Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 01:52:44 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι είναι τούτο πάλι...  (Αναγνώστηκε 15828 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 01:18:58 πμ »

το εχω δει βασιλη μου αυτο.. και φαινεται σαν ΡΑΚ.. κατι τετοιο... αλλα πολλες φορες μπορει να σε ξεγελασει και να ειναι απλα δεσιμο ενος στεφανιου ή κατι αλλο...

παιζει εντονα να ειναι και jeton! κι εκει... αντε να βρεις τι ειναι....

Νικο μεχρι την 400 σελιδα του πρωτου δεν ειναι κατα πασα. Φυσικα το θεμα ειναι ζαλαδα αλλα αν το παρεις πεισματικα βρισκεται.
Θελει τσουλημα οι σελιδες με χαρακτηριστικο τους δυο ομοκεντρους(βασικο η αποσταση μεταξυ τους), το υπολειμα πανω απο τον εσωτερικο και αυτο που ειπε ο συναδελφος για τα γραμματα που εχει δικιο Κλείσιμο ματιού Αλλα και σχεδιο να ειναι βοηθα!!!
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 03:00:04 πμ »

ναι.. το πιο πιθανο ειναι να εχει δικιο ο βασιλης με τα γραμματα.. απλα κραταω μια πισινη.. γιατι την εχω πατησει ετσι... το ματι εβλεπε αυτο που ηθεμε να δει.. κι οχι αυτο που ηταν.. γιατι απλα παραμορφωνοταν απο την φθορα!
μεχρι την 400 ποιου; του 1800-1900; του 1700-1800; ποιο παλιο; εψαχνα και στους δυο... σε καποιες χωρες και μετα παο καποια ωρα... εβλεπα πουλακια...αντι νομισματακια! χαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 05:01:50 πμ »

αν δεν εκανα κανενα λαθος... στον καταλογο του 1800-1900 δεν ειναι! τον περασα ολο... ζαλιστκα και πονεσαν τα ματια μου... 5 το πρωι πια...  παω για υπνο...
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 11:07:50 πμ »

Επειδή αυτό που μαθαίνω στα παιδιά μου είναι ότι "όποιος προσπαθεί τα καταφέρνει" και επειδή τρέφω απεριόριστο σεβασμό ειδικά στα άτομα που προσπαθούν χωρίς να έχουν καμία υποχρέωση. Θα κάνω πιο ενδιαφέρουσα την αναζήτησή σας και θα προσθέσω ένα μικρό, συμβολικό κίνητρο.
Επειδή το νόμισμα που ψάχνουμε, το έχω πάνω από 30 χρόνια και μάλιστα το βρήκα μόνος μου έξω, δεν μπορώ να το δώσω λόγω συναισθηματικού δεσίματος, αλλά όποιος καταφέρει 1ος να ταυτοποιήσει το νόμισμα, θα του χαρίσω αυτό... (εννοείται όλα πληρωμένα από εμένα φυσικά).
Ξέρω ότι δεν έχει ιδιαίτερη αξία αλλά δίδεται για λόγους συμβολικούς. Η προσπάθεια, σε κάθε περίπτωση πρέπει να ανταμείβεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2012, 11:42:45 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 02:21:23 μμ »

αμαν! χαχαχαχα μη μου βαζεις τετοια!!! χαχαχαχα τι ειναι το 1.5, οι 3 ή οι 6 πιαστρες;;

Κωστα μου... προς Θεου... και πριν το τι κερδιζω.. το εγραψα για πλακα! δεν χρειαζεται να δωσεις τιποτα! ειλικρινα!  ειναι χαρα να μπορεσουμε να το βρουμε! κανουμε κι εμεις το ταξιδι... και σαν πουαρο.... προσπαθουμε να βρουμε τι ειναι...

καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες για τους συναισθηματικους δεσμους με το αλλο νομισμα! Χαμόγελο σκεψου... εχω 3 απιστευτα απαραδεκτα... μονο ενα καταφερα να βρω οτι ειναι 10 λεπτα του 1869-70.... που ηταν σε καλυτερη κατασταση... τα αλλα δεν βλεπεις τιποτα πανω.... και εψαχνα σαν τρελλος να βρω τι ειναι αλλα ματαια... ε δεν τα δινω με τιποτα! αλλα σε πιστοποιηση... σε τρωω! χαχαχαχα ειναι ΧR -15  (ναι... μειον15) χαχαχαχαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 02:36:16 μμ »

Είναι οι 3 πιάστρες 1223/30... είναι καλούτσικο... αν και τρύπιο.
Ξέρω ότι δεν έχει ιδιαίτερη αξία αλλά δίδεται για λόγους συμβολικούς.
Η προσπάθεια, σε κάθε περίπτωση πρέπει να ανταμείβεται.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 03:36:46 μμ »

αναρωτιεμαι μηπως ψαχνουμε σε λαθος βαση.... και η κορωνα δεν ειναι πανω απο κυκλικο θυραιο... αλλα πανω απο το μονογραμμα  του ηγεμονα... πχ... C...... ή G.....
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 04:36:29 μμ »

ναι.. το πιο πιθανο ειναι να εχει δικιο ο βασιλης με τα γραμματα.. απλα κραταω μια πισινη.. γιατι την εχω πατησει ετσι... το ματι εβλεπε αυτο που ηθεμε να δει.. κι οχι αυτο που ηταν.. γιατι απλα παραμορφωνοταν απο την φθορα!
μεχρι την 400 ποιου; του 1800-1900; του 1700-1800; ποιο παλιο; εψαχνα και στους δυο... σε καποιες χωρες και μετα παο καποια ωρα... εβλεπα πουλακια...αντι νομισματακια! χαχαχαχαχα

Oταν λεω του πρωτου φυσικα αναφερομαι στο 1700-1800.
Νικο προσπαθησε να ψαχνεις του δυο κυκλους  με σωστη αποσταση ,εχοντας στο μυαλο οτι αναμεσα τους εχει περιφερειακα γραμματα ή σχεδια. Μαλιστα τα γραμματα τα κοβω για λατινικα. Καθε υποψηφιο κατοπιν θα πρεπει να εχει πανω απο τον εσωτερικο το σχεδιο που αχνοφαινεται, και κατω στην 8 περιπου τα υπολειμματα των γραμματων



Υ.Σ Κωστα (αν θυμαμαι καλα ) ελα ρε φιλε , εδω κανουμε τον χαβαλε μας , περναμε ευχαριστα και νομιζω κανεις δεν θελει αναμοιβη για οτι προσφερει, ή τουλαχιστον οχι εγω.

Ρε παιδια η σελιδα του forum δεν μου καλυπτει ολη την οθονη. Εχει μικρανει απελπιστικα και γβαζω τα ματια μου . Τι ειναι εχω πατησει κατι ;;;
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 04:54:55 μμ »

Στην κατω πλευρα δεξια της οθονης εχει εναν φακο μικρο και γραφει 100% εσυ μαλον το εκανες150 ή και 200 ξαναγυρισε το στο 100 ή εαν εχεις προβλημα με τα ματια σου (λογω ηλικας προχωρημενης ) στο 75  Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 04:59:23 μμ »

Στην κατω πλευρα δεξια της οθονης εχει εναν φακο μικρο και γραφει 100% εσυ μαλον το εκανες150 ή και 200 ξαναγυρισε το στο 100 ή εαν εχεις προβλημα με τα ματια σου (λογω ηλικας προχωρημενης ) στο 75  Γλώσσα

Ευχαριστω Γιωργο προφανως η μικρη που καθοταν εβαλε το χερακι της Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 05:02:25 μμ »

Δεν κανει τιποτα βρε αδερφε!!

Υ.Γ Σου εστειλα τον λογαριασμο με μαιλ για την πληροφορια μην μας βλεπουν και οι αλλοι  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 05:07:17 μμ »

σωτηρη χτες περασα ολο το 1800-1900 και τωρα ειμαι 667 στου 1700-1800.... ακομα τιποτα..

θα ψαξω και το 1900-2000, και το 1600-1700.... και το unusual... αλλα φοβαμαι οτι μπορει να ειναι jeton...

για την οθονη μπορει να εγινε καταλαθος...

εχε πατημενο το control (Ctrl)κουμπι στο πληκτρολογιο και γυρισε τη ροδελα του ποντικιου... προς τα πανω προς την μερια που ειναι (ή ηταν... αν εχεις ασυρματο ποντικι) το καλωδιο..

προς τα κατω θα μικρινουν γραμματα και γενικα η σελιδα.. οποτε... αναλογως φτιαχνεις οπως το θελεις...

αυτα παντα με βασικη προυποθεση οτι δεν αλλαξες τις ρυθμισεις της οθονης.. απο τα κουμπια της..
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 29, 2012, 06:04:00 μμ »

παει και το 1701-1800..... Λύπη
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 30, 2012, 12:09:30 πμ »

Το 1900-2000 ξεχνα το.
Το 1600-1701 εχει πιθανοτητες αλλα δεν το εχω Νικο
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 30, 2012, 12:22:03 πμ »

εχω φτασει στην 553 σελιδα του 1600... αλα τιποτα...

λες αντι αυτου που λεμε οτι ειναι... να ειναι η συνηθης σφαιρα με τον σταυρο που εχουν πολλα γερμανικα κτλ.. κρατιδια;;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences