Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:07:36 μμ
Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2022  (Αναγνώστηκε 113343 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Defkalion14
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 68


Προφίλ
« Απάντηση #375 στις: Σεπτέμβριος 27, 2022, 01:42:52 μμ »

Πάντως παρατηρώ αυξήσεις σε όλα τα νομίσματα με το mini gold να είναι περίπου 20% πάνω από πέρσυ.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #376 στις: Σεπτέμβριος 27, 2022, 02:12:39 μμ »

Σε λίγο θα εκδίδουν νομίσματα για καμιά δεκαριά - εικοσαριά άτομα.
Μυαλό δεν βάζουν οπότε θα το ρίξουν στην ξέρα το καράβι.
Πάει για φούντο ολοταχώς.

Μετά το φιάσκο των 750 τεμαχίων (ανικανότητα μάρκετινγκ στον υπερθετικό βαθμό) ακολουθεί το φιάσκο του mini gold. Απορώ πώς ο λόρδος Βύρων και ο Ξενοφών εξαντλήθηκαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2022, 02:14:21 μμ από teutates » Καταγράφηκε

Defkalion14
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 68


Προφίλ
« Απάντηση #377 στις: Σεπτέμβριος 27, 2022, 08:52:14 μμ »

Ή που παίρνουν παράδειγμα απο το 2ε του Μονακό Γλώσσα
Καλά προσωπική μου άποψη είναι οτι καλλιτεχνικά είναι αρκετά όμορφα. Απλά σε όλα τα υπόλοιπα χωλαίνουν. Και τώρα τα μικρά ασημένια είχαν αύξηση 2ε πες πάει στο καλό. Τώρα 25ε πάνω για το χρυσό. Απλά νομίζω θα πέφτει η ζήτηση γιατί ακόμα και άτομα που τα αγόραζαν όλα θα γίνονται πιο επιλεκτικοί.
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 899


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #378 στις: Οκτώβριος 03, 2022, 09:59:57 μμ »

Όντως περίεργο που είναι ξανά διαθέσιμο το νόμισμα της Μικρασιατικής Καταστροφής. Καλά δεν ξέρουν αν έχει εξαντληθεί ή όχι? Δεν είναι ιδιαίτερα σοβαρά πράγματα αυτά...

Έχει κανένας εικόνα τι γίνεται/ αν θα γίνει ποτέ το online shop που έλεγαν/συζητιόταν παλιά?

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα ,
 Το πρωί είχα ένα κενό και κάλεσα στα συλλεκτικά της Τράπεζας . Μου απάντησε ένας ευγενεστατος και εξυπηρετικότατος κύριος ο οποίος με ενημέρωσε ότι η Μικρασιατική καταστροφή είναι διαθέσιμη καθώς προέκυψαν κάποιες ακυρώσεις ιδιωτών .
Η διαθεσιμότητα του συγκεκριμένου νομίσματος έχει αλλάξει από την ημέρα της διάθεσης του  τρεις φορές από "Εξαντλημένο"  σε "Διαθέσιμο" και δεν αποκλείω  να αλλάξει και στο μέλλον  ξανά , μειώνοντας ακόμα περισσότερο την αξιοπιστία και τη σοβαρότητα της ΤτΕ .

Όντως το πρόβλημα μπορεί να οφείλετε στην ανυπαρξία e-shop της ΤτΕ αλλά οι πραγματικές αιτίες οι οποίες συντηρούν τέτοια προβλήματα είναι άλλες . Πώς γίνεται ένας φορέας όπως το νομισματοκοπείο και η ΤτΕ να μην διαθέτει e-shop μέχρι και σήμερα  ενώ το ψιλικατζίδικο κάθε γειτονιάς ,διαθέτει και το δικό του e-shop ( βλέπε https://www.eflame.gr/product-category/psilika/ ) ;

Είναι κάτι που στοιχίζει ; Είναι κάτι που χρειάζετε τεχνογνωσία για να κατασκευαστεί ; Είναι κάτι που χρειάζετε επιπλέον προσωπικό για να συντηρηθει ; Η απάντηση είναι προφανής αφού και η μικρότερη επιχείρηση διαθέτει αξιόπιστο και εύχρηστο e-shop στις μέρες μας ενώ η Τ.τ.Ε όχι .

Ποιός επωφελείται από τη συγκεκριμένη κωλυσιεργία ; Προφανώς οι Καρεκλοκένταυροι της ΤτΕ . Είναι αυτοί που είτε η Τράπεζα πουλήσει ένα αναμνηστικό νόμισμα είτε τα ξεπουλήσει όλα θα πάρουν τον ίδιο μισθό οπότε για πιό λόγο να κουραστούν παραπάνω ; Είναι οι ίδιοι που κάθε πρώτη μέρα διάθεσης των νομισμάτων  στη Τράπεζα δεν κάνουν το κόπο να  μοιράζουν χαρτάκια προτεραιότητας στο πλήθος που κάθετε στις σκάλες αλλά περιμένουν αυτούς που ήρθαν να το οργανώσουν και να το εφαρμόσουν .Είναι οι ίδιοι που δεν διαθέτουν τα προγράμματα της εκάστοτε χρονιάς και φτάσαμε στο χαριτωμένο σημείο να μοιράζουν προγράμματα που τους είχαν ξεμείνει από το 2015 το 2022 !!!

Και πάνω από όλα  και πολύ περισσότερο από τους Καρεκλοκεντυαρους της Τράπεζας της Ελλάδας φταίμε εμείς φίλοι μου που δεν δρούμε ομαδικά και συντονισμένα . Αν δεν δράσουμε στέλνοντας mail συντονισμένα μαζικά και επαναλαμβανόμενα πως θέλετε να διορθωθούν τα πρόβληματα ; Θα τα συζητάμε μεταξύ μας και η καλή νεράιδα θα τα μεταφέρει στους υπεύθυνους της Τράπεζας για να λύσουν τα πρόβληματα ; Ή κάνοντας εμπάργκο στα προιόντα τους ; Η κατάσταση έχει ως εξής σε σχέση με το "εμπάργκο" : ένας φεύγει και έρχεται άλλος και περνει  2 : Το δικό του και αυτό που δεν πήρε αυτός που έκανε εμπάργκο ..... Δεν μιλάω για τους ανθρώπους που απήυδησαν και εγκατέλειψαν τη συλλογή. Μιλάω για αυτούς που θεωρούν το εμπάργκο λύση που θα βελτιώσει τη κατάσταση .

Η μόνη λύση είναι να τους βομβαρδίζουμε με mail , σπαμαρισμα κανονικό για ότι μας ενοχλεί σαν καταναλωτές . Προβλήματα στην εξυπηρέτηση , αυθαιρεσίες στις τιμές διαμαρτυρίες για το ότι δεν υπάρχει e-shop και τόσα άλλα πράγματα που μας ενοχλούν και μας αποξενώνουν από την αγαπημένη μας συνήθεια . Έχω ακούσει ότι μέλη έχουν δράσει μεμονωμένα στέλνοντας διάφορες επιστολές . Πολύ ωραία .Τις ίδιες επιστολές θα μπορούσαν να τις κοινοποιήσουν  για  να τις στέλνουμε και μεις copy paste ώστε κάποια στιγμή να αναγκαστούν να μας απαντήσουν και εν τέλει να κάνουν τα αιτήματα μας πραγματικότητα . 
Καταγράφηκε

dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #379 στις: Οκτώβριος 04, 2022, 09:20:56 πμ »

Πριν καιρό είχα πάει να πάρω κάποιο νόμισμα και ήθελα να πληρώσω με κάρτα. Μου είχαν πει ότι δεν υπήρχε η δυνατότητα. Ρώτησα σε ποιον μπορώ να ζητήσω τον λόγω και με έστειλαν στους πάνω ορόφους να βρώ κάποιον. Με έβαλε αυτός ο κάποιος να συμπληρώσω ένα χαρτί με το παράπονό μου και έφυγα. Πίστευα ότι έχασα τον χρόνο μου και ότι απλά θα το πετάξουν. Μετά από 2-3 μέρες με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι καταλαβαίνουν το πρόβλημα και θα κοιτάξουν σύντομα να διορθωθεί. Ακόμη και τότε νόμιζα ότι μου κάνουν  φάρσα  Σαρκασμός
Τελικά μετά από λίγο καιρό η δυνατότητα να πληρώνεις με κάρτα, υπήρχε! Με είχαν πάρει και τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι πλέον μπορώ να πληρώσω με κάρτα! Μήπως να πάμε να κάνουμε μερικές ετήσεις τέτοιες μπας και;
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #380 στις: Οκτώβριος 05, 2022, 08:29:01 πμ »

καλημερα. νομιζω πρεπει να φτιαξουμε καποιο ημερολογιο να μας θυμιζει ποτε ειναι το επομενο.
επειδη εχω χασει τη μπαλα, εχει κανενας φιλος ποιο ειναι το επομενο ραντεβου στην ΤτΕ;
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #381 στις: Οκτώβριος 05, 2022, 10:51:11 πμ »

καλημερα. νομιζω πρεπει να φτιαξουμε καποιο ημερολογιο να μας θυμιζει ποτε ειναι το επομενο.
επειδη εχω χασει τη μπαλα, εχει κανενας φιλος ποιο ειναι το επομενο ραντεβου στην ΤτΕ;

Υδατοκαλλιέργειες στις 11/10 με 45 ευρώ.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #382 στις: Οκτώβριος 05, 2022, 10:54:28 πμ »

καλημερα. νομιζω πρεπει να φτιαξουμε καποιο ημερολογιο να μας θυμιζει ποτε ειναι το επομενο.
επειδη εχω χασει τη μπαλα, εχει κανενας φιλος ποιο ειναι το επομενο ραντεβου στην ΤτΕ;

Καλημέρα. Και κατόπιν έχουμε και λέμε...

25 Οκτωβρίου: 5 Ε λουλούδι, κόστος 15 ευρώ
8 Νοεμβρίου: 5 Ε Σφαγή Χίου, κόστος 15 ευρώ
22 Νοεμβρίου: 2Ε Σύνταγμα σε coin cart και proof, κόστος 10 και 20 ευρώ αντίστοιχα
6 Δεκεμβρίου: 2 Ε Έρασμους σε coin cart και proof, κόστος 10 και 20 ευρώ αντίστοιχα και τέλος στις
15 Δεκεμβρίου: 50 Ε mini gold, κόστος μόνο 120 ευρώ

Αυτά μαζί με το ετήσιο σετ είναι και τα μόνα που συνεχίζω πλέον για αυτό τα έχω έτοιμα και πρόχειρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2022, 10:57:40 πμ από xmac » Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #383 στις: Οκτώβριος 05, 2022, 12:50:08 μμ »

εν τω μεταξυ θυμομουν οτι εβγαινε και το mini gold, δεν το ειδα στις λιστες και τελικα εχει ηδη βγει. ανετα βλεπω! ουτε εξαντληθηκε ουτε τιποτα!
Καταγράφηκε
akeconomicsgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #384 στις: Οκτώβριος 08, 2022, 06:19:07 πμ »

Με τούτα και με κείνα πήγα προχτές και αγόρασα τη «Μικρασιατική Καταστροφή»… (Δεν με έψηνε αλλά το είδα στη ΔΕΘ στο περίπτερο του Υπουργείου Οικονομικών και άλλαξα γνώμη).

Χωρίς καμία ουρά και σε 1 λεπτό είχα τελειώσει.

Θυμάμαι που πέρασα την πρώτη μέρα που ήταν διαθέσιμο και φυσικά δεν έκατσα να περιμένω στα σκαλοπάτια ή να ψάξω να βρω ποιος (πολίτης) έδινε «χαρτάκια» προτεραιότητας…
Απορούσα ομολογώ πώς γίνεται να είναι τόσοι πολλοί οι συλλέκτες (και οι σαράφηδες) στην Ελλάδα…

Διαβάζοντας την ανακοίνωση που είχε στο ταμείο της ΤτΕ «λόγω ακυρώσεων παραγγελιών» κατάλαβα πώς ούτε εμπόρους έχει αυτή η χώρα (που να ξέρουν να πουλάνε)…
Καταγράφηκε
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #385 στις: Οκτώβριος 09, 2022, 12:03:12 μμ »

[quote author=akeconomicsgr link=topic=48706.msg548214#msg548214 date=166520274

αλλά το είδα στη ΔΕΘ στο περίπτερο του Υπουργείου Οικονομικών και άλλαξα γνώμη).


[/quote]

+1
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #386 στις: Οκτώβριος 11, 2022, 08:27:05 πμ »

Καλημέρα
Πείτε μου ότι σήμερα είχε πάνω από 40 άτομα έξω να περιμένουν να τρελαθούμε τελείως.
Καταγράφηκε

sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 899


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #387 στις: Οκτώβριος 11, 2022, 08:53:58 πμ »

Καλημέρα !
Πήγα 09.20 πήρα το νούμερο 51





Είναι βέβαιο , ότι θα μήνει  στο ράφι όπως το 6ευρω του  2017 το οποίο είναι ακόμα διαθέσιμο στη τράπεζα μετά από 5 χρόνια και ας είχε και 1500 κομμάτια αντί του φετινού που έχει 2000 κομμάτια  !!!
Καταγράφηκε

teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #388 στις: Οκτώβριος 11, 2022, 09:07:03 πμ »

Καλορίζικο με υγεία.
Το παράγγειλα κι εγώ από την φόρμα στο χαλαρό στις 9:24.
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #389 στις: Οκτώβριος 11, 2022, 10:01:40 πμ »

Καλορίζικο, Κώστα, με υγεία!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences