Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 01:40:19 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 δρχ. 1868 γεωργιου στον heritage ngc ms61  (Αναγνώστηκε 8031 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 09, 2013, 06:25:45 μμ »

ηθελα να πω για το νόμισμα του Αντώνη πως στ ψηλά σημεία το νόμισμα φαινεται να εχει πιεστεί με κάποιον τρόπο, το φρύδι ο λοβός το μαλλί, δεν φαίνεται κατέβασμα μα σαν να το εχουν πιεσει, ίσως μέσα σε κάψουλα, δε γνωρίζω. Παρόλα αυτά και εγώ νομίζω πως είναι εξαιρετικό.



Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 09, 2013, 06:35:43 μμ »

Ναι Βασίλη το "πιεστεί " θα ήταν η καλύτερη ορολογία που θα έπρεπε να εχω χρησιμοποιήσει. Συμφωνώ μαζί σου.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 09, 2013, 06:55:08 μμ »

Του Αντωνη δεν θελω να το σχολιασω διοτι ο βαθμος που θα πω θα τον βγαλει εξω απο τα ρουχα του Μεγάλο χαμόγελο
Το αλλο ειναι ΑΨΟΓΟ το νομισμα και εαν δεν ειχε εκεινο το ανεπαισθητο κατεβασμα στο φρυδι του αξιζε και μεγαλυτερος βαθμος!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 09, 2013, 07:01:29 μμ »

au58 ειναι το νομισμα του Αντωνη
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 09, 2013, 07:21:52 μμ »

Το αλλο ειναι ΑΨΟΓΟ το νομισμα και εαν δεν ειχε εκεινο το ανεπαισθητο κατεβασμα στο φρυδι του αξιζε και μεγαλυτερος βαθμος!!

Δεν είναι undergraded κατά τη γνώμη μου, αλλά είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον νόμισμα. Σε τέτοια κατάσταση το MS61 θα πρέπει να θεωρείται top grade.

Συμφωνώ με τον Γιώργο, μέχρι ενός σημείου. Του Heritage, αν δεν είχε το κατέβασμα στο φρύδι... θα του έδιναν το πολύ 62, παραπάνω δεν μπορεί να δοθεί με τίποτα διότι θα αποτελούσε ατόπημα και "σφάλμα" για την εταιρεία. Το ανέφερα στην αρχική μου αξιολόγηση και με λίγα λόγια εξήγησα τον λόγο που βαθμολογήθηκε με σχετικώς τον ανώτερο επιτρεπτό βαθμό. Υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες στο νόμισμα, που ακόμη και το 61 θεωρείται top grade.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 09, 2013, 07:33:27 μμ »

Για μένα του heritage αξίζει το λιγότερο μσ62. Και μπορώ να σας δείξω και άλλες δρχ. Γεωργίου με ίδιο κατέβασμα στο φρύδι και ακόμα παραπάνω και έχουν βαθμό μσ63.

Του Αντώνη υπάρχει περίπτωση να είναι από ταλαιπωρημένη μήτρα??? Γιατί δε μοιάζουν οι φθορές με κατεβάσματα?Απορία
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 09, 2013, 07:47:47 μμ »

Για μένα του heritage αξίζει το λιγότερο μσ62. Και μπορώ να σας δείξω και άλλες δρχ. Γεωργίου με ίδιο κατέβασμα στο φρύδι και ακόμα παραπάνω και έχουν βαθμό μσ63.

Του Αντώνη υπάρχει περίπτωση να είναι από ταλαιπωρημένη μήτρα??? Γιατί δε μοιάζουν οι φθορές με κατεβάσματα?Απορία

Δεν ήθελα να ξεκινήσω τέτοια συζήτηση, διότι εμπεριέχει και τον κίνδυνο να επηρεαστεί η διαδικασία της δημοπρασίας (πολλά συνέβησαν τελευταία). Αλλά δεν μπορώ να αφήσω και στο σκοτάδι φίλους-συναδέλφους που θέλουν να μάθουν κάποια επιπλέον στοιχεία.
Του Heritage, στην περίμετρο, κάτω στο λαιμό του Γεωργίου, σε κάποια γράμματα και σε σημεία άλλα έχει die flow, επίσης φαίνεται να έχει έκκεντρη εκτύπωση στον οπισθότυπο. Για τους λόγους αυτούς και γενικώς για κάποιες άλλες λεπτομέρειες, το νόμισμα δεν μπορεί να πάρει κανονικό βαθμό. Πιστεύω ότι χαριστικά του δόθηκε το 61 χωρίς τις επισημάνσεις αυτές, επειδή είναι ανώτερης κατάστασης. Γι αυτό και πάλι αναφέρω ότι μπορεί να είναι 61 αλλά για τους λάτρεις του είδους, αποτελεί top grade. Αν κατά τη γνώμη μου πήγαινε στο 63, που του αξίζει, θα μιλούσαμε για μία ακόμη γκάφα της εταιρείας.
Όσο για το νόμισμα του Αντώνη, δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα η μήτρα. Η φθορά του είναι στα σημεία που αναμένεται να υπάρχει τέτοια φθορά από τη χρήση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2013, 08:06:26 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 09, 2013, 07:55:19 μμ »

κώστα κουβέντα κάνουμε . Απο μέρους μου δεν υπάρχει καμία σκοπιμότητα, ειλικρινά.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:05:06 μμ »

κώστα κουβέντα κάνουμε . Απο μέρους μου δεν υπάρχει καμία σκοπιμότητα, ειλικρινά.

Δεν αναφερόμουν σε κανέναν συγκεκριμένα, απλά σκεφτόμουν αν θα πρέπει να σχολιάζονται ανοιχτές δημοπρασίες. Το συγκεκριμένο το σχολιάζω διότι πιστεύω και εγώ ότι ο βαθμός του είναι ανώτερος αλλά δεν μπορούσε να του δοθεί και εξηγώ για ποιον λόγο πήρε μόνο το 61 και γιατί θεωρείται top grade.
Δείτε λίγο τις μεγάλες φωτογραφίες στο site και θα καταλάβετε τι ακριβώς εννοώ, για το "τρέξιμο" που έκανε το πάτημα και εμφανίστηκε κάτι σαν επιπλέον μέταλλο (που δεν είναι επιπλέον φυσικά).
Είναι πολύ ενδιαφέρον νόμισμα... γι αυτό και αναφέρθηκα στους λάτρεις του "είδους".
Προσωπικά, ευχαρίστως θα ήθελα αυτό στη συλλογή μου, παρά ένα 63άρι "καθαρό".
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:51:09 μμ »

au58 ειναι το νομισμα του Αντωνη

 Έκπληξη Έκπληξη  Εσυ κατι κανεις και πεφτεις ολο διανα ...αλλα τι  Στριφογύρισμα ματιών  Στριφογύρισμα ματιών

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 09, 2013, 10:57:50 μμ »

Πως το γυρίσες έτσι ρε Αντώνη ?καθε μέρα και κάτι νεο  Κλείσιμο ματιού
Eγω σας το ειπα μεχρι μουστακι θα ξυρισει.....αλλα δε με πιστευετε!!!!!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 10, 2013, 08:15:48 πμ »

Μπαααα , επειδη ανησυχησαα και εγω , μιλησαμε χτες στο τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα αρχισει συντομα Θεραπεια με λιροζουμο!!
Οποτε μην ανησυχητε!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 10, 2013, 09:35:22 πμ »

αντε ρε Γιώργο πες στον Αντώνη κάτι και συ γιατι από τα ΑΥ58 θα μας πάει στα ΜΣ μετά και δεν θα βρίσκουμε κέρμα για κέρμα. Ασε που θα μας τα ανεβάζει εδώ και θα λεει ' τι βαθμό θα του δίνατε εσεις? ΜΣ64 ή μσ65?' Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 10, 2013, 11:01:07 πμ »

Μπραβο Αντωνη!Μπαινεις δυναμικα στα καθαρα συλλεκτικα!Προχωρα!

(Για να μεινει και σε μας κανενας θυρεος ελευθερος Στριφογύρισμα ματιών)
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences