Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:21:58 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Οθων 1834 1/4 δραχμή Εκτίμηση παρακαλώ.  (Αναγνώστηκε 2641 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Themistoklis.V
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 23, 2022, 04:28:56 μμ »

Παρακαλώ μπορείτε να κάνετε μια εκτίμηση..
Ευχαριστώ πολύ.
Καταγράφηκε
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 23, 2022, 05:57:04 μμ »

Ακυκλοφόρητο MS63+. Ωραίο νόμισμα. Συλλογής σου?
Καταγράφηκε
Themistoklis.V
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 23, 2022, 06:32:21 μμ »

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την εκτίμηση σας..
Ναι είναι από την συλλογή μου.
Ποια είναι η τιμή που μπορεί  να πιάσει? 
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 24, 2022, 12:08:01 πμ »

Πρέπει να μας πεις τον βαθμό του πρώτα. Άλλο 62,63 η 64.
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1858


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 24, 2022, 04:48:34 μμ »

Πως μπορει να παρει τετοιο ψηλο βαθμο με τις μπιλιες φαγωμενες στην πισω πλευρα και με την φθορα που εχει στην κορωνα?
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 24, 2022, 05:01:00 μμ »

Είναι πρόβλημα μήτρας. Μπουκωμένη. Και εγώ πιστεύω ότι είναι χαμηλό ακυκλοφόρητο. 
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1858


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 24, 2022, 06:20:59 μμ »

Αν ειναι θεμα μητρας τοτε μπορει να παρει ενα ms61-62 γιατι οντως το υπολοιπο νομισμα ειναι πολυ ωραιο με δυνατες λεπτομερειες.
Καταγράφηκε
PANAGIOTIS THESS.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 785


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 24, 2022, 10:02:32 μμ »

Όμορφο.... ακυκλοφόρητο τεταρτάκι του 34. Ότι υπάρχει σε ατέλειες στο χτύπημα είναι μπούκωμα μήτρας και όχι φθορά κυκλοφορίας (μπίλιες στέμματος). Μάλιστα έχει λιγότερα μπουκώματα από άλλα της αυτής ημερομηνίας. Κάπου στο MS63 το βλέπω...
Καταγράφηκε
Themistoklis.V
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 25, 2022, 10:39:51 μμ »

Ευχαριστώ πολύ για τς απαντήσεις σας.
Συγνώμη ξέχασα να διευκρινίσω ότι έχει πάρει βαθμολογια ms 64.
Η αλήθεια είναι ότι η φωτογραφίες το αδικούν αρκετά..
Θα ήθελα να μάθω, ποιες είναι η τιμές του πάνω κάτω  σε αυτήν την βαθμολογία?

Καταγράφηκε
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 26, 2022, 10:05:42 πμ »

Ευχαριστώ πολύ για τς απαντήσεις σας.
Συγνώμη ξέχασα να διευκρινίσω ότι έχει πάρει βαθμολογια ms 64.
Η αλήθεια είναι ότι η φωτογραφίες το αδικούν αρκετά..
Θα ήθελα να μάθω, ποιες είναι η τιμές του πάνω κάτω  σε αυτήν την βαθμολογία?



Aρχικά να πω ότι εξ'αρχής σου είπα ότι είναι MS63+ . Πήρες βαθμό ΜS64 about GEM πολύ καλά. Με αυτή την βαθμολογία η αξία του είναι σημαντική . Όμως θα σου δείξω κάτι που θα σε προβληματίσει όπως με προβλημάτισε κι εμένα αρκετά.  Υπάρχει δημοπρασία στο 63ρι το 2019 που εκκίνησε 800€ κι έκλεισε 800€ αλλά υπάρχει και δημοπρασία ένα χρόνο αργότερα το 2020 που εκκίνησε 750€ κι έμεινε απούλητο. Υπάρχει δημοπρασία στο 64ρι που έκλεισε 1400€  αλλά υπάρχει και δημοπρασία που το 64ρι έκλεισε 520€. Η αστάθεια στην τιμή δημοπρατικά με προβληματίζει.  Βλέπω ότι ρωτάς επίμονα από την στιγμή που άνοιξες το θέμα για το τι λεφτά μπορεί να πιάσει αυτό το νόμισμα.Συγκεκριμένη απάντηση δεν υπάρχει. Παίζεις και ρισκάρεις. Τόσο απλά. Μπορεί να σταθείς τυχερός και να πιάσεις 1400€ ή 1500€ μπορεί να πιάσεις 550 μπορεί να σου μείνει και απούλητο. Το νόμισμά σου εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ παρά τα μπουκώματα μήτρας στο στέμμα που είναι συνηθισμένα σε κοπές Παρισινές στον Όθωνα. Άν αποφασίσεις να το διώξεις από τη συλλογή σου  θέλω να το ξανασυζητήσουμε. Καλημέρα Θέμη.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2022, 10:07:52 πμ από IliopoulosC » Καταγράφηκε
Themistoklis.V
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 26, 2022, 05:31:54 μμ »

Σας ευχαριστώ κύριε iliopouloc
εκτιμώ ιδιαίτερα την εκτίμηση σας.
Η αλήθεια είναι ότι ειδα διάφορες βαθμολογίες,  με διάφορες τιμές, όπως αναφέρατε..
Γιαυτό ήθελα πρώτα μια γνώμη κάποιου έμπειρου.
Αυτό που παρατήρησα από τον κύριο panagioti thess και τον ευχαριστώ πολύ, στα μπουκωματα στο στέμμα αυτής τς ημερομηνίας, Βλέπω ότι τα ποιο πολλά  έχουν θέμα στο στέμμα και στις μπίλιες.
Αυτό που παρατηρώ με τον μεγεθυντικό στο συγκεκριμένο νόμισμα βλέπω ότι έχει πολύ λίγα σημεία τα οποία είναι μπουκωμένα η μπίλιες. Προσπάθησα να βγάλω  φωτογραφία λίγο πιο κοντά στο στέμμα, αλλά θεωρώ και πάλι ότι αδικείται από τν φωτογραφία.
Όπως και να έχει σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για την βοήθεια σας. Όσων αφορά κύριε iliopoulos για την πώληση του,  μπορούμε να τα συζητήσουμε κάποια στιγμή ιδιαίτερος σε μήνυμα ή στο τηλέφωνο.  Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών.



Καταγράφηκε
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 23, 2022, 10:03:18 μμ »

Ευχαριστώ πολύ για τς απαντήσεις σας.
Συγνώμη ξέχασα να διευκρινίσω ότι έχει πάρει βαθμολογια ms 64.
Η αλήθεια είναι ότι η φωτογραφίες το αδικούν αρκετά..
Θα ήθελα να μάθω, ποιες είναι η τιμές του πάνω κάτω  σε αυτήν την βαθμολογία?



Καλησπέρα . Η πιστοποιήση που λές ότι πήρε δεν ισχύει διότι πολύ απλά το σλάμπ που δείχνεις δεν είναι καμιας έγκυρης και αναγνωρισμένης εταιρίας πιστοποιήσεων όπως (NGC / PCGS / ANACS / ICG) .  Αναφέρομαι στις φωτογραφίες που ανέβασες στο Vendora για να το πουλήσεις εδώ :

https://vendora.gr/items/xojznj/1834-14-king-otto-ms-64.html

Τώρα κάτι άλλο. Πιστεύεις ειλικρινά φίλε μου ότι το κέρμα αυτό θα σου δώσει 2000€ ?? Πιστεύεις ότι αν το πουλήσεις μέσα στο ίντερνετ οπουδήποτε θα πιάσεις αυτό το ποσό? Καταρχάς σου έγραψα και παραπάνω ότι στον οίκο Καραμήτσο το 64ρι έκλεισε 1400€ και ήταν καλύτερο νόμισμα από το δικό σου. Το δικό σου έχει μπούκωμα στη μήτρα στον θυρεό και οι μπίλιες δεν είναι εμφανείς είναι ελάττωμα που του στερεί αξία προφανώς. Δέν έχει δηλαδή καλό πάτημα. Έχει μεν ακυκλοφόρητη ποιότητα αλλά δεν έχει πάτημα. η μήτρα δεν έγραψε καλά στο σχέδιο. Του Καραμήτσου είχε τέλειο πάτημα με πλήρη απεικόνιση στις μπίλιες στον θυρεό ένα στολίδι ένα σχεδόν διαμάντι about gem που λένε και οι Αμερικάνοι και έκλεισε 1400€ (χωρίς προμήθειες ξύδια μύδια κλπ) . Ειλικρινά πιστεύεις ότι με το δικό σου θα πιάσεις 2000€?  Κάτι άλλο να σου πω γιατί είσαι πιτσιρικάς και θα πρέπει να το προσέξεις είναι το εξής. Σου ζήτησα όταν είναι να το πουλήσεις το νόμισμα να μιλήσουμε. Εσύ το έβγαλες φόρα παρτίδα στο Vendora για πώληση. Τώρα για μένα έχασε το ενδιαφέρον του. Πλέον δεν ενδιαφέρομαι γι αυτό . Το "έκαψες" το κέρμα.  Καλοπούλητο σου εύχομαι.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2022, 06:03:42 πμ από Nonos » Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 23, 2022, 10:41:11 μμ »

Ηρεμα! Δικαιωμα του ειναι να ζητησει οσο θελει.

Δεν θα τον κρινουμε γιαυτο. Αν δει οτι δεν εχει προσφορες θα αποφασισει στην πορεια τι θα κανει.

Ωραιο νόμισμα παντως με φουλ λουστρο.
Καταγράφηκε

Themistoklis.V
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 24, 2022, 12:25:40 πμ »

Κύριε ΙΙliopoulos σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την αξιολόγηση σας. Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι,.ότι βγάζετε μια επίθεση απέναντι μου,.χωρίς να καταλάβω το γιατί; εγώ μια αξιολόγηση ζήτησα,την δώσατε και σας ευχαριστώ και παλι . Επίσης  μου είπατε όταν αποφασίσεις να το πουλήσεις να το συζητήσουμε. Ήσασταν ο πρώτος που σας είπα ότι εχθές αποφάσισα ότι θέλω  να το πουλήσω. Φυσικά και το ανέβασα, έπρεπε μάλλον να σας ρωτήσω πρώτα εσάς?  Όσο για τς δημοπρασίες του κυρίου καραμιτσου, που νομίζετε μόνο εκεί γίνονται δημοπρασίες,  μπείτε και στο Heritage Auctions η τελευταία δημοπρασία το 2019 το τεταρτακι ms 64 πουλήθηκε 1700 δολάρια. Ο καθένας κρίνει και πουλάει όσο νομίζει. Εγώ από την μεριά μου σας εύχομαι υγεία και τύχη για εσάς και την οικογένεια σας. Να είστε καλά..
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 24, 2022, 01:45:35 πμ »

Καλησπέρα με ενδιαφέρει στα 786 ευρώ Απορία.
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences