Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 02:15:52 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 δρχ 1845  (Αναγνώστηκε 8904 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 01, 2012, 08:28:28 μμ »

Καλησπερα. Πραγματικα πανεμορφο νομιμσα. Κατα την γνωμη μου, δεν ειναι τοσο το ποσό (για αυτους που το διαθετουν) οσο ειναι η "παγωμενη" αγορα. Ξερω τουλαχιστον 10 ατομα που εχουν τις 42 χιλ. , αμεσα διαθεσιμες, χωρις να στερισουν καποια αλλη δουλεια, αλλα λενε και πολυ σωστα: " Αστο προς το παρων, αστο..." Δεν ειναι οτι δεν υπαρχουν αγοραστες με χρηματα, αλλα δεν ρισκαρουν σε καμια περιπτωση να δεσμευσουν τα λεφτα τους. Ακομη και εγω π.χ. υποθετικα μιλαμε, που δεν εχω υποχρεωσεις ουτε εξοδα διαμονης, ενδυσης, διατροφης, ολος ο μισθος, που με ικανοποιει πολυ με αυτα που ακουω για 400 και 500 ευρω το μηνα δοξα το θεο, μου μενει ολοκληρος, εαν πουλουσα ολα μου τα νομισματα, αυτα που εχω τωρα και με καποια βοηθεια απο τους γονεις μου θα το επαιρνα, λεω και παλι υποθετικα ενας μικροσυλλεκτης της δικης μου ταξης. Αντε και το πηρα, μετα; Ισως να μην εχω σε μεγαλο βαθμο το μικροβιο του συλλεκτη, ισως να ειμαι απο αυτους που λενε Καλυτερα να εμπορευεσαι αυτο που σου αρεσει... ετσι και θα βλεπεις και θα συναλλασεσαι με το ειδος που αγαπας (οποιο και εαν ειναι αυτο) και θα κερδιζεις!  Κλείσιμο ματιού Ο καθενας οπως αγαπα βεβαια ειναι προσωπικη ευχαριστηση του καθενος.. Αλλα αντε και το πηρες..... ;;;;

Μπραβο ρε φιλε που κερδιζεις γιατι σε αλλο μηνυμα εγραφες οτι εχεις χασει καμια 20αρια χιλιαρικα.

Γενικα τωρα. Στο νομισμα αυτο το μονο καλο ειναι οτι ειναι του 45. Εχει ενα γκριζοασπρο παγωμενο χρωμα που το κανει τελειως αποκρουστικο. Ισως να φταιει και η φωτογραφια βεβαια. Δεν μειωνω το νομισμα, αλλα λεω τι φαινεται. Και βρομικο να ηταν, πιο ομορφο θα ηταν. Και η τιμη του, 42 για χφ ναι ειναι πολλα. Να ηταν αυ να ζηταγε και 50. Κι αν εμφανιστει ενα αυ αυριο, κλαφτα τα 42.
Όσο για τα μπαλωμενα, να τα παρουν οι ιδιοι που ευχονται στους αλλους να τα αποκτησουν. Ακου 2300 για μπαλωμενο. Ουτε 300. Καλυτερα τρυπιο παρα μπαλωμενο! Για τοσο χμηλα μιλαμε.

Εγω φιλε solferino, θα απορησω αν μεταπωληθη τοσα κι ας υπαρχουν πολλα κοροιδα. Το πενηνταρικο του 76 δεν πουληθηκε φθηνα, αλλα ακριβα! Αλλα τουλαχιστον εκεινο ηταν ακυκλοφορητο. Ετουτο εδω τι ειναι?
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 01, 2012, 08:56:40 μμ »

Η φωτογραφία είναι κακή.  Το νόμισμα είναι AU καθαρισμένο και απο τα καλυτερα γνωστά.  Για την τιμή δεν θα εκφέρω άποψη.  Ο καθένας το κρίνει σε συνάρτηση με την αγορά και την τσέπη του.
Καταγράφηκε

spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 01, 2012, 11:41:59 μμ »

Το οτι ο καθενας γραφει οτι καταλαβαινει ειναι γνωστο.
Το νομισμα ειναι PCGS XF45. Δεν ηξερα οτι σλαμπαρουν και βαθμολογουν και καθαρισμενα τωρα. Θα καναν εξαιρεση φαινεται λογω σπανιοτητος...
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 05:44:45 πμ »

Φίλε Spykat, επέτρεψε μου να γνωρίζω κάποια πράγματα παραπάνω απο εσένα.  Εσύ βασισου στο ταμπελακι της PCGS.
Καταγράφηκε

spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 07:08:40 πμ »

Μωρε πολλα περισσοτερα επιτρεπεται να γνωριζεις.
Εγω βασιζομαι μονο σε αυτο που βλεπω και αυτο λεω.
Μονο μη σ ακουσει να λες τετοια πραγματα ο φιλος σου ο rakosyllekths και παθει τιποτα απο τη συγχυση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2012, 07:20:41 πμ από spykat » Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 04, 2013, 11:02:32 πμ »

http://www.spink.com/lot-description.aspx?id=13012221 Έκπληξη
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 04, 2013, 11:06:33 πμ »

εχθές το βράδυ το έβλεπα. Νίκο αυτό δεν είναι που συζητούσαμε πάλι εδω, που το είχε εμπορος των αθηνών και το ζήταγε 16000ευρώ?? Που είχε ένα χτύπημα ώρα 0, πάνω πάνω στο ριμ σαν βαθούλωμα?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 04, 2013, 12:46:58 μμ »

Αυτό είναι.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 04, 2013, 04:18:37 μμ »

Το κανει βολτες ο φιλος μας απο τα Βαλκανια βλεπω αλλα αυτη την φορα με χαμηλη τιμη.  Στριφογύρισμα ματιών
Απορρω πως και δεν ξαναεστειλε μηνυμα αφου η προσφορα που του ειχα κανει ηταν αρκετα υψηλη για το συγκεκριμενο νομισμα  Απορία
Μαλλον θα προσπαθησουν να το χειραγωγησουν στα λεφτα που ζητουσε ο Πωλητης (12000) Αγγλικες Λιρες.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences