Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 03:00:52 μμ
Σελίδες: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2023  (Αναγνώστηκε 55920 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
PanosV
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 76


Προφίλ
« Απάντηση #270 στις: Ιούλιος 11, 2023, 06:36:46 μμ »

Δεν προκειται ν'αλλαξει κατι!!!
Καταγράφηκε
Dimisaris
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #271 στις: Ιούλιος 11, 2023, 06:49:25 μμ »

Δυστυχώς, μόλις πήρα αρνητική απάντηση για το proof Κάλλας. Σας επισυνάπτω από την απαντική επιστολή διαμαρτυρίας μου

"Θα ήθελα να διαμαρτυρηθώ έντονα για την αρνητική απάντηση στην αίτηση μου αγοράς για το Proof της Μαρίας Κάλλας. Είμαι συλλέκτης ελληνικών νομισμάτων που μένω στο εξωτερικό και δεν έχω την δυνατότητα να αγοράσω νομίσματα από τα καταστήματα της τραπεζας της Ελλάδας στο εσωτερικό. Η αδυναμία της Τραπεζας να παρέχει υπηρεσίες ηλεκτρονικού καταστήματος ή κάποιας συνδρομητικής υπηρεσίας δημιουργεί τεχνιοτρόπως συνθήκες εκμετάλλευσης των συλλεκτών από επιτήδειους υπό την ανοχή της Τράπεζας της Ελλάδας. Για το συγκεκριμένο νόμισμα κατέβασα την αίτηση αμέσως μόλις εμφανίστηκε στη σελίδα της Τράπεζας (γύρω) στις 8:05 και έστειλα το σχετικό ηλεκτρονικό μήνυμα αμέσως μόλις τη συμπλήρωσα στις 8:14.
Για ένα νόμισμα με όριο κοπής τα 3000 κομμάτια η αδυναμία απόκτησης του οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στον απαράδεκτο τρόπο διάθεσης του που έχει σαν συνέπεια την δημιουργία δικτύου αισχροκέρδειας που τελεί υπό την ακούσια προστασία της Τράπεζας της Ελλάδας."


Η μπίζνα είναι καλή και θα κρατά χρόνια. Έχεις 2 επιλογές. Ή τα σκας στην δευτερογενή αγορά (sic) ή αλλάζεις κατηγορία και μαζεύεις αλλά νομίσματα.

Φιλικά dimis.
Καταγράφηκε
PanosV
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 76


Προφίλ
« Απάντηση #272 στις: Ιούλιος 11, 2023, 07:18:11 μμ »

Δυστυχώς, μόλις πήρα αρνητική απάντηση για το proof Κάλλας. Σας επισυνάπτω από την απαντική επιστολή διαμαρτυρίας μου

"Θα ήθελα να διαμαρτυρηθώ έντονα για την αρνητική απάντηση στην αίτηση μου αγοράς για το Proof της Μαρίας Κάλλας. Είμαι συλλέκτης ελληνικών νομισμάτων που μένω στο εξωτερικό και δεν έχω την δυνατότητα να αγοράσω νομίσματα από τα καταστήματα της τραπεζας της Ελλάδας στο εσωτερικό. Η αδυναμία της Τραπεζας να παρέχει υπηρεσίες ηλεκτρονικού καταστήματος ή κάποιας συνδρομητικής υπηρεσίας δημιουργεί τεχνιοτρόπως συνθήκες εκμετάλλευσης των συλλεκτών από επιτήδειους υπό την ανοχή της Τράπεζας της Ελλάδας. Για το συγκεκριμένο νόμισμα κατέβασα την αίτηση αμέσως μόλις εμφανίστηκε στη σελίδα της Τράπεζας (γύρω) στις 8:05 και έστειλα το σχετικό ηλεκτρονικό μήνυμα αμέσως μόλις τη συμπλήρωσα στις 8:14.
Για ένα νόμισμα με όριο κοπής τα 3000 κομμάτια η αδυναμία απόκτησης του οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στον απαράδεκτο τρόπο διάθεσης του που έχει σαν συνέπεια την δημιουργία δικτύου αισχροκέρδειας που τελεί υπό την ακούσια προστασία της Τράπεζας της Ελλάδας."


Η μπίζνα είναι καλή και θα κρατά χρόνια. Έχεις 2 επιλογές. Ή τα σκας στην δευτερογενή αγορά (sic) ή αλλάζεις κατηγορία και μαζεύεις αλλά νομίσματα.

Φιλικά dimis.

Ετσι. Υπαρχουν κι αλλα νομισματικα προγραμματα
Καταγράφηκε
Panos10
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #273 στις: Ιούλιος 11, 2023, 08:06:19 μμ »

Προσωπικά δεν μπορώ να δεχτώ ότι ο πιο σοβαρός χρηματοοικονομικός οργανισμός της χώρας, η τράπεζα της Ελλάδας, η οποία μάλιστα είναι υπεύθυνη για την έκδοση και τη διάθεση νομισματικών προϊόντων μιας χώρας με αυτή την πρωταγωνιστική θέση στην παγκόσμια ιστορία του νομίσματος, να ανέχεται, έστω και ακούσια, τη δημιουργία δικτύων αισχροκέρδειας που στηρίζονται σχεδόν αποκλειστικά σε οργανωτικές δυσλειτουργίες και ατέλειες. Είναι υποχρέωση της κάθε διοίκησης που σέβεται τη θέση της να αντιμετωπίσει προβλήματα δυσλειτουργίας του υφιστάμενου οργανισμού ειδικά αν η έκταση του προβλήματος είναι διογκούμενη και η σύγχρονες λύσεις είναι απλές.
Καταγράφηκε
Stadaik
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 118


Προφίλ
« Απάντηση #274 στις: Ιούλιος 11, 2023, 08:20:42 μμ »

Όπως λένε και οι Αμερικανοί...deal with it.
Δεν αλλάζει κάτι. Θα χαθούν θέσεις εργασίας. Και οι καρέκλες είναι διαλεχτές. Τα έχουν πει και άλλοι εδώ μέσα. Μιλάμε οτι χρησιμοποιούν ακόμα καρμπόν για τα τριπλότυπα τους...τι να λέμε τώρα
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #275 στις: Ιούλιος 12, 2023, 11:05:32 πμ »

Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σας. Και ναι, όντως χρειάζεται ένα eshop. Χρόνια πρίν θα έπρεπε να είχε γίνει.
Αλλά να προσθέσω ότι επειδή παρακολουθώ και άλλα προγράμματα, δεν είμαστε οι μόνοι που έχουμε πρόβλημα.
Σε πολλές εκδόσεις και άλλων χωρών, ΔΕΝ προλαβαίνεις να πάρεις νόμισμα. Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά.
Και μάλιστα σε χώρες που έχουν πολύ καλύτερο σύστημα διανομής.
Πάντως ένα eshop θα έλυνε πολλά προβλήματα. Και πιστεύω ότι θα είχε καλύτερες πωλήσεις οι ΤτΕ .
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #276 στις: Ιούλιος 12, 2023, 12:34:52 μμ »

Πέραν των ρολών των δύο αναμνηστικών των 2€ για τα οποία δεν υπάρχει ακόμη ανακοίνωση για την ημερομηνία έκδοσης τους, οι ημερομηνίες έκδοσης του νομισματικού προγράμματος του 2023 που υπολείπονται είναι οι εξής:
- 05/09/2023 Ελευσίνα Πολιτιστική Πρωτεύουσα της Ευρώπης τιμή 45€
- 14/09/2023 150 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ Proof τιμή 20€
- 14/09/2023 150 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ coincard τιμή 10€
- 02/10/2023 ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ - ΕΝΔΗΜΙΚΑ ΦΥΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ FRITILLARIA DAVISII τιμή 15€
- 17/10/2023 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ - ΔΗΛΟΣ τιμή 120€
- 31/10/2023 20 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑΚΗ τιμή 15€
- 07/11/2023 50 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ τιμή 45€
- 21/11/2023  200 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ τιμή 15€
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #277 στις: Ιούλιος 12, 2023, 03:32:02 μμ »

νέκρα... καλά κανείς δεν πήγε από τις 5 να στηθεί σήμερα; Σαρκασμός

Τελικά με το χρυσό 100ευρο Άρτεμις θα μας πει κάποιος τι κίνηση είχε;...  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #278 στις: Ιούλιος 12, 2023, 08:35:12 μμ »

νέκρα... καλά κανείς δεν πήγε από τις 5 να στηθεί σήμερα; Σαρκασμός

Τελικά με το χρυσό 100ευρο Άρτεμις θα μας πει κάποιος τι κίνηση είχε;...  Σαρκασμός

εγω σημερα που πηγα και το πηρα (μονος ημουν), πηρα και τα μασουρακια (1,10,20 και 1 ευρω), μου ειπε ο σεκιουριτας οτι χθες ειχε 70 με 80 ατομα.
Καταγράφηκε
tassos_v
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 64


Προφίλ
« Απάντηση #279 στις: Ιούλιος 24, 2023, 06:08:50 μμ »

Αθήνα, 20/7/2023
Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η
Το Υπουργείο Οικονομικών – Γενική Γραμματεία Δημοσιονομικής Πολιτικής ανακοινώνει ότι από 28/9/2023 τίθενται σε κυκλοφορία τα νέα κέρματα κυκλοφορίας των 2€, κοπής 2023, ως εξής:
α) 520.000 τεμάχια από το κέρμα κυκλοφορίας που εκδόθηκε ως αναμνηστικό στη συνολική ποσότητα των 750.000 τεμαχίων, με θέμα: «100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΚΑΛΛΑΣ» και
β) 225.000 τεμάχια από το κέρμα κυκλοφορίας που εκδόθηκε ως αναμνηστικό στην ποσότητα των 750.000 τεμαχίων, με θέμα: «150 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ».
Για τη θέση σε κυκλοφορία των υπολοίπων ποσοτήτων, θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση.
Οι αιτήσεις στην αρμόδια Διεύθυνση του Υπουργείου Οικονομικών για χορήγηση άνω των 500 κερμάτων (σύμφωνα με την αριθ. οικ.2/66786//0025/6.12.2004 Απόφαση του Υφυπουργού Οικονομικών), θα γίνονται δεκτές από 11/9/2023.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #280 στις: Ιούλιος 27, 2023, 03:15:18 μμ »

ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2023
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ Νο 7/2023
ΘΕΣΗ ΣΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΩΝ ΚΕΡΜΑΤΩΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΩΝ 2€ ΚΟΠΗΣ 2023 ΜΕ ΘΕΜΑ: Α) «100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΚΑΛΛΑΣ»  ΚΑΙ
Β) «150 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ»
Το Υπουργείο Οικονομικών – Γενική Γραμματεία Δημοσιονομικής Πολιτικής ανακοινώνει ότι από 28/9/2023  τίθενται σε κυκλοφορία τα νέα κέρματα κυκλοφορίας των 2€, κοπής 2023, στις εξής ποσότητες:
α) 520.000 τεμάχια από το κέρμα κυκλοφορίας που εκδόθηκε ως αναμνηστικό, με θέμα: «100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΚΑΛΛΑΣ»  στη συνολική ποσότητα των 750.000  τεμαχίων  και   
β) 225.000  τεμάχια  από το κέρμα κυκλοφορίας  που  εκδόθηκε  ως αναμνηστικό,  με  θέμα: «150   ΧΡΟΝΙΑ   ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ» στη συνολική ποσότητα των 750.000 τεμαχίων. Για τη θέση σε κυκλοφορία των ποσοτήτων που υπολείπονται, θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση.
Τα εν λόγω κέρματα μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να προμηθεύονται ακυκλοφόρητα σε φυσίγγια από την   Τράπεζα  της  Ελλάδος  ως  ακολούθως:   
Α)  για  ποσότητα  έως  100  τεμάχια: απευθείας διάθεση  από  την  Τράπεζα της Ελλάδος καταβάλλοντας   την  ονομαστική   αξία   
Β)  για  ποσότητα  από  101  έως  500  τεμάχια:  απευθείας  από  την Τράπεζα της  Ελλάδος  με προσαύξηση 10% (συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α).
Γ)  για ποσότητα άνω των 500 τεμαχίων: υποβολή αιτήματος στην Υπηρεσία μας (d25e@glk.gr) λαμβάνοντας   υπόψη ότι η διάθεση πραγματοποιείται από την Τράπεζα της Ελλάδος με υπεραξία 10%   (συμπεριλαμβανομένου   του Φ.Π.Α.).   Οι αιτήσεις στην Υπηρεσία μας θα γίνονται δεκτές από 11/9/2023
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #281 στις: Σεπτέμβριος 13, 2023, 03:07:06 μμ »

Για να μην ξεχνιόμαστε αύριο έχουμε:
- 14/09/2023 150 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ Proof τιμή 20€
- 14/09/2023 150 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ coincard τιμή 10€
Καλή επιτυχία σε όλους.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #282 στις: Σεπτέμβριος 13, 2023, 07:44:10 μμ »

Ελα ρε φιλε, αληθεια;;  Στριφογύρισμα ματιών  ...... δεν βαριέσαι Σαρκασμός.. λεω να παω μεθαύριο, με την ησυχία μου Γλώσσα..... να παρω δυο-τρία!! Άνεση


 Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη    Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #283 στις: Σεπτέμβριος 14, 2023, 04:36:45 μμ »

Ελα ρε φιλε, αληθεια;;  Στριφογύρισμα ματιών  ...... δεν βαριέσαι Σαρκασμός.. λεω να παω μεθαύριο, με την ησυχία μου Γλώσσα..... να παρω δυο-τρία!! Άνεση


 Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη    Κλείσιμο ματιού

Χα χα χα! πολύ πρωινό σε είδα! Εγώ αν και σχετικά αργοπορημένος τα κατάφερα οριακά κυριολεκτικά!
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 905


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #284 στις: Σεπτέμβριος 16, 2023, 11:12:34 μμ »

Καλησπέρα ,
Ο λόγος που γράφω δεν είναι ο Καραθεοδωρή
το νόμισμα αυτό καθαυτό .....
Ούτε ο τρόπος διάθεσης του .....

Όλα αυτά πλέον είναι δεδομένα. Όλα αυτά είναι παγιωμένα  .... και βρίσκεται στην ευχέρεια
του καθενός τι θα κάνει αν θα πάει να πάρει αυτά τα νομίσματα ή αν θα ρίξει μια μούτζα πίσω του θα σταματήσει τη συλλογή τους και θα πουλήσει ότι είχε .

Εγώ πήγα από τις 12.00 για να το πάρω Αλλά είναι κάτι όμως που είδα και δεν μου άρεσε και θέλω γράφοντας το εδώ να μην επαναληφθεί αν είναι δυνατόν .

Δεν ξέρω πως να το γράψω μήπως θεωρηθώ πολύ ευαίσθητος και μη μου άπτου .

Έχει να κάνει με ένα θλιβερό ( κατά τη γνώμη μου ) γεγονός
στο οποίο ήμασταν όλοι μάρτυρες όσοι πήγαμε από τη προηγούμενη να σταθούμε στην ουρά και να πάρουμε το διευρο στο κέντρο της Αθήνας


Το γεγονός λοιπόν που συνεβει είναι το παρακάτω:
Στην ουρά υπήρχε άνθρωπος εξαρτημένος από ουσίες . Με τη πάροδο της ώρας  η κατάσταση του γίνονταν άθλια.Παραπατουσε , ξάπλωνε στο πεζοδρόμια .

Εγώ συνειδητοποίησα τι συμβαίνει πραγματικά γύρω στις 10.00 το πρωί , όταν φώναξαν το ; .Του έδωσε 30 ευρώ .  Οπότε ο κύριος αυτός ( που δεν τον γνωρίζαλω και δεν ξέρω αν είναι "άσπλαχνος έμπορος"  είτε αν είναι  ένας "απλός αγνός  συλλέκτης" ) μίσθωσε τις υπηρεσίες ένας ηρωινοεξαρτημένου προκειμένου ο τελευταίος  να πάρει τη δόση του, του έδωσε ένα καλό χαρτζιλίκι 50 ευρώ και όλοι είναι ευχαριστημένοι και ο άρρωστος εξαρτημένος  και ο κύριος που για τους δικούς του λόγους επένδυσε στο να βγάλει κέρδος  .

Θα μου πείτε .... που βλέπεις το μεμπτό ρε Κώστα και μας ζαλίζεις πάλι ; Ο συλλέκτης φταίει που ο άλλος παίρνει ουσίες ; Τον ανάγκασε κανείς να κάνει αυτό το νυχτοκάματο ; Δεν τον πλήρωσε και μάλιστα καλά με πενήντα ευρώ ;

Δεν είμαι δικαστής κανενός και δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κανέναν αλλά για μένα αυτό είναι δείγμα ηθικής κατάπτωσης και πραγματικής σαπίλας της κοινωνίας .Προσωπικά  δεν θα διευκολύνω ούτε με έμμεσο τρόπο αυτά τα παιδιά να πάρουν τη δόση τους , πόσο μάλλον να το κάνω για να έχω και προσωπικό κέρδος . Και δε μιλάω για 100-200 ευρώ κέρδος ούτε για χιλιάρικα δεν θα τόκανα Ούτε καν για να εξελίξω την  ιερή συλλογή μου .

Τι να το κάνεις αν προσπαθώντας να γίνεις συλλέκτης σταματήσεις να είσαι άνθρωπος;
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences