Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 06:16:41 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 547779 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Μάιος 21, 2013, 05:31:13 μμ »

Τις εχω και εγω τις φωτος αλλα δυστυχως ειναι στη ιδια ποιοτητα,δεν μεγαλωνουν αλλο για να δουμε με καλυτερη ευκρινεια λεπτομερειες.
Οι ιδιες εικονες εχουν σταλει σε ολους που ειναι εγγεγραμενοι στο νομισματικο προγραμμα στο ΓΛΚ..... Κλείσιμο ματιού
Η ανακοινωση δεν λεει κατι για την ημερομηνια διαθεσης αλλα μαλλον θα ειναι αρκετα συντομα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Μάιος 21, 2013, 07:00:18 μμ »

Ε! τόσα χρόνια ...φούρναρης που λέει και η διαφήμιση. Αν δεν αρέσει σε σένα το γαλάζιο σε ποιον θα αρέσει; Παρεμπιπτόντως, όλα καλά Μιχάλη με το συμβάν;
Kαλε μου φιλε δικιο εχεις σχεδον ολα μου τα νιατα τα εφαγα στην θαλασσα ειναι δυνατο να μην μου αρεσει το γαλαζιο?Σημερα τελειωσαμε και τα σκουπισματα με την βοηθεια προσωπικου του Δημου και ανοιξε ο δρομος τουλαχιστον.Εγινε καταγραφη των ζημιων αλλα δεν ελπιζω σε τιποτα απο την αλλη τι να κανουμε να στραφουμε εναντιον του μαγαζατορα?Μηπως το ηθελε απο αμελεια εγινε.Δεν ξερω οτι αποφασισει ο καθενας ας κανει,εγω δεν κανω τιποτα,αυτος ο χριστιανος καταστραφηκε να του βαλουμε ακομα ενα βαριδι στο λαιμο να παει πιο γρηγορα κατω?Ειμαστε καλα και αυτο ειναι υπεραρκετο
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Μάιος 21, 2013, 07:01:13 μμ »

Το ίδιο κακόγουστο με το περσινό. Θυμός
Επιμέλεια από μία κυρία που......προσωπικά πιστεύω.....ότι δεν έχει καμία,μα καμία σχέση
με τη καλλιτεχνική γραφιστική.
Αυτό το αποτέλεσμα δεν το βγάζει ουτε πρωτοετής σε ιδιωτική σχολή!!!!!! Γλώσσα
Δεν γνωρίζει ούτε τα βασικά της γραφιστικής!

Κοιτάξτε τη σύνθεση στις φωτογραφίες.......... Απορία Έκπληξη Λύπη Γλώσσα  ''ότι βρέξει,ας κατεβάσει''
Να μη πώ για τις γραμματοσειρές που έχει χρησιμοποιήσει!!!! Γλώσσα Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
και πολλά άλλα.........!!!!!!  
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Μάιος 21, 2013, 07:28:56 μμ »

Οντως θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο,τοσο ωραιες εικονες υπηρχαν σε μυκονο και Δηλο οπως και περσυ με την Σαντορινη αλλα δυστυχως το αποτελεσμα πολυ μετριο,σαν κολαζ ειναι Μεγάλο χαμόγελο
Λογικα ομως θα ξεπουλησει γιατι παλι μαλλον δεν θα βγει το 2ευρω με τον Ταυρο...
Το ίδιο κακόγουστο με το περσινό. Θυμός
Επιμέλεια από μία κυρία που......προσωπικά πιστεύω.....ότι δεν έχει καμία,μα καμία σχέση
με τη καλλιτεχνική γραφιστική.
Αυτό το αποτέλεσμα δεν το βγάζει ουτε πρωτοετής σε ιδιωτική σχολή!!!!!! Γλώσσα
Δεν γνωρίζει ούτε τα βασικά της γραφιστικής!

Κοιτάξτε τη σύνθεση στις φωτογραφίες.......... Απορία Έκπληξη Λύπη Γλώσσα  ''ότι βρέξει,ας κατεβάσει''
Να μη πώ για τις γραμματοσειρές που έχει χρησιμοποιήσει!!!! Γλώσσα Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
και πολλά άλλα.........!!!!!!  

Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #124 στις: Μάιος 21, 2013, 09:37:52 μμ »

Λογικα ομως θα ξεπουλησει γιατι παλι μαλλον δεν θα βγει το 2ευρω με τον Ταυρο...


Υπάρχει κάποια πληροφορία όσων αφορά αυτό το θέμα; Για τις άλλες αξίες ακούγεται κάτι;
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Μάιος 21, 2013, 10:29:19 μμ »

Βαγγελη επισημα δεν υπαρχει κατι,εγω αυτο που ξερω ειναι οτι επειδη υπαρχει πληθωρα 2 ευρων απο προηγουμενα ετη και επειδη φετος θα εκδοθουν 2 αναμνηστικα 2 ευρα κατα 99% δεν θα βγει το 2 ευρω με τον ταυρο σε μασουρια και θα ειναι διαθεσιμο μονο στα σετακια,οποτε συνολο 20,000 κομματια που ειναι απο τα χαμηλοτερα τιραζ που εχουν βγει ποτε
Για τις αλλες αξιες δεν εχω ακουσει κατι αλλα μαλλον δεν θα ξερουν ουτε και οι ιδιοι ακομα Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #126 στις: Μάιος 22, 2013, 01:51:15 μμ »

Εγώ πιστεύω ότι και άλλες αξίες δεν θα βγουν... θα δείξει.

Παρεμπιπτόντως σήμερα πήρα απάντηση για τα κέρματα των 5Ε από το Γενικό Λογιστήριο.

Παράθεση
Σας γνωρίζουμε ότι η από 9/4/2013 Ανακοίνωση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών αναφορικά με το Νομισματικό Πρόγραμμα της χώρας μας για το έτος 2013 αφορά κυρίως στην περιγραφή των υπό έκδοση προϊόντων και οι ειδικοί όροι έκδοσης (όπως τα τεχνικά χαρακτηριστικά, η ονομαστική αξία κ.α.) και διάθεσης (ημερομηνία, τιμή διάθεσης, όροι και προϋποθέσεις διάθεσης) θα οριστικοποιηθούν με σχετικές Υπουργικές Αποφάσεις και θα ανακοινωθούν στο κοινό με νεότερες ανακοινώσεις αλλά και ενημερωτικά δελτία της Υπηρεσία μας προς τους εγγεγραμμένους στη σχετική λίστα αποδέκτες.

 
Ειδικότερα ως προς το προϊόν που αφιερώνεται στο Καβάφη, εκτιμάται ότι η ως άνω διαδικασία θα ολοκληρωθεί εντός του φθινοπώρου του τρέχοντος έτους.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #127 στις: Μάιος 22, 2013, 05:53:17 μμ »

Φυσικά φθινόπωρο.Το 90% τότε τα βγάζουν.Απο Σεπτέμβριο και μετά έχουμε 2013 με βάση την ΤΤΕ.Πιο πριν είναι ακόμα 2012!!
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Μάιος 22, 2013, 06:23:50 μμ »

Ακολουθεί φαίνεται το εκκλησιαστικό ημερολόγιο. Χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Μάιος 22, 2013, 06:55:18 μμ »

Φυσικά φθινόπωρο.Το 90% τότε τα βγάζουν.Απο Σεπτέμβριο και μετά έχουμε 2013 με βάση την ΤΤΕ.Πιο πριν είναι ακόμα 2012!!

Λογικα εκτος απο τα βλιστερ θα βγει και κατι ακομα μεσα στο καλοκαιρι,σχεδον παραλληλα,εγω λεω οτι θα ειναι τα 2 ευρα και οι κοινκαρντς.
Το θεμα ειναι οτι εχουν ανακοινωσει πολλα προιοντα οποτε απο Σεπτεμβρη πρεπει να βγαζουν καθε μηνα απο 2 για να προλαβουν Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #130 στις: Μάιος 22, 2013, 08:09:22 μμ »

Και πέρυσι κάπως έτσι έγινε.2€ ,coincard και blister είχαν βγάλει ως τον Αύγουστο.Και μετά σε 3.5 μήνες το τρίπτυχο,τα 2 αργυρά,τα 2 χρυσά,το μίνι χρυσό και την προυφ.
Καταγράφηκε
kostis1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 40


Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Μάιος 25, 2013, 01:15:11 πμ »

Ανακοινώθηκε η Απόφαση έκδοσης (οχι διάθεσης)χρυσού συλλεκτικού νομίσματος, κοπής 2013, με κεντρικό θέμα «Αρχαιολογικός χώρος Τίρυνθας».
http://et.diavgeia.gov.gr/f/all/ada/%CE%92%CE%95%CE%9D8%CE%97-%CE%9A%CE%9B4
Ίσως να δούμε φέτος το mini gold πιο σύντομα!!
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Μάιος 25, 2013, 02:23:58 πμ »

ωπα!!! καλο αυτο... για να δουμε ομως και σχεδιο... ποτε θα το ετοιμασουν...
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 25, 2013, 06:07:25 πμ »

Χίλια τεμάχια με 75 € έκαστο. 60.975 Χ 1.23 = 75.000/1000=75 σύντομα να δόυμε και  το νόμισμα.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 25, 2013, 08:18:35 πμ »

Δηλαδή αυτό είναι το mini gold για το 13;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences