυτό έχει την εξήγηση του διότι τότε άρχισαν να εισρέουν τα κεφάλαια από την Ε.Ο.Κ., που μαζί με τον τουρισμό άρχισε να παίρνει τα πάνω της η οικονομία του νησιού, και φυσικά μην ξεχνάμε προκείμενου το νησί να παραμείνει πράσινο, άρχισαν οι συντάξεις μαϊμού και οι κάθε λογής παροχές και παρανομίες με την ανοχή του κράτους, αυτό βέβαια είχε και τις συνέπειες του, από υπερήφανος λαός μετατράπηκε σε άπληστο λαό (αυτό ισχύει και για την υπόλοιπη Ελλάδα).

Τώρα όμως που έχουν ένα από τα μεγαλύτερα κατά κεφαλή ΑΕΠ της Ελλάδος, καθώς και τα κοιτάσματα πετρελαίου νότια της Κρήτης, άρχισαν δειλά δειλά και οι αξιώσεις περί αυτονομίας, ποίος ξέρει ίσος και να νοσταλγούν την αναβίωση του μινωικό πολιτισμό.     

συμφωνώ απόλυτα όπως επίσης μην ξεχνάμε ότι η Κρήτη με το Πασοκ κυβέρνηση πήρε τις μεγαλύτερες επιχορηγήσεις για την αγροτική καλλιέργεια!Όλα αυτά βέβαια που συζητάμε δεν τα λέω για να κατηγορήσω τον φίλο Γιώργο γιατί πολύ απλά δεν είμαι κρητικός για να ξέρω και τα αρνητικά τις άλλης πλευράς!Ο καθένας αγαπάει τον τόπο του αλλά η Ελλάδα είναι μια!
Καταγράφηκε

GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:33:44 μμ »

Τι να πει δηλαδή η Μακεδονία, η Ήπειρος και η Θράκη ;;;
Που από πλουσιότερες περιοχές της Ελλάδας πρίν 30 χρόνια, κατέληξαν να είναι οι φτωχότερες ;;;
Που έχουν το 80% της Ελληνικής παραγωγής και είναι οι φτωχότερες περιφέρειες της Ευρώπης ;;;
Ξέρετε ότι η Δυτική Μακεδονία, δεν έχει Πανεπιστήμιο, δεν έχει Περιφερειακό Νοσοκομείο.
Τι να λέμε τώρα.
Αλλά το πρόβλημα, αν το δει κανείς συνολικά θα καταλήξει σε ένα συμπέρασμα :
Μήπως καλύτερα να αποσχιστεί η Αθήνα από την Ελλάδα ;;;
Ακούγεται αστείο, αλλά σκεφτείτε λίγο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
GERY
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 187


Όταν ξέρεις να χάνεις, κερδισμένος είσαι πάλι.!!


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:35:07 μμ »

Μην απορείτε φίλοι μου με τους κρητικούς και τα περί αυτονομίας, το 1974 εργαζόμουν στη Ρόδο, τότε το νησί είχε το μεγαλύτερο κατά κεφαλήν εισόδημα από όλη την Ελλάδα, αυτό λόγω του τουρισμού και των υποδομών που υπήρχαν.

Τότε σε συζητήσεις που κάναμε με ρόδιους φίλους, μου λέγανε αφού έχουμε τόσο μεγάλο εισόδημα, γιατί να μας το παίρνει η κεντρική κυβέρνηση και να μην μένη στο νησί καλύτερα να γίνουμε αυτόνομη περιοχή.

Εκείνη την περίοδο η Κρήτη ήταν μια από τις φτωχές παροχές της Ελλάδας, αλλά με πολύ ανεπτυγμένο το εθνικό φρόνημα (μην ξεχνάμε ότι μέχρι και το 1974, πρώτοι τρέχανε σε όλους τους εθνικό απελευθερωτικούς αγώνες), και φυσικά δεν υπήρχε τότε, ούτε καν σκέψη περί αυτονομίας.

Όλα όμως ανατράπηκαν από το 1981 και μετά όταν η Κρήτη μετατράπηκε σε πράσινο νησί, αυτό έχει την εξήγηση του διότι τότε άρχισαν να εισρέουν τα κεφάλαια από την Ε.Ο.Κ., που μαζί με τον τουρισμό άρχισε να παίρνει τα πάνω της η οικονομία του νησιού, και φυσικά μην ξεχνάμε προκείμενου το νησί να παραμείνει πράσινο, άρχισαν οι συντάξεις μαϊμού και οι κάθε λογής παροχές και παρανομίες με την ανοχή του κράτους, αυτό βέβαια είχε και τις συνέπειες του, από υπερήφανος λαός μετατράπηκε σε άπληστο λαό (αυτό ισχύει και για την υπόλοιπη Ελλάδα).

Τώρα όμως που έχουν ένα από τα μεγαλύτερα κατά κεφαλή ΑΕΠ της Ελλάδος, καθώς και τα κοιτάσματα πετρελαίου νότια της Κρήτης, άρχισαν δειλά δειλά και οι αξιώσεις περί αυτονομίας, ποίος ξέρει ίσος και να νοσταλγούν την αναβίωση του μινωικό πολιτισμό.     

Κε Νικο απο το  1979 που κυκλοφορησε το βιβλιο οι Σαρκοφαγοι του Ελληνισμου του Κ. Διακογιαννη μιλουσε για πρακτορες που ειχαν ξεκινησει προπαγανδα αποσχιστικου χαρακτηρα στο νησι, κυκλοφορησαν ακομα και φυλαδια μετα το 75, απλα εμεις ειμασταν ανυποψιαστοι και μας φαινονταν αυτα  υπερβολικα οταν τα διαβαζαμε. Καποιοι ηξεραν απο τοτε πολυ περισσοτερα απο οτι ξερουμε εμεις σημερα...
Καταγράφηκε
collectorshop
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:37:30 μμ »

Καλά είναι δυνατόν να λέτε τέτοιες ανοησίες...Αυτά θέλουν να ακούν οι εχθροί της πατρίδας μας.
Αντε τότε να αποσχιστούν και τα νησιά του ιονίου επειδη έχουν το πετρέλαιο τα νησιά του Αιγαίου επειδή έχουν φυσικό αέριο να αποσχιστεί η Ήπειρος γιατι θα περνάει καλύτερα με την Αλβανία η θράκη με την τουρκία και η μακεδονία με τα Σκόπια.
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ !!!  
Μόνο αυτό έχω να πω!!! Πόσο μάλλον αν αυτα είναι λόγια ενός ιδιοκτήτη ιστοσελίδας που επηρεάζει τις απόψεις χιλιάδων μελών εδω μέσα.
Ντροπή και μόνο Ντροπή!!!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:42:52 μμ »

ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΜΙΛΟΥΝ : Η ΚΡΗΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ !
Τις απόψεις τους για το θέμα κατέθεσαν και άλλοι βουλευτές του νομού Ηρακλείου.
Επαναστατικός εμφανίστηκε ο βουλευτής της Ν.Δ. Κώστας Μπαντουβάς, ο οποίος διεμήνυσε ότι αν υπάρξει τέτοια κίνηση (που σαφέστατα κατά τον ίδιο υποκινείται από άτομα εκτός μεγαλονήσου) «θα μας βρουν απέναντι τους και θα τους κόψουμε τα κεφάλια».
Ο κ. Μπαντουβάς, αναφερόμενος στα «πολλά κιλά αίμα» που έδωσαν οι Κρήτες για να αποτινάξουν τουρκικό και βενετσιάνικο ζυγό, τόνισε ότι, αν υπάρχει μία μειοψηφία που επιχειρεί ένα τέτοιο ατόπημα, τότε σίγουρα «πρόκειται για ηλίθιους» που επιδιώκουν να δημιουργήσουν πρόβλημα αυτονομίας. «Κάλλιο να σε βαστά η μάνα σου και ας είναι να σε βαστά από τους αστραγάλους με το κεφάλι ίσια κάτω», δήλωσε με νόημα ο Ηρακλειώτης βουλευτής.

ΠΗΓΗ:http://www.infobeto.com/forum/
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:52:56 μμ »

Γιατι βρε φιλε ειναι ντροπη? Επειδη λεω την αποψη μου?
Εχω μια αποψη και την λεω , σου εβαλα το πιστολι στον κροταφο να την ασπαστεις?
Οπως εχω πει και αλλες φορες δεν πιστευω πουθενα , δηλωνω αθεος, και παλι ντροπη ειπαν καποιοι!!
Δεν μπορει δηλαδη καποιος να μην πιστευει πουθενα?
Δεν θελαμε Βασιλια και θελαμε Προεδρευομενη Δημοκρατια.
Ποσους Προεδρους Συνταξιουχους πληρωνω εγω τωρα?
Ας μου απαντηση καποιος εαν μπορει και να το δικαιολογηση!!
Μηπως δεν θα ηταν καλυτερα να ειχα να πληρωνω εναν Βασιλια μεχρι τον θανατο του?
Λεω εγω τωρα με το φτωχο μου το μυαλο!!

Που θελω να καταληξω? Εγω δεν ειμαι κολλημενος σε αυτα που εκαναν ο παπους μου ή ο πατερας μου!!
Εαν αυτοι ψηφιζαν καθικια-απατεωνες-κλεφτες πολιτικους αυτο δεν σημαινει οτι θα το πληρωνω εγω και το παιδι μου για μια ζωη!!
Εγω κοιταω το καλυτερο , και τωρα μονο καλο δεν βλεπω , δικαιοσυνη δεν αποδιδετε , κλεμμενα δεν γυριζουν πισω και επειδη εμεις ειμαστε και απο μια αλλη πάστα ανθρωπων ζηταμε την δικαιωση ειτε με το καλο ειτε με το κακο!!
Αντι τα κρατος να τα παρει απο αυτους που τα εφαγαν τα ζηταει απο τον κοσμακη, μα μεσα στον κοσμακη εχει και πολους κουζουλους που το μυαλο τους παιρνει διαφορετικες σφουρες!!
Και αυτο δεν ειναι κακο για κανεναν, εγω λεω : Μακαρι το ξεκαθαρισμα να ξεκινηση απο την Κρητη!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:03:06 μμ »

Η Κρητη θα μεινει ενσωματμενη στην Ελλαδα. Ολα τα οποια ακουγονται για δημοψηφισματα και λοιπα εινα σεναρια ακυρα.

Ενας Ηρακλειωτης.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:05:50 μμ »

Γιωργο σε παρακαλω επειδη το θεμα το ξεκινησα εγω με τιτλο "Δεν υπαρχει ελπιδα" αναφερομενος σε αυτους που υποδεχτηκαν θερμα τον Παπανδρεου στο συνεδριο του Πασοκ και επειδη εχει παρασυρθει σε αλλα νερα θα σε παρακαλουσα να κλειδωσεις το θεμα μου και να ανοιξεις ενα αλλο με οτι τιτλο θες εσυ ωστε να συνεχιστει εκει η συζητηση αυτη!Δεν θελω να χρεωνεται το θεμα μου τετοιες αποψεις που σημειωνω ειναι δικαιωμα του καθενος να υποστηριζει!Αλλωστε δημοκρατια εχουμε!Σε εκλιπαρω αν γινεται να ικανοποιησεις το αιτημα μου!Ευχαριστω!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:08:28 μμ »

Ναι ρε Γιωργο πιστευε οτι θες,,,βασιλια? βασιλια,,,χρυση αυγη ?χρυση αυγη  και εγω μαζι σου οτι θελει ο καθενας πιστευει......αλλα εδω εσυ λες να την κανετε,,,οχι να μεινουμε και να τους πολεμησουμε ολοι μαζι,,,
το θεμα απο εκει ξεκινησε ,,,οχι ποιον πληρωνουμε,,,,
και γραφεις σε καποιο σημειο ,,,εσεις τι κανετε?,,,,δεν λες εμεις ολοι πρεπει να κανουμε,,,την βγαζεις απεξω δηλαδη?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:11:20 μμ »

ελα Γιωργο παραδεξου το ειπες μια malakia, ποιος δεν εχει πει; ο αναμαρτητος πρωτος χορευει μπαλετο
συμβαινουν αυτα καμμια φορα. οπως παιρνουν απο την κρητη
διαφορες υπηρεσιες και πανεπιστημια ,ετσι γινεται και σε ολη την
Ελλαδα.Φαντασου πως εσεις εκει κατω εχετε και  τους μεγαλυτερους
ρουσφετακηδες πολιτικους Μητσοτακηδες,κεφαλογιαννηδες και
αλλους πασοκους που δεν θυμαμαι. Φαντασου τι γινεται στον Εβρο που
 οι δικοι μας εδω ειναι κοτες και ουτε καν λιρατες.
Καταγράφηκε
collectorshop
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:11:57 μμ »

Δυστυχώς όλα αυτά που λέγονται κάθε Κυριακή στη λέσχη για σένα Σκαράκη είναι μεγάλες αλήθειες.Απλώς τόσο καιρό πολλοί απο εμάς δεν σε είχαν πάρει χαμπάρι τόσο Εγωίσταρο και παρτάκια δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου τι σχέση εχουν οι τσοχατζόπουλοι και οι σκάρτοι πολιτικοί απο τους προδότες που θέλουν να καταστραφει η Ελλάδα.

Θα σε παρακαλούσα αυτην τη στιγμή να με διαγράψεις απο την Σελίδα σου Ανθέλληνα προδότη προτιμάω να γράφω σε Ελληνικές Ιστιοσελίδες!!!
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:28:40 μμ »

Για το κακό που έγινε στην Ελλάδα ευθύνη έχουμε όλοι σαν σύνολο και ο καθένας ξεχωριστά σαν άτομο.Δυστυχώς αντί να γίνει μεγάλη αυτοκριτική για το τί μας οδήγησε εδώ,συνηθίζουμε να τα ρίχνουμε στους άλλους..
φταίνε οι πολιτικοί και όχι εμείς που τους ψηφίζαμε.
φταίει το σάπιο σύστημα και όχι εμείς που ήμασταν γρανάζι του συμμετέχοντας ή αδιαφορώντας.
φταίνε οι Ευρωπαίοι, οι Εβραίοι, οι Ελοχίμ πάντα οι ΑΛΛΟΙ ποτέ ΕΜΕΙΣ.
Με την ίδια λογική για πολλούς Κρήτες δεν φταίνε αυτοί αλλά το διεφθαρμένο κράτος των Αθηνών και οι άλλοι Έλληνες,και ποία η εύκολη λύση; το να δραπετεύσεις από το  πρόβλημα στου οποίου δημιουργία έβαλαν και αυτοί ισοδύναμα.Δραπέτευση με αυτονομία..
Κανένας πατριώτης δεν πρέπει να έχει στο μυαλό του την απόσχιση από την Ελλάδα,όσο αδικημένος και αν νιώθει.Η όποια συζήτηση για τέτοια θέματα προέρχεται από ξένες δυνάμεις γιατί μόνο τα συμφέροντα αυτών εξυπηρετούν ή από αφέλεια.Λυπάμαι που τέτοιες απόψεις έχει ένα μεγάλο κομμάτι των Κρητικών που σε πολλά πράγματα, όπως η μουσική τους ,τους θαυμάζω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences