Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 10:26:43 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: για τους φιλους που μαζευουν παλια ελληνικα παιχνιδια.  (Αναγνώστηκε 3981 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 02, 2022, 01:23:09 πμ »

καταφερα να βγαλω φωτο το ποδηλατακι που ειχα οταν ημουν πολυ μικρος.... μιλαμε για 1979-1980 οταν ο νονος μου το αγορασε!

ειναι ποδηλατο αεροπλανο της Ολυμπιακης Αεροποριας! δυστυχως αν και το ειχα σε αριστη κατασταση.. εκει που ηταν μπηκαν νερα και καποια πραγματα... χαλασαν... φθαρθηκαν καποια αυτοκολητα, αλλα εφυγαν.. και η σελα μου που ειχε μαυρο λεπτο πλαστικο... εξαφανιστηκε..

εχει πλακα που γραφει στις τουρμπινες... DC-9. εχω την εντυπωση οτι δεν ειχε τετοιο τυπο αεροσκαφους η ολυμπιακη...

στην αλλη μερια... υπαρχει ακομα το ονομα... ΟLYMPIC... εδω δεν φαινεται....
ελπιζω να σας αρεσει! δεν εχω δει ακομα δευτερο! περιεργο! να ηταν πολυ περιορισμενη εκδοση;;; ηταν πολυ ακριβο τοτε...

στο τιμονι εχει και την μαρκα... γραφει VIOBI  και το made in Geece αν θυμαμαι καλα.

την ξερετε την εταιρια; αναρωτιεμαι αν ειναι απο το ελληνικο Νιοβη.... το ονομα...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2022, 01:24:36 πμ από NMS » Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1056



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 02, 2022, 01:20:09 μμ »

Καλά Νίκο, μιλάμε για πολύ προχωρημένο νονό!

Κι εσυ , το συλλεκτικο μικρόβιο από νήπιο για να το κρατήσεις τσίλικο!   Σαρκασμός
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 02, 2022, 06:30:08 μμ »

ναι ηταν απιστευτος ο νονος μου! ηταν θειος (αδερφος της μαμας μου) και νονος μου..

χαχαχα γενικα δεν εσπαγα τα παιχνιδια μου αλλα τα προσεχα πολυ! χχμμ... λες απο τοτε να το ειχα το μικροβιο; χαχαχαχα  η μανα μου ειχε δωσει πολλα απο τα παιχνιδια μου σε αλλα παιδακια οταν μεγαλωσα! ηταν σε αριστη κατασταση!!!

πρεπει να εχω κρατησει ελαχιστα αλλα σιγουρα εχω στο παταρι το πρωτο μου αμαξακι!! ηταν ενα πλαστικο μεγαλο σε μεγεθος WV T2 φτιαγμενο στην ελλαδα!!! υπεροχο κομματι και ακομα ειναι σε αψογη κατασταση! οκ.. αυτο ειναι κατι λογικα ευκολο να βρεις... πουλουσαν πολλα τοτε.... αλλα το ποδηλατο αεροπλανο δεν το εχω ξαναδει!! κι εδω μονο 1 ειχαν φερει!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences