Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:58:29 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μήπως ξέρει κανείς  (Αναγνώστηκε 6367 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 23, 2022, 08:20:51 μμ »

Αν πάει στην κεντρική και ζητήσει από δεξιά 2 ευρα μασούρια θα του δώσει και θα είναι όπως τα άλλα που περνει από τα συλλεκτικά;
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 904


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 23, 2022, 09:47:27 μμ »

Καλησπέρα . Το ταμείο αυτό δίνει μασουράκια για τις ανάγκες για ρέστα που έχουν επιχειρήσεις . Επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ από εκείνο το ταμείο και δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω θα αναφέρω απλά αυτό που μου έχει μήνει στο μυαλό ότι ισχύει ( αν γνωρίζει καποιος άλλος θα ήθελα και γω να το διασταυρώσω ... ) .

 Νομίζω λοιπόν ότι δίνει μασούρια με κυκλοφορημένα νομίσματα όσων αφορά τα μονόευρα και τα δίευρα . Δηλαδή νομίζω ότι μαζεύουν κυκλοφορημένα μονόευρα και δίευρα και τα μασούριαζουν ξανά .

Για τα 1λεπτό έως και 50 λεπτά (ειδικά τα τελευταία χρόνια που κυκλοφόρησαν και 20λεπτα και 50λεπτα ) δίνουν ακυκλοφόρητα ότι θα επερνες και από το ταμείο των συλλεκτικών απλά στη διαθεσιμότητα της χρονιάς που έχουν εκείνη τη στιγμή . δλδ πας τη Δευτέρα και ζητάς 10 μασούρια του ενός λεπτού από αυτό το ταμείο :   θα σου δώσει ακυκλοφόρητα του 19 η του 20 ή του 21

Επίσης δε ξέρω τι περιορισμούς έχεις σαυτό το ταμείο ,αν δλδ μπορεί κάποιος ιδιώτης να αγοράσει από αυτό το ταμείο ή αγοράζουν μόνο επαγγελματίες  , επίσης αν πληρώνεις η όχι υπεραξία ανάλογα με τη ποσότητα ( φαντάζομαι πως δεν πληρώνεις)
Καταγράφηκε

sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 24, 2022, 06:22:38 πμ »

Ως επι το πλείστον δίνουν χρησιμοποιημένα αλλά καμμία φορά δίνουν και ακυκλοφόρητα ειδικά σε κάτω των 0,50€
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 25, 2022, 02:22:30 μμ »

Αφού οι περισσότερες αξιες της τελευταίας δεκαετίας βρίσκονται ακυκλοφορητες μόνον στα blisters, τι νομίζετε ότι θα δίνουν εδώ;

Το λέμε και το ξαναλέμε τοσον καιρό τώρα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences