Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 07:36:47 πμ
Σελίδες: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 43
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2022  (Αναγνώστηκε 112011 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #555 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 11:21:13 πμ »

Εκεί την πάτησαν γιατί δεν γινόταν να μην παρουν οι παρόντες και να παρούν οι απόντες νόμισμα. Επίσης αν αληθεύει οτι δεν σήκωναν τα τηλέφωνα μετά αυτοί που τους δασκάλεψαν είναι μια καλη αρχή. Τα νουμερα μεταξύ μας οι ξενύχτηδες θα τα βρούμε και θα τα επαναφέρουμε. Όταν φύγουν αυτοί που πρέπει.
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #556 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 12:37:00 μμ »

Μπορει τωρα χωρις νουμερα φιλε μου να αποφευγονται αυτα τα σκηνικα, αλλα αν επανελθουν τα νουμερα και παλι δεν ειναι πανακεια.
Διοτι χωρις νουμερα δε θα μπορει καποιος για ενα δυσκολο νομισμα να φερνει 15 ατομα απο το σοι του για να παρει περισσοτερα νουμερα και να μενουν 14 ατομα χωρις νομισμα και να το χρυσοπληρωνουν μετα.
Οποιος το θελει το νομισμα, πρωι στην τραπεζα στην ουρα του, το παιρνει και καλοριζικο, αν θελει και αλλα οκ ολοι μαζι στην ουρα.
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #557 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 12:50:31 μμ »

Μονακό γίναμε!!
Καταγράφηκε
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #558 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 01:38:32 μμ »

Το 2ο καλύτερο μου το πε ένας στο τηλ σήμερα.

-Ξέρεις το νόμισμα είναι πολύ ωραίο
-Ωραίο γιατί?
-Γιατί με μόνο 20 ευρώ δίνει κέρδος 200€ τουλάχιστον


50€  δίνει γνωστός έμπορος στην Αθήνα για να του πάνε οι πιτσιρικάδες κομμάτια. Επάγγελμα ρεπατζης ήξερα επάγγελμα αυτοφορακιας ήξερα αλλά επάγγελμα  στασίδας τραπέζης??

Είπαμε χαρτάκια τέλος εγώ προσωπικά όταν ξαναπάω εκεί για κέρμα θα δεχθώ μόνο χαρτί της τράπεζας από υπάλληλο η από μηχάνημα από ιδιώτη δεν θα δεχθώ.
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #559 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 01:44:54 μμ »

Το 2ο καλύτερο μου το πε ένας στο τηλ σήμερα.

-Ξέρεις το νόμισμα είναι πολύ ωραίο
-Ωραίο γιατί?
-Γιατί με μόνο 20 ευρώ δίνει κέρδος 200€ τουλάχιστον


50€  δίνει γνωστός έμπορος στην Αθήνα για να του πάνε οι πιτσιρικάδες κομμάτια. Επάγγελμα ρεπατζης ήξερα επάγγελμα αυτοφορακιας ήξερα αλλά επάγγελμα  στασίδας τραπέζης??

Είπαμε χαρτάκια τέλος εγώ προσωπικά όταν ξαναπάω εκεί για κέρμα θα δεχθώ μόνο χαρτί της τράπεζας από υπάλληλο η από μηχάνημα από ιδιώτη δεν θα δεχθώ.

+1000
Καταγράφηκε
tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 839


Προφίλ
« Απάντηση #560 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 03:01:13 μμ »

Σήμερα λοιπόν , κατέβηκα κι εγώ στην ΤτΕ στις 11 το πρωί , Οχι για να πάρω κάτι , αλλα για να δω τι παίζει κλπ .
500 άτομα για πλάκα , αστυνομία , αναρχία και καποιος μ ένα αυτοσχέδιο μπλοκάκι να γράφει ονόματα ( σειρά προτεραιότητας ) .
Καταρχήν ρώτησα τον αστυνομικό από τι ώρα βρίσκεται εκεί και απάντησε κατά τις 8 .
Μετα , αφού παρέκαμψα τις αντιρρήσεις κάποιων από τους αναμένοντες , βρέθηκα στο κεφαλόσκαλο με τον σεκιουριτά (Κλείσιμο ματιού της τράπεζας . Του είπα ότι θέλω να μιλήσω κάποιον υπεύθυνο για την διάθεση των συλλεκτικών της τραπεζας .
Φώναξε κάποιον , του είπα ότι θέλω να ΜΠΩ ΜΕΣΑ στην τράπεζα να μιλήσω . Μετά από κάποια αναμονή , οδηγήθηκα σε κάποιον με τον οποίον , μετά την αναφορά μου για εισαγγελέα , είχαμε μια καλή συζήτηση .


Η λύση για να σταματήσει ολο αυτό το τριτοκοσμικό πανηγύρι ( ακόμα και η ουρά απ τα χαράματα , τριτοκοσμική κατάσταση είναι , ολοι θα γεράσουμε και το στήνεται ενας ηλικιωμένος συλλεκτης από τις 5 το πρωί το θεωρώ απαράδεκτο . Ολοι μεγαλώνουμε Αλλωστε )

1. Κατάθεση ΕΓΓΡΑΦΗΣ αναφοράς τόσο στην ΤΤΕ , οσο και στο Υπουργείο Οικονομικών
2. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
3. Ενημέρωση του αρμόδιου εισαγγελεα με καταγγελία για πρόληψη παρόμοιου περιστατικού

Μπορώ να προχωρήσω και μονος μου στις παρακάτω ενέργειες , αλλα σίγουρα θα ήταν καλύτερα κάποια ομαδική παράσταση ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ  .
Εφόσον συμφωνεί η διαχείριση , θα μπορούσε να ανοιχθεί ένα τοπικ με προτάσεις .
Οι δικη μου πρόταση είναι η εξης .
1. Την πρώτη μέρα  της διάθεσης , τα αιτήματα να υποβάλλονται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά .
2. Η απαγόρευση πωλήσεων από εμπορους για ένα τρίμηνο οποιουδήποτε συλλεκτικού που έχει αγοραστεί από συλλέκτη
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #561 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 03:22:37 μμ »

1) Μητρώο Ελλήνων συλλεκτών
2) Προεγγραφή στα νομίσματα της χρονιάς που θέλει ο καθένας μας.
3) Ελάχιστη προκαταβολή 20% επι της αξίας τους, η οποία ΔΕΝ θα επιστρέφετε απο τυχόν ακυρώσεις.
4) Πρώτοι αγοράζουν οι συλλέκτες και οι έμποροι στο ποσοστό που τους ανήκει και τελευταίοι οι καινούργιοι
    αν υπάρχουν αδιάθετα.  Σύμφωνα με το μητρώο συλλεκτών.  
  
  
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 06, 2022, 03:23:09 μμ από silahim » Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #562 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 03:28:01 μμ »

1) Μητρώο Ελλήνων συλλεκτών
2) Προεγγραφή στα νομίσματα της χρονιάς που θέλει ο καθένας μας.
3) Ελάχιστη προκαταβολή 20% επι της αξίας τους, η οποία ΔΕΝ θα επιστρέφετε απο τυχόν ακυρώσεις.
4) Πρώτοι αγοράζουν οι συλλέκτες και οι έμποροι στο ποσοστό που τους ανήκει και τελευταίοι οι καινούργιοι
    αν υπάρχουν αδιάθετα.  Σύμφωνα με το μητρώο συλλεκτών.  
  
  


Συμφωνω με αυτην την προταση.
Ερωτηση.... Μηπως υπαρχει καποιο νομικο θεμα; Ότι δηλαδη η διαθεση ειναι δημοσια, ολοι μπορουν να ερθουν να παρουν τα νομισματα και ετσι ουσιαστικα θα στερησουν ενδεχομενως - και καλα - το οποιο νομισμα απο καποιον ασχετο που ειπε να παει να το παρει;
Καταγράφηκε
sillektaras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #563 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 04:14:59 μμ »

Σήμερα λοιπόν , κατέβηκα κι εγώ στην ΤτΕ στις 11 το πρωί , Οχι για να πάρω κάτι , αλλα για να δω τι παίζει κλπ .
500 άτομα για πλάκα , αστυνομία , αναρχία και καποιος μ ένα αυτοσχέδιο μπλοκάκι να γράφει ονόματα ( σειρά προτεραιότητας ) .
Καταρχήν ρώτησα τον αστυνομικό από τι ώρα βρίσκεται εκεί και απάντησε κατά τις 8 .
Μετα , αφού παρέκαμψα τις αντιρρήσεις κάποιων από τους αναμένοντες , βρέθηκα στο κεφαλόσκαλο με τον σεκιουριτά (Κλείσιμο ματιού της τράπεζας . Του είπα ότι θέλω να μιλήσω κάποιον υπεύθυνο για την διάθεση των συλλεκτικών της τραπεζας .
Φώναξε κάποιον , του είπα ότι θέλω να ΜΠΩ ΜΕΣΑ στην τράπεζα να μιλήσω . Μετά από κάποια αναμονή , οδηγήθηκα σε κάποιον με τον οποίον , μετά την αναφορά μου για εισαγγελέα , είχαμε μια καλή συζήτηση .


Η λύση για να σταματήσει ολο αυτό το τριτοκοσμικό πανηγύρι ( ακόμα και η ουρά απ τα χαράματα , τριτοκοσμική κατάσταση είναι , ολοι θα γεράσουμε και το στήνεται ενας ηλικιωμένος συλλεκτης από τις 5 το πρωί το θεωρώ απαράδεκτο . Ολοι μεγαλώνουμε Αλλωστε )

1. Κατάθεση ΕΓΓΡΑΦΗΣ αναφοράς τόσο στην ΤΤΕ , οσο και στο Υπουργείο Οικονομικών
2. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
3. Ενημέρωση του αρμόδιου εισαγγελεα με καταγγελία για πρόληψη παρόμοιου περιστατικού

Μπορώ να προχωρήσω και μονος μου στις παρακάτω ενέργειες , αλλα σίγουρα θα ήταν καλύτερα κάποια ομαδική παράσταση ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ  .
Εφόσον συμφωνεί η διαχείριση , θα μπορούσε να ανοιχθεί ένα τοπικ με προτάσεις .
Οι δικη μου πρόταση είναι η εξης .
1. Την πρώτη μέρα  της διάθεσης , τα αιτήματα να υποβάλλονται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά .
2. Η απαγόρευση πωλήσεων από εμπορους για ένα τρίμηνο οποιουδήποτε συλλεκτικού που έχει αγοραστεί από συλλέκτη

Και επειδη εδω ειμαστε Ελλαδα.Τιποτα απολυτως δεν θα γινει.
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #564 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 04:29:44 μμ »

Σήμερα λοιπόν , κατέβηκα κι εγώ στην ΤτΕ στις 11 το πρωί , Οχι για να πάρω κάτι , αλλα για να δω τι παίζει κλπ .
500 άτομα για πλάκα , αστυνομία , αναρχία και καποιος μ ένα αυτοσχέδιο μπλοκάκι να γράφει ονόματα ( σειρά προτεραιότητας ) .
Καταρχήν ρώτησα τον αστυνομικό από τι ώρα βρίσκεται εκεί και απάντησε κατά τις 8 .
Μετα , αφού παρέκαμψα τις αντιρρήσεις κάποιων από τους αναμένοντες , βρέθηκα στο κεφαλόσκαλο με τον σεκιουριτά (Κλείσιμο ματιού της τράπεζας . Του είπα ότι θέλω να μιλήσω κάποιον υπεύθυνο για την διάθεση των συλλεκτικών της τραπεζας .
Φώναξε κάποιον , του είπα ότι θέλω να ΜΠΩ ΜΕΣΑ στην τράπεζα να μιλήσω . Μετά από κάποια αναμονή , οδηγήθηκα σε κάποιον με τον οποίον , μετά την αναφορά μου για εισαγγελέα , είχαμε μια καλή συζήτηση .


Η λύση για να σταματήσει ολο αυτό το τριτοκοσμικό πανηγύρι ( ακόμα και η ουρά απ τα χαράματα , τριτοκοσμική κατάσταση είναι , ολοι θα γεράσουμε και το στήνεται ενας ηλικιωμένος συλλεκτης από τις 5 το πρωί το θεωρώ απαράδεκτο . Ολοι μεγαλώνουμε Αλλωστε )

1. Κατάθεση ΕΓΓΡΑΦΗΣ αναφοράς τόσο στην ΤΤΕ , οσο και στο Υπουργείο Οικονομικών
2. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
3. Ενημέρωση του αρμόδιου εισαγγελεα με καταγγελία για πρόληψη παρόμοιου περιστατικού

Μπορώ να προχωρήσω και μονος μου στις παρακάτω ενέργειες , αλλα σίγουρα θα ήταν καλύτερα κάποια ομαδική παράσταση ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ  .
Εφόσον συμφωνεί η διαχείριση , θα μπορούσε να ανοιχθεί ένα τοπικ με προτάσεις .
Οι δικη μου πρόταση είναι η εξης .
1. Την πρώτη μέρα  της διάθεσης , τα αιτήματα να υποβάλλονται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά .
2. Η απαγόρευση πωλήσεων από εμπορους για ένα τρίμηνο οποιουδήποτε συλλεκτικού που έχει αγοραστεί από συλλέκτη

Συμφωνώ με τη πρόταση σου να κινηθούμε συλλογικά

Συντάσσομαι μαζί σου

Στείλε μου π.μ και σε ότι μπορώ να βοηθήσω προς

τη κατεύθυνση αυτή στο κινηθούμε σαν σύνολο

προς τη τράπεζα με προτάσεις είμαι στη διάθεση σου
Καταγράφηκε

Defkalion14
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 68


Προφίλ
« Απάντηση #565 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 07:21:31 μμ »

Καλησπέρα, δυστυχώς σήμερα δεν μπόρεσα να έρθω στην τράπεζα και κρίνοντας από τα λεγόμενά σας μάλλον δεν θα το βρώ το proof. Απλά ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοείται ότι μοίραζαν λίστα απο το βράδυ; Φάση πήγαν απο το βράδυ στην ΤτΕ ή απο forum-fb group ;
Όσο για τις προτάσεις για τακτοποίηση του θέματος προφανώς συμφωνώ δεν γίνεται αυτό το πράγμα.Απλά διαβάζοντας τις ιδέες σας σκέφτηκα το subscription που έχει η Αυστρία αν δεν κάνω λάθος.Δηλαδή στο site του νομισματοκοπείου αν εγώ θέλω στάνταρ πχ τα 2ε proof κανω συνδρομή λίγες μερες πριν βγούν πληρώνω και μου στέλνουν ή παω και παραλαβάνω το νόμισμα ανεξάρτητα από την διάθεση στον κόσμο.
Καταγράφηκε
Dimisaris
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #566 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 07:23:29 μμ »

1) Μητρώο Ελλήνων συλλεκτών
2) Προεγγραφή στα νομίσματα της χρονιάς που θέλει ο καθένας μας.
3) Ελάχιστη προκαταβολή 20% επι της αξίας τους, η οποία ΔΕΝ θα επιστρέφετε απο τυχόν ακυρώσεις.
4) Πρώτοι αγοράζουν οι συλλέκτες και οι έμποροι στο ποσοστό που τους ανήκει και τελευταίοι οι καινούργιοι
    αν υπάρχουν αδιάθετα.  Σύμφωνα με το μητρώο συλλεκτών.  
  
  



Λέγεται e-shop και λύνει όλα τα προβλήματα που συζητάτε τις τελευταίες μέρες.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #567 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 07:52:32 μμ »

Το eshop καλό, το υποστηρίζω και εγώ, αλλά δεν λύνει το πρόβλημα. Ο κάθε τυχάρπαστος αλεξιπτωτιστής
θα μπορεί να μπαίνει και να αγοράζει. Πάλι κάποιοι συλλέκτες θα μένουν απ'έξω. Πάλι κάποιοι δεν θα
προλάβουν, πάλι κάποιοι θα φωνάζουν κλπ κλπ. 
Μητρώο συλλεκτών! Για μένα η λύση. Και το eshop φυσικά.
Και με αυτόν τον τρόπο θα μπορούμε να γνωρίζουμε ο καθένας μας, τι αγοράζει, τι συλλέγει κλπ
Διότι στο τέλος της χρονιάς θα βγαίνει ένα συγκεντρωτικό για τον καθένα μας.
Και αν δεν έχει πάρει στη ζωή του ολόκληρη PROOF δίευρο ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΤΑΝ ΕΪΝΑΙ 1500 τμχ!!!
Να μπαίνει τελευταίος στη λίστα.
Είναι αυτοί που όταν τους ρώτησα το περσινό το έχεις πάρει???
Μου απάντησαν το περσυνό δεν με ενδιέφερε!!!!!
Καταγράφηκε
thanos_larisa
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 250


Προφίλ
« Απάντηση #568 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 10:11:25 μμ »

σήμερα "συλλέκτης" στην Λάρισα με 5 ταυτότητες πήρε 5 νομίσματα..
μην κατηγορούμε μόνο τους εμπόρους ....
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #569 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 11:54:04 μμ »

Σήμερα λοιπόν , κατέβηκα κι εγώ στην ΤτΕ στις 11 το πρωί , Οχι για να πάρω κάτι , αλλα για να δω τι παίζει κλπ .
500 άτομα για πλάκα , αστυνομία , αναρχία και καποιος μ ένα αυτοσχέδιο μπλοκάκι να γράφει ονόματα ( σειρά προτεραιότητας ) .
Καταρχήν ρώτησα τον αστυνομικό από τι ώρα βρίσκεται εκεί και απάντησε κατά τις 8 .
Μετα , αφού παρέκαμψα τις αντιρρήσεις κάποιων από τους αναμένοντες , βρέθηκα στο κεφαλόσκαλο με τον σεκιουριτά (Κλείσιμο ματιού της τράπεζας . Του είπα ότι θέλω να μιλήσω κάποιον υπεύθυνο για την διάθεση των συλλεκτικών της τραπεζας .
Φώναξε κάποιον , του είπα ότι θέλω να ΜΠΩ ΜΕΣΑ στην τράπεζα να μιλήσω . Μετά από κάποια αναμονή , οδηγήθηκα σε κάποιον με τον οποίον , μετά την αναφορά μου για εισαγγελέα , είχαμε μια καλή συζήτηση .


Η λύση για να σταματήσει ολο αυτό το τριτοκοσμικό πανηγύρι ( ακόμα και η ουρά απ τα χαράματα , τριτοκοσμική κατάσταση είναι , ολοι θα γεράσουμε και το στήνεται ενας ηλικιωμένος συλλεκτης από τις 5 το πρωί το θεωρώ απαράδεκτο . Ολοι μεγαλώνουμε Αλλωστε )

1. Κατάθεση ΕΓΓΡΑΦΗΣ αναφοράς τόσο στην ΤΤΕ , οσο και στο Υπουργείο Οικονομικών
2. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
3. Ενημέρωση του αρμόδιου εισαγγελεα με καταγγελία για πρόληψη παρόμοιου περιστατικού

Μπορώ να προχωρήσω και μονος μου στις παρακάτω ενέργειες , αλλα σίγουρα θα ήταν καλύτερα κάποια ομαδική παράσταση ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ  .
Εφόσον συμφωνεί η διαχείριση , θα μπορούσε να ανοιχθεί ένα τοπικ με προτάσεις .
Οι δικη μου πρόταση είναι η εξης .
1. Την πρώτη μέρα  της διάθεσης , τα αιτήματα να υποβάλλονται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά .
2. Η απαγόρευση πωλήσεων από εμπορους για ένα τρίμηνο οποιουδήποτε συλλεκτικού που έχει αγοραστεί από συλλέκτη

Και επειδη εδω ειμαστε Ελλαδα.Τιποτα απολυτως δεν θα γινει.

Ακριβως λογια ορμώμενα απο καλη διαθεση αλλα παντα μενουμε στα λογια.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 43
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences