Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:41:06 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τι ζώδιο είμαστε;
Ιχθύες - 9 (12.3%)
Υδροχόος - 5 (6.8%)
Αιγόκερως - 5 (6.8%)
Τοξότης - 4 (5.5%)
Σκορπιός - 6 (8.2%)
Ζυγός - 8 (11%)
Παρθένος - 6 (8.2%)
Λέων - 3 (4.1%)
Καρκίνος - 7 (9.6%)
Δίδυμοι - 6 (8.2%)
Ταύρος - 7 (9.6%)
Κριός - 7 (9.6%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 73

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εσείς τι ζώδιο είστε;  (Αναγνώστηκε 45150 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 02:12:18 πμ »

εξαιρετικο το ποσταρισμα κ τα γραμματοσημα του Σαλονικο !   μην ξεχνιεστε ομως , ψηφιστε και πειτε τι ζωδιο ειστε.....   επαληθευονται αυτα που ελεγα....  τα κτητικα ζωδια εχουν τελικα ταση και στην συλλογη.....   μεχρι τωρα  τα ζωδια της γης εχουν 9/24  , τα ζωδια του νερου επισης 9/24  ενω  οι αλλες δυο ομαδες  αερας και  φωτια εχουν μονο απο 3/24 εκαστη (!)
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:10:10 πμ »

Πολυ ωραια παρουσιαση!
Εγω ειμαι ταυρος !
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 12:46:17 μμ »

Sentoyki , poly logiko να εισαι Ταυρος με τετοιο νικ .  Ο ταυρος ειναι το δευτερο ζωδιο του κυκλου και ενα απο τα χαρακτηριστικα του ειναι η κτηση , ο υλισμος , η ασφαλεια και η σταθεροτητα που του παρεχουν η διατηρηση των πραγματων  Σαρκασμός  (  η σειρα των ζωδιων μεσα στον κυκλο και τα χαρακτηριστικα που αυτη η σειρα αποδιδει στο ατομο δεν ειναι τυχαια... τα πρωτα 6 ζωδια ουσιαστικα αντιπροσωπευουν την σειρα με την οποια ο ανθρωπος , απο την στιγμη της γεννησης μεχρι την ενηλικιωση ανακαλυπτει τον κοσμο του , τις ιδεες και τις εννοιες )

Εξακολουθουν παντως τα κτητικα ζωδια να εχουν το προβαδισμα στην δημοσκοπηση  γη :10/30 , νερο: 10/30 ,  φωτια 5/30  , αερας 5/30   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 01:42:35 μμ »

Πωπω, Μαρίνα δίνεις ρεσιτάλ με τις αναλύσεις σου!
Μήπως μπορείς να πεις κάτι για την παιδική πλευρά που κρύβει (αν κρύβει) κάθε ζώδιο;
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 02:17:32 μμ »

δηλαδη πως την ανακαλυπτει ο κριος;; δεν εχω καταλαβει....

εγω με την σειρα μου θα δωσω αλλη εξηγηση... τα ζωδια ειναι ετσι βαλμενα για να κανουν κυκλους οπως η ζωη.... 4 κυκλοι αναλογα με την ηλικια μας... παιδια, νεοι, μεσηλικες και γεροι...

αλλα... η σειρα παει... Φωτια - Γη - Αερας - Νερο......  μιας και απο μικροι καιγομαστε να μαθουμε τον κοσμο και μεσα μας καει η Φωτια της περιεργιας! νιωθουμε οτι παταμε γερα στην Γη, φουσκωνουμε αλαζονικα και εχουμε τον Αερα του... τα ξερω ολα και ειμαι cool.... και στο τελος.. τα κανουμε θαλασσα (Νερο)! χαχαχαχαχα
και παλι απο την αρχη.... χαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 02:27:38 μμ »

δηλαδη πως την ανακαλυπτει ο κριος;; δεν εχω καταλαβει....

εγω με την σειρα μου θα δωσω αλλη εξηγηση... τα ζωδια ειναι ετσι βαλμενα για να κανουν κυκλους οπως η ζωη.... 4 κυκλοι αναλογα με την ηλικια μας... παιδια, νεοι, μεσηλικες και γεροι...

αλλα... η σειρα παει... Φωτια - Γη - Αερας - Νερο......  μιας και απο μικροι καιγομαστε να μαθουμε τον κοσμο και μεσα μας καει η Φωτια της περιεργιας! νιωθουμε οτι παταμε γερα στην Γη, φουσκωνουμε αλαζονικα και εχουμε τον Αερα του... τα ξερω ολα και ειμαι cool.... και στο τελος.. τα κανουμε θαλασσα (Νερο)! χαχαχαχαχα
και παλι απο την αρχη.... χαχαχαχαχα
Ασε τα ζώδια και ξαναγύρισε στα νομίσματα. Εκεί σε χρειαζόμαστε.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 02:34:57 μμ »

χαχαχαχαχα γιατι Θαναση μου; θελει καποιος βοηθεια;;αν ειναι να τρεξω ως σαν το surep Caotonic! Χαμόγελο χαχαχαχα
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 03:10:43 μμ »

Οντως , ξαναγύρνα στα νομισματα ...... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  Ο Κριος ως το πρωτο ζωδιο του κυκλου  συμβολιζει μεταξυ αλλων και την συνεχη αναγεννηση.... Ενθουσιασμος , ενεργεια , κινητικοτητα , δυναμισμος  , στοιχεια που μοιραια οδηγουν και στις συνεχεις αλλαγες , την ταση προς την ανανεωση , το καινουριο , την μη στατικοτητα....   ( προφανως αυτα ειναι πολυ γενικα χαρακτηριστικα του ζωδιου και οχι του  καθε ατομου , μιας και το καθε ατομο εχει εναν ολοκληρο χαρτη  με πλανητες και οικους που το καθιστα μοναδικο και αρα με τα δικα του ιδιαιτερα χαρακτηριστικα εναντι ολων των αλλων ανθρωπων  του ιδιου ζωδιου )  - η φωτια ειναι ενεργεια , δεν ειναι καταστροφη  αλλα κινητηριος δυναμη για την συνεχη  μεταβολη ,αλλαγη και ανανεωση ...  Απο τα τρια ζωδια της φωτιας σαφεστατα το πιο απροσδοκητο ,ανεξελεγκτο και παρορμητικο (αλλα και ζηλιαρικο και επιθετικο και εγωιστικο ) ειναι ο Κριος .....  ( η διαφορα του με τον Λεοντα  πχ?  Ο Κριος ειναι εγωιστης ενω ο Λεοντας...εγωκεντρικος  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός)
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 03:36:15 μμ »

Παρακαλώ τον NMS να ξαναγυρίσει στα ζώδια.
Εν τω μεταξύ από τη Μαρίνα περιμένουμε ρεπορτάζ για την παιδική πλευρά των ζωδίων.
Για προσηλυτισμό από τα νομίσματα στα ζώδια σας βάζω και ένα κουίζ:
Σε ποια χώρα ανήκει το εικονιζόμενο αντικείμενο;
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 03:51:03 μμ »

εμ εχουν βαλθει να με διωξουν.... δηλαδη πρεπει να δειξω τα χρυσα μου  το ασημενιο ή το inselpost για να γραφω;; ουα!! χαχαχαχαχαχα

αα.... κυριες κυριε να πω; να πω;;; χαχαχαχα μη αναγνωρισμενο κρατος που ομως εχει ενταχθει στον κραους! βγαζει πανεμορφα νομισματα και γεωγραφικα ανοικει στην μαυρη ηπειρο και συνορευει νοτιος με το ανεξαρτητο Πουντλαντ... χαχαχαχαχαχα ενταξει μη το ψαχνετε το πουντλαντ... ειναι ακομα μια επαρχια της σομαλιας...  οπως και η Σομαλιλανδη που εβγαλε το νομισμα αυτο (10 σελλινια)! χεχεχεχεχε

και που να δεις νομισματα λευκορωσιας αλλα και αρμενιας με ζωδια!!! ερωτευσιμα!! (και δεν αναφερομαι στα μεσαιωνικα ισλαμικα που.. αστο...ααχχ..) μονο φωτο εχω δει απο ολα αυτα... βεβαιως βεβαιως.... Χαμόγελο
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 03:51:27 μμ »

Εγώ είμαι δίδυμος αλλά κατά λάθος ψήφισα τον ταύρο..
Πολύ ωραίο το ms με τα ζώδια της Ινδίας..η Ινδία τα τελευταία χρόνια βγάζει γύρω στα 10-15 mini sheet τη χρονιά..μπορεί κανείς να ξεκινήσει μια συλλογή μόνο με αυτά..για μια τόσο μεγάλη χώρα που οικονομικά αναπτύσσεται, τα γραμματόσημα αυτά ίσως να είναι και value for money και να έχουν κάποια υπεραξία στο μέλλον..Προς το παρόν δεν έχω κανένα αλλά είναι πανέμορφα που έχω δει..
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 03:59:36 μμ »

Εγώ είμαι δίδυμος αλλά κατά λάθος ψήφισα τον ταύρο..
Πολύ ωραίο το ms με τα ζώδια της Ινδίας..η Ινδία τα τελευταία χρόνια βγάζει γύρω στα 10-15 mini sheet τη χρονιά..μπορεί κανείς να ξεκινήσει μια συλλογή μόνο με αυτά..για μια τόσο μεγάλη χώρα που οικονομικά αναπτύσσεται, τα γραμματόσημα αυτά ίσως να είναι και value for money και να έχουν κάποια υπεραξία στο μέλλον..Προς το παρόν δεν έχω κανένα αλλά είναι πανέμορφα που έχω δει..

μηπως σκεφτοσουν το ετερον ημιση;; χαχαχαχαχα

οντως υπαρχουν πανεμορφα γραμματοσημα.. και ειναι κριμα που σε πολλα κρατη ηδη πεθαινουν.... εχουν αρχισει και βγαζουν μηχανοποιημενα... αυτοκολλητα χωρις σχεδιο... δεν αναφερομαι στααυτοκολητακια με τα καρτουν... αυτα ειναι κι ομορφα... τα αλλα.. ειναι αστα να πανε...
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 04:06:33 μμ »

α... να ρωτησω κατι ασχετο;; τα ινδικα ρε παιδια... τι ονομαστικη αξια εχουν;; τι ειναι το 500;;; παισα; σηλαδη 5 ρουπιες;; δεν μπορω να φανταστω οτι ειναι 500 ρουπιες το ενα γιατι τοτε ειναι πανακριβα!! ο μεσος ινδος δε νθα μπορει να τα παρει με τιποτα! μη πω.. γενικα οι περισσοτεροι συλλεκτες παγκοσμιως... 500x 12 = 6000 ρουπιες;; 83.50 ευρω;;;; μπα!!!!
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 04:09:11 μμ »

καταλαβαίνω ποια λες..και στα ελτα οι προπληρωμένοι φάκελλοι είναι έτσι..τα μισά γράμματα από την αλληλογραφία μου είναι χωρίς γραμματόσημα..

άσχετο παλιά κινέζικα μαζεύει κανείς; η αξία τους έχει φτάσει στον Θεό γιατί ο Μαο απαγόρευε την συλλογή γραμματοσήμων..προσωπικά θεωρώ πως είναι μια ακόμα φούσκα..αλλά όποιος έχει μπορεί να κρατάει μια περιουσία στα χέρια του και να μην το ξέρει..
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 04:14:28 μμ »

τι φούσκα??? τα κινέζικα επί Μάο λες?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences