Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 03:18:24 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: νεο μελος στο στεκι  (Αναγνώστηκε 9846 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 07:56:41 μμ »

Δεν μπορω να ανεβασω τις φωτο γιατι δεν εχω τον καταλληλο εξοπλισμο.Γιαυτο σε προηγουμενο μυνημα μου εδωσα μια ηλεκτρονικη διευθυνση με δυο κωδικους για τις φωτο.Μονο εκει βρηκα το νομισμα που εχω στην κατοχη μου.Αλλος τροπος ειναι να σου το δειξω μεσω skype.Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:13:11 μμ »

δυστυχως δεν εχω scype..και δεν μπορω να δω κιολας και τις φωτο απο εκει...
αν θελεις...οταν ανοιγεις τισ φωτο... αντεγραψε το λινκ απο την μπαρα διευθυνσεων... και ισως μπορεσω να το δω... αλλιως.. γραψε μου ακριβως το τι γραφει πανω το νομισμα... Χαμόγελο
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 11:22:39 μμ »

φιλε μου μηπως ειναι αυτο?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 11:58:02 μμ »

αυτο ειναι που λεω κι εγω οτι μαλλον ειναι...

http://www.coinfactswiki.com/wiki/Zeeland_1773_6_stuivers

η πισω μερια ειναι αναλογα με την επαρχεια που το εκοψε! ειναι σαν αυτο του  Τοm! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 09:08:45 πμ »

Σας στελνω τους κωδικους
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 05:03:05 μμ »

δεν το εχω ξαναδει.. αλλα νομιζω οτι ειναι τοκεν και οχι νομισμα!

δεν ειναι καλοφτιαγμενο.. και δυμιζει  την μιση πεννα της Νοτιου αφρικης... την περιοδο του Γεωργιου Ε΄ αυτο το λεω με το σκεπτικο οτι το κεφαλι φαινεται να εχει κορωνα...

παντως.. σαν σχεδιο.. θυμιζει καποια απο θιβετ.. αλλα το ιστιοφορο... δεν.....

εκει που το ειδες.. τι λεει;; τι αναφερει;;
Καταγράφηκε
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 05:49:48 μμ »

Αναφερει οτι εχουν βρεθει-δηλωθει 5 νομισματα σε ολο τον κοσμο.Μιλανε μεταξυτους αυτοι που τα κατεχουν και εχουν βγαλει ενα συμπερασμα οτι αυτο το νομισμα το ειχαν για καποιο ειδος παιχνιδιου οι πειρατες.Ακομα ψαχνω να βρω την ιστορια του.Αν καποιος με μεγαλη πειρα γνωριζει κατι πολυ θα ηθελα την γνωμητου.Αν θελετε να διαβασετε τα σχολια απο τους υπολοιπους που τα εχουν, σε προηγουμενο μηνημα μου εχω την ιστοσελιδα που μπορειται να μπειται.
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 06:32:45 μμ »

Κώστα, μας στέλνεις σε μια διεύθυνση ενός forum, που για να βρούμε το συγκεκριμένο πρέπει να ψάξουμε μέσα σε όλες τις καταχωρίσεις, χωρίς να γνωρίζουμε καν τι ψάχνουμε.
Αν πιστεύεις ότι θα μας βοηθήσει το forum αυτό, γράψε ακριβώς σε ποιά διεύθυνση υπάρχει η συζήτηση που γίνεται αναφορά για το συγκεκριμένο νόμισμα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 06:34:43 μμ »

μπα... αυτα ειναι μουφες.. τοκεν πειρατων για παιχνιδι... απλα επειδη εχει στην πισω οψη το ιστιοφορο.. λενε τετοια! δεν ειναι ομως.. εκεινη την εποχη... δεν υπαρχαν τετοια.. τι παιχνιδια και μεταλλο για τοκεν...  τοτε ειχαν κανονικα χρηματα...

εχω ακουσει και διαβασει τετοια για διαφορα τοκεν και γελαω...εχω ακουσει μεχρι και οτι ηταν εισητηρια για πλοια...

σε αλλα τοκεν.. τα αναφεραν δουβλονια.. ενω ηταν αστα να παει.. χαχαχαχα

το δικο σου στανταρ το κοβω για πολυ νεωτερο... ετσι κι αλλιως...
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 06:55:44 μμ »

Φίλε Κώστα, το μυστήριο λύθηκε...
Αυτό είναι ακόμη μια απόδειξη, ότι στο Στέκι μας δεν υπάρχει κάτι που να μην το εξιχνιάζουμε.
Εκτός φυσικά από κάποια Α.Τ.Ι.Α.  Κλείσιμο ματιού

Είναι από επιτραπέζιο παιχνίδι και συγκεκριμένα από αυτό που είναι στη φωτογραφία.
Ονομάζεται Barnes & Noble pirate set και το νόμισμά σου είναι στην Ισπανική έκδοση του παιχνιδιού.
Μη ζητήσεις περισσότερες λεπτομέρειες διότι δεν αξίζει τον κόπο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 07:23:03 μμ »

χαχαχαχα δηλαδη οχι της περιοδου των πειρατων... αλλα του παιχνιδιου ο βασιλιας των πειρατων! χαχαχαχα

για τοκεν επιτραπεζιου.. δεν ειναι κακο.... Χαμόγελο αλλα στανταρ δεν ειναι 5... αλλα μερικες χιλιαδες...
Καταγράφηκε
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:11:59 μμ »

Δεκτη  καθε πληροφορια.Δεν το βλεπω για τοσο ψευτικο επειδη οσα νομισματα παιχνιδιων εχω δει ειναι εντελως ψευτικα.Αυτο εχει καλο βαρος,ειναι χαλκινο και εχει μια αξιολογη πατινα.Αυτο που ανεβασα ειναι απο το site οπου και το βρηκα.Το δικομου ιδιο νομισμα εξηγησα οτι δεν εχω τα καταλληλα μηχανηματα για να το ανεβασω στο site για να το δειτε.Για να δειτε το νομισμα πιο ευκολα γραψτε στην αναζητηση  its a coin or something else.....και πηγαινεται στις φωτο.   
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:30:12 μμ »

μπα μη το λες... πριν καιρο ενας φιλος ειχε βρει ενα περιεργο νομισμα... το εψαξα και τελικα ηταν τοκεν απο παιχνιδι μεταλλικο και απαιχτο! πολυ καλο κομματι και ηταν κι αυτο ρεπλικα παλιου νομισματος!

αν σκεφτεις οτι και τα τοκεν στην νουτελα με τους ηρωες απο το  αστεριξ και οβελιξ... ηταν μεταλικα και σχετικα καλοφτιαγμενα! και οι δυο σειρες... αλλα περισσοτερο η πρωτη που ηταν και η ξενη... μετα το μεταλο ηταν χαλια.. και ηταν η ελληνικη σειρα.. με τα ευρωσηστερσια... αν θυμασαι.... χεχεχεχε
τοκεν υπαρχουν διαφορα! μη νομιζεις οτι επειδη ειναι τοκεν... δεν ειναι και κατι καλο... εχω τοκεν ασημενια... με καθαρο ασημι.. τοκεν ασημενιο και με επιχρυσωση 24κ, κι εχω δει και χρυσο τοκεν! απλα δεν ειναι παιχνιδιου! σε παιχνιδι.. μπορουν να κανουν με ευτελες μεταλο... αλλα τα φτιαχνουν!!! δινουν αλλη αιγλη στο επιτραπεζιο... και πολλες φορες.. ειναι μονο στην συλλεκτικη εκδοση.. την οποια χρυσοπληρωνεις!
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:37:25 μμ »

Κωστα (GKCollect) ξερω τι προσπαθεις να κανεις!! Πας να κλεψεις την δοξα του Νικου (NMS) βαζοντας πληροφοριες και καλα οτι ξερεις? Πιστευω οτι πριν γραψεις για αυτα ρωτησες τον Νικο πρωτα και τα πλασαρες δικα σου! χιχιχιχι (πλακιτσα ε,μην παρεξηγηθειτε).. Πολυ ενδιαφερον παντως..Και που βρισκω το παιχνιδι αυτο για αγορα??
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 08:49:15 μμ »

χαχαχαχα οχι!! ο Κωστας εχει πολλες γνωσεις και ειδικα σε οτι αφορα τις καταστασεις σε νομισματα! μαλιστα μου εχει κανει και ...σαν φροντηστηριο με καποια νομισματα.. Χαμόγελο το βρηκε μονος και μπραβο του!! Χαμόγελο

χαχαχα και δεν υπαρχει δοξα.. απλα χαρα στο οτι εβαλες ενα μικρο λιθαρακι βοηθειας... και τωρα καποιος ξερει τι εχει στα χερια του! Χαμόγελο αρα.. εχει ενα προβλημα λιγοτερο! Χαμόγελο

φυσικα και καταλαβαμε οτ ικανεις πλακα! αλιμονο! Μεγάλο χαμόγελο

χμμ.. για να πω την αληθεια.. δεν το εχω ακουσει το παιχνιδι... λογικα το νομισμα θα ειναι σε ολες τις συλλεκτικες εκδοσεις που εχουν γινει ανα χωρα ετσι;; υπαρχει κι εδω;;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences