Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 07:13:36 μμ
Σελίδες: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 43
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2022  (Αναγνώστηκε 111969 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #450 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 12:45:29 μμ »

Αγαπητέ djapal, για ποιο λόγο κρύβεις τον αναρτήσαντα τη δημοσίευση;
Δημόσια το ανάρτησε και είναι πια δημόσια πληροφορία.


νταξει οποιος θελει μπορει να τον αναφερει ποιος ειναι (αν και νομιζω πως δεν εχει σημασια, η κινηση μετραει), εγω γενικοτερα εχω τακτικη να μην εμφανιζονται προσωπα και ονοματα για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο!


ΟΚ, έχεις κάποιο δίκιο.
Ας τον φωτογραφήσουμε.
Κύπριος έμπορος, ο οποίος πουλάει στο ebay το νόμισμα προς 250$
Καταγράφηκε
geotso1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 32


Προφίλ
« Απάντηση #451 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 12:46:46 μμ »

Φίλε nerwna παρεξήγηση ,εγώ νόμιζα ότι εμάς που παραγγέλνουμε online για διαφόρους λόγους μας είπες γέρους (Γιουβέντους-γηραιά κυρία) και εξαρτημένους ,αλλά εσύ μιλούσες για τα σημερινά όπου συμφωνώ απολύτως ,συγνώμη εάν παρερμήνευσα .
Καταγράφηκε
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #452 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 01:13:23 μμ »

Καμια παρεξήγηση φίλε μου. Παρεξηγηση έγινε μόνο στις ομάδες που δεν εννοούσα Γιουβέντους αλλά Ρόμα με τον τόνο στο Α. Εξάρτημένους ανέφερα γιατί είδα και άτομο που σχεδόν παραπάταγε από την εμφανή χρήση ουσιών. Περιμένουμε το Βατερλω ανήμερα του αγίου Νικολάου μπας και αλλάξει κάτι στην κατάσταση γιατί αλλιώς όλο θα χειροτερευει.
Καταγράφηκε
Xristakos2002
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 61


Προφίλ
« Απάντηση #453 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 02:27:15 μμ »

Ξερετε αν εξαντληθηκε?Απορία
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #454 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 02:45:59 μμ »

Αν εννοείς τα προυφ........ουδεμίαν αμφιβολία!!!!!
Τα μπλίστερ όχι ακόμα, αλλά και αυτά θα εξαντληθούν.
Καταγράφηκε
GASS
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 530


Προφίλ
« Απάντηση #455 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 03:13:21 μμ »

Δυστυχως εγω δεν προλαβα.Αν υπαρχει καποιος φιλος που μπορει να με δωσει.Το ξερω οτι ειναι δυσκολο να δωσεις σε καποιον αλλο νομισμα που εχει τελειωσει αλλα θα υπαρχει παντα η υποχρεωση για καποια αλλη συναλλαγη.
Καταγράφηκε
Defkalion14
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 68


Προφίλ
« Απάντηση #456 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 03:28:57 μμ »

Σοβαρά τώρα ; Παγκόσμια πρωτοτυπία λαμογιας δηλαδή. Προσωπικά πέρασα και απόρησα με τον κόσμο και επειδή εκανα παραγγελία online δεν ασχολήθηκα. Μήπως πρέπει να γίνει κατι για αυτό ; Γιατί με 100+ κομμάτια στα χέρια ενός ιδιώτη μιλάμε για soft χειραγώγηση αγοράς και δεν θα μπορούμε να βρούμε εμείς που όντως συλλέγουμε και την γουστάρουμε την φάση και από την άλλη θα γίνει τόσο ακριβό που δεν θα ανθίζει καθόλου το χόμπι μας. Ειλικρινά κρίμα.
Καταγράφηκε
pavlito
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Measure twice...cut once


Προφίλ
« Απάντηση #457 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 04:16:13 μμ »

Καλημέρα σε όλους
Δυστυχώς αυτή η κατάσταση στην κυριολεξία σκοτώνει την διάθεση του νέου συλλέκτη και τον εντρυφεί σχεδόν αυτόματα στην αρπαχτή και την αισχροκέρδεια με αποτέλεσμα καταστροφικό για τον συλλεκτισμό του σήμερα και του αύριο....
Οι παλιοί συλλέκτες πιστεύω αν έχουν χρόνο (εννοώ να στηθούν από τα χαράματα σε ορισμένες πάντα εκδόσεις)...ασχολούνται ή ξενερώνουν και στρέφονται σίγουρα μακρυά από το σύγχρονο ελληνικό νόμισμα.
Όλοι μας χαιρόμαστε αν κάποιο απόκτημα αποκτά υπεραξία αλλά ο λόγος που είμαστε συλλέκτες είναι κυρίως η αγάπη,  η ανακάλυψη για το νόμισμα,  το χαρτονόμισμα κτλ
Η αναρχία στην διάθεση των νομισμάτων δεν είναι καθόλου τυχαία γιατί απλά το πρόβλημα κρατάει χρόνια...και βολεύει μερικούς όπως σε κάθε άλλο ζήτημα στην χώρα μας.
Δεν είμαστε και δεν θα γίνουμε ποτέ Βρετανία με βασιλικό νομισματοκοπείο ώστε να δημιουργούνται τέτοιες υπεραξίες σε εκδόσεις λόγο περιορισμένου αριθμού και πολλαπλάσιας ζήτησης( που και εκεί υπήρξαν εκδόσεις με <<τρελή >> υπεραξία σε μικρό χρονικό διάστημα).
Το πιο άδικο και τραγικό στην ιστορία  είναι ο πραγματικός συλλέκτης που έχει αγοράσει όλα τα νομίσματα της χρονιάς και έχει διάθεση ένα σημαντικό ποσό να μην προλάβει να πάρει το ένα ή τα δύο της χρονιάς  που θεωρούνται <μπίζνα> από κάποιους θα έπρεπε να επιβραβεύεται ο αληθινός συλλέκτης και όχι να τιμωρείται.
Συγνώμη αν κούρασα αλλά ήθελα να εκφράσω και να μοιραστώ την άποψη μου ως ένας μετρίου επιπέδου συλλέκτης.
Καλή συνέχεια σε όλους
Καταγράφηκε
GASS
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 530


Προφίλ
« Απάντηση #458 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 04:33:17 μμ »

Εχω στην συλλογη τα παντα απο χρυσα μεχρι τα λουλουδια και τα μπλιστερ που τους μενουν απουλιτα Σημερα δυστυχως λογο δουλειας δεν μπορεσα να παω.Δεν το πηρα αλλα δεν δινω 250 ευρω να το παρω Μαλλον θα σταματησω
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #459 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 04:36:21 μμ »

Όλα μια χαρά είναι! ποιος έχει θέμα; όλα αυτά τα έλεγα χρόνια αλλά έγινα κακός για αυτό τέλος με τα περισσότερα του προγράμματος της ΤτΕ. Τα πούλησα και ηρέμησε η ψυχή μου. Κρατώ από τα 5ευρα και κάτω καθώς και το μίνι χρυσό. (Σήμερα προσωπικά πάντως κατάφερα να πάρω δύο κομμάτια αλλά τελικά μάλλον το ένα αποφάσισα να το δώσω).

https://www.ebay.com/itm/385050152546?hash=item59a6c70e62:g:KFYAAOSwLzli8PCU&amdata=enc%3AAQAHAAAA4E2cr9%2BmMiRdjIvA6B6KVYnHnYiW66ypE38sfi7b
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2022, 04:38:15 μμ από xmac » Καταγράφηκε
Xokan
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 18


Προφίλ
« Απάντηση #460 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 04:53:44 μμ »

Καλησπέρα σε όλους εγώ από τον Ξενοφών έχω ξενερώσει αλλά το σημερινό είναι  ξεφτίλα. Να ξέρετε μετά τις σημερινές μαζικές έγραφες που έγιναν μπορεί η τράπεζα να πει ότι μεγάλωσε ο αριθμός των εγεγραμενων συλλεκτών οπότε από το επόμενο πρόγραμμα ανεβάζω των αριθμό των τεμαχίων και να έχει κάνει ακόμα μεγαλύτερη ζημιά ο έξυπνος Κύπριος.
Καταγράφηκε
GASS
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 530


Προφίλ
« Απάντηση #461 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 05:04:41 μμ »

Στην Τραπεζα δινουμε τα στοιχεια μας.Φανταζομαι οτι ξετουν ποιοι συλλεκτες και ποιοι γινονται για μια μερα και βπερνουν το μεροκαματο των 30 ευρω.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #462 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 05:14:54 μμ »

Όλα μια χαρά είναι! ποιος έχει θέμα; όλα αυτά τα έλεγα χρόνια αλλά έγινα κακός για αυτό τέλος με τα περισσότερα του προγράμματος της ΤτΕ. Τα πούλησα και ηρέμησε η ψυχή μου. Κρατώ από τα 5ευρα και κάτω καθώς και το μίνι χρυσό. (Σήμερα προσωπικά πάντως κατάφερα να πάρω δύο κομμάτια αλλά τελικά μάλλον το ένα αποφάσισα να το δώσω).

https://www.ebay.com/itm/385050152546?hash=item59a6c70e62:g:KFYAAOSwLzli8PCU&amdata=enc%3AAQAHAAAA4E2cr9%2BmMiRdjIvA6B6KVYnHnYiW66ypE38sfi7b
και αλλοι 2 λογαριασμοι στο φιρενσε ιταλιας με ιδια προσφορα απο 250 ευρω..εκανα και στις τρεις προσφορα 3 ευρω και ρωτησα αν τα περνει..περιμενω απαντηση...αν ειναι και μελος στο σαιτ μας μπορει αν εχει τα αρχιdia να απαντησει κιολα..αλλα επειδης εζησα 2 χρονια εκει ξερω οτι δεν θα το κανε ποτε
Καταγράφηκε
Defkalion14
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 68


Προφίλ
« Απάντηση #463 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 05:24:28 μμ »

Όλα μια χαρά είναι! ποιος έχει θέμα; όλα αυτά τα έλεγα χρόνια αλλά έγινα κακός για αυτό τέλος με τα περισσότερα του προγράμματος της ΤτΕ. Τα πούλησα και ηρέμησε η ψυχή μου. Κρατώ από τα 5ευρα και κάτω καθώς και το μίνι χρυσό. (Σήμερα προσωπικά πάντως κατάφερα να πάρω δύο κομμάτια αλλά τελικά μάλλον το ένα αποφάσισα να το δώσω).

https://www.ebay.com/itm/385050152546?hash=item59a6c70e62:g:KFYAAOSwLzli8PCU&amdata=enc%3AAQAHAAAA4E2cr9%2BmMiRdjIvA6B6KVYnHnYiW66ypE38sfi7b

Καλά πρακτικά και η ΤτΕ έχει θέμα με αυτήν την βλακεία γιατί αν κόψουν οι συλλέκτες που παίρνουν όλο το πρόγραμμα μετά πάει. Απλά θεωρώ ότι όσοι έχετε στοιχεία για την μαλακία αυτή να στείλετε σε τραπεζα κτλ για να το ξέρουν. Επίσης με τις ποσότητες που πουλάει εξίσου έχει θέμα με εφορία γτ αμφιβάλω αν με 250ε το κομμάτι δεν ξεπερνάει τα 10χιλ που είναι τα νόμιμα.
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 904


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #464 στις: Νοέμβριος 22, 2022, 05:25:51 μμ »

Καλησπέρα , καλησπέρα . Καλησπέρα Νέρωνα
.Καλησπέρα σε όλους . Ευτυχώς για μένα δε μαζεύω proof διευρα επίσης δεν μπορούσα να ερθω στη τράπεζα σήμερα.
 
Αλλά και να τα μάζευα ....τό συγκεκριμένο  λόγω της κατάστασης θα το άφηνα για το τέλος . Πρόκειται για τεχνικά φτιαγμένη σπανιότητα και η τιμή αναπόφευκτα θα κατρακυλήσει . Το ποτέ θα πέσει η τιμή του δε το ξέρω αλλά σίγουρα θα πέσει .

Ελπίζω να μήνει κανένα μπλιστεράκι γιατί αυτά τα μαζεύω και να προλάβω να το πάρω απτό ταμείο .

Τέλος έχω κάποιες απορίες που αφορούν τη σημερινή κατάσταση .

Πιστεύετε ότι μόνο ο Κύπριος που ανεβάσατε και ευθαρσώς ανακοίνωνε τη μπίζνα από το Facebook ,ότι τα μάζεψε ; Δηλαδή όλα τα υπόλοιπα εξαντλήθηκαν από συλλέκτες proof διευρων ;

Εγώ νομίζω ότι πολύς κόσμος πήρε, πάνω από ένα με ξεκάθαρο σκοπό τη μεταπώληση και το κέρδος γιαυτό φτάσαμε στη εξάντληση του .

Δε το κατακρίνω σαν κίνηση απλά να μην κατακρίνουμε το Κύπριο και ταυτόχρονα να κάνουμε το ίδιο !!!

Οπότε δε φταίει μόνο ο Κύπριος που οργάνωσε τη μπιζνα και τα μάζεψε .
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 43
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences