Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 01:57:17 μμ
Σελίδες: 1 ... 148 149 [150] 151 152 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 547748 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
kimon
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 432



Προφίλ
« Απάντηση #2235 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 03:54:05 πμ »

Σε γερμανικό φόρουμ λέγεται από δύο άτομα πως παρήγγειλαν το βράδυ τον ''Ιπποκράτη'' και στις 19 είχαν κιόλας λάβει την επιβεβαίωση!
Καταγράφηκε

το συλλέγειν εστί φιλοσοφείν
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #2236 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 07:00:24 πμ »

Σε γερμανικό φόρουμ λέγεται από δύο άτομα πως παρήγγειλαν το βράδυ τον ''Ιπποκράτη'' και στις 19 είχαν κιόλας λάβει την επιβεβαίωση!
Ε ναι αφεντικά κ δούλοι δεν είμαστε το ίδιο!
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #2237 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 08:31:56 πμ »

Θα παρακαλουσα τον Κο Σταματοπουλο οταν μπορει να μας πει την αποψη του σε αυτο το θεμα που εχει προκυψει σχετικα με το μινι χρυσο.

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=11437.0
Άνθρωποι των νομισμάτων καλησπέρα σας!Πριν απαντήσω σε κάποια ερωτήατά σας θα ήθελα να διευκρινίσω το τι έγινε με το mini gold.ξεκινώντας τη μακέτα του νομίσματος προκειμένου να πάει για έγκριση,και ψάχνοντας στο internet κάποια στοιχεία για την Τίρυνθα,εμφανίστηκαν διάφορες εκδοχές ορθογραφίας του τοπονυμίου·Η αρχική μακέτα έγινε με την ορθογραφική εκδοχή<<Τύρινθα>>Ερωτώντας λοιπόν για το ποιά εκδοχή είναι σωστή,αλλάξαμε την μακέτα γιατί επικρατέστερη εκδοχή ειναι Τύρινθα!Εν συνεχεία και απο δικό μου λάθος όταν έγινε η υλοποίηση του νομίσματος στον υπολογιστή,πέρασα κατα λάθος το παλιό αρχείο με την "λανθασμένη"ορθογραφία Κατα διαβολικη σύμπτωση,δεν το αντιλήφθηκε κανεις,κατα τη διαδικασία των ελέγχων.προφανως συνετέλεσε στο λάθος και η μορφή της λέξεως και οτι πρόκειται για τοπονύμιο.Εν πασει περιπτώσει για το λάθος αυτό αναλαμβάνω την ευθύνη! Εδώ δράττομαι της ευκαιρίας να πω οτι το Νομισματικό πρόγραμμα είναι υλοποίηση και μεράκι λίγων ανθρώπων που πιστεύουμε σε αυτό και το αγαπάμε.
  Πρέπει να γνωρίζετε οτι έχω παλέψει πάρα πολύ για να επιβάλλω την εικαστική μου άποψη στις διάφορες επιτροπές εγκρίσεων.Θα μπορούσα να είμαι ένας δημόσιος υπάλληλος να κάνω τα τυπικά, να βγαίνει ενα νόμισμα το χρόνο όπως παλιά και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Ουτε λάθη ούτε σκοτούρες! Το ιδίωμα του Έλληνα όμως ειναι στα καλά να δοξαστούμε όλοι σχετικοί και αςχετοι και στα κακά και άτυχα να βρίσκουμε αποδιοπομπαίους τράγους!!Εγω όμως και οι άνθρωποι που συνεργάζομαι
 θα συνεχίσουμε δυναμικά να φτιάχνει η Ελλάδα προϊόντα!Σε εμένα έλαχε ο κλήρος να φτιάχνω νόμισματα γιατι αυτή είναι η δουλειά μου.Συγχωρήστε μου τα λάθη και με τη στήριξη σας δώστε μου δύναμη να συνεχίσω!
  Βάζω τέλος σε αυτό το θέμα και Έρχομαι στα άλλα ερωτήματά σας.Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι το πρόγραμμα θα συνεχιστεί και το 2014 και θα είναι παρόμοιο μέτο φετεινό και δουλεύουμε με γρήγορους ρυθμούς για την υλοποίηση του.Δεν μπορώ όμως να αποκαλύψω λεπτομέρειες πριν τις επίσημες ανακοινώσεις του υπουργείου οικονομικών,γιατι δεσμεύομαι με το απόρρητο.

Εξ'οσων καταλαβαιλω εγω το προγραμμα του 2014 θα ειναι ακριβως το ιδιο με του 2013 οσον αφορα τα προϊοντα τα οποια βεβαια θα εχουν καινουργιο θεματικο περιεχομενο.
Σχετικα με το λαθος για το χρυσο της Τιρυνθας ειναι περιεργο που δεν επεσε σε κανενος την αντιληψη αλλα ειναι επισης και προς τιμην σας που το αναγνωριζεται και παιρνεται την ευθυνη.
Αυτο που εχω εγω να πω ειναι συνεχιστε την πολυ καλη δουλεια που κανετε και δεν εχουμε να ζηλεψουμε τιποτα απο τα ξενα προγραμματα. Δοξα το θεο θεματα υπαρχουν παμπολα απο τα οποια μπορειτε να εμπνευστειτε και συνδυασμο με το ταλεντο σας θα εχουμε πολυ ωραια νομισματα οπως περσυ και φετος . Λιγο καλυτερη οργανωση θελει η ολη διαδικασια αλλα το θετικο ειναι οτι υπαρχουν σημαδια βελτιωσης και καλη θεληση.




   
 




Συμφωνώ περίεργο που δεν το κατάλαβε κανένας. Μπράβο στον κύριο Σταματόπουλο. Όταν δουλεύεις υπάρχει πιθανότητα του λάθους. Μόνο όποιος δεν κάνει τίποτα δεν κάνει λάθη. Μπορεί να μας λίγο για τη συσκευασία; κρίμα τέτοιο νόμισμα σε τέτοια συσκευασία
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #2238 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 09:16:12 πμ »

Δηλαδή εγώ που κατάφερα και πήρα 3 κομμάτια για να ανταλλάξω τα δύο με τα άλλα δύο ασημένια που δεν μπόρεσα να πάρω είμαι απατεώνας και αισχροκερδώ;



Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #2239 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 09:23:41 πμ »

Δηλαδή εγώ που κατάφερα και πήρα 3 κομμάτια για να ανταλλάξω τα δύο με τα άλλα δύο ασημένια που δεν μπόρεσα να πάρω είμαι απατεώνας και αισχροκερδώ;




Εσυ να διαβάσεις πρώτα τι έχουμε γράψει και μετα να γράψεις  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα.Άλλο να πάρεις και να κάνεις μια ανταλλαγή άλλο κάποιος έμπορας και άλλο κάποιος συλλέκτης.
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #2240 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 09:29:06 πμ »

Καλά συγνώμη  Ντροπή

Μόλις ξύπνησα και ντύνομαι να έρθω στη λέσχη...
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #2241 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 10:34:55 πμ »

καταρχην συγχαρητητρια στον Κ.Σταματοπουλλο για τη τεχνη του και του ευχομαι να συνεχισει να προσφερει στην χωρα του.ΕΠισης επειδη ειμαι απο Κυπρο θα του συστηννα να ανοιξει και λιγο τα ματια τησ Κεντρικης στην Κυπρο διοτι εμεις τουσ τα λεμε και αυτοι μασ γραφουν κανονικα και ουτε τους ενδιαφερει.Το νομισματικο προγραμμα τησ Ελλαδος φετοσ εδωσε χαρα και στουσ συλλεκτεσ και στουσ εμπορουσ και εδωσε και κερδοι και στην ιδια την χωρα.Το ιδιο θελουμε να γινει και στην Κυπρο.Με τις διασυνδεσεις που εχει αν τους εστελνε ενα εμαιλ και τουσ ελεγε καποιες αποψεις πιστευω θα τον λαμβαναν ισως υποψιν περισσοτερο απο εμας.

Τωρα για τουσ φορουμιστες απλα δεν καταλαβω γιατι σας ενοχλει να βλεπετε διπλασιεσ τιμεσ απο την τιμη εκδοσησ των αναμνηστικων την στιγμη που αλλεσ χωρεσ του κοσμου αν βγαλουν σε τετοιο τιραζ νομιμσματα τα πουλανε οχι απλα διπλασια αλλα και τριπλασια και ο κοσμοσ παλι αγοραζει διοτι ειτε του αρεσει το νομισμα ειτε το θελει για την συλλογη του.Δεστε αλλα νομισματα αλλων χωρων το τιραζ τους και θα διαπιστωσετε οτι οντως αυτο που λεω ειναι αληθεια.Για την εμβελεια της Ελλαδος και για την τέλεια χαρακτικη στα προσωπα που εικονιζουν τα νομισματα επρεπε να ηταν μινιμουμ σε τριπλασια τιμη απο την τιμη εκδοσησ τους αν τα συγκρινεται με το ιδιο τιραζ αλλων χωρων
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #2242 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 04:57:12 μμ »

καλο θα ηταν αν καποιος θελει να τοποθετηθει να διαβαζει ολη την κουβεντα για να μην επαναλαμβανομαστε
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #2243 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 07:18:15 μμ »

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Τράπεζα  για τις  on line παραγγελίες . Μου απάντησαν πως ακόμη δεν έχουν κάνει καμία έγκριση και μάλον θα αρχίσουν να στέλνουν μηνύματα από την άλλη βδομάδα. Ρώτησα επίσης και για τον αριθμό που θα διαθέσουν δεν είπαν συγκεκριμένο αριθμό αλλά πως είναι πάνω από πενήντα.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #2244 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 07:21:40 μμ »

καλα αν ειναι μονο 50 την κάτσαμε..
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #2245 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 12:58:52 πμ »

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Τράπεζα  για τις  on line παραγγελίες . Μου απάντησαν πως ακόμη δεν έχουν κάνει καμία έγκριση και μάλον θα αρχίσουν να στέλνουν μηνύματα από την άλλη βδομάδα. Ρώτησα επίσης και για τον αριθμό που θα διαθέσουν δεν είπαν συγκεκριμένο αριθμό αλλά πως είναι πάνω από πενήντα.

άρα παραμύθια είναι ότι κάποιοι πήραν με ον λίνε αίτηση έγκριση στην γερμανία από την τράπεζα ελλάδος , απλός για να εντυπωσιάσουν  τους άλλους το έκαναν παντός αν τους έμειναν  50 κομάτια ελάχιστοι  θα πάρουν και οι αιτήσεις είναι πολύ περισότερες..........
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #2246 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 09:46:24 πμ »

Αμα θυμαμαι καλα στη ΤτΕ στην Αθηνα δωσανε 300 κομματια. Ας πουμε αλλα 100 σε αλλα υποκαταστηματα στην υπολοιπη Ελλαδα, παμε στα 400. Αμα δωσουνε μονο 50 αντε και 100 σε ον λαιν αιτησεις παμε στα 500. Που ειναι τα αλλα 200 απο τα 700 που επρεπε να πανε στους συλλεκτες?
Καταγράφηκε
kimon
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 432



Προφίλ
« Απάντηση #2247 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 10:45:03 πμ »

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Τράπεζα  για τις  on line παραγγελίες . Μου απάντησαν πως ακόμη δεν έχουν κάνει καμία έγκριση και μάλον θα αρχίσουν να στέλνουν μηνύματα από την άλλη βδομάδα. Ρώτησα επίσης και για τον αριθμό που θα διαθέσουν δεν είπαν συγκεκριμένο αριθμό αλλά πως είναι πάνω από πενήντα.

άρα παραμύθια είναι ότι κάποιοι πήραν με ον λίνε αίτηση έγκριση στην γερμανία από την τράπεζα ελλάδος , απλός για να εντυπωσιάσουν  τους άλλους το έκαναν παντός αν τους έμειναν  50 κομάτια ελάχιστοι  θα πάρουν και οι αιτήσεις είναι πολύ περισότερες..........
Σαφώς και ''δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά'' αναφορικά στα όσα διατείνονται οι Γερμανοί συλλέκτες, αλλά αντιστοίχως δε θα το έκανα και για τα λεγόμενα των Ελλήνων υπαλλήλων.
Καταγράφηκε

το συλλέγειν εστί φιλοσοφείν
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #2248 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 02:01:32 μμ »

Γύρω στα 70-75 κομμάτια θα δώσουν στην on-line αίτηση γιατί έδωσαν παραπάνω στην επαρχία.
Καταγράφηκε

silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #2249 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 02:40:50 μμ »

Στη φόρμα παραγγελίας της ΤΤΕ έχει την coincard της Κρήτης ως εξαντλημένη!!  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη


Ρε Αλέξανδρε τώρα το είδα και εγώ.....και έμεινα κόκαλο! Κάποιος έμπορος τα ''σήκωσε''όλα μάλλον.
Ερε άμα έχεις χρήματα για να στοκάρεις!!! Χαμόγελο


Ρε παιδιά δεν μπορεί... λάθος θα έχουν κάνει. 7500 κομμάτια είναι πάρα πολλά.
Στο Γερμανικό ebay πουλιέται στα 5-7Ε. Ποιος έμπορος θα έπαιρνε τόσα κομμάτια.
Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα το διορθώσουν.
Θα δείξει.



Είχες δίκιο Ευάγγελε.
Εχθές ήμουν στην ΤτΕ, υπάρχουν ακόμα. Κάποιο λάθος έχουν κάνει. Και ακόμα,δεν το έχουν διορθώσει.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 148 149 [150] 151 152 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences