Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:29:53 μμ
Σελίδες: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 43
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2022  (Αναγνώστηκε 114284 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #540 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 05:24:59 πμ »

Αν δεν αλλαξει το συστημα σημερα… δεν θα αλλαξει ποτέ. Εγώ αρνούμαι να ακολουθησω νουμερα τις προηγουμενης μέρας. Αν ισχύσουν την επόμενη φορά θα έχω το νούμερο 1… απλά γιατί θα τα βγάζω εγώ. Είμαι από τις 4 έξω απο την τράπεζα και έχουν ερθει μόλις 20 άτομα και τα νούμερα έχουν τελειώσει ήδη.
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 905


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #541 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 05:31:38 πμ »

Χοχοχοχο κλαίω !!!!!

Η κατάσταση έχει ξεφύγει !!!!!

Λοιπόν ανεβάζω στις πωλήσεις :

" Πωλούνται χαρτάκια προταιρεότητας για την αγορά

του Εράσμους 6/12/22 , 20 ευρώ το κομμάτι !!!!! "

Ηρεμία ρε παιδιά ένα διευρο είναι και να μη το πάρουμε δεν έγινε κάτι


Καταγράφηκε

sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 905


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #542 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 05:43:35 πμ »

Αν δεν αλλαξει το συστημα σημερα… δεν θα αλλαξει ποτέ. Εγώ αρνούμαι να ακολουθησω νουμερα τις προηγουμενης μέρας. Αν ισχύσουν την επόμενη φορά θα έχω το νούμερο 1… απλά γιατί θα τα βγάζω εγώ. Είμαι από τις 4 έξω απο την τράπεζα και έχουν ερθει μόλις 20 άτομα και τα νούμερα έχουν τελειώσει ήδη.

Δηλαδή Νέρωνα θα βρεθούν δίπλα νούμερα όταν είναι να μπείτε μέσα ; Θα υπάρχουν άνθρωποι που θα έχουν ίδια νούμερα από δύο λίστες προτεραιότητας ;
Καταγράφηκε

Xokan
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 18


Προφίλ
« Απάντηση #543 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 07:23:43 πμ »

Εγώ εχθες το βράδυ στις 11:00 που το έμαθα  είχα την δυνατότητα να πάρω  το νούμερο 180 και να πάω για ύπνο αλλά αρνήθηκα να συμμετάσχω σε αυτή την κοροϊδία .Προτιμώ  να χάσω ένα νόμισμα πάρα να συμμετάσχω στο παιχνίδι τους.
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 905


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #544 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 09:15:02 πμ »

09.10 στη φόρμα το Erasmus Proof ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ
Καταγράφηκε

IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #545 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 09:28:11 πμ »

Αλλος για μεροκάματο άλλος για μεροκάματο....  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Συμφωνώ με όσα γράφετε και γέλασα πολύ. Η λύση είναι η εξής απλή θα λέτε στον πορτιέρη της τράπεζας ότι χαρτάκια προτεραιότητας θα δίνει μόνο η τράπεζα από το μπλοκάκι που έχει η από το μηχάνημα το αυτόματο όχι ιδιωτών. Το πρωί που ανοίγει το ταμείο να δίνονται χαρτιά και τέλος.

Το κορυφαίο το άκουσα έξω από τη τράπεζα τη προηγούμενη φορά. "Αυτές είναι οι καλοπληρωμένες δουλειές του Κούλη"  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #546 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 09:41:22 πμ »

Αν γίνει μανούρα έξω από τη ΤΤΕ τραβήξτε κάνα βίντεο να γελάμε....  Σαρκασμός Σαρκασμός. Σ αυτή τη χώρα οποίος τρώει τη σειρά του άλλου νομίζει ότι είναι ξύπνιος και μάγκας. Ο άλλος ο πορτιέρης το βύσμα νομίζει ότι είναι αρειοπαγιτης και διοικητής της ΓΑΔΑ. 30 χρόνων μπιπ και μιλάει σε ηλικιωμένους με ύφος πρωτοσιγκελου και παπά.
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #547 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 10:16:37 πμ »

Και όλοι εμείς που έχουμε νούμερο τι θα γίνει?? Δεν ήταν όλοι των εμπόρων. Υπήρχουν και συλλέκτες.  Και θα τι βγάλουμε όλο τοβραδυ εδώ. Μην ανάβετε φυτιλιες. Όσοι δεν πατάτε ΠΟΤΕ στη τράπεζα. Απλά για πλάκα.
..Η όσοι έρχεστε πρώτη φορά η τρίτη. .......





Το θεμα ειναι ομως αγαπητοι αυλλεκτες οτι απο την στιγμη που καποιοι απο τους μη υποψιασμενους αντιληφθηκαν την κομπινα που στηθηκε καλο και ηθικο θα ηταν μεσω του στεκιου να ενημερωσουν και τους υπολοιπους ωστε οσοι μπορεσουν να σπευσουν.
Ετσι κυριοι χαλανε τα σχεδια οποιου λαμογιου και οχι τα κροκοδειλια δακρυα μετα τον φονο.
Αλλα ολοι με καποιο τροπο βολευομαστε και ασε τους αλλους να γ------αι.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #548 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 10:26:35 πμ »

τελικα εγινε ενα χαος (καλα λογικο, χαιρω πολυ).
αρχισε να φτιαχνεται νεα λιστα με οσους ηταν εξω απο την ΤτΕ γυρω στις 4.30 αν θυμαμαι καλα και τελικα η λιστα αυτη εφτασε να εχει το νο 150 περιπου.
κατα τις 7.40 ηρθαν ορεξατοι και εχοντας κοιμηθει το 8ωρακι τους αυτοι που περιμεναν το ΧΧαρι (50αρι δεν ηταν, αλλα δεν ξερω ποσα εδινε αυτη τη φορα, ρωτησα μια τυπισσα, αλλα δεν ηθελε να αποκαλυψει τα μυστικα!!!) και αρχισαν να φωναζουν γιατι φυσικα ειχαν νο αρκετα μικροτερο απο το 150.
μ αυτα και μ αυτα καναμε 2 "ομαδες" οι της λιστας και οι των αριθμων απ τα χαρτακια και εμπαιναν εναλλαξ.

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!

ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ Η ΕΝΝΟΙΑ ΧΑΡΤΑΚΙ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΧΑΡΤΑΚΙΑ Η ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΙΡΑΖΕΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΑ. ΚΑΤΣΕ ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ!
ΘΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 21.00; ΚΑΤΣΕ 11 ΩΡΕΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ. ΑΝΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΦΕ/ΝΕΡΟ/ΦΑΓΩΣΙΜΟ Η ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΣΑΙ 10 ΩΡΕΣ!!


Αυτα!!  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #549 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 10:30:00 πμ »

Φίλε sam αν δεν θέλουν να υπάρχουν διπλά νούμερα…. να μην βγάλουν τα δικά τους. Πάντως ήταν η τελευταία φορά που μοιράστηκαν νούμερα. Από την επόμενη φορά θα υπάρχει ξανά ουρά. Ειχαν μοιραστεί 450 νούμερα και όταν άνοιξε η τράπεζα περιμέναμε 100-150 άτομα απ’έξω. Τουλάχιστον σήμερα ήταν μια μικρή νίκη του συλλεκτισμου στην Αθήνα…. γιατί διασφαλίστηκε ότι όσοι συλλέκτες ήταν παρόν στην τράπεζα πήραν νόμισμα.
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #550 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 10:44:38 πμ »

τελικα εγινε ενα χαος (καλα λογικο, χαιρω πολυ).
αρχισε να φτιαχνεται νεα λιστα με οσους ηταν εξω απο την ΤτΕ γυρω στις 4.30 αν θυμαμαι καλα και τελικα η λιστα αυτη εφτασε να εχει το νο 150 περιπου.
κατα τις 7.40 ηρθαν ορεξατοι και εχοντας κοιμηθει το 8ωρακι τους αυτοι που περιμεναν το ΧΧαρι (50αρι δεν ηταν, αλλα δεν ξερω ποσα εδινε αυτη τη φορα, ρωτησα μια τυπισσα, αλλα δεν ηθελε να αποκαλυψει τα μυστικα!!!) και αρχισαν να φωναζουν γιατι φυσικα ειχαν νο αρκετα μικροτερο απο το 150.
μ αυτα και μ αυτα καναμε 2 "ομαδες" οι της λιστας και οι των αριθμων απ τα χαρτακια και εμπαιναν εναλλαξ.

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!

ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ Η ΕΝΝΟΙΑ ΧΑΡΤΑΚΙ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΧΑΡΤΑΚΙΑ Η ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΙΡΑΖΕΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΑ. ΚΑΤΣΕ ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ!
ΘΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 21.00; ΚΑΤΣΕ 11 ΩΡΕΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ. ΑΝΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΦΕ/ΝΕΡΟ/ΦΑΓΩΣΙΜΟ Η ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΣΑΙ 10 ΩΡΕΣ!!


Αυτα!!  Σαρκασμός Σαρκασμός

Την επομενη φορα που θα παμε το πρωι για καποιο νομισμα θα απαιτησω απο τους παρεβρισκομενους που θα ειναι παροντες να σχηματισουν μια ουρα στην οποια βεβαια θα ειμαι τελευταιος.
Οταν ερθει η ωρα και τολμησει καποιος να παρουσιασει νουμερο θα γινει χαμος θα πεσει η φαπα βροχη και ας ερθει οχι η αστυνομια αλλα και τα τεθωρακισμενα.

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ - ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #551 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 10:51:17 πμ »

Όλα βαίνουν καλώς! Και στη Θεσσαλονίκη 9.55 που έφυγα η λίστα με τα ονόματα ήταν 55. Βέβαια αυτή τη φορά δόθηκαν μόνο 25!!!! κομμάτια proof, ενώ στο προηγούμενο δίευρο στις 22 Νοεμβρίου είχαν δώσει 35 κομμάτια. Όλα ωραία... όσοι είμασταν μετά το νούμερο 25 μπήκαμε σε λίστα αναμονής! (και σιγά μην μας ειδοποιήσουν) πήραμε μόνο τα coin cart και πήγαμε στην ευχή της Παναγίας. Προσωπικά ευτυχώς που είχα πάρει παραπάνω κομμάτια στο προηγούμενο δίευρο και θα κάνω ανταλλαγή με συλλέκτη που δεν είχε προλάβει να το πάρει αλλά σήμερα μπόρεσε και πήρε 2 proof νομίσματα.
Καταγράφηκε
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #552 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 11:03:58 πμ »

Να διευκρινίσω ότι και τα άτομα που ήταν και μοίραζαν τα νούμερα , τρώγωντας και αυτοι το ξενυχτι, γραφτηκαν επίσης στη λίστα ( πρός τιμην τους). Το παράδοξο που μας εκνεύρισε όλους ήταν ότι η διακύμανση των αριθμών δεν είχε καμια λογική. Από 9 εως 11:30 το βραδυ δωθηκαν 280 νουμερα. Απο τις 11:30 μεχρι 4 που πηγα εγω είχαν δωθεί μονο 55 ακόμα (είχα το 337) και από τις 4:00 μέχρι τις 7& εμφανίστηκαν άλλοι 50. Έχουμε μαθηματικούς στο στέκι που μπορουν να διαβεβαιωσουν το παράδοξο στο μοίρασμα. Δεν γίνεται με 450 νούμερα που είχαν μοιραστεί να περιμένουν μετά 150 απ’εξω στις 8. Δεν βγαίνουν τα νούμερα ρε παιδιά.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #553 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 11:04:32 πμ »

Την επομενη φορα που θα παμε το πρωι για καποιο νομισμα θα απαιτησω απο τους παρεβρισκομενους που θα ειναι παροντες να σχηματισουν μια ουρα στην οποια βεβαια θα ειμαι τελευταιος.
Οταν ερθει η ωρα και τολμησει καποιος να παρουσιασει νουμερο θα γινει χαμος θα πεσει η φαπα βροχη και ας ερθει οχι η αστυνομια αλλα και τα τεθωρακισμενα.

ενας ηταν ετοιμος για τσαμπουκα και ξυλο και μαλιστα επαιρνε τηλεφωνο φιλο του για ενισχυσεις! ο τυπας ηρθε 22.00 πηρε νουμερο πηγε κοιμηθηκε και ηρθε κυριος 7.30.....
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #554 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 11:05:36 πμ »

Να διευκρινίσω ότι και τα άτομα που ήταν και μοίραζαν τα νούμερα , τρώγωντας και αυτοι το ξενυχτι, γραφτηκαν επίσης στη λίστα ( πρός τιμην τους). Το παράδοξο που μας εκνεύρισε όλους ήταν ότι η διακύμανση των αριθμών δεν είχε καμια λογική. Από 9 εως 11:30 το βραδυ δωθηκαν 280 νουμερα. Απο τις 11:30 μεχρι 4 που πηγα εγω είχαν δωθεί μονο 55 ακόμα (είχα το 337) και από τις 4:00 μέχρι τις 7& εμφανίστηκαν άλλοι 50. Έχουμε μαθηματικούς στο στέκι που μπορουν να διαβεβαιωσουν το παράδοξο στο μοίρασμα. Δεν γίνεται με 450 νούμερα που είχαν μοιραστεί να περιμένουν μετά 150 απ’εξω στις 8. Δεν βγαίνουν τα νούμερα ρε παιδιά.

νομιζω τους δασκαλεψε ο αλλος. οτι αν παρεις πχ το 60, μην πας 8.00, πηγαινε 9.30 κατι τετοιο (προσωπικη εκτιμηση)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 43
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences