Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 03:45:47 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΩΝ  (Αναγνώστηκε 10180 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 10:38:34 μμ »

εχω κατι σκορπια ασφραγιστα   Λευκαδα 1988 , παρνασσος 1979 ,  ερμης , εστια -1986  , δουρειος ιππος ,τυφλωση πολυφημου , αποθεωση δια  , ο εκτορας παιρνει τα οπλα απο τους γονεις του -1983 ,   αυτα σε διπλά ασφραγιστα.... Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 09:53:02 πμ »

αμα με θελετε στην παρεα σας?ερχομε και εγω!εχω πολλες σειρες αφραγιστες και ΦΠΗΚ,ελληνικα ομως μονο,και για οποιον ενδιαφερετε,στην μιση τιμη του καταλογου του βλαστου-2012!δεν λειπη απο κανενα ουτε μισο δοντακι,και ολες οι σειρες ειναι στις συσκευασιες των ελτα!δυστηχως δεν εχω διπλες τις σειρες μεγαλων-μικρων κεφαλων του ερμου,αν και εχω αρκετα σφραγισμενα!οπως επισης σπανιες σφραγιδες,ταχυδρομικα δελταρια και τοπικου ενδιαφεροντος,ηπειρος,δωδεκανησα,κρητη,επισημανσεις,κλπ.χαιρετω,γιαννηςτ.υγ.οποιος ειναι προχωρημενος και μη,στο ελληνικο γραματοσημο!μπορω να του δειξω τυχον σπανιωτητες που θα ηθελε να δει για εμπειρια.
Καταγράφηκε
nsr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 53


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:00:56 πμ »

Ευχαρίστως,
εγώ θα κατέβω το μεσημέρι, με την Μαρίνα,
στο μαγευτικό κέντρο.
Υπάρχει η δυνατότητα κατ΄ιδίαν γνωριμίας;
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:20:41 πμ »

οχι δυστηχως θα ερχομουν μονο για συλλεκτες,η κυρια μαρινα,ενδιαφερεται μονο για την οικονομικη αξια των διαφορων αντικειμενων!οπως λεει και η ιδια,ολα εχουν αξια!εγω ενδιαφερομε καθαρα συλλεκτικως!αν θελεις βρισκωμαστε οι δυο μας,η και οποιος φιλος η φιλη συλλεκτης θελει, η και στην εφε,αρκει να υπαρχει σοβαρος καθαρα συλλεκτικος διαλογος!και οχι ποσο?θα μπορουσε καποιο να πουληθει,με χρησμους πυθειας!σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ.αν θελεις στειλε μου πμ,και τι ακριβως σε ενδιαφερει!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2013, 05:30:29 μμ από giannist » Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:40:32 πμ »

Α, Γιάννη μου δεν ήξερα πως ασχολείσαι και με σφραγίδες. Ειναι το αγαπημένο μου οι σφραγίδες. Στην αφιερώνω αυτήν...

σαμικόν ταχυδρομείον εν σμύρνη. ΟΧΙ ΒΑΘΕΩΣ αλλά ΣΜΥΡΝΗ!!!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:51:10 πμ »

Καλα κυριε Γιαννη δεν θα σχολιασω καθολου την απαντηση σας (καθώς και την εμμονη που αυτη εμπεριεχει συνεχιζοντας να κανετε αναφορες στο προσωπο μου σε ερωτηση τριτου ατομου καθως και προσδιδοντας μου χαρακτηριστικα που οχι απλα φανταζεστε , αλλα κυριως εσεις δειξατε στις τελευταιες μας συζητησεις - ψυχολογια του καθρεφτη  - μηχανισμος προβολης  πιο επιστημονικα ) .

Ειμαι ομως εξαιρετικα περιεργη  να μου πειτε τι ζωδιο ειστε (!!)
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 12:30:23 μμ »

Ευχαρίστως,
εγώ θα κατέβω το μεσημέρι, με την Μαρίνα  Έκπληξη  Έκπληξη ,
στο μαγευτικό κέντρο.


Νατα νατα...ΣΤΕΚΙ ΓΝΩΡΙΜΙΩΝ εχουμε γινει  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 01:14:32 μμ »

τσιτο βρε διαχειριστα!!!! Γλώσσα

 ωρα ειναι να φτιαξεις και τοπικ "το χρυσο κουφετο "  -  θα επισκιασει τις χρυσες λιριτσες  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 01:22:42 μμ »

Στεκι Συλλεκτικων Γνωριμιων...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

για τα δωδεκαννησιακα... απλα πληροφοριακα.. αρκετα ειναι δυσκολα κομματια γιατι οταν ηρθαν οι αγγλοι ολο το στοκ που υπηρχε στο ταχυδρομειο το εκαψαν... αν δεν κανω λαθος.... οποτε...
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 05:37:23 μμ »

Α, Γιάννη μου δεν ήξερα πως ασχολείσαι και με σφραγίδες. Ειναι το αγαπημένο μου οι σφραγίδες. Στην αφιερώνω αυτήν...

σαμικόν ταχυδρομείον εν σμύρνη. ΟΧΙ ΒΑΘΕΩΣ αλλά ΣΜΥΡΝΗ!!!!!!
εχω και κερμα τοκεν,καρλοβασι-χωρα?αν θυμαμε εχω να το δω πολυ καιρο!για την ιππιλατη τοτε γραμμη,οπως και ιταλικα γραμματοσημα με ελληνικες επισημανσεις!θα τα πουμε μαλλον την κυριακη αν θα κατεβεις στην λεσχη?γιαννης.υγ.τοτε ηταν κοινα τα ταχυδρομεια σαμου-σμυρνης!ο παραληπτης εμενε στο καρλοβασι!εμπορικο κεντρο της τοτε Σαμου.επισης θα ηθελα να τονισω,οτι με την φιλη Μαρινα δεν εχω κανενα προβλημα γενικως,απλως δεν εχουμε κοινα στοιχεια που θα μπορουσαμε να συζητησουμε.χωρις ιχνος ιδιοτελειας!γιαννης.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2013, 05:45:57 μμ από giannist » Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 05:42:20 μμ »

θαμαι Johnny. Μιλάμε εκει................
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 05:48:26 μμ »

Α, Γιάννη μου δεν ήξερα πως ασχολείσαι και με σφραγίδες. Ειναι το αγαπημένο μου οι σφραγίδες. Στην αφιερώνω αυτήν...

σαμικόν ταχυδρομείον εν σμύρνη. ΟΧΙ ΒΑΘΕΩΣ αλλά ΣΜΥΡΝΗ!!!!!!
εχω και κερμα τοκεν,καρλοβασι-χωρα?αν θυμαμε εχω να το δω πολυ καιρο!για την ιππιλατη τοτε γραμμη,οπως και ιταλικα γραμματοσημα με ελληνικες επισημανσεις!θα τα πουμε μαλλον την κυριακη αν θα κατεβεις στην λεσχη?γιαννης.υγ.τοτε ηταν κοινα τα ταχυδρομεια σαμου-σμυρνης!ο παραληπτης εμενε στο καρλοβασι!εμπορικο κεντρο της τοτε Σαμου.επισης θα ηθελα να τονισω,οτι με την φιλη Μαρινα δεν εχω κανενα προβλημα γενικως,απλως δεν εχουμε κοινα στοιχεια που θα μπορουσαμε να συζητησουμε.χωρις ιχνος ιδιοτελειας!γιαννης.

για ψαξε το κερμα Γιαννη... να το δουμε κι εμεις! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 06:03:14 μμ »

ναι γιάννη, απλά τα περισσότερα που σόζωνται είναι σαμικόν ταχυδρομείον εν βαθέως και όχι σμύρνην. Δεν εχω δει τα τελευταία 6 χρονια ποτε μου στον καραμήτσο. και γενικώς δεν εχω δει παρά μόνον σε φωτογραφία στο εξειδικευμένο βιβλίο της Σαμου. Η αλληλογραφία μεταξύ των παραλίων και των ελληνικών νησιων ήταν συχνότατη αλλά κάποιες σφραγίδες είναι απίστευτα δύσκολες επι φακελου. Π.χ. οι ναυτιλίακές σφραγίδες όπως g.o.goly aivalyk. ή οι σφραδίδες μικράς ασίας κοινών περιοχών όπως κορδελιό, κυδωνίαι, οδεμήσιον κλπ.Δυστυχως δεν βρίσκονται ευκολα και άμα βρεθούν ΠΟΝΑΝΕ...  Χαιρετώ τα λεμε κυριακή πρωι φίλε μου.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 02:10:01 πμ »

Μα ειναι σιγουρο οτι δεν εχουμε κοινα θεματα προς συζητηση  κ.Γιαννη . Στην ερωτηση μου περι ζωδιου θα μου απαντησετε τελικα?  ( στα πλαισια των ατυπων δημοσκοπησεων που κανω)
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences