Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 08:28:00 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Attica Auctions - June Auctions  (Αναγνώστηκε 8170 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Attica Auctions
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 19


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 02, 2022, 11:19:29 μμ »

Καλησπέρα σας,

Με χαρά σας παρουσιάζουμε την 2η και 3η δημοπρασία μας που θα λάβει χώρα την Κυριακή 26 Ιουνίου και ώρα 13:30, με χαρτονομίσματα, έπειτα τα νομίσματα στις 15:00 και θα καταλήξουμε με την Invest Gold Auction που θα ξεκινήσει στις 19:00. Θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο St. George Lycabettus στην αίθουσα Le Grand Balcon, θα χαρούμε να σας δούμε από κοντά.

Στο παρακάτω link μπορείτε να δείτε αναλυτικά την δημοπρασία και περαιτέρω πληροφορίες. Επίσης μέσω του link μπορείτε να εγγραφείτε στην πλατφόρμα και να παρακολουθήσετε live την δημοπρασία μας :

https://www.biddr.com/auctions/atticaauctions/

Auction 2 - Χαρτονομίσματα
Auction 3 (Part A) - Νομίσματα
Auction 3 (Part B) - Επενδυτικά Χρυσα νομίσματα - 0% buyer’s fees

Στην Auction 2 και 3 (Part A) η προμήθεια του αγοραστή είναι 20% + ΦΠΑ.
Στην Auction 3 (Part B) η προμήθεια του αγοραστή είναι 0%.

Link της ιστοσελίδας της εταιρίας :

https://www.atticaauctions.com

Το viewing θα πραγματοποιηθεί από τις 6 έως 25 Ιουνίου. Παρακαλούμε για να κλείσετε ραντεβού επικοινωνήστε στο info@atticaauctions.com με επιθυμητή ημερομηνία και ώρα, θα χαρούμε πολύ να σας υποδεχτούμε.

Η επόμενη δημοπρασία μας θα πραγματοποιηθεί τέλος Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου.

Με εκτίμηση,

Attica Auctions
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 07, 2022, 09:50:04 μμ »

Είδα όλα τα λοτ και μπορώ να πω πως πρόκειται για μια πολύ ωραία δημοπρασία από άποψη περιεχομένου! Πλήθος όμορφων νομισμάτων και με αρκετά εξ αυτών να είναι σπάνια.

Πολύ θετικό το γεγονός ότι υπάρχει επιτέλους μια δημοπρασία που θα γίνει από κοντά με φυσική παρουσία. Έτσι θα υπάρχει η δυνατότητα να βρεθούν πάλι συλλέκτες και μη, σε ένα χώρο μετά από πόσο καιρό.

Μεγάλο σπάσιμο πως δυστυχώς λόγω του στρατιωτικού μου δεν θα μπορέσω να παραβρεθώ Αναποφασιστικότητα. Σίγουρα όμως με τις διαδικτυακές επιλογές που παρέχονται θα έχω τη δυνατότητα να κάνω τα bidαρίσματά μου. Τυχεροί όσοι θα έχουν τη δυνατότητα να πάνε! Μακάρι να γίνονται πάντα τέτοιες ωραίες δημοπρασίες που μόνο θετικό πρόσημο μπορούν να έχουν!
Καταγράφηκε

SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 27, 2022, 09:52:19 μμ »

Να γράψω μερικά σχόλια που μπορούν να βοηθήσουν τα μέλη μας σε ότι έχει να κάνει με την πετυχημένη προσπάθεια του κυρίου Μαθιουδάκη.

Την Κυριακή που μας πέρασε έγινε σε γνωστό ξενοδοχείο του Λυκαβητού για πρώτη φορά η δημοπρασία Attica Auctions, στην οποία έδωσα το παρών.

Ο χώρος πολύ καλός με αρκετό κόσμο που παρευρέθηκε. Πολύ καλή οργάνωση που δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει δημοπρασίες εξωτερικού. Πολλοί φίλοι και γνωστοί στην αίθουσα. Τα νομίσματα πολύ καλά. Άντεξα να καθίσω μόνο στην κύρια δημοπρασία ( 3 ώρες)  που είχε με τα σπάνια νομίσματα,  καθώς οικογενειακές υποχρεώσεις δεν μου επέτρεπαν να μείνω μέχρι το τέλος.

Σας συνιστώ την επόμενη φορά ακόμα και αν δεν έχετε σκοπό να αγοράσετε κάτι να πάτε έστω από κοντά να δείτε πώς λειτουργεί μια δημοπρασία. Είναι μια πολύ όμορφη εμπειρία για το χόμπι μας.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2022, 09:53:14 μμ από SVcollector » Καταγράφηκε

digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 28, 2022, 12:02:38 μμ »

Να γράψω μερικά σχόλια που μπορούν να βοηθήσουν τα μέλη μας σε ότι έχει να κάνει με την πετυχημένη προσπάθεια του κυρίου Μαθιουδάκη.

Την Κυριακή που μας πέρασε έγινε σε γνωστό ξενοδοχείο του Λυκαβητού για πρώτη φορά η δημοπρασία Attica Auctions, στην οποία έδωσα το παρών.

Ο χώρος πολύ καλός με αρκετό κόσμο που παρευρέθηκε. Πολύ καλή οργάνωση που δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει δημοπρασίες εξωτερικού. Πολλοί φίλοι και γνωστοί στην αίθουσα. Τα νομίσματα πολύ καλά. Άντεξα να καθίσω μόνο στην κύρια δημοπρασία ( 3 ώρες)  που είχε με τα σπάνια νομίσματα,  καθώς οικογενειακές υποχρεώσεις δεν μου επέτρεπαν να μείνω μέχρι το τέλος.

Σας συνιστώ την επόμενη φορά ακόμα και αν δεν έχετε σκοπό να αγοράσετε κάτι να πάτε έστω από κοντά να δείτε πώς λειτουργεί μια δημοπρασία. Είναι μια πολύ όμορφη εμπειρία για το χόμπι μας.






Συμφωνώ και επαυξάνω.
Καταγράφηκε
fotiscy
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 370



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 29, 2022, 08:48:20 πμ »

Συγχαρητήρια για την πρώτη δημοπρασία, πολύ ενδιαφέρον λοτς όπου κτύπησα αρκετά Μεγάλο χαμόγελο
και πήρα μερικά Κλείσιμο ματιού
Αναμένουμε τις επόμενες!

Καταγράφηκε

“Out of the mountain of despair, a stone of hope” MLK
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 29, 2022, 09:16:54 πμ »

Συγχαρητήρια για την πρώτη δημοπρασία, πολύ ενδιαφέρον λοτς όπου κτύπησα αρκετά Μεγάλο χαμόγελο
και πήρα μερικά Κλείσιμο ματιού
Αναμένουμε τις επόμενες!



Κέρδισες κανένα καλό?   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 29, 2022, 12:00:37 μμ »

Να γράψω μερικά σχόλια που μπορούν να βοηθήσουν τα μέλη μας σε ότι έχει να κάνει με την πετυχημένη προσπάθεια του κυρίου Μαθιουδάκη.

Την Κυριακή που μας πέρασε έγινε σε γνωστό ξενοδοχείο του Λυκαβητού για πρώτη φορά η δημοπρασία Attica Auctions, στην οποία έδωσα το παρών.

Ο χώρος πολύ καλός με αρκετό κόσμο που παρευρέθηκε. Πολύ καλή οργάνωση που δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει δημοπρασίες εξωτερικού. Πολλοί φίλοι και γνωστοί στην αίθουσα. Τα νομίσματα πολύ καλά. Άντεξα να καθίσω μόνο στην κύρια δημοπρασία ( 3 ώρες)  που είχε με τα σπάνια νομίσματα,  καθώς οικογενειακές υποχρεώσεις δεν μου επέτρεπαν να μείνω μέχρι το τέλος.

Σας συνιστώ την επόμενη φορά ακόμα και αν δεν έχετε σκοπό να αγοράσετε κάτι να πάτε έστω από κοντά να δείτε πώς λειτουργεί μια δημοπρασία. Είναι μια πολύ όμορφη εμπειρία για το χόμπι μας.






Συμφωνώ και επαυξάνω.

+1000
Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 29, 2022, 12:26:49 μμ »

Αν είμαστε Αθήνα, ναι Δημήτρη. Διαφορετικά νάχαμε να λέγαμε...  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 29, 2022, 08:54:30 μμ »

Εντάξει,μπορούμε και εμείς οι επαρχιώτες να κανονίσουμε να κατέβουμε / ανέβουμε μια βόλτα Αθήνα βρε Μπάμπη!!
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 30, 2022, 09:09:10 πμ »

Προσφορές Μπαμπη γίνονται και online, εγώ πχ έχασα το ένα και μοναδικό νόμισμα της δημοπρασίας όπου είχα συγκεντρωθεί μετά από μάχη με online bidder, υπέρ διπλασιάζοντας την τιμή εκκίνησης των €800.  Αλλωστε πολύ λίγοι καθησαν στο 3ο κι ίσως πιο ενδιαφέρον κομματι της δημοπρασίας με χρυσα νομίσματα  σε τιμή σποτ (τιμή αγοράς χρυσού από την ΤΤΕ στο τελευταίο της κλείσιμο πριν την δημοπρασία)  και χωρίς καμία περαιτέρω προμήθεια.

Είναι πολύ καλό για οποιαδήποτε αγορά να σπάει κάποιο μονοπώλιο, όπως στις Ελληνικές δημοπρασίες.

Διότι με το ίδιο σκεπτικό δεν θα έπρεπε να λαμβάνεις μέρος σε καμία Ελληνική δημοπρασία.

Εάν πάλι μιλάτε για lot viewing, ε ναι, νομίζω ότι μια επίσκεψη στην Αθηνα γι αυτόν τον σκοπό και μόνο, σε συνδυασμό ίσως με άλλες εκκρεμότητες θα βοηθούσε πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2022, 09:17:59 πμ από digo » Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 06, 2022, 09:17:45 μμ »

Καλησπέρα!! Αν κάποιο μέλος μας είχε συμμετάσχει ηλεκτρονικά στην δημοπρασία και έχει κερδίσει κάποιο λοτ,θα ήθελα να μου πει αν έχει λάβει κάποια ειδοποίηση για πληρωμή κλπ.....εγώ έχω κερδίσει ένα λοτ ,και μετά από δέκα μέρες από την δημοπρασία δεν έχω λάβει κάποια ειδοποίηση ακόμα.
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 07, 2022, 09:40:20 πμ »

Καλησπέρα!! Αν κάποιο μέλος μας είχε συμμετάσχει ηλεκτρονικά στην δημοπρασία και έχει κερδίσει κάποιο λοτ,θα ήθελα να μου πει αν έχει λάβει κάποια ειδοποίηση για πληρωμή κλπ.....εγώ έχω κερδίσει ένα λοτ ,και μετά από δέκα μέρες από την δημοπρασία δεν έχω λάβει κάποια ειδοποίηση ακόμα.
δοκίμασε να τους παρεις τηλ.
Καταγράφηκε

Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 07, 2022, 10:11:42 πμ »

Έχει υπάρξει τηλεφωνική επικοινωνία από την Πέμπτη όπου μου ανέφεραν ότι πιθανόν εντός της ημέρας θα μου έστελναν το invoice,πράγμα που δεν έγινε..και την Δευτέρα έστειλα και mail στο οποίο δεν έχω πάρει απάντηση έως τώρα....πιο πολύ ανησυχώ μην έχει γίνει κανένα μπέρδεμα για αυτό και ρωτάω αν κάποιο μέλος έχει κερδίσει ηλεκτρονικά κάποιο λοτ ,αν μπορεί να αναφέρει αν και αυτό αναμένει όπως και εγώ....να δω δλδ αν απλά τρέχει αργά η διαδικασία η' αν έχει υπάρξει κάποιο πρόβλημα με μένα.
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 07, 2022, 12:17:25 μμ »

Παρτους ξανα και πες οτι καλεις απο το στεκι συλλεκτων και εισαι φιλος μου.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

johnk1983
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 52


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 07, 2022, 03:41:57 μμ »

Μου έστειλαν invoice με email στις 4 Ιουλίου αναφέροντας τρόπους πληρωμής κόστος μεταφορικών και δυνατότητας παραλαβής από τα γραφεία τους έπειτα από ραντεβού. Απάντησα την ίδια μέρα ότι θέλω να κλείσω ραντεβού να παραλάβω από κοντά. Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences