Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 03:45:21 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Έκθεση στην Αθήνα? Είναι εφικτό?  (Αναγνώστηκε 5128 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3537


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 04, 2022, 09:45:23 μμ »

  Σήμερα δεν πήγα στην δουλειά , άρρωστος για μια ακόμη φορά (ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι έχω δύο μωρά) όμως βρήκα λίγο χρόνο να ξεκουραστώ και να μπω και στο στέκι το βραδάκι, βλέποντας Ιταλία - Γερμανία παράλληλα στην ΕΡΤ.  

Αυτό που συζήτησα χθες με έναν φίλο στο μαγαζί είναι τι μπορούμε να κάνουμε για να βελτιώσουμε την φάση στην Ελλάδα με τα συλλεκτικά νομίσματα. Ιδέες ερχόντουσαν και πήγαιναν από τις δύο πλευρές. Αυτό εννοείται που μονοπώλησε την συζήτηση, είναι η διοργάνωση μιας έκθεσης νομισμάτων στην Ελλάδα που τόσα χρόνια λείπει. Τι φταίει άραγε? Θα χαρώ να διαβάσω τις απόψεις σας γιαυτό το θέμα.

Θα γράψω λίγα πράγματα απ΄την μεριά που τι πιστεύω ότι φταίει.

1) Λείπει ένας κοινός φορέας

Εδώ ερχόμαστε στο ερώτημα , ποιος μπορεί να οργανώσει κάτι τέτοιο με ασφάλεια και να έχει επιτυχία?

  Στην συζήτηση με τον φίλο,  του έφερα σαν πρότυπο την BNTA η οποία είναι μια ένωση στην Αγγλία που απαρτίζεται από επαγγελματίες του χώρου και πληρώνουν συνδρομή ανά χρόνο. Υπάρχει γραμματειακή υποστήριξη η οποία διοργανώνει τις εκθέσεις στην Αγγλία. Αποδεκτή από όλους.

2) Παρτάκιδες ?

Ο Έλληνας  φημίζεται για το πόσο παρτάκιας είναι. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τα προσωπικά συμφέροντα του καθενός να μπαίνουν εμπόδιο σε κάθε νέα προσπάθεια. Σνομπάρνοντας εύκολα κάθε καινοτομία.

3) ΠΝΕ

Η ΠΝΕ είναι μεγάλη συζήτηση. Πολλές γενιές συλλεκτών έχουν περάσει από εκεί και εγώ προσωπικά ήμουν μέλος από το 2012. Από το πικ στο ναδίρ. Πολλές χαμένες ευκαιρίες. Η ΠΝΕ θα μπορούσε εύκολα να διοργανώσει έκθεση νομισμάτων στην Αθήνα με το όνομα και τα μέλη που είχε.

Ξέρετε τι ωραίο συναίσθημα που ήταν να ξυπνάς κάθε Κυριακή πρωί περίπου στις 8 30 , για να πας να προλάβεις μια ωραία θέση και να ψωνίσεις κανένα ωραίο νόμισμα? Μέχρι και από επαρχία κατέβαιναν για την ΠΝΕ. Έπειτα ο απολαυστικός καφές στο υποβαθμισμένο Μοναστηράκι τότε πριν την έλευση του RBNB που άλλαξε ριζικά την περιοχή.

Είχαν πολλές ευκαιρίες στην ΠΝΕ αλλά δυστυχώς τις σπατάλησαν όλες με αποκορύφωμα την υπεξαίρεση χρημάτων από τα ταμεία,  που ξενέρωσαν και πολύ κόσμο.

Θέλω να διαβάσω τις απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα. Νομίζω είναι πολύ σοβαρό και ενδιαφέρον.


Τι χρειάζεται ο χώρος μας? Τι πρέπει να γίνει για να διοργανωθεί μια σοβαρή έκθεση η οποία θα έχει επιτυχία στην Αθήνα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2022, 09:48:24 μμ από SVcollector » Καταγράφηκε

sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 899


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 04, 2022, 11:23:35 μμ »

Οι συλλέκτες έχουν αποξενωθεί και δεν θέλουν συναντήσεις , ΠΝΕ και μαγαζιά πόσο μάλλον εκθέσεις .
Δε μιλάω για τις φιλότιμες προσπάθειες σου Χρήστο
που επειδή ασχολήσε με μεράκι θέλεις να κάνεις το καλύτερο οπότε προσπαθείς από πολλές πλευρές .Ούτε για μεμονομένες περιπτώσεις ιδιωτών και επαγγελματιών που με καθαρό τρόπο προσπαθούν να προάγουν το συλλεκτισμό.
Μιλάω για το χάλι που λέγετε ΠΝΕ , για τα αρπακτικά που το παίζουν δάσκαλοι του συλλεκτισμού και για κάθε τυχοδιώκτη εμποροσυλλέκτη ή επαγγελματία που  δημιούργησαν την επιφυλακτικότητα και τελικά την  αποξένωση στους συλλέκτες . Εν ολίγοις πως μπορεί να γίνει μια έκθεση αν τελικά δεν έρθει ο κόσμος;
Καταγράφηκε

cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 04, 2022, 11:46:28 μμ »

Χρηστο τωρα ανοιγεις μια τεραστια κουβεντα. Η αποψη μου ειναι οτι αρχικα καλο θα ηταν να συναντιωμαστε πιο συχνα για καφε τις Κυριακες. Αυτο θα εφερνε ιδεες. Θα μπορουσε ισως το στεκι να παρει την πρωτοβουλια καθοτι θα μπορουσε ως φορεας να το κανει. Θα μπορουσαμε να ιδρυσουμε ενα club με συνδρομη απο τα μελη. Σκεψεις καταθετω μηπως κ ξεκινησουμε κατι νεο.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 05, 2022, 08:22:51 πμ »

Καλημέρα!! Η γνώμη μου για το θέμα είναι ότι , δυστυχώς είναι αδύνατο να διοργανωθεί κάποια έκθεση που να έχει επιτυχία στην Ελλάδα και εξηγούμε. Είμαστε μια μικρή χώρα πληθυσμιακά,και με τραγικά μικρά ποσοστά συλλεκτών. Αυτό έχει ως επακόλουθο να είναι πολύ λίγα τα καταστήματα συλλεκτικών.Σε όλες τις χώρες που πραγματοποιούνται επιτυχημένες εκθέσεις,ναι μεν πηγαίνουν εκθέτες από άλλες χώρες,αλλά αρχικώς στηρίζονται στην "μαγιά" τον εγχώριων εμπόρων.Εδω στην Ελλάδα με 10 εμπόρους τι έκθεση να γίνει? Ποιός θα δεχθεί να επωμιστεί δια του 10 τόσα έξοδα,με πιθανότητα να μπει και μέσα? Συνυπολογίστε σε αυτό και ότι η συντριπτική πλειοψηφία των εμπόρων έχει έδρα την Αθήνα,άρα για αυτούς είναι ασφαλέστερο να παραμείνουν στο κατάστημα τους ,παρά να πάρουν το ρίσκο της έκθεσης...και ουσιαστικά αυτό γίνεται αν τι σκεφτείτε...οι περισσότεροι έμποροι στην Αθήνα έχουν ανοίξει καταστήματα στην ίδια περιοχή,και έχουν φτιάξει μια δική τους άτυπη "έκθεση" αφού με μια βόλτα με τα πόδια μπορείς να τους επισκεφθείς σχεδόν όλους.Αρα δεν υπάρχει λόγος για αυτούς να ρισκάρουν το εγχείρημα.
Καταγράφηκε
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 05, 2022, 09:16:26 πμ »

Έχει κανείς λεφτά ν'αγοράσει ρε παιδιά? Εδώ μας έχουν πνίξει οι φόροι ο ενφια που φέτος ήρθε 6 μήνες νωρίτερα το ρεύμα της ΔΕΗ που το πληρώνουμε 3 φορές ακριβότερα από πέρσυ τα καύσιμα που είναι τ'ακριβότερα στην Ευρώπη και τα τρόφιμα που ανατιμώνται διαρκώς.Πάς σούπερ μάρκετ δίνεις 50€ και δεν παίρνεις τίποτε. Ούτε καλάθι δεν γεμίζεις. Δίνεις 30€ στο βενζινάδικο και κατουρά η κάνουλα πλέον. Ούτε το κόκκινο λαμπάκι στο ταμπλό δεν σβήνει ...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο ...  Παίρνεις το αμάξι να κάνεις 30 Km και θές μια ουγγιά ασήμι πήγαινελα... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο ...   

Υ.Γ Οκτώβρη ακούγεται ότι έρχονται εκλογές.  Σαρκασμός
Υ.Γ 2 Ο Πούτιν έχει καρκίνο στο πάγκρεας και του δίνουν 4 μήνες ζωής. (για τους επενδυτές τα 2 αυτά υστερόγραφα)  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 05, 2022, 09:43:12 πμ »

Εχω φανει πολυ κακος παλαιοτερα για τις αποψεις μου. Δε θα πω πολλα.

Εκθεση στην Αθηνα ; Γιατι στην Αθηνα ;
Φυσικα και ειναι εφικτο να γινει οπουδηποτε εκθεση, αν αποβληθει ακριβως αυτο... "Αθηνα".

Καποτε γινοταν Θεσ/νικη. Μικρη, αλλα γινοταν.
Κι αφηστε την ΠΝΕ απ εξω.

Αυτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 05, 2022, 09:49:46 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 05, 2022, 10:01:22 πμ »

Γα να μην λετε οτι απλα πεταω κουβεντες...

Στη Χαλκιδικη, στην Κρητη, στη Μυκονο, στη Σαντορινη, στην Κερκυρα, στο ΧΨ μερος εκτος Αθηνας θα κανεις εκθεση. Λετε οι ειδικοι που ασχολουνται να ειναι χαζοι, που σχεδον ολες τις "συναντησεις" με επενδυτες, επιχειρηματιες κλπ τις κανουν καλοκαιρι σε τετοια μερη ; ... Χωρις την αντιστοιχη "ΠΝΕ" τους εννοειται.

Τεσπα... Αυτα... οπως ειπα και πιο πριν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 05, 2022, 10:02:59 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
rama
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 135


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 05, 2022, 10:36:47 πμ »

Δεν θα πώ πολλά, άλλωστε δεν είμαι γνώστης ούτε μεγάλος συλλέκτης.
Αλλά όταν σε ένα hobby/αγορά οι έμποροι είναι περισσότεροι από τους δυνητικούς πελάτες, δεν περπατάει το πράμα.
Καταγράφηκε
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 05, 2022, 11:16:45 πμ »

H Έκθεση θέλει και ξένους εκθέτες εκτός από Έλληνες. Εγώ πχ αν θέλω να ψωνίσω κάτι γιατί να πάω στην έκθεση να συναντήσω έναν έλληνα αθηναίο έμπορο όταν μπορώ κάλλιστα να τον βρώ εύκολα στο μαγαζί του την ώρα που θέλω και με βολεύει? Έναν Ολλανδό όμως ή έναν Κινέζο έμπορο ή έναν Αυστριακό πχ που δεν μπορώ θα προτιμούσα να τον δώ στην έκθεση διότι δεν έχω την ευχέρεια να τον δώ από κοντά όποτε θέλω. Να δώ και τα νομίσματά του από κοντά διότι αλλιώς είναι από το ίντερνετ να τα βλέπεις σε φωτογραφίες αλλιώς από κοντά. Άρα θα πρέπει η Έκθεση να χει και ξένους εκθέτες.

Άσε που αν κανείς θέλει να πουλήσει νομίσματα σε ξένους εκθέτες θα έχει την ευκαιρία στην Έκθεση να το κάνει άρα τον παρακινεί να πάει. Μιας και λέμε ότι υπάρχουν πολλοί πωλητές και λίγοι αγοραστές να μια ευκαιρία  και για τους πωλητές σε μια έκθεση με ξένους εκθέτες. Δηλαδή δίνει ένα κίνητρο.

Η Έκθεση θα πρέπει να δίνει την δυνατότητα συμμετοχής και των εταιριών πιστοποίησης άλλο ένα κίνητρο να πάει κανείς. Άν πχ θέλω να πιστοποιήσω νομίσματα να μπορώ να τα παραδώσω άμεσα στην ίδια την εταιρία και να μου το επιστρέψει πίσω σλαμπαρισμένο σε μια έκθεση να υπάρχει αυτή η επιλογή.

Η Έκθεση να δίνει την επιλογή να βρίσκεσαι με εταιρίες δημοπρατήσεων ώστε να μπορείς να δώσεις κομμάτια για δημοπράτηση. Άλλο ένα κίνητρο να πάει κανείς σε μια Έκθεση. Άν και το βλέπω δύσκολο να μπορέσει ένας δημοπράτης να πάει σε μια έκθεση να παραλάβει λότα....Γιατί να το κάνει άλλωστε? Αφού οι ίδιοι οι έμποροι του τα πηγαίνουν εύκολα και άνετα...Γιατί να πάει ο δημοπράτης στην έκθεση? Λέμε τώρα...

Για να πάει κόσμος χρειάζονται κίνητρα. Κίνητρα σε σπάνια νομίσματα να δεί κανείς σε εκθέτες να μιλήσει κανείς απο το εξωτερικό να μπορεί ν'αγοράσει κάτι που δεν το βρίσκει στην Ελλάδα ή που θα το βρεί φθηνότερα  από έμπορο εξωτερικού . Να βρεί ευκαιρίες συλλεκτικές.

Αλλά πάνω απ'όλα αυτά χρειάζονται πορτοφόλια και δεν βλέπω ν'ανοίγουν στις μέρες μας τραβάει η καβουροδαγκάνα από μέσα....   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Καταγράφηκε
Stadaik
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 118


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 05, 2022, 11:51:37 πμ »

Ολόσωστος ο iliopoulosC σύμφωνα με την δική μου άποψη.
Γιατί δεν δημιουργείτε ένα ερωτηματολόγιο multiple choice:
1.ποιός θα συμμετέχει, μπορεί, όχι
2.ενδιαφέροντα: χρυσά, ασημένια, ουγγιές, Ελληνικά, ευρωνομίσματα, χαρτονομίσματα,
3.εύρος χρημάτων προς διάθεση,
4.περιοχή,
5.περίοδος του έτους

Να έχετε ένα δείγμα και τροφή για σκέψη.

Για να ανέβει και άλλο το συλλεκτικό ενδιαφέρον του κόσμου πρέπει και να αισθάνεται οτι μπορεί όχι μόνο να αγοράσει αλλά και να πουλήσει σε μια έκθεση. Το 10ευρω του Λεωνίδα έγινε ανάρπαστο στο εξωτερικό και εκεί οφείλεται η αύξηση της τιμής. Παρόμοια νομίσματα, σειρές, low mintage 2 euro commemorative θα βοηθούσαν σε βάθος χρόνου να αυξηθεί το συλλεκτικό κοινό και να χτιστεί ένα αξιοπρεπές νούμερο για να στηρίξεις μία έκθεση. Φυσικά αυτά τα νομίσματα να υπάρχει η δυνατότητα να τα ψωνίσουμε πρώτοι και όχι να φεύγει το μεγαλύτερο ποσοστό σε εμπόρους στο εξωτερικό.

Φιλικά.
Σταύρος


Καταγράφηκε
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 05, 2022, 01:24:29 μμ »

Πιστεύω είναι μακράν το πιο ενδιαφέρον θέμα στο στέκι ..... Να πω την ταπεινή μου γνώμη.... Μη ψάχνετε την άνοδο του συλλεκτισμου στις εκθέσεις στους εμπόρους στις αγορές και στα παζάρια ( που λέει και το άσμα) .... Εκεί θα βρείτε βραχυπρόθεσμα πράγματα μικροεπενδυτές κα..... Η σύνδεση της ιστορίας μας με οποιοδήποτε είδος συλλεκτικής κατηγορίας είναι το ζητούμενο.....  είναι μεράκι που εμπνέεται με οτιδήποτε όπως από ένα ένα φτηνό νόμισμα κυκλοφορίας.... Πολλές φορές αυτή η "αρρώστια" περνάει από χέρι σε χέρι και άλλες φορές εμπνέεται από τον ρομαντισμό του θέματος.... Πάντα φιλικά προς όλους
Καταγράφηκε
CRETA NUMISMATICS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20



Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 05, 2022, 04:30:38 μμ »

Έκθεση Κρήτη Ελούντα καλοκαίρι θα έρθει όλος ο κόσμος θάλασσα καλό φαγητό καλοκαίρι και μόλις ζεσταθούν και τους  ανάψουν τα κόκκινα λαμπάκια βουτάνε και στην θάλασσα για να κόψουμε τον χαβαλέ καλή ιδέα αλλά θέλει και συμμετοχή ξένων μόνο με Έλληνες δυστυχώς δεν θα έχει αίσιο τέλος το όλο εγχείρημα σωστή οργάνωση χρόνο και χρήμα θα είναι το μυστικό της  ευτυχίας     
Καταγράφηκε
CRETA NUMISMATICS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20



Προφίλ WWW
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 05, 2022, 04:47:06 μμ »

Έκθεση Κρήτη Ελούντα καλοκαίρι θα έρθει όλος ο κόσμος θάλασσα καλό φαγητό καλοκαίρι και μόλις ζεσταθούν και τους  ανάψουν τα κόκκινα λαμπάκια βουτάνε και στην θάλασσα για να κόψουμε τον χαβαλέ καλή ιδέα αλλά θέλει και συμμετοχή ξένων μόνο με Έλληνες δυστυχώς δεν θα έχει αίσιο τέλος το όλο εγχείρημα σωστή οργάνωση χρόνο και χρήμα θα είναι το μυστικό της  επιτυχίας
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3537


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 05, 2022, 08:39:46 μμ »

Μου αρεσει που συμμετέχετε.
Μην κολλάτε στην τοποθεσια. Δεν ειναι αυτό το θέμα μας.

Την αθήνα την ανέφερα διότι σε κάθε πρωτεύουσα γίνονται οι μεγαλύτερες εκθέσεις , βλέπε Λονδίνο , Βερολίνο.

Ερώτηση τοτε πανω σε αυτο.

Γιατι δεν εχει διοργανωθεί λοιπόν στην επαρχία; Θεσσαλονίκη για παράδειγμα;
Αρα η τοποθεσία δεν εχει σημασία.

Πάμε παρακάτω.

Θέλω να ακούσω και άλλες απόψεις.

Λεφτά συμφωνώ ότι δεν υπάρχουν όπως παλιά. Ανεκαθεν όμως ήταν ακριβό χόμπι.





Πολλοί έμποροι.

Συμφωνώ αλλά και σε εκθέσεις του εξωτερικού νομίζετε οτι υπάρχει λαοθάλασσα;

Προσωπική εμπειρία

Νέα Υόρκη Ιανουάριος 2022

Περίπου 50 έμποροι με τραπέζια . Δεν είδα πάνω απο 30 άτομα μαζεμένα σε δύο μεγάλες αίθουσες.
Αυτό ειναι παγκόσμιο φαινόμενο όχι ελληνικό. Νομίσματα , Ρολόγια , Διαμάντια γυροφέρνουν μεταξύ εμπόρων.

Οι μεγαλύτερες δουλειές που δεν μπορείτε να φανταστείτε γίνονται κάτω απο το τραπέζι μεταξύ εμπόρων.

Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 05, 2022, 09:17:56 μμ »

Το πιο σημαντικό στην όλη υπόθεση είναι να υπάρξει κάποιος που να διοργανώσει ή να διοργανώνει σε σταθερή βάση μια έκθεση κάθε ένα ή δύο χρόνια, όπως γινόταν στη Θεσσαλονίκη από τον Μάριο Κ... Όταν λοιπόν ο άνθρωπος έφυγε στη Γερμανία δεν βρέθηκε ένας συνεχιστής που θα διοργάνωνε τέτοια γεγονότα. Κι από κόσμο; όλο και κάτι γινόταν κι όχι μόνο από συλλέκτες, αλλά και από κόσμο άσχετο, επισκέπτες δηλαδή, που όλο και κάτι πουλούσαν ή αγόραζαν! Για να μην πω ότι από αυτές τις "μικροεκθέσεις" γεννήθηκαν και μερικοί, λίγοι έστω νέοι συλλέκτες. Λοιπόν αυτό λείπει, κάποιος διοργανωτής. Σε ποια πόλη θα γίνεται; μπορεί να πραγματοποιείται είτε κάπου σταθερά π.χ. Θεσσαλονίκη ή και σε κάποιες (2-3) άλλες μεγάλες πόλεις εναλλάξ. Για Αθήνα δεν μιλάω, διότι με τόσα καταστήματα που διαθέτει, δεν έχει πιστεύω τόσο μεγάλη ανάγκη για μια ακόμα εκδήλωση. Επίσης ρόλο θα έπαιζε και το χρονικό διάστημα που θα γινόταν ένα τέτοιο γεγονός ώστε να συνδυαστεί από πολύ κόσμο που διαμένει σε γειτονικές περιοχές, σαν ένα ταξίδι αναψυχής και εκδρομής. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά είπα μια γνώμη.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences