Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 02:08:43 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Έργα συντήρησης στο νομισματικό Μουσείο!  (Αναγνώστηκε 3712 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 27, 2023, 05:19:51 μμ »

Καλησπέρα!!σήμερα έκανα ένα ταξίδι αστραπή στην Αθήνα για νομισματικους λόγους!!Στο χρόνο που βρήκα μόλις τελείωσα με τις προγραμματισμένες εργασίες,είπα να επισκεφθώ το νομισματικό Μουσείο!! Δυστυχώς ο τομέας των νεοελληνικών νομισμάτων στον πρώτο όροφο,προσωρινά δεν είναι επισκέψιμος εξαιτίας έργων συντήρησης στο δάπεδο του ενός δωματίου! Τουλάχιστον απόλαυσα τις υπόλοιπες νομισματικής περιόδους όπως και το καφεδάκι μου στο καφέ του μουσείου!Απλά ενημερώνω για όποιον είχε σκοπό να το επισκεφθεί αυτές τις μέρες,ότι θα παραμείνει για αρκετές μέρες μη επισκέψιμος ο χώρος των νεοελληνικών
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2023, 05:21:03 μμ από Διηνέκης » Καταγράφηκε
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1205


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 27, 2023, 11:28:52 μμ »

Τυχερέ Γιώργο!!! Επίσκεψη στο Νομισματικό Μουσείο και μετά καφεδάκι στον όμορφο κήπο του είναι από τις καλύτερες στιγμές μιας βόλτας στην Αθήνα.
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 28, 2023, 12:57:37 πμ »

Ναι!!!! Και το μουσείο,τόσο το κτίριο όσο και τα εκθέματα είναι τρομερά!!!και το καφέ είναι σαν μια μικρή όαση μέσα στο κέντρο της Αθήνας!!! Βέβαια εκτός από το καφεδάκι τσίμπησα και ένα κλάμπ σάντουιτς, γιατι τόσο όμορφα νομίσματα μου άνοιξαν την όρεξη!! Πέρα από την πλάκα,πολύ όμορφα νομίσματα αλλά το γεγονός ότι δεν μπόρεσα να θαυμάσω τα νεοελληνικά με απογοήτευσε.
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3537


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 28, 2023, 08:30:53 μμ »

Καλά που το έγραψες Γιώργο . Ήθελα να πάω με δυο φίλους.
Καταγράφηκε

Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 29, 2023, 12:44:01 μμ »

Ναι ...εγώ έφαγα άσχημη ήττα....ήμουν ανυπόμονος να τα δω και στο τέλος έμεινα με τη χαρά....δεν πειράζει...ίσως τα καταφέρω Μάρτιο ,αν ανέβω για τη δημοπρασία του Μαθιουδάκη!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences