Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 02:08:15 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 43
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2022  (Αναγνώστηκε 112034 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Μάρτιος 29, 2022, 11:10:39 πμ »

Όλα αυτά που λέτε έχουν γίνει στο παρελθόν, αφού πολλά άτομα από το στέκι, κι όχι μόνο,  έχουν στείλει email με διαμαρτυρίες αλλά και προτάσεις, όπως η ίδρυση ηλεκτρονικού καταστήματος. Ε! και τι έγινε; Δεν ξέρετε την παροιμία που λέει, στου κουφού τη πόρτα, όσο θέλεις βρόντα! εξάλλου αν γίνει ηλεκτρονικό κατάστημα, πως θα μπορούν να γίνονται οι λοβιτούρες μερικών εκεί μέσα; Το μόνο που θα μπορούσε ίσως να κάνει κάτι, θα ήταν όλοι οι συλλέκτες να σταματήσουν εντελώς να παίρνουν τα νομισματικά προϊόντα της ΤτΕ. Αλλά μπορεί να γίνει αυτό;...
Καταγράφηκε
Defkalion14
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 68


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Μάρτιος 29, 2022, 05:39:04 μμ »

Το θέμα είναι και αυτό που ήθελα να επισημάνω είναι ότι όσα παράπονα και να γίνουν την στιγμή που η ζήτηση δεν αλλάζει δεν θα αλλάξει και τίποτα στον τρόπο που λειτουργεί η ΤτΕ. Η λογική μου λέει ότι αν πούμε οτι σταματάμε να αγοράζουμε ως ένδειξη διαμαρτυρίας σκοπός είναι να μείνουν απούλητα. Το να πουληθούν από εμπόρους πάλι δείχνει οτι τα νούμερα δεν αλλάζουν. Η λογική λέει ότι αν δεν πουληθούν φέτος θα τους τσούξει 1ον και 2ον θα είναι διαθέσιμα και τις μετέπειτα χρονιές καθώς καταλαβαίνω το μεγαλύτερο ποσοστό αγοράς της ΤτΕ είμαστε οι εγχώριοι συλλέκτες. Προφανώς είπα μια ιδέα δεν ξέρω αν είναι καλή ή κακή ούτε αν θα λειτουργήσει απλά δεν μπορώ να πω οτι συμφωνώ με το σκεπτικό ότι βλέπουμε τις βλακείες που κάνουν,ή πχ κάποια νομίσματα που δεν είναι ωραία αλλά πάλι πάμε και τα αγοράζουμε. Επίσης υποθέτω ότι αυτό είναι πολύ δυσκολο για όσους παίρνουν σειρές πχ 12 Θεοί και προφανώς δεν θα κόψει κανείς την σειρά ούτε εγώ θα το έκανα. Απλά πιστεύω υπάρχουν περιθώρια να δείξουμε ότι κάτι πρέπει να αλλάξει για να μας κρατήσουν πελάτες.Ποιός ξέρει ίσως 'θυσιάζοντας' το '22 τα επόμενα να είναι πολύ πιο άρτια προγράμματα και να δούμε μεγάλη ζήτηση(και αύξηση της αξίας των ελληνικών νομισμάτων).
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Μάρτιος 29, 2022, 08:17:40 μμ »

Ο όρος 9 στην απόφαση διάθεση απλά γράφτηκε λάθος χωρίς το ΦΠΑ και έκαναν ορθή επανάληψη. Σιγά μην αναπροσαρμόστηκε η τιμή αυθαίρετα μέσα σε λίγες ώρες.

Δεν αναφέρετε σε τιμή με Φ.Π.Α
Αλλά το θέμα δε είναι αυτό .
Είναι ότι δεν υπάρχει έγκριση της νεότερης τιμής 64 βάσει κάποια απόφασης .
Η απόφαση είχε εγκριθεί για τιμή 60 ευρώ .
Γι'αυτό και το 64 είναι αυθαίρετο .


Γενικά επικρατεί μεγάλο μπάχαλο φέτος .
Ούτε ενημερωτικό email στάλθηκε .


Θα ανοίξω κάποια στιγμή  ένα καινούριο θέμα μήπως και  οργανώσουμε μια κίνηση στέλνοντας κάποια email διαμαρτυρίας -παρατηρήσεων   τα οποία να στέλναμε copy paste στη ΤτΕ

Καταγράφηκε

collcoins
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Μάρτιος 29, 2022, 10:24:25 μμ »

Ο όρος 9 στην απόφαση διάθεση απλά γράφτηκε λάθος χωρίς το ΦΠΑ και έκαναν ορθή επανάληψη. Σιγά μην αναπροσαρμόστηκε η τιμή αυθαίρετα μέσα σε λίγες ώρες.

Δεν αναφέρετε σε τιμή με Φ.Π.Α
Αλλά το θέμα δε είναι αυτό .
Είναι ότι δεν υπάρχει έγκριση της νεότερης τιμής 64 βάσει κάποια απόφασης .
Η απόφαση είχε εγκριθεί για τιμή 60 ευρώ .
Γι'αυτό και το 64 είναι αυθαίρετο .


Γενικά επικρατεί μεγάλο μπάχαλο φέτος .
Ούτε ενημερωτικό email στάλθηκε .


Θα ανοίξω κάποια στιγμή  ένα καινούριο θέμα μήπως και  οργανώσουμε μια κίνηση στέλνοντας κάποια email διαμαρτυρίας -παρατηρήσεων   τα οποία να στέλναμε copy paste στη ΤτΕ



Σας λέω ότι ρώτησα και το 60 ήταν το λάθος. Το εγκεκριμένο ήταν 80 ευρώ μαζί με το ΦΠΑ. Αυτό και έγινε ορθή επανάληψη. Μα τι λέτε, πως εγκρίνεται η τιμή ξέρετε? Ποια απόφαση λέτε είχε εγκρίνει την τιμή των 60 ευρώ? Η απόφαση διάθεσης? μα, η καινούρια νομιμοποιείται και δεν ισχύει η παλιά. Ε καντε mail να πάρετε απάντηση. Και ενημερωτικό δελτίο στάλθηκε, το 1/2022, εγώ το έλαβα το βράδυ, σε πολλούς πάει στα spam, τσεκάρετέ το. Η εκτός αν έχει τιγκάρει το mailbox σας.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 02, 2022, 08:58:13 πμ »

και μπηκα μετα απο καιρο στην ενοτητα να γραψω οτι θα παρω ενα φετος με τον βυρωνα.. Μεγάλο χαμόγελο

δεν παω ουτε γιαυτο...μου θυμιζει περιπτωσεις οταν θελουν να απαξιωσουν μια δημοσια περιουσια για να την δωσουν μπιτ παρα σε ιδιωτη φιλο τους..οπως εχουν κανει τοσες φορες στο παρελθον...καλα κανει ο καθε σταικουρας...
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 03, 2022, 11:37:53 πμ »




Φαντάζομαι την έκφραση στο πρόσωπο της κυρίας στο ταμείο της Τράπεζας αν της ζητούσα να μου δόσει χάρτινη σακουλίτσα δώρου , όπως αυτή που δόθηκε στη φωτογραφία της ανάρτησης ,🤣🤣🤣 .


https://www.kathimerini.gr/culture/athinaika-plus/561789628/trapeza-tis-ellados-ena-syllektiko-nomisma-gia-ton-vyrona/

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2022, 11:45:06 πμ από sam_gr » Καταγράφηκε

gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 03, 2022, 02:48:30 μμ »



Φαντάζομαι την έκφραση στο πρόσωπο της κυρίας στο ταμείο της Τράπεζας αν της ζητούσα να μου δόσει χάρτινη σακουλίτσα δώρου , όπως αυτή που δόθηκε στη φωτογραφία της ανάρτησης.

Δωράκια, φανφάρες και πολυτέλειες με όμορφες σακουλίτσες δώρου, μόνο εις πατρικίους. Στους πληβείους, ανά χείρας και στην στέπη. Και ενίοτε με απροσμέτρητη βαριεστημάρα και απαξιωτικό ύφος, λες και σου κάνουν χάρη!

Στο μανάβη στο μισό ευρώ μαϊντανό έχεις σακούλα! Στην τραπεζάρα τους, σκας πεντακόσια για ένα πολύτιμο αντικείμενο και στο πετάνε σκέτο στον πάγκο! Πού αλλού συμβαίνει αυτό; Πουθενά!

Άλλο ένα χαρακτηριστικό σημείο αναξιοπρέπειας -για να μην πω ξεφτίλας- της Τράπεζας, ξεκάθαρος μάρτυρας για το πως αντιλαμβάνονται, απευθύνονται και μεταχειρίζονται οι αρμόδιοι του ιδρύματος, το πιστό πελατειακό τους κοινό.

Αφού κανένας δεν διαμαρτύρεται εντόνως και δεν τους προσβάλλει, καλά κάνουν και σφυρίζουν αδιάφορα. Και θα γίνονται χειρότεροι..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2022, 02:57:06 μμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 03, 2022, 05:38:35 μμ »

Ανακοίνωση της ΤτΕ για την εκδήλωση σχετικά με το
νόμισμα που θα κυκλοφορήσει στις 12/4/2022

https://www.bankofgreece.gr/enimerosi/grafeio-typoy/anazhthsh-enhmerwsewn/enhmerwseis?announcement=0959dfc0-1bcd-4cf7-a875-5fb9cdf0ad18

Απολαύστε και ένα βίντεο από τη διαδικασία σχεδιασμού και παραγωγής του αναμνηστικού νομίσματος

https://youtu.be/npxK5efw554










« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2022, 05:45:24 μμ από sam_gr » Καταγράφηκε

Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 04, 2022, 06:30:32 μμ »

το απολαυσατε?

σας αρεσε?
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 04, 2022, 07:36:40 μμ »

Εγώ σίγουρα το απόλαυσα !!!

Δεν είχα ξαναδεί διαδικασία κατασκευής ελληνικών νομισμάτων σε βίντεο . Ακόμα περισσότερο δεν είχα ξαναδεί πως ακριβώς γίνετε η εκτύπωση του έγχρωμου μέρους του νομίσματος στο Ελληνικό Νομισματοκοπείο.

Είναι μια πρόοδος να βγάζουν τέτοιο υλικό .

Νομίζω ότι πρέπει να επαινούμε και να διαδίδουμε τις θετικές κινήσεις όπως και να κάνουμε κριτική στα αρνητικα και τα προβλήματα της Τράπεζας .

Αν απλά βλέπουμε τα πάντα αρνητικά τότε απλά γκρινιάζουμε με το οτιδήποτε και με τα καλά και με τα κακά και δεν βγαίνει κανένα αποτέλεσμα .Αν απλά ανακοινώνουμε στους συναδέλφους του forum "Φέτος σταματάω να μαζεύω τα συλλεκτικά της ΤτΕ , δεν θα πάρω κανένα " αλλά από την άλλη μας αρέσει και ο Μητροπάνος και την επόμενη χρονιά σπάω το ατομικό που εμπάργκο που έχω κυριξει στη ΤτΕ , εκτός του ότι είναι παράλογο σαν συμπεριφορά  το συμαντικότερο δεν παράγει κανένα αποτέλεσμα για να λυθεί κανένα πρόβλημα με τη Τράπεζα .

Αν εγώ , προσωπικά και μεμονωμένα , σταματήσω να αγοράζω προϊόντα της Τράπεζας της Ελλάδος ,αφού πρώτα έχω γράψει στο αγαπημένο μου forum , ένα βαρυγδουμπο μήνυμα , τι θα γίνει ;

Θα κοιτάξει τις εισπράξεις της η Τράπεζα και θα πει : Πωωω
Ο Sam_gr δεν αγόρασε το Βύρωνα φέτος !!!! Ποπό τί πάθαμε !!! Καταστροφή !!! Να μπούμε στο forum που γράφει να διαβάσουμε τους λόγους για τους οποίους μας κάνει εμπάργκο .

Ή μήπως θα ξεσηκώσω ο συλλεκτικό κοινό και θα κάνει εμπάργκο στα 400 κομμάτια που διατίθενται στους συλλέκτες ; Μα και αυτό να καταφέρω το νόμισμα θα εξαντληθεί  οπότε τι θα έχω επιτύχει ; Θα έχει πάρει αυτός που πρέπει στη Τράπεζα τους λόγους για τους οποίους έχουμε πρόβλημα ; Όχι . Οπότε αυτό που μένει τι είναι ;Μόνο γκρίνια τίποτα άλλο .

Όσο για το αν θα έπρεπε να είναι σε ιδιώτες τα συλλεκτικά της Τράπεζας της Ελλάδος η άποψη μου είναι πως .... μακάρι να ήταν . Πολλά από τα προβληματα που αντιμετωπίζουμε οφείλονται στις παθογένειες του Δημοσίου και αν το κομμάτι αυτό βρισκότανε σε ιδιώτες θεωρώ ότι θα είχαν λυθεί πολλά από αυτά τα προβλήματα.
Καταγράφηκε

E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 04, 2022, 08:30:47 μμ »

Αγγλία γίναμε.
Καταγράφηκε

Defkalion14
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 68


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 05, 2022, 12:28:41 μμ »

Εγώ σίγουρα το απόλαυσα !!!

Δεν είχα ξαναδεί διαδικασία κατασκευής ελληνικών νομισμάτων σε βίντεο . Ακόμα περισσότερο δεν είχα ξαναδεί πως ακριβώς γίνετε η εκτύπωση του έγχρωμου μέρους του νομίσματος στο Ελληνικό Νομισματοκοπείο.

Είναι μια πρόοδος να βγάζουν τέτοιο υλικό .

Νομίζω ότι πρέπει να επαινούμε και να διαδίδουμε τις θετικές κινήσεις όπως και να κάνουμε κριτική στα αρνητικα και τα προβλήματα της Τράπεζας .

Αν απλά βλέπουμε τα πάντα αρνητικά τότε απλά γκρινιάζουμε με το οτιδήποτε και με τα καλά και με τα κακά και δεν βγαίνει κανένα αποτέλεσμα .Αν απλά ανακοινώνουμε στους συναδέλφους του forum "Φέτος σταματάω να μαζεύω τα συλλεκτικά της ΤτΕ , δεν θα πάρω κανένα " αλλά από την άλλη μας αρέσει και ο Μητροπάνος και την επόμενη χρονιά σπάω το ατομικό που εμπάργκο που έχω κυριξει στη ΤτΕ , εκτός του ότι είναι παράλογο σαν συμπεριφορά  το συμαντικότερο δεν παράγει κανένα αποτέλεσμα για να λυθεί κανένα πρόβλημα με τη Τράπεζα .

Αν εγώ , προσωπικά και μεμονωμένα , σταματήσω να αγοράζω προϊόντα της Τράπεζας της Ελλάδος ,αφού πρώτα έχω γράψει στο αγαπημένο μου forum , ένα βαρυγδουμπο μήνυμα , τι θα γίνει ;

Θα κοιτάξει τις εισπράξεις της η Τράπεζα και θα πει : Πωωω
Ο Sam_gr δεν αγόρασε το Βύρωνα φέτος !!!! Ποπό τί πάθαμε !!! Καταστροφή !!! Να μπούμε στο forum που γράφει να διαβάσουμε τους λόγους για τους οποίους μας κάνει εμπάργκο .

Ή μήπως θα ξεσηκώσω ο συλλεκτικό κοινό και θα κάνει εμπάργκο στα 400 κομμάτια που διατίθενται στους συλλέκτες ; Μα και αυτό να καταφέρω το νόμισμα θα εξαντληθεί  οπότε τι θα έχω επιτύχει ; Θα έχει πάρει αυτός που πρέπει στη Τράπεζα τους λόγους για τους οποίους έχουμε πρόβλημα ; Όχι . Οπότε αυτό που μένει τι είναι ;Μόνο γκρίνια τίποτα άλλο .

Όσο για το αν θα έπρεπε να είναι σε ιδιώτες τα συλλεκτικά της Τράπεζας της Ελλάδος η άποψη μου είναι πως .... μακάρι να ήταν . Πολλά από τα προβληματα που αντιμετωπίζουμε οφείλονται στις παθογένειες του Δημοσίου και αν το κομμάτι αυτό βρισκότανε σε ιδιώτες θεωρώ ότι θα είχαν λυθεί πολλά από αυτά τα προβλήματα.

Υποθέτω οτι η απάντηση αναφέρεται σε εμένα κυρίως καθώς εγώ το πρότεινα αυτό. Προφανώς και το βίντεο είναι πολύ όμορφο και πολύ καλή ιδέα/αρχή. Δεν είναι το θέμα ότι βλέπω μόνο τα αρνητικά,προσωπικά τουλάχιστον,απλά πάμε στο εξής πρόβλημα ότι τα αρνητικά που γίνεται κριτική δεν διορθώνονται. Δεν είναι ότι δεν υπάρχει ανοδική πορεία σε αρκετά πράγματα, αλλά δεν αναιρεί το γεγονός οτι υπάρχει και καθοδική.

Έχω την εντύπωση ότι οποιοσδήποτε κερδοσκοπικός οργανισμός δεί τα έσοδα να μειώνονται θα κάνει ό,τι είναι δυνατόν έστω για να τα επαναφέρει αν όχι να τα αυξήσει. Αλλά αυτήν την στιγμή υπάρχουν 700 περίπου μέλη συνδεδεμένα από τα 11 χιλ σύνολο και ξέρω ότι υπάρχουν αρκετοί που παίρνουν όλο το νομισματικό πρόγραμμα(ανεξάρτητα από το αν τους αρέσει το θέμα/νόμισμα που εμένα με ξεπερνά). Θέλετε να μου πείτε ότι ένα τέτοιο κενό που θα δημιουργήσει μια τέτοια κίνηση δεν θα γίνει αντιληπτό. Πως ;

Πως θα γίνει sold out το πρόγραμμα στην περίπτωση που ένα μεγάλο μέρος των συλλεκτών το κόψει ; Οι έμπορει και αυτοί για να τα δώσουν τα αγοράζουν απο την τράπεζα.Αν κανένας δεν τα θέλει και αυτά απούλητα θα μείνουν(που προσωπικά δεν μου αρέσει να πω την αλήθεια γιατί δεν φταίνε σε τίποτα και τους λίγους που έχω γνωρίσει ήταν ευγενικότατοι στο να με βοηθήσουν).

Ανέφερα ότι δεν είναι εύκολο να γίνει συνολικά, δεν μπορώ να φανταστώ κανέναν να κόβει σειρές για οποιονδήποτε λόγο. Το μήνυμα που ήθελα να περάσω είναι του στυλ ας προσέχουμε λίγο να αγοράζουμε πιο συνειδητά, έχω ακούσει άτομα να αγοράζουν απλά επειδή είναι στο πρόγραμμα χωρίς να τους αρέσει καν το νόμισμα.

Γενικά μου αρέσει πολύ ο συλλεκτισμός καθώς είναι συνδεδεμένος με πολλά πράγματα/αναμνήσεις μου. Και θέλω να δω να προχωράει όπως σε άλλες χώρες. Τις τελευταίες φορές που έχω έρθει στην πρώτη μέρα στην τράπεζα για νόμισμα είδα ότι δεν υπήρχε κανείς της ηλικίας μου καί οι περισσότεροι είχαν τα διπλά μου χρόνια, που προσωπικά δεν το βρίσκω ότι καλύτερο να μην υπάρχει συνέχεια στο χόμπι.
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 05, 2022, 04:21:49 μμ »

Αγαπητέ Δευκαλίωνα δεν αναφερόμουν σε σένα προσωπικά
Ούτε αυτό που έγραψα είχε αφορμή το δικό σου post
Καταγράφηκε

enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Απρίλιος 05, 2022, 07:42:45 μμ »

μαλιστα! εχω μια απλη ερωτηση ,
πως θα διασφαλιστει, ας πουμε οτι ειναι 700 μελη, θα τηρησουν αυτο που προτεινετε γαι το βουκοταζ;
Καταγράφηκε
collcoins
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Απρίλιος 06, 2022, 02:12:03 μμ »


Όσο για το αν θα έπρεπε να είναι σε ιδιώτες τα συλλεκτικά της Τράπεζας της Ελλάδος η άποψη μου είναι πως .... μακάρι να ήταν . Πολλά από τα προβληματα που αντιμετωπίζουμε οφείλονται στις παθογένειες του Δημοσίου και αν το κομμάτι αυτό βρισκότανε σε ιδιώτες θεωρώ ότι θα είχαν λυθεί πολλά από αυτά τα προβλήματα.

H γνωστή φιλελεύθερη μανία του περάσματος αντικειμένων του Δημοσίου σε ιδιώτες. Καταρχήν η Τράπεζα της Ελλάδος δεν είναι δημόσιο, απλά από τη νομοθεσία έχει εξουσιοδοτηθεί να διαθέτει τα νομίσματα του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. Τα οποία βάσει της νομοθεσίας είναι συλλεκτικά και νόμιμο χρήμα που απλά δεν προορίζεται για κυκλοφορία, δεν είναι μπίζνα, όλα τα κράτη έχουν νομισματικό πρόγραμμα και το χειρίζονται τα υπουργεία και οι κεντρικές τράπεζες. Ήμαρτον πια με τους ιδιώτες. Ακόμα και το κρατικό νόμιμο χρήμα να περάσει εκεί, νομίζετε θα είναι καλύτερα. Πείτε καμιά πρόταση της προκοπής για βελτίωση της διαδικασίας στα ταμεία κτλ και αφήστε το δημόσιο χαρακτήρα στην ησυχία του
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 43
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences